Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

2019 Mondial Nevada 250 - V Twin Cruiser

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer 18 bin lira gibi bir fiyata gelirse bence güzel satar bu motor umarım daha pahalıya gelmez
    Su soğutma yok bir şey yok neden pahalıya gelsin.
    Ha rakip yok geçirelim hesabı yaparlar ise o başka
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yılı yarıladık hala ses yok bu motor yalan oldu anlaşılan bu sene
    ekonomiden dolayı her adımı kırk kez düşünerek atıyorlardı şimdi hiç adım atmıyorlar
    elinizdekinin kıymetini bilin

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence sipariş almadı sipariş alsa en azından bir partilik getirirlerdi..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Logaritma kanaatim gümrük işlemleri uzun sürüyor. Ve ya biraz daha pahalıya satabilmek için özellikle geciktiriyorlar. Çünkü Fuarda gösterilen RX3S de
    henüz gelmedi. Ki o motordan vaz geçeceklerini hiç sanmıyorum. Bu güne kadar bu fiyatlarla en çok satabildikleri motor oldu evo.
    logaritma bunu beğendi.

Bence bu modeli getirirler, ama malum dolar yükselmekte o yüzden geciktiriyor olabilirler, tasarımı kesinlikle çok güzel, e abs de var enjeksiyon da var biraz da uygun fiyatla satarlarsa cruiser piyasasına hükmeder bu model

Motosikleti
    Artık Yok...
    rx3 kendine has bir kulvar açdı ve o kulvardan diğer büyüklerde girmek zorunda kaldı çok büyük talep gördü ama bu motorun çok tutucağını sanmıyorum daha öncede dedim 20 yıllık eski bir amaha virago250 merkezli bir motor bir enjeksiyon koymuşlar bir abs ama güç tork hala 20 yıl öncesinin aynısı.. akranları olmuş 25-30 beygir , su soğutma ..
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx3 kendine has bir kulvar açdı ve o kulvardan diğer büyüklerde girmek zorunda kaldı çok büyük talep gördü ama bu motorun çok tutucağını sanmıyorum daha öncede dedim 20 yıllık eski bir amaha virago250 merkezli bir motor bir enjeksiyon koymuşlar bir abs ama güç tork hala 20 yıl öncesinin aynısı.. akranları olmuş 25-30 beygir , su soğutma ..
    ona bakarsanız superlight 200 de bunların hiçbiri yok ama oldukça popüler oldu, bu motor da olabilir, bu virago kopyası motor dediğiniz gibi güçlü değil ama bilinen ve rüştünü ispatlamış bir motor, hız, güç motoru değil ama onarımı bakımı kolay bir motor olur

Motosikleti
    Artık Yok...
    ona bakarsanız superlight 200 de bunların hiçbiri yok ama oldukça popüler oldu, bu motor da olabilir, bu virago kopyası motor dediğiniz gibi güçlü değil ama bilinen ve rüştünü ispatlamış bir motor, hız, güç motoru değil ama onarımı bakımı kolay bir motor olur
    superlightin hikayesi çok başka bunla kıyaslanmaz bile superlight dediğiniz motor 10 bin liralık motor karbüratörlü ön disk arkalar kampana .. klight deseniz oda 12 bin liralık motor oda aslında aynı motor biraz süslüsü birde arkaları disk ... bunlara ben tamda cruiser diyemiyorum üstündeki 200cclik motor klasik cg motoru.. o yüzden nevada ile kıyaslanmaz..

bu motor bana fuarda sanki fiyatını demişlerdide unuttum neyse ama en iyimser tahminle 18 bin den aşağı girmez dolar ve kurlar bu haldeyken oda en iyimser.. belki 20 den bile girebilir.. tek iyi yanı mondial taksit imkanı olurki oda ne kadar alıcıyı cezbeder bilemem şu ekonomik durumda millet önünü görmüyor takside girermi bilinmez..

gene ben şahsen 250cc de gv250 ve daystarı tek geçerim.. incik boncuk sıkıntıları olsada halledilmiycek şeyler değil.. gv deki makine zaten suzuki arge li bir makine güzel bir makine.. ben 70-80 bin km yapanları gördüm.. bak bu çinlilerin nevadada kullandığı yamaha menşeili motorda güzel ben bisan roadstarda 35 bin km yapan adamda gördüm.. ama gv ve daystar ile mukayese kabuletmez.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Logaritma , GV 250 ile ilgili bir kaç problem duymuştum da Daystar 250 den şikayet ilk defa senden duyuyorum . Tabi ki ben duymadım diye ille hiç sıkıntı yoktur diyemem . Benim de gözümden kaçan bir şeyler olabilir. Aktarırsan seviniriz. RX3İ evonun performansıyla , daystarın gücü kuvveti neredeyse
    birebir aynı. Her ikisininde de top spid 120-130 km arası. Ne var ki evoda + 20 kilo yük ve çantaların paraşüt etkisi dolayısıyla daystarı 10 metre arkadan takip eder. Selamlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    daystarda ilerki zamanlarda yada kmlerde çoğu kullanıcıda bir marş motoru problemi oluşuyormuş artık belliki o motorun kroniği mühim bir şey değil suzuki mi hondanınkiyle mi ne değiştirince sorun kalmıyormuş. gv ninde sorunları incik boncuk şeyler buji piposu alıralmaz onu ngk ile değiştirdinmi o sorun evladiyelik ortadan kalkıyor elektrik aksamıyla oynamıycaksın hassas oynadınmı sıkıntı vermeye başlıyor hele oynanmış bir gv alırsan çok yorar..

