Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    [QUOTE=erdinck;4558586]Merhaba,

Dün motosikletle 30 Km kadar yol yaptım. Bir ara ekranın solundaki EFI lambası (motor sembolü şeklinde turuncu renk lamba) yandı ve sanırım 10dk sabit kaldı. Daha sonra benzinciye girdim mola verdikten sonra motoru çalıştırdığımda lamba söndü. Bu lambanın sönmesi gerekiyordu normalde. Motorda bir problem yoktu. Sesi de normal falan. Neden yandı acaba. Merak ettim.
    Motorum 250 NK.[/QUOTE Ben motoru aldığım zaman 3 4 kere yandı söndü. O zamanlar her yerden benzin alıyordum. Ondan mı bilmiyorum ama son 8 bin km hiç yanmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Adamlar yapmış be,

MekoZeko, mattiadestro ve leidenfrost bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    İyi forumlar arkadaşlar. Başlık ölmesin

Hararet sorunu yaşayan var mı? Geçmiş sayfalarda okudum sık sık fan açtığını ama öyle bir sıcak çalışıyor ki alet, her hız düştüğünde veya beklerken bacaklarım yanıyor neredeyse. Herkeste aynı mı?

Ya da değişik çözüm önerisi olan? Radyatör sıvısını değiştirmek gibi mesela.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben Ankarada öyle sıcaklık hissetmiyorum pek. Yalnız motorun sıcaklığını hissetmek motor hararet yaptı demek değildir. Gösterge 95 i geçmiyorsa sorun yok.

Alıntı leidenfrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar. Başlık ölmesin

Hararet sorunu yaşayan var mı? Geçmiş sayfalarda okudum sık sık fan açtığını ama öyle bir sıcak çalışıyor ki alet, her hız düştüğünde veya beklerken bacaklarım yanıyor neredeyse. Herkeste aynı mı?

Ya da değişik çözüm önerisi olan? Radyatör sıvısını değiştirmek gibi mesela.
    Kesinlikle katılıyorum. Ama üsttek akgokhan'ın dediği gibi 95'i geçmiyor. benim max 89 derece oluyor. Fakat sık sık fan açıyor ve bacaklarım yanıyor. Çok sık dur kalk yaptığımda oluyor. Devir arttığında ve vites düşmediğimde herhangi bir problem yok tabii doğal olarak.

Siz de çok sık dur kalk yapıyor musunuz?

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ankarada öyle sıcaklık hissetmiyorum pek. Yalnız motorun sıcaklığını hissetmek motor hararet yaptı demek değildir. Gösterge 95 i geçmiyorsa sorun yok.
    95'i geçmiyor. Hatta bırakın 95'i; 92-93 derece gördüm galiba max. Fan güzel, hemen devreye girip işini düzgünce yapıyor. Fakat motorun böyle cayır cayır çalışması biraz garibime gidiyor. Yaz günü zorlayacak biraz. Akıcı trafikte bile sürekli 85 derece civarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı thelord006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Ama üsttek akgokhan'ın dediği gibi 95'i geçmiyor. benim max 89 derece oluyor. Fakat sık sık fan açıyor ve bacaklarım yanıyor. Çok sık dur kalk yaptığımda oluyor. Devir arttığında ve vites düşmediğimde herhangi bir problem yok tabii doğal olarak.

Siz de çok sık dur kalk yapıyor musunuz?
    Çok sık dur-kalk değil de işte bahsettiğim gibi hocam. Motorun fanı iyi ama bacaklar yanıyor. Sanki biraz fazla ateşli çalışıyor alet.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Abs beyni ile ilgili biraz araştırma yaptım. Continental motosikletler için 3 adet abs modulü satıyor. Tek kanallı, çift kanallı ve integral abs dedikleri bi model.

2015den beri olan ürünler sitede var, özelliklere göre bizimki mk100 mab çift kanallı ortanca model. Mk100 mib İntegral abs dediği bi üst model ön ve arkayı kombine olarak da ayarlıyor.

https://www.continental-automotive.c...ems/MK-100-MAB

Frenleme sırasında arka tekerin kalkmasını önleyen sensörün de bizim abs beyninde standart olarak bulunduğunu öğrendim. Race ve offroad eklemeleri de varmış opsiyonlu olarak ama yok tabi bizde.

İyi forumlar arkadaşlar, arka teker için 140 70 yok piyasada 150 60 iyi diyorlar benim sorum ise 160 60 olur mu acaba?

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Janta olur mu bilmiyorum ama sürüşü büyük ihtimalle kötü yönde etkiler. Ayrıca çamurluğa da büyük ihtimalle değecektir. 150/60 lara bakmak en mantıklısı.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Alıntı cafeRdreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar, arka teker için 140 70 yok piyasada 150 60 iyi diyorlar benim sorum ise 160 60 olur mu acaba?
    Eski yorumlarda okuduğum kadarıyla 200 250 390 duke lerin teker genişliği inç'i 4 inç imiş Nk250 ise 4 inç imiş 150/60R17 sorunsuzca olur

kadiRR s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese merhaba, bende 250 nk almayı düşünüyorum fakat şu an hiçbir satıcıda yok. Bayileri arayıp sordum temmuz ortası gibi geleceğini söylediler yanında muhtemelen zamda gelecek tabi gönlüm sıfır km almaktan yana ama şuan zaten 22.000₺ birde zam gelince 23.000₺ olacak en az. Sizce ikinci eline mi bakayım fiyat çok artar mı? ikinci el de 19.000₺ buldum bitane.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Motor temiz kullanılmışsa ve km düşükse ikinci elde mahsur yok.

