Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor henüz elime geçmedi ama ilk fırsatta deneyimlerimi rodaj süresini.. ilk bakımı her şeyi sizlere aktarıcam...Diğer cbf kullanıcısı arkadaşlarda deneyimlerini burda paylaşırlarsa motor almayı düşünen arkadaşlara rehber bir başlık oluşturmuş oluruz...

Satış fiyatı:7088 ytl
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

Motorun kredisi salı akşamına anca onaylandı ...çarşamba günü bankanın verdiği 5350 ytl yi alıp biladerle birlikte Honda"ya gittik ..Plaka işlemlerinin başlaması için ok dedik bu arada 141 ytl peşin 82X5 ytlyede kaskomuzu yaptırdık yine Oyakbank"ta.. Bu arada söylemeden edemiyecem Oyakbank çalışanlarının güleryüzüne teşekkür ederim ...Bu gün saat 19:00 gibi motoru teslim aldık ..plaka ,koruma demiri ve kasko yapılmış olarak kontağı çevirip gaz açtık...
    Honda yetkilisi bir anket doldurttu ve telefon istedi motorla ilgili sizi arayacağız izin verirmisiniz diye sordu standart bi müşteri memnuniyeti prosedürü... Kullanım klavuzu ellerinde yokmuş yarın alacaz onuda ..

İlk izlenimlerim motorun yol tutuşu gayet iyi ..Vites geçişleri yağ gibi özellikle boşa şık diye geçiyo hiç sorun olmadan..Ama zincirde normal olmayan bir şıkırdama var ...servise geri gittik şıkırtıyı dinledi zincirin gerginliğini kontrol etti..bir sorun yok ama servisteki hüseyin ustada şıkırtının normal olmadığını anladı..2-3 gün binin zincir henüz sıfır kendini biraz salsın tekrar kontrol edeceğiz dedi bu arada tam 42 ytl lik benzin alıp km kontrolünü sıfırladım rezerv depoya inene kadar bakalım ne yakacaz ...Motor gayet sessiz ...özellikle gösterge paneli çok güzel..yalnız honda 2006 yılından itibaren bir uygulamaya başlamış farlar direk kontağa bağlı açtığınız an farlar yanıyo biz uzun bir süre nerden söndürecez diye arasakta sonunda 2006 yılında scooterler dahil hepsinin kontağa bağlandığını öğrendik..motorun yanında eşantiyona getirttiğim belliğimizi ve 3 adet anahtarlığımızı da teslim aldık ...1000 km de ilk bakıma girene kadar servise arivaderçi dedik...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    çok güzel motor hayırlı olsun güle güle kullan...
    B rh +(pozitif)

Bugün motoru adamakıllı bi testten geçirdim işte ilk izlenimlerim ...

henüz rodaj aşamasında olduğundan motoru 7000 devir üstüne çıkarmadım.. 6 vites olduğundan heralde vites araları birbirine çok yakın ..

Motor marmaris standartlarına göre fazla 3.-4. vitesi geçemezsiniz..Ama İstanbul gibi trafikte bazen hızlı ivmelenme gereken durumlarda ideal bir motor..
    yol tutuşu ciddi olarak çok iyi özellikle fren sistemi bu sınıf bir motora göre gayet tatmin edici hemen reaksiyon veriyor servis fren ayarını gayet iyi yapmış fren ne yukarda nede aşağıda kavrıyo tam olması gereken yerde yumuşak bi şakilde kavrama başlıyor..Özellikle arka fren kampana olmasına rağmen sert frenajda motoru tehlikeye sokacak şekilde kilitleme yapmıyor..Motor çok sessiz eksoz motordanda sessiz hemen hemen eksoz sesi hiç duyulmuyor hafif bir tıslama geliyorki ben bunu çok severim.

naked sınıfının özelliği olan geniş ön far çok kuvvetli..şimdiden söylemesi far kontağa bağlı sakın ola farı nerden kapayabilirim diye aramayın çünki kontak açık olduğu sürece far yanmaya devam ediyor.

Lastikler pirelli marka ..tubeless..yol tutuşları gayet iyi değiştirmeyi düşünmüyorum ..ama değişeceği zaman tercihen metzeler veya dunlop olacaklar..