zaten iki tip givici var bu forumda bir alıp op orjinal srüp satan ve çok memnun olan birde ikinci el kurcalanmış oynanmış motor alıp eli içinden çıkmayan..
    bursalıali bunu beğendi.

ben hala neden insanlar hyosung gv 250 tavsiye ediyor anlamış değilim, tasarım güzel tamam, güç zaten on numara lafım yok ama orasından burasından sürekli problem çıkaran bir model değil mi ? daha doğrusu motor çok sıkıntılı değil ama servis ve yedek parça namına bir şey yok ülkede insanlar neden hala tavsiye ediyor, daelim daystar nispeten biraz daha sorunsuz sanırım ama aynı problem onun için de geçerli, o yüzden nevada 250 nin bir şansı var piyasada tabii uygun fiyatla satılırsa, yoksa rks blackster gibi unutulup gider, gücü pek fazla değil doğru ama hız, güç isteyen adamın cruiser makinede işi ne ?

bu videoda oldukça atik gibi görünüyor motor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Videoda,gırla motor var,sokaklar agzina kadar motorla çakılı..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Kawasaki hava filtrsesi 80 tl, mondial hava filtresi 210 tl. Bir daha mondial?

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki hava filtrsesi 80 tl, mondial hava filtresi 210 tl. Bir daha mondial?
    bunun motor parçaları pahalı olmaz ki bildiğin yamaha virago kopyası motor, ama janttır, amortisördür o tür parçaları pahalı olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    bunun motor parçaları pahalı olmaz ki bildiğin yamaha virago kopyası motor, ama janttır, amortisördür o tür parçaları pahalı olur diye düşünüyorum
    Benimki de sözüm ona ktm kopyası nasıl olacak şimdi? Hem de benim modele 450 tl istiyorlar, neymiş kutusuyla alacakmışım. 210 olan önceki seri getirdikleri.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben hala neden insanlar hyosung gv 250 tavsiye ediyor anlamış değilim, tasarım güzel tamam, güç zaten on numara lafım yok ama orasından burasından sürekli problem çıkaran bir model değil mi ? daha doğrusu motor çok sıkıntılı değil ama servis ve yedek parça namına bir şey yok ülkede insanlar neden hala tavsiye ediyor, daelim daystar nispeten biraz daha sorunsuz sanırım ama aynı problem onun için de geçerli, o yüzden nevada 250 nin bir şansı var piyasada tabii uygun fiyatla satılırsa, yoksa rks blackster gibi unutulup gider, gücü pek fazla değil doğru ama hız, güç isteyen adamın cruiser makinede işi ne ?

https://www.youtube.com/watch?v=KT9yPluEtiM

bu videoda oldukça atik gibi görünüyor motor
    sen belliki bu motoru çok beğenmişsin ve almak istiyorsun güzel motor güle güle sür.. Gv yi neden öneriyorum orasından burasından sorun çıkartan bir motor değil kronikleri var evet ama ciddi kronikler değil halledilebilinir şeyler.. alanlar ya acemi yada motoru kurcaladımı iflah olmuyor motor.. insan neden önerir diyorsun üstündeki blok evladiyelik kaliteli bir blok iyi bakarsan seni üzmez. kasa kalıplı hiç 250cc lik gibi durmuyor motordan anlamayan biri rahat 600 lük bir makine sanabilir.. performansa gelince dediğin şey yüksek hacim cruiser lar için geçerlidir bu doğru ama aldığın makine zaten küçük hacim bir cruiser ve cruiser dediğin yol gezi makinesidir yani uzun yolda seni üzmemesi mahçup etmemesi gerekiğinde gaz açdığında hemen yüksek hızlara çıkıp kaçması gerekir.. yüksek hacim cruiserlar mahçup etmez zaten ama küçük hacimler edebilir .. Gv o açıdanda iyi üzmez uzunyolda .. gv değilde hyonun doğru düzgün servisi ve ustası yok sıkıntısı o ama sanmaki mondial bu kadar yaygın diye çok iyi sevisleri var mondialin servislerindeki şikayetleri forumları falan aç oku.. hepsinden değil tabiki ama bazılarından sağlam motor arızalı çıkıyor.. biz neler duyduk..

