Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CFMoto 250 NK
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben balıkesir servisine gidiyorum gayet iyiler ilgililer. 300km de yağ değişti sonra 1000 bakımına götürdüm ben başka bi yere uğradım, o sırada yine yağ değiştirmişler. halbuki kitapçıkta 300kmde sonra 3000 ve katlarında değiştir diyo. söyleyince sadece 30 tl işçilik aldılar. genel bakımı yağ değişimlerini falan garantiden sonra kendiniz yapacaksanız cf motonun global olarak hazırladığı kendi kitapçığına bakın derim;

https://www.cfmoto.co.th/Files/Name2...3291477799.pdf

UMA türkiyeye özel ufak dokunuşlar yapmış kitapçıkta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

global kitapçıkta yakıt ışığı yandığında kalan yakıt 3 ltdir diyor. uma sağolsun kendi gereksiz gördüğü yerleri bizim kitapçığa eklememiş.

Yine kitapçıkta görebiliyoruz normalde alet çantası arka selenin altında türkiyedekilerde yok. aradım umayı dedim güvenliğim için motorumun gerekli kontrollerini yapmam lazım alet çantası nasıl olmaz, insanlar kurcalıyo bozuyo sonra suçu bize atıyo dedi telefondaki hanfendi. ¯\_(ツ)_/¯
    Bu kitapçık hakikaten çok iyi oldu, çok teşekkür ederim kendi adıma.
    Diğerlerine de tavsiye ederim. Daha çok ve daha Net bilgiler mevcut.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı ~Smile~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kitapçık hakikaten çok iyi oldu, çok teşekkür ederim kendi adıma.
    Diğerlerine de tavsiye ederim. Daha çok ve daha Net bilgiler mevcut.
    Ne demek. Bir düzeltme yapayım yanlız yanlış görmüşüm rain modundaki göstergedeki %20 lik kısma "E" demişler. %20 kaldı mı 3 lt benzin var yani.

cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Avadanlık olmaması cidden enteresan. Alırken ben de sormuştum "Yeni motorlarda artık vermiyorlar." demişlerdi. Kitapçık olayında ise tam tersi olmuştu. Global kitapçığı vermişlerdi, Türkçesi yoktu. Sonra Türkçe olanı da istettim, gönderdiler. 4.000 bakıma da servis çağırdı, yapabileceğim bir şey yok. Garanti var ya, riske girmek istemiyorum. Yalnız şu var: Bakımdan sonra motor iyice kendine geldi. Artan vibrasyon sıfırlandı. Şu an yağ gibi oldu makine. Bakımı kendim yapmaya başlasam bile 2.500-3.000'de bir yağı değiştiririm.

ahmetdereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben balıkesir servisine gidiyorum gayet iyiler ilgililer. 300km de yağ değişti sonra 1000 bakımına götürdüm ben başka bi yere uğradım, o sırada yine yağ değiştirmişler. halbuki kitapçıkta 300kmde sonra 3000 ve katlarında değiştir diyo. söyleyince sadece 30 tl işçilik aldılar. genel bakımı yağ değişimlerini falan garantiden sonra kendiniz yapacaksanız cf motonun global olarak hazırladığı kendi kitapçığına bakın derim;

https://www.cfmoto.co.th/Files/Name2...3291477799.pdf

UMA türkiyeye özel ufak dokunuşlar yapmış kitapçıkta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

global kitapçıkta yakıt ışığı yandığında kalan yakıt 3 ltdir diyor. uma sağolsun kendi gereksiz gördüğü yerleri bizim kitapçığa eklememiş.

Yine kitapçıkta görebiliyoruz normalde alet çantası arka selenin altında türkiyedekilerde yok. aradım umayı dedim güvenliğim için motorumun gerekli kontrollerini yapmam lazım alet çantası nasıl olmaz, insanlar kurcalıyo bozuyo sonra suçu bize atıyo dedi telefondaki hanfendi. ¯\_(ツ)_/¯
    Sele konusunda Türkçe kitapçıkta da ön selenin açıldığından, hatta kaska asma aparatından, bahsediyor. Bende anahtarla arka sele açılıyor, oraya da sadece disk kilidi sığıyor. Ön seleyi vida ile sabitlemişler. Başka ülkelerde farklı heralde deyip geçmiştim.
    ~Smile~ bunu beğendi.

cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Herkes kışladı sanırım motosikleti. Kışın ortasında, fırtınada işe motosikketle giden sadece ben kaldım sanırım.
    AudrioN bunu beğendi.