Motor koruma demirini motorun ön anlaşmasını yaptığımızda sipariş etmiştik..gayet şık durdu görüntüyü bozmadı bu demirin faydası motor devrilince görülüyor ..bu yüzden biz faydasını görmek istemiyoruz ..demir 50 ytl , biz servise bu demir için 75 ytl verdik..7100 ytl verince bu devede kulak kalıyor

sol elcik üzerinde dışa bakan bir uzun kısa (selektör) mevcut özellikle gece sürüşlerinde çok işe yarayacak

gösterge paneli sade ve şık ..Özellikle ışıklandırması göze batmayacak kadar sade görülebilecek kadar parlak...

Üst taraftada belirttiğim gibi zincirdeki şıkırdama rahatsız edici..bakalım servisin dediğine göre bunu 3-4 gün sonra tekrar kontrol deceğiz..

Sağ tarafta selenin hemen altında rezerv depo vanası mevcut ..Bu vanayı benzin aldıktan sonra ilk haline getirmezseniz ..motorunuz benzinin tamamını kullanacaktır..

Cross tarzı motorlara alışık olduğumdan otuma pozisyonunu haliyle yadırgadım biraz ..deponun üstüne hafif yatarak kullanıyosunuz..endurodan sport tarza geçişlerde oturuş pozisyonuna alışmak için biçilmiş kaftan

Devam edecek.......

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Kısmet olursa şu anki motorumu sattıktan sonra almak istediğim aday motorlardan biri.

Bu başlığın sadık bir takipçisi de ben olacam anlaşılan.

Yorumlarını sık sık yazarsan cok sevinirim BBRR.

Çok teşekkürler
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

cbf_burak_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    kardes benim anlamadığım bir sey var bizdede senin motorun grisi var fakat simdi bizimkilerin yenisi çıktı cantları siyah renkte cbf yazısı arkada yazıyo hatta sayfanın basındaki resimler ona ait bunlarda 2006 model bizimkide 2006 model birde bunlar 22 ps bizimki ise 20,4 beygir SİMDİ ikiside 2006 model ise niye arasında bir sürü fark var?
    [MEDIA]http://www.bedavaresimkoy.com/075/cooltext36340383.jpg1164393464/cooltext36340383.jpg[/MEDIA]

Bu arada ufak bi hatırlatma motorun üstünde Yuasa kuru akü var..

cbf_burak_33
    çanta yokki benimkinde tam olarak anlıyamadım ne dediğini benim motorum en üstte resmi olan siyah ile birebir aynı ...

insominci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125 - KTM390ADV
    öncelikle hayırlı olsun kazasız sürüşler diliyorum merak ettiğim şehir içi kullanım için yeteri kadar seri mi gücü yeterli geliyormu? (en azından 7000 devire kadar ) yakıt tüketimiyle ilgili birşeyler oluşturabildinmi kafanda ve kaliteli bir 250 lik kullanmak nasıl bir duygu

valla 250 cc bir motor için bence fazla bile seri...tabi 650 cc den buna geçen biri bu sözleri sölemez ...yakıt tüketimi için depoyu fulledim ve km yi sıfırladım bakalım ne olacak...valla ben daha önce bundan daha iyisine bindim ..

başımdan şöyle bir olay geçti ..motoru almadan önce aynısının yeşilini kiraladık ve marmairste 1 gün kullandık fikir sahibi olmak için ..motoru teslim almadan bir gün önce plaka işleri nasıl gidiyo diye uğradığımda kiraya veren arkadaş orda bizim motora bakıyodu üstünde satıldı etiketini görünce kim aldı diye sordu müşteri temsilcisine oda beni gösterdi abi aldı diye..elinde 2 adet varmış bu motordan tık demedi diyo hoş referansları sağlamlık konusunda çok iyi ama dediğim gibi her gönülde bir aslan yatar bende transalp yatıyo bu beni kesmez..

Bu arada motorla ilgilenen varsa 2.el uygun fiyata sitemizde bir adet var ..sıfır ayarında bi alet fiyatta anlaşılır ozaktasi ezgin biri bence değerlendirmekte fayda var bu fiyata bulacağınız en iyi motor ...işte linki

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14803

insominci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125 - KTM390ADV
    kaliteli bir 250 lik demiştim zaten kaliteli bir motorsiklet demedim şehir içinde kullanım için çok ideal bir motor gibi duruyor daha önce incelememiştim bunu hoşuma gitti güzel bir tanıtımı olmuş teşekkür ederim buarada 250 cclik bir motorsiklet almayı düşünüyorum, ucuza kaçıp alabilirim ama ufak bi sorunda depresyona girerimde başımı ağrıtmayacak bir marka olabilir cbf. Bu arada gönlümde benimde yatan triumph tiger ama malum hayat pahalı...