Keşke bunları hiç konuşmasakda piyasaya şöyle güzel adam gibi v motorlu 300cc bloklu yada 400cc bloklu bir 250cc lik makine gelse onu biz 300-400 e çıkarırız.. birde abs si olsa birazda yakışıklı olsa ben bile düşünürdüm..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yahu arkadaşlar, GV250 mi kaldı ? Daystar mı kaldı ? Daystar bir iki tane ABS'li getirdi 2017 model, onun bile devamı gelmedi. Elde kalanlar bittikten sonra kaybolup gidecekler. Sanki getirecekmiş gibi Roadwin'i bile sitelerine koyuyorlar. Onlar S3 dışında motor getirmezler. Hyosung zaten bitmiş bir firma. Sadece bizde değil, tüm dünyada bitmiş. Onun için bu Nevada piyasaya ilaç gibi gelecek. Yeter ki adam gibi servis versinler.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar, GV250 mi kaldı ? Daystar mı kaldı ? Daystar bir iki tane ABS'li getirdi 2017 model, onun bile devamı gelmedi. Elde kalanlar bittikten sonra kaybolup gidecekler. Sanki getirecekmiş gibi Roadwin'i bile sitelerine koyuyorlar. Onlar S3 dışında motor getirmezler. Hyosung zaten bitmiş bir firma. Sadece bizde değil, tüm dünyada bitmiş. Onun için bu Nevada piyasaya ilaç gibi gelecek. Yeter ki adam gibi servis versinler.
    Katılmıyorum ... Mondiale gir bak sahibindene 90 tane model getirtmişler 90 ... Yazı ile yazıyım doksan.. Kaçı hala piyasada yada parçası var.. 35 yıldır piyasada olan suzukinin 60 model getirtmiş 35 yılda.. mondial henüz 2004-2005 de piyasaya girdi 90 model getirtmiş.. bu iyi bir şeymi tabiki değil demek ki çok kısa dönemli motorlar getirtmiş ve getirmeyi durdurmuş demek.. Diyelim nevada geldi beklenen talebi görmedi bir sene getirttiler ikinci sene daelim yada hysoungdaki gibi web sitelerinde görselden öteye onlardada gitmiyceği kaçınılmaz bir gerçek.. en azından hysoung uluslar arası dünyada satmış bir marka yurtdışından full a dan z ye her bir parçasını tedarik edebiliyorsun sıkıntısız..

Son olarak hysoungun battığı kapandığı falan yok..Kore kültüründe batma diye bir şey yok zaten adamlar hükümet olarakda kendi markalarının sonuna kadar arkasında milliyetçiik seviyeleri çok yüksek o anlamda.. Hysoung kr motorsun yan markası piaggio vespa aprilla falan gibi düşünmek lazım.. kr motors scooter üreten bir firma asya pazarının devlerinden biri 45 yıllık firma.. hysoung da onun elit markası.. krmotors şu anda hala hysoung üretiyor.. gelmeme nedeninin tek açıklaması olabilir euro4 normları.. motorlara bir güncelleme atarlarsa türkiyedeki kurlardan dolayı bilmem gelmeye bilir ama avrupa pazarına tekrar girerler.. yoksa şu anda hysoung elektrikli scootera kadar üretiyor korede.. onun dışında 2019 bu sene içinde gv300 üreticeklerini açıklamışlardı.. üç beş tane prototipini yapıp tanıtımı yapmışlardı euro4 uygun ...

http://eng.krmotors.com/

Kısaca şöyle diyim 5 sene sonra şu nevada kalırmı şüpheliyim. parçasını bulabilirmisin ondan ultra şüpheliyim.. ama 10 sene sonra bile gv nin her tür parçasını hyosungsource.com,amazon,ebay,hyoparts.com,hyosung partsonline.com,koreanbikeparts.com gibi bu tip siteler gibi daha onlarcasından rahat parça temini edersin parçada sıkıntı yaşamassın.. iş ki biraz interneti kullanmayı bil..

Gv ler 2005 lerden beri yollarda kendini ispat etmiş motorlar zaten cruiser motor alıyorsun ultra teknolojiye gerek yok tam aksine cruisercıların çoğu biraz old school dur petrol head kafasında insanlardır öyle çok teknolojide sevmezler hyo da enjeksiyon varmı var bir abs si eksik oda olsa başka bir şeye şu anda bile ihtiyacı yok. teknolojik standartlar açısında..
    hattoi bunu beğendi.

Gözümüz yine yollarda kaldı gelmez daha Hyosung GV 125S gelse çok isterdim.

buteo bunu beğendi.

Alıntı akyol.x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözümüz yine yollarda kaldı gelmez daha Hyosung GV 125S gelse çok isterdim.

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/c...2-1100x470.jpg
    Bence getirecekler ama döviz kurunun yüzünden geciktiriyorlar sanki yoksa fuara niye getirsinler, bu hyosung un tasarımı kesinlikle harika ama 125 cc çok az

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)