Bu konu çok yavaş kalmış, özellikleri itibariyle çok daha hareketli olmasını beklerdim. Bende düşünüyorum ancak bu makina pek tutulmadı sanırım

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk

Ben motora kışlık lastik taktırdım kullanıyorum hergün neredeyse. Facebook grubu çok hızlı bu motor grubunda ancak ben orada paylaşım yapmayacağım bundan sonra.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ben de facebook grubuna yazıyorum genelde. Motosikleti kullanmaya devam. Geçen ay ayna uzatma takmıştım. Geçen gün de elcik koruma taktım.

AudrioN bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı ahmetdereli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de facebook grubuna yazıyorum genelde. Motosikleti kullanmaya devam. Geçen ay ayna uzatma takmıştım. Geçen gün de elcik koruma taktım.

https://i.hizliresim.com/1pQgqp.jpg
    https://i.hizliresim.com/LvVnmG.jpg
    https://i.hizliresim.com/7B0N5W.jpg
    https://i.hizliresim.com/r0l2nN.jpg
    Çok şık olmuş ne kadara aldınız korumayı ?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    65 TLye aldım fakat internette 50 TLye kadar görünüyor. Universal elcik koruma diye geçiyor.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ön fren balatası bitmişti geçen hafta, servisleri aradım stok bulunmadığını söyledi hepsi. Yılbaşı olduğu için sayım var parça göndermiyor dediler. Bostancı'daki yetkili servis, bizde modeller var gelin bir bakalım dedi. Cumartesi günü gitmeden önce motosikleti yıkattım, yıkattıktan sonra sağ sinyal kendi kendine cılız bir şekilde yanmaya başladı.

Servise gittim, içeri alır almaz kaliperi söküp balatayı çıkardılar, götürüp ellerinde benzeri var mı diye bakmaya başladılar, o sırada sözde usta kaliperin pistonlarını itmek için kaliperi yağ için bıraktı. Sonra fark ettim lastik, jant her yer yağ olmuş.

Balata bizde yokmuş dediler, balatayı geri taktılar. Sinyal olayını da söyledim. Mevzu burda kopmaya başladı. Motor nerden çalışıyor, sigortaları nerde, kapaklar nerden açılıyor adamın en ufak bir fikri yok. Motorsikleti ilk defa görüyor. Sinyal düğmesine yağ bocaladı hava tuttu, koltuğun altındaki sigortaları teker teker çıkardı hava tutmaya başladı, sinyalin sigortasını sonunda buldu ona hem yağ sıktı hem hava tuttu. Tabi ki düzelmedi. Sonra baktım arıza ışığı yanmaya başlamış. Sinyal de tam yanmaya başladı. Adam bi turları geldi, güzel motormuş kaçlık bu falan diyor. Motoru çalıştır ısınsın, sinyale su gitmiş kurusun diyor. Arıza ışığı neden yandı diye cihaz bağlamak istediler ellerinde uygun soket yok, en son akü kutup başlarını söktüler, biraz böyle beklesin içindeki elektrik boşalacak diyor. Üzerinde geldiğim motoru çekiciyle götürecektim nerdeyse. Delirdim, toplattım motoru, o halde Kadıköy'deki servise götürdüm. Yolda freni ani sıkmam gerekti ABS de devreye girmedi, onu bile bozmuş. Kadıköy'de cihaz bağlayıp resetlediler, sinyal için de düğmeyi değiştirdiler, içinden bir sürü yağ çıktı dedi usta.

İstanbul'da bile bir kaç servis haricinde servisler hala büyük sıkıntı. Yetkili servis listesinde görünen yerler bile motosikleti ilk defa görüyor. Yedek parça konusu üzüyor, bir servis, sürekli kotasının dolduğundan ve yedek parça sipariş edemediğinden bahsediyor. Şansa Kadıköy'deki serviste balata varmış, adamlar olması gerektiği gibi balatayı sökmeden, elindeki yedek parçaları kontrol edip, balatayı buldu ki üzerinde model adı vs yazıyor. Balata da modele özelmiş, başka markalarda alternatifi yok, Cfmoto'nun diğer modelleri de uyumlu değil.

Parça konusu lazım olacak gibiyse ya da bakım yaptıracaksanız mutlaka önceden siparişini verdirmek gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Ön fren balatası bitmişti geçen hafta, servisleri aradım stok bulunmadığını söyledi hepsi. Yılbaşı olduğu için sayım var parça göndermiyor dediler. Bostancı'daki yetkili servis, bizde modeller var gelin bir bakalım dedi. Cumartesi günü gitmeden önce motosikleti yıkattım, yıkattıktan sonra sağ sinyal kendi kendine cılız bir şekilde yanmaya başladı.