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    BBRR yeni bir havadis,paylaşım ...vs yok mu motorla ilgili.

Hergün başlığı kontrol ediyorum.

Arkalara düşmüş gözden ırak olmuş.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bir de cbx 250 var o 24 beygirmiş. bu motorla çok farkı var mı? nedir +'sı -'si? 2004 cbx buldum da onun için soruyorum
    Sevgiyi sev, nefretten nefret et!

bu gün benzin bitti 42 ytl lik benzin alıp kmyi sıfırlamıştım tam 344,6 km yol yaptı bu benzinle 42/344,6= 0,122 ytl yani km de 0,121 ytl yani 12 kuruş yakıyo 100 kmde ise 12 ytl lik benzin oda yaklaşık olarak 4,1 lt harcıyo rodaj aşamasında durum budur 1000 km bakımından sonra aynı denemeyi tekrar edip burdan size yazacam bu gün marmarise yeni gelen hyosung gt 250 leri gittim inceledim 34 beygir v twin motorları var kasası 650 ile aynı yani baya bi iri kıyım ama her iki motoru yanyana getirince hondanın ciddi malzeme kalitesi var ...ön gösterge hondada çok alımlı...comet daha sade ...cometin de bir çok artısı var arka disk fren bunların en önemlisi ...gücüde eklemek mümkün

istanbul bence motor temiz ve fiyatı ödeme imkanların içindeyse gönül rahatlığı ile al derim hatta şu linkteki motorada bir bakmakta fayda var

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14803

Hammer ilk 350 km deki görüşlerimi sizlere aktardım ...250cc bir motor için performansı iyi henüz rodajda olduğundan motoru sert kullanmıyorum o yüzden limitleri hakkında açıklayıcı bilgiler yazmam mümkün değil

adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Selam ben şu anda 1087 km deyim. Aynı zincir sesi bende de var. Ama servise sormadım açıkçası, eğer önemli bir şey ise buradan haber verirsin değilmi sevgili BBRR...
    Bu arada benim motorumda 6500 devire geldiğinde bir cızırtı oluyor servise götürdüğümde sordum usta önemli değil disk yeni ondan geliyor keser dedi ama henüz kesmedi sesi... Bunun dışında hiç bir şikayetim yok ve çok ama çooookk memnunum motorumdan Allah isteyen herkese nasip etsin. Kazasız belasız sürüşler...
    TANRI, İNSANLAR UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN DİYE BOZCAADA YI YARATMIŞ

arkadaşlar her ikinizinkide hayırlı olsun güle güle günlerde kullanın

bu arada bi arkadaş sormuş cbx buldum 2004 aradaki fark ne ki demiş
    işte o alet harbi bi makina idi ama nie kestiler ithalatını anlamış değlim adı twister diede geçior,

bu arada şu 1087 km de bile zincir ses olayına ve 6500 devirdeki cızırtıya servisin yok bişi geçer tarzında yaklaşımından hiçmi hiç hoşlanmadım
    Bugün, dünden farklı olalım, gelişelim...

zincir sesindeki o rahatsız edici şıkırtı kesildi 1000 km bakımında biraz gerilince bence tamamen kalkacak

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sayın modum bu motoru kardesınız almamısmıydı..sanırım bı el koyma oldu
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

melih8007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    slm herkese ; ben motoru ilk aldığımda fulledim ve yakıt göstergesi F deydi. şu ana kadar 150 km yaptım hala Fde bu işte sizce de de bi gariplik yokmu. takılı mı kaldı acaba. ???
    Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.[MEDIA][/MEDIA]

praetorian şu an toplam 3 motor var ...oda benimkini eskitti hatta vitesliyi benim motorumda öğrendi ...sorun yok yani

melih8007 bende ilk fullediğimde yakşlaşık 30-40 km ibre hiç oynamadı ama 150 biraz garip geldi bana bence senden habersiz birileri kullanıp benzini full yapıyo dikkat et

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler