Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2019 Mondial Nevada 250 - V Twin Cruiser

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Up yapmanın zamanı gelmiş ikinci sayfaya düşmemeli bu konu her ne kadar son zamanlarda kendim çalıp kendim oynasam da yine de durmak yok paylaşıma devam

Ve bir konuya parmak basmak istiyorum motorun olumsuz bir yönü var "Ground Clearance" çok az sağa sola dönüşlerde ve engebeli alanlardan yükseklik farkı olan yerlerden geçerken dikkat etmenizi tavsiye ederim yoksa motorun altını sürtüp çizebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhaba youtube videolarınızı izliyorum. Yol videosu çekmeyecek misiniz? Bir de bu motora koruma demiri takılıyor mu?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selamlar, evet yol videosu çekeceğim fakat bildiğiniz gibi uzunca bir süre neredeyse hapis hayatı yaşadık hafta içi ofiste haftasonu da evlerde hapistik hiç vakit bulamadık ekstra bir şeyler yapmaya ancak özgürlüğümüzün bir kısmını da daha yeni geri verdiler ilk müsait cumartesi günü için organize olup yol videosu çekeceğim.

Bu motora koruma demiri takılabilmesi için benim öngörüm önde bulunan radyatör koruması gibi olan ama aslında işlevi olmayan görsellikten ibaret olan parçayı çıkarmak gerekiyor gibi. Koruma demiri veya koruma topuzu konusunda araştırmalarım devam ediyor sonuç alabilirsem yazarım buraya da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Tex-893 solo çanta uygulaması yaptım dün akşam. Cruiser motorlarda büyük ve çift taraflı soft çanta sevmiyorum olacaksa çift taraf hard case olacak bence. Solo bag için ise tek taraf ve küçük ürünler daha şık duruyor keza ben de bu şekilde yaptım hoşuma da gitti. Disk kilidi, branda, eldiven vs. sığar içine. Branda koyarsanız diğerleri sığmaz ama bilginize büyüklük sınırda biraz.

Green Arrow ve brigantes bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, evet yol videosu çekeceğim fakat bildiğiniz gibi uzunca bir süre neredeyse hapis hayatı yaşadık hafta içi ofiste haftasonu da evlerde hapistik hiç vakit bulamadık ekstra bir şeyler yapmaya ancak özgürlüğümüzün bir kısmını da daha yeni geri verdiler ilk müsait cumartesi günü için organize olup yol videosu çekeceğim.

Bu motora koruma demiri takılabilmesi için benim öngörüm önde bulunan radyatör koruması gibi olan ama aslında işlevi olmayan görsellikten ibaret olan parçayı çıkarmak gerekiyor gibi. Koruma demiri veya koruma topuzu konusunda araştırmalarım devam ediyor sonuç alabilirsem yazarım buraya da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Tex-893 solo çanta uygulaması yaptım dün akşam. Cruiser motorlarda büyük ve çift taraflı soft çanta sevmiyorum olacaksa çift taraf hard case olacak bence. Solo bag için ise tek taraf ve küçük ürünler daha şık duruyor keza ben de bu şekilde yaptım hoşuma da gitti. Disk kilidi, branda, eldiven vs. sığar içine. Branda koyarsanız diğerleri sığmaz ama bilginize büyüklük sınırda biraz.

https://i.hizliresim.com/m3tu79x.jpg
    Parçayı söküp, kendine bir demir çapı belirleyip U demir büktürebilirsin. Dairesel kalınlıgı ölçüp ona göre de ağız yaptırıp iki taraftan bağlantı sağlarsan sapasaglam ve ucuz olur. Çaplara bakarsan muhtemelen her hangi bir U tipi koruma demiri de uyabilir.
    atalayalper ve brigantes bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Şu anda piyasada kalmadı sanırım bu motor _? Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama hava soğutma olması artı mı eksi mi sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

https://i.hizliresim.com/m3tu79x.jpg
    Çanta çok güzel olmuş gerçekten. Nerden temin ettiniz ? İki tarafa da koyarsanız daha iyi olur gibime geliyor

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Teşekkürler 🙏🏻 Çantanın markası Tex modeli 893 “solo bag” olarak geçiyor yani çift olarak iki tarafa takılamıyor tek taraflı bir çanta bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Piyasada sıfır olarak kalmadı ama temmuzda 2021 modelleri gelecek bayilere. Teyidini aldık UMA’dan. Kaç liradan gelecek ama büyük sürpriz olacak cidden 😬😬

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Teşekkürler 🙏🏻 Çantanın markası Tex modeli 893 “solo bag” olarak geçiyor yani çift olarak iki tarafa takılamıyor tek taraflı bir çanta bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Piyasada sıfır olarak kalmadı ama temmuzda 2021 modelleri gelecek bayilere. Teyidini aldık UMA’dan. Kaç liradan gelecek ama büyük sürpriz olacak cidden 😬😬
    Bence en az 40, tahminen 45. O gelene kadar zaten dolar 10 lira olur. İlk çıktığında 28 bin liraydı sanırım. Almadığıma çok pişmanım. Ben aslında bir de hyosung gv300 bekliyorum ama hyosung tamamen çıktı sanırım Türkiye piyasasından. 250 300 cc de motor yok doğru düzgün.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Bu mondial da hala güncellemedi fiyatları. Nisan fiyatları yazıyor sitede. Temmuzda mı güncelleyecekler acaba? Habire bakıyorum bizim RX3 40 bin olmuş mu diye.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bir güncelleyecek tam güncelleyecekler galiba 😬
    (Uma)rım böyle olmaz ama.

