Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı fiyatına aldım diyordu videosunda
    Demekki yarısını geri almışlar ve bu sebepten kullanamıyordur
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Zinciri ne kadar sıklıkla yağlıyorsunuz beyler? Bir de yağlamadan önce iyice fırçayla falan temizliyor musunuz? yoksa direk yağı üzerine sıkıyor musunuz? Ben her 100 km'de bir kontrol ediyorum yağı. 300km'deyim ve herhangi bir yağ sıkıntısı yok ama yağladım yine de 300'de.

Bir diğer aklıma takılan nokta, kitapçıkta depo 12.5 LT diyor ama zannetmiyorum o kadar olduğunu. siz fullediğinizde kaç LT doluyor depo?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göreceli.

Hocam farklı bir soru sormak istiyorum;
    Motopixel'in satın aldığı Zontes 310t gerimi alındı ? bilgin var mı ?
    Kayyum da iken motopixel anlaşma yaparak 25000tl civarına aldı motoru, uma sahipleri şirketi geri alınca sözleşme iptal edildi ve aldığı fiyatın daha fazla ücreti ile kendisinden geri aldı, bununla ilgili videosu vardı ama videodan o kısmı kaldırdı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamın videolarını izlersen dürüst bir insan olduğunu anlarsın. Ben cf yi almadan önce bu adama sordum mt25 al dedi cf 250 daha yeni kapalı kutu dedi ordan hesabını yap.
    neredeyse yıllarca ne idüğü belli olmayan zontes reklamını yaptı. neye dayanarak? uma'dan aldığı paralara dayanarak. zontes şu an nerede? sahibinden'de kaç tane var?

adama bajaj diyorsun ruh görmüş kedi gibi kaçıyor, mt25 diyorsun eğiliyor bükülüyor.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Benim bahsettiğim kanal Motomania İzmir kanalı. Bu mesajda.

Diğer konulara gelirsek reklam yapmak suç değil yaptığının reklam olduğunu söyledikten sonra.
    Zontesde hem Uma hemde kullanıcılar tarafından kıymeti bilinmeyen bir marka. Mondial s250 sini şuan 15 bine satıyor. Çift kanal absli LED farlı başka bir motor yok o fiyata. Aynı motor geçen sene ÖTV indiriminde 18 bindi. Eğer 15 olsaydı ben alacaktım. Öylede saçma bir fiyat politikası ile harcadılar motoru.

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    Arkadaşlar herkese merhaba;
    Aranıza ankaradan katılıyorum. Cuma günü bayiide motora baktım ve oldukça beğendim pazartesi günü noter plaka sigorta işlemlerini halledip teslim alacağım. Cb250r ve Nk250 arasında kalmıştım fakat hem fiyat farkı hemde honda bayisinde Cb250r olmaması ve geliş tarihi belli olmamasından dolayı son karar olarak Nk250 yi seçtim.
    Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı BlackPearl06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;
    Aranıza ankaradan katılıyorum. Cuma günü bayiide motora baktım ve oldukça beğendim pazartesi günü noter plaka sigorta işlemlerini halledip teslim alacağım. Cb250r ve Nk250 arasında kalmıştım fakat hem fiyat farkı hemde honda bayisinde Cb250r olmaması ve geliş tarihi belli olmamasından dolayı son karar olarak Nk250 yi seçtim.
    Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    Tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı uğurlu olsun. Bende zamanında Honda yi düşünmüştüm ama nkda karar kıldım 1 yıldan daha uzun zamandırda pişman etmedi çok şükür. Zincir sesi gibi bir derdinizde olmayacak. Aynı sorun cf de olsa yerden yere vururlardi.

ahmetdereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı thelord006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri ne kadar sıklıkla yağlıyorsunuz beyler? Bir de yağlamadan önce iyice fırçayla falan temizliyor musunuz? yoksa direk yağı üzerine sıkıyor musunuz? Ben her 100 km'de bir kontrol ediyorum yağı. 300km'deyim ve herhangi bir yağ sıkıntısı yok ama yağladım yine de 300'de.

Bir diğer aklıma takılan nokta, kitapçıkta depo 12.5 LT diyor ama zannetmiyorum o kadar olduğunu. siz fullediğinizde kaç LT doluyor depo?
    Genelde yağmurlu havalarda kullandım, çok çabuk kirleniyordu ama 300 km den fazla yağlamadan kullandığım oluyor genelde. Usta 300 km de bir kontrol et, yağla demişti. Petronas ve Putoline zincir yağı kullandım, ikisi de gayet uzun süre dayanabilen yağlar, Putoline'i özellikle tavsiye etmişlerdi. 2 ya da 3. defada tam temizleyip ondan sonra yağlıyorum. Her seferinde temizlemiyorum.

Hiç yolda kalacak şekilde benzini bitirmedim ama ışık yandığında kapağa kadar silme doldurduğumda 10.3 lt civarında aldı hep. Benzin ışığı yandığında da 60 km den fazla yol gidebiliyor. Bir kere ışık yandıktan sonra 60 km civarı sürmeye devam edip yine kapağa kadar doldurttuğumda 11 lt aldı.

Alıntı ahmetdereli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde yağmurlu havalarda kullandım, çok çabuk kirleniyordu ama 300 km den fazla yağlamadan kullandığım oluyor genelde. Usta 300 km de bir kontrol et, yağla demişti. Petronas ve Putoline zincir yağı kullandım, ikisi de gayet uzun süre dayanabilen yağlar, Putoline'i özellikle tavsiye etmişlerdi. 2 ya da 3. defada tam temizleyip ondan sonra yağlıyorum. Her seferinde temizlemiyorum.

Hiç yolda kalacak şekilde benzini bitirmedim ama ışık yandığında kapağa kadar silme doldurduğumda 10.3 lt civarında aldı hep. Benzin ışığı yandığında da 60 km den fazla yol gidebiliyor. Bir kere ışık yandıktan sonra 60 km civarı sürmeye devam edip yine kapağa kadar doldurttuğumda 11 lt aldı.
    Çok teşekkürler üstad bilgiler için. Ben sürekli rain modunda kullanıyorum. 4 diş benzin çubuğu bazen yanılmama neden oluyor. O yüzden benzini öğrenmek istediğimi sport moda alıp oradan bakıyorum

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    İki mod arasında hissedilen bir fark yok, canım hangi arayüzle kullanmak isterse o moda alıp devam ediyorum.

Ekerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,
    Bu başlıktanda çok yardım alarak aldığım motoru maalesef 500 km'de satmak durumundayım. Sarı sitede ilana koydum, forum kurallarını okudum göremedim ama eğer buraya yazmam yasaksa yazıyı kaldırırım. Sıfır yeni lastik , ayna aparatı ve yan koruma takozu takmıştım. Forum içinden yazan olursa daha da yardımcı olurum. İlan no 814593780
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 Nk
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Bende zamanında Honda yi düşünmüştüm ama nkda karar kıldım 1 yıldan daha uzun zamandırda pişman etmedi çok şükür. Zincir sesi gibi bir derdinizde olmayacak. Aynı sorun cf de olsa yerden yere vururlardi.
    Çok teşekkür ediyorum.
    Motoru teslim aldım ve nazara geldik sanırım eve gelirken yolda plakam düştü.
    Aslında kendi yaptırdığım pleksi plakalığım vardı ama showroomda takmayayım evde takarım ayıp olur diye düşündüm haliyle plaka da normal plakalıktan düştü. Neyse paranın bizden çıkacağı varmış sağlık olsun dedim ertesi gün yeni plaka yeni ruhsat çıkarttım. Motorun gidişi ve frenlemesi harika fakat titreşim var biraz acaba benim motora has birşeymi yoksa rodajda olduğu için mi titreşim var çözemedim 300 bakımında ustaya test ettireceğim. Herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Çok teşekkür ediyorum.
    Aslında kendi yaptırdığım pleksi plakalığım vardı ama showroomda takmayayım evde takarım ayıp olur diye düşündüm haliyle plaka da normal plakalıktan düştü. Neyse paranın bizden çıkacağı varmış sağlık olsun dedim ertesi gün yeni plaka yeni ruhsat çıkarttım. Motorun gidişi ve frenlemesi harika fakat titreşim var biraz acaba benim motora has birşeymi yoksa rodajda olduğu için mi titreşim var çözemedim 300 bakımında ustaya test ettireceğim. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Motorda illaki bıraz titreşim var. Bende plaka düşürdüm. Buradada yazdım yeni plaka çıkarttığımı. Bu motoru alan hemen hemen herkes plaka düşürdü. Çok Çok sağlam yaptırmak gerekiyor.

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    Benzin göstergeleri hakkında birkaç yorum yazılmış. Göstergedeki seviye düşmesi kademeli ve düzgün şekilde oluyor mu arkadaşlar? Yoksa birden lap diye 60% civarından 20%'lere düşüveriyor mu?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Depoyu kapağa kadar doldurunca, epey %100 görünüyor, sonra kademeli olarak azalıyor. %100'de uzun süre kalıp düştükten sonra daha hızlı bitiyor gibi sanki, kuruntu yapıyor da olabilirim.
    Kötü bir tamirciye denk gelip motoru aptala çevirdikten sonra (Başka bir yerde onarıp resetlediler ama yine de toparlamadı sanki) deponun dolu olduğunu bildiğim halde motoru ilk çalıştırdığımda depoyu boş gibi göstermeye başladı, hareket ettikten sonra kademe kademe dolu olduğu orana geliyor. Sık yapmaya başladı bunu.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı leidenfrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergeleri hakkında birkaç yorum yazılmış. Göstergedeki seviye düşmesi kademeli ve düzgün şekilde oluyor mu arkadaşlar? Yoksa birden lap diye 60% civarından 20%'lere düşüveriyor mu?
    Bende hep teker teker azaldı. 50den 30a düştüğü falan hiç olmadı.

Merak ettiğim bu nk300lerde sanıyorum yüzde 5 katlarında gösteriyor belki daha da detaylı. Bizdekilere de bi güncelleme gelse ne güzel olur. Bu kadar bilgi gereksiz olabilir ama ekranın potansiyeli çok.
    leidenfrost bunu beğendi.

Çok teşekkür ediyorum.
    evet, ben de plakayı düşürdüm. 2. kez vidalı somunlu olarak taktım + çift taraflı bant ile sabitledim. Yine düştü.

Son olarak silikon ile yapıştırdım. Şuan bir sıkıntı yok. Plaka olayı sıkıntı maalesef.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Benden önceki sahibi de kaybetmiş ilk plakayı. Sonra aldığı playı direkt vidalamış, Loktayt kullandı sanırım, Rakamlara zarar vermemiş. Çift taraflı bant da görünüyor altında. Muayeneden geçmez diyorlar, polis çevirmesinde bir şey demediler. Muayene zamanına kadar kaybolacağına sağlam kalsın, muayene zamanı düşünürüz.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Arka lastik için 140/70/R17 mi 150/60/R17 mi tercih edilmeli? Bazıları 140 bazıları 150 takmış gördüğüm kadarıyla. Siz hangisini taktınız ve tecrübeleriniz nasıl?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Merhaba arkadaslar yillar sonra tekrar motor almaya karar verdim. En son Bajaj discovery 125 st kullaniyordum. sehir ici guzeldi. Ancak sonlara dogru biraz daha buyuk olsa keske diyordum. genelde sakin kullanirim. sehir ici kullanirim. Kislari kullanmam. Agresif kullanmayi sevmem. Dogru bir secim mi yapiyorum bilemedim. ben normalde bajaj ns 200 alacaktim. 17.5 olan fiyati 20.350 olunca dedim cf250 alirim daha iyi. corona sebebi ile test surusu yapmadim. O yzuden biraz sizlerden ogrenmem gerekiyor. Memnun musnuz? nasil kullaniyorsunuz ?

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)