Servise gittim, içeri alır almaz kaliperi söküp balatayı çıkardılar, götürüp ellerinde benzeri var mı diye bakmaya başladılar, o sırada sözde usta kaliperin pistonlarını itmek için kaliperi yağ için bıraktı. Sonra fark ettim lastik, jant her yer yağ olmuş.

Balata bizde yokmuş dediler, balatayı geri taktılar. Sinyal olayını da söyledim. Mevzu burda kopmaya başladı. Motor nerden çalışıyor, sigortaları nerde, kapaklar nerden açılıyor adamın en ufak bir fikri yok. Motorsikleti ilk defa görüyor. Sinyal düğmesine yağ bocaladı hava tuttu, koltuğun altındaki sigortaları teker teker çıkardı hava tutmaya başladı, sinyalin sigortasını sonunda buldu ona hem yağ sıktı hem hava tuttu. Tabi ki düzelmedi. Sonra baktım arıza ışığı yanmaya başlamış. Sinyal de tam yanmaya başladı. Adam bi turları geldi, güzel motormuş kaçlık bu falan diyor. Motoru çalıştır ısınsın, sinyale su gitmiş kurusun diyor. Arıza ışığı neden yandı diye cihaz bağlamak istediler ellerinde uygun soket yok, en son akü kutup başlarını söktüler, biraz böyle beklesin içindeki elektrik boşalacak diyor. Üzerinde geldiğim motoru çekiciyle götürecektim nerdeyse. Delirdim, toplattım motoru, o halde Kadıköy'deki servise götürdüm. Yolda freni ani sıkmam gerekti ABS de devreye girmedi, onu bile bozmuş. Kadıköy'de cihaz bağlayıp resetlediler, sinyal için de düğmeyi değiştirdiler, içinden bir sürü yağ çıktı dedi usta.

İstanbul'da bile bir kaç servis haricinde servisler hala büyük sıkıntı. Yetkili servis listesinde görünen yerler bile motosikleti ilk defa görüyor. Yedek parça konusu üzüyor, bir servis, sürekli kotasının dolduğundan ve yedek parça sipariş edemediğinden bahsediyor. Şansa Kadıköy'deki serviste balata varmış, adamlar olması gerektiği gibi balatayı sökmeden, elindeki yedek parçaları kontrol edip, balatayı buldu ki üzerinde model adı vs yazıyor. Balata da modele özelmiş, başka markalarda alternatifi yok, Cfmoto'nun diğer modelleri de uyumlu değil.

Parça konusu lazım olacak gibiyse ya da bakım yaptıracaksanız mutlaka önceden siparişini verdirmek gerekiyor.
    Benelli, CF Moto ve benzerlerinin en büyük sorunu işte bu gibi durumlar. Bende de TNT 25 vardı. Eski günlerim aklıma geldi. Bende (sözde) yetkili servis çok gezmiştim. Sırf bu yüzden motosikleti satmak zorunda kalmıştım.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Olay işte servisin bireysel kalitesine kalıyor demekki. Bu arada illa cf moto servisine gitmek zorunda değilsiniz. Mondial servisleri de aslında yetkili servis. Benim de hız sensörüm bozuldu. Ben mondial servisine gittim. Ama yapan usta o kadar iyi ki nakış işler gibi taktı çok memnun kaldım.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay işte servisin bireysel kalitesine kalıyor demekki. Bu arada illa cf moto servisine gitmek zorunda değilsiniz. Mondial servisleri de aslında yetkili servis. Benim de hız sensörüm bozuldu. Ben mondial servisine gittim. Ama yapan usta o kadar iyi ki nakış işler gibi taktı çok memnun kaldım.
    CFmoto servislerinde bile yedek parça bulmak sıkıntı, mondial servislerinde nasıl çözeriz bilmiyorum. CFMoto servisi yazanların hepsi aslında Mondial servisi zaten, UMA'nın servisliğini aldıkları için paket halinde alıyorlar galiba, hepsinde kocaman Mondial tabelası oluyor. Siteden de kontrol ettiğimde, İstanbul için iki markada da aynı isimler var.

Ekerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,
    Uzun okumalar sonucunda 250 nk almaya karar verdim. Eskişehir'de yaşıyorum. Bilmediğim konularda yardımlarınızı bekliyorum.
    İlk olarak bayileri gezdigimde 2017 ve 2018 model 250nk'lar var. Liste fiyatından sadece 500 TL indirim yapıyorlar. Sizce düşük modelleri almak mantıklı mi? Ve ÖTV ijdirim söylentileri var sizce şuan almalı mıyım beklemeli mıyım? Burdaki bayideki tutumdan hiç memnun kalmadım. Onerebileceğiniz bir bayi varsa lütfen mesaj atın. Aldıktan sonra hemen kaliteli bir lastik takmak istiyorum. Lastik önerilerinizi de memnuniyetle okurum. Son olarak 250 nk ile ilgili hiç olumsuz birşey okumadım. Kullanıcılar olarak en iyi siz bilirsiniz Bilinen genel bir sıkıntısı var mı acaba? 1500 km de bir tane bana yakın satılık 250nk var almak mantıklı mi değil mi karar veremedim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. İnşallah yakında daimi bir üye olarak yazıcam

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben ankara'dayim geçen sene motoru görmeden aldım. İstanbul'da balcı motordan aldım. Kargoyla kapıya kadar getirdiler. Sorun yaşamadım. Bizim motorlarda benim bildiğim hepsi 2018 2017 olanı yok. Motor kalite olarak gerçekten sorunsuz ancak Eskişehir de servis nasıl bilmiyoruz tabi. Ankara nispeten iyi. Ayrıca fiyat makulse 2. El de alınabilir tabi ki 1500 km hiçbir şey.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ben 5400km de ikinci el aldım, çok da memnunum, çok yeni motorlar olduğu için, kazaya karışmadığı sürece henüz yıpratabilen yoktur diye düşünüyorum. Servis konusu tamamen şans, garantisinin devam etmesi için bakımlarda servisine götürmek zorundasınız ama. Gri modelleri 2018, siyahlar hem 2018 hem 2019 model diye biliyorum. En azından benim motorum (siyah) 2019 model görünüyor.

Lastik konusu da motorun üzerinde 140/60 R17 radyal lastik var, Türkiye'de bu ölçüde lastik yok. Biz Anlas'ın 140/70 R17 radyal modellerini taktık, biraz büyük oluyor ama radyal olduğu için sürtme problemi olmuyor. Bu ölçüde radyal takmayanlar sıkıntı yaşadı. Son dönemde 150/60 17 ( ya da 150/60 R17) ölçüsünün daha mantıklığı olduğu konuşuluyor.

İyi yol tutuşu için Michelin Pilot Power öneriyorlar. Ben Anlas Tournee'den de gayet memnumum, çok viraj yapayım, uçayım kaçayım gibi dertlerim yok, yağmurlu havalarda da kullanıyorum bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadım lastikle. Burada bütçeye göre karar verirsiniz.

Ekerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 5400km de ikinci el aldım, çok da memnunum, çok yeni motorlar olduğu için, kazaya karışmadığı sürece henüz yıpratabilen yoktur diye düşünüyorum. Servis konusu tamamen şans, garantisinin devam etmesi için bakımlarda servisine götürmek zorundasınız ama. Gri modelleri 2018, siyahlar hem 2018 hem 2019 model diye biliyorum. En azından benim motorum (siyah) 2019 model görünüyor.

Lastik konusu da motorun üzerinde 140/60 R17 radyal lastik var, Türkiye'de bu ölçüde lastik yok. Biz Anlas'ın 140/70 R17 radyal modellerini taktık, biraz büyük oluyor ama radyal olduğu için sürtme problemi olmuyor. Bu ölçüde radyal takmayanlar sıkıntı yaşadı. Son dönemde 150/60 17 ( ya da 150/60 R17) ölçüsünün daha mantıklığı olduğu konuşuluyor.

İyi yol tutuşu için Michelin Pilot Power öneriyorlar. Ben Anlas Tournee'den de gayet memnumum, çok viraj yapayım, uçayım kaçayım gibi dertlerim yok, yağmurlu havalarda da kullanıyorum bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadım lastikle. Burada bütçeye göre karar verirsiniz.

Cevaplar için teşekkür ederim. bir tane 1850 km'de buldum gittim gördüm bir aksilik olmazsa alıcam. lastiklere baktım 150/60/17 ölçülerinde rosso 2 ile michelin pilot power arasında 30 tl fark var. Bu iki lastikten daha iyi daha üstün dediğiniz var mı acaba?

Cf moto Türkiye'den çıkıyormuş diye dedikodular var bilginize

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cf moto Türkiye'den çıkıyormuş diye dedikodular var bilginize
    Motopikselin bir söyleşisinden bu kanıya vardiysaniz. O motopikselin elinden zontesin alınmasi yüzünden kuyruk acısı.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)