Bu segment şu anda Türkiye’de bomboş kimsede cruiser model yok doğru dürüst 250cc’de sıfır km olarak. Temmuzda bu cengaver gelecek ve çok da doğru bir hareket UMA adına.

Motosikleti
    Beklediğim güncelleme gelmiş Rx3 Evo 41.306 lira olmuş.
    atalayalper bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Keşke gelmeseymiş bu güncelleme artık o kadar alıştık ki zamlara garip gelmiyor kimseye. Sizi tenzih ediyorum bu arada sizin cümlenizin üstüne yazıyorum kusura bakmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Ben de kendi çapımda eğleniyorum bizim küçük oğlanla En son solo yan çanta takıp yan reflektörleri düz olanlar ile değiştirdim. Böyle küçük küçük oynamak çok eğlenceli en sevdiğim kısmı bu hobinin bir motosiklete kendi zevkinize göre küçük dokunuşlar yapmak. Büyük köklü değişiklikler sevmiyorum keza bu motor için büyük değişiklik yapmak bana göre çok gereksiz çünkü motorun genel tasarım çizgisini bir kaybediyorsunuz motor bütün albenisini yitiriyor.

Yunus Özbek, MR.BERK ve AzÇok bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bence sisy bar da ekleyin. Çok yakışacağını düşünüyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çantalar iş görür. Güzel de olmuş. Kilitli ise içinde ıvır zıvır eşya bırakılabilir.

Motosikleti
    Mondial fiyat listesine nevada yı eklemiş. Fiyatı 44.708tl.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial fiyat listesine nevada yı eklemiş. Fiyatı 44.708tl.
    Mondial kendini Honda ile bir tutarak ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Cb250r'lar o paraya gidiyor.

raqqa31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 Classic
    400CC parasına nevadayı koyduklarını gördükten sonra vazgeçtim arkadaş. Tamam güzel bende chopper cruiser aşığıyım da bu kadarda yüksek bedeli haketmiyor. Sesi gidişi güzel olabilir. 44bin nedir 2.el fiyatlarında.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    merhaba motoru satalı çok oldu araba aldık ama bu motorun kampanyalı fiyatının uzun bir süre 29,900 lira olduğunu düşününce şu andaki fiyatı olan 63,709 tl'ye hiç anlam veremedim. Şaka gibi %100'den fazla artmış fiyatı 5-6 ay içinde.

Tekrar edelim bu motorun 2021 Aralık fiyatı - 63,709 TL

raptoid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NX250 Dominator
    Ee son olarak bu fiyata alınmazmı bu motor ?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Üst üste 80 kere zam geldi ve motorun fiyatı 73.000 lira oldu. Alınır mı alınmaz mı diye bir soru yok aslında çünkü sene sonunda bu motor 90-100 bin lira oldu dediğimizde içimizden birileri çıkacak aaa ben bu motoru 5-6 ay önce 70 bine aldım diyecek. Bizim ülkemizde %300 enflasyon var. Ve enflasyon hiper enflasyon olma yolunda ilerliyor çünkü hem bu kadar pahalılık var hem de piyasada öyle bir talep var ki üretici ve satıcı kol kola girmiş nasıl olsa hangi fiyattan koyarsak koyalım satılıyor güvencesi ile her ay zam yapıyorlar ve zam yapmalarına rağmen de ürün yetiştiremiyorlar. Tamam ilk madde ve malzemeye yani maliyetlere de zam geliyor eyvallah ama bunun arkasına sığınıp kendinden hiç feragat etmeyip bütün yükü son kullanıcıya bindirmek de nasıl bir ahlaksızlıktır! Sen zaten sürümden de kazanıyorsun fiyatın yüksek olduğu için kar marjından da kazanıyorsun. Polonya'da da yüksek enflasyon var anında herkes kdv oranlarını en dibe çekti. İndirsenize ÖTV oranlarını ve KDV oranlarını insanlar rahat bir nefes alsınlar. Yoksa bu işin sonu hepimiz için 50cc'de bitecek bu fiyatlar bu vergiler bu işletim maliyetleri ile! Nasıl 100cc yaparız vs gibi konular görürseniz bol bol şaşırmayın keza ben görmeye başladım bile. Allah sonumuzu hayreylesin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benim anlamadığım mesela bu blok yaklaşık 12-13 senedir Türkiye ye bisan roadstar, borelli cmx, kewaay supershadow ,lifan ve aklıma gelmiyor daha bir çok model olarak geldi ..Bir ara mondial gene bu blokta caferacer model getirmişti ..

Demem o ki bunun abs modelli olması dışında bu dediğim diğer makinelerden bir farkı yok bildiğim kadarı ile blok aynı blok ..

O kadar ithalatçı var kimsenin aklına gelemedi bu bloku regal raptor un bu old school, bobber tarzı kasaları var onlara bu bloku koyacaklardı ben bile alırdım efsane olurdu …

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)