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    KM düşükse ve bakımları düzenli yapıldı ise 19000 TL uygun bence.

Yeni gelen ek gümrük vergisi Eylül'de bitecekmis sizce Eylül sonunu beklemek mantıklı mı?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Eğer motosiklet kullanmak senin için bir eğlence ise erken alabildiğin kadar al. Hayatta yaşayacağımız günler sınırlı. Eylülden sonra alacağin motoru ancak seneye randımanlı.kullanabilirsin.

Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motosiklet kullanmak senin için bir eğlence ise erken alabildiğin kadar al. Hayatta yaşayacağımız günler sınırlı. Eylülden sonra alacağin motoru ancak seneye randımanlı.kullanabilirsin.
    Motosikletin ön siparişini verdim bu ay sonunda teslim edilecek hayırlısıyla. İnternetten aksesuar bakıyorum şimdi. Kaldırma sehpası takozu kaç mm bilgin var mı?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı kadiRR s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin ön siparişini verdim bu ay sonunda teslim edilecek hayırlısıyla. İnternetten aksesuar bakıyorum şimdi. Kaldırma sehpası takozu kaç mm bilgin var mı?
    Hayırlı olsun. Ben kaldırma sehbası değil arabının hidrolik krikosunu kullanıyorum. O yüzden bilmiyorum.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı kadiRR s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10mm olması lazım

Teşekkürler arkadaşlar, kesin bilgisi olan var mı?

Merhaba,
    Ben Hüseyin,CF Moto NK250 kullanıcısıyım.

Motorum 2200Km de şuan.

1- Motorumun Arka Jantından bir ses geliyordu. Servise götürdüm ve rulman dağılmış denildi rulmanları değiştirildi.

4 gün sonra tekrar ses gelmeye başladı ve bu defa arka jantın iç kısmında sistemsel bir arıza olduğu söylendi.

2-Düz yolda yakıt göstergesi %90 %60 %80 kafasına göre değişiyordu.

3- Motorumun arka amörtisöründe bir sıkıntı olduğunu söyledi servis.

Bu sorunlarla ilgili 08.07.2020 Çarşamba Saat 15:10'da CF Moto Türkiye'den 08502223862 numaradan tarafıma dönüş yapıldı.

Arka jantı servisten talep edin göndeririz.

Ayrıca DAHA ÖNCE 2-3 ADET NK250 NİN AMORTİSÖRÜ DEĞİŞTİRİLDİ. KRONİK BİR SIKINTI VARDI GİDERİLDİ denilmişti.

09.07.2020 Perşembe tarihinde bende motoru servisime götürdüm. Gerekli işlemleri yaptırarak fabrikadan parçaları talep ettim.

10.07.2020 Cuma 13:18 Saatinde Müşteri temsilcisini (08502223862) ile görüştüm servise gidip talepte bulunduğumu aktardım. İşlemlerin durumuna göre tarafıma dönüş yapılacağı söylendi.

Bugün 16.07.2020 Perşembe 09:20 Saatinde aynı numarayı aradım ve sonucu sordum.

Bana müşteri temsilcisinin söylediği:

-SERVİSİNİZE, SORUNLARIN DAHA DETAYLI BİR ŞEKİLDE YAZILMASI VE İNCELENMESİ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILMIŞ. TEKRAR SERVİSİN DETAYLI SORUN BİLGİSİ GİRMESİ İSTENİLMİŞ DENİLDİ.

VE GEÇEN HAFTA GÖRÜŞTÜĞÜMÜZDE BİZ SİZE BU PARÇALAR DEĞİŞİR DEMEYİZ, BİZ SADECE SİZE SERVİSE GÖTÜRÜN DEMİŞİZDİR DİYE YANIT ALDIM.

(Yalancı Durumuna Düşürüldüm.)

08.07.2020 Tarihine ait Müşteri Temsilcisi ile yapılan görüşmelerimin ses kaydının incelenmesini TALEP EDİYORUM.

Bugün itibari ile CF motodan tamamen soğumuş bulunmaktayım.

Motorum 2200Km de şuan ;

1- Motorumun Gaz teli virajı alırken takılı kaldı.

2- Kontak arızalandı komple set değişti.

3- Arka Jantın içindeki parça hatalı gelmiş.

4- Motorun arka amörtisörü hatalı üretilmiş.

Sıfır bir taşıt alıyoruz ve daha 2000 Km de çok basit şeylerden sorunlar çıkıyor. Çözüm aksine yalancı durumuna düşürülüyorum..

İnstagram: huseyiinsb
    İnstagram: cfnk250

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)