Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    Nasıl oluyor da cbr ile 20 kuruş yakiyorsun? Hele 160-170 ile nasıl gidiyorsunuz? 2012 yılından beri cbr'm var neredeyse 30 kuruşa kadar çıkıyorum. Zaten 20 kuruşun altına neredeyse hiç düşmez hız konusuna gelince yatarak bile düz yolda 162'nin üzerine hiç çıkamadım. Kilo 90 bu arada ☺

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Bana nedense 30 kurus yakiyormus gibi geldi daha maas yatmadi olcum yapamadim 20 20 aliyorum

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Soz konusu motorun fabrika tuketim degerleti bile dediginizi dogrulamiyor.daha once burda iki motorunda ne yaktigini link olarak vermistim.twister kesinlikle cbr dan normal kullanimda az yakan bir motordur.ayrica enjeksiyonlu motor karburatorluye göre cok yakar fikrine katilmiyorum.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı yns_cbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl oluyor da cbr ile 20 kuruş yakiyorsun? Hele 160-170 ile nasıl gidiyorsunuz? 2012 yılından beri cbr'm var neredeyse 30 kuruşa kadar çıkıyorum. Zaten 20 kuruşun altına neredeyse hiç düşmez hız konusuna gelince yatarak bile düz yolda 162'nin üzerine hiç çıkamadım. Kilo 90 bu arada ☺
    30 kuruş yaksa 100 km de 6.8 litre eder 4.38 şu an yanlıştır o ölçüm
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı yns_cbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu cope atmani tavsiye ediyorum :D
    Honda bayiine gotur adam akilli bakim yapsinlar :D 181 de kesiciye giriyor

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çöe atmasına gerek yok kardeşim. Motorun bakımları yapılarak fabrikasyon tüketim değerlerine kavuşturulabilinir. Genelde sıklıkla gördüğüm bir şey var. Motor sahipleri ne hikmetse en iyi ve kaliteli en az yakan motorun kendi motoru olduğuna kanaat getirir. Aslında bu motora olan tutkudan kaynaklanır ya da sahip olduğu şeyi koruma ve üstün tutma güdüsü diyelim. Şimdi benim yanıma bir motor yanaştığında ona bakıyorum. Eğer cup,scotter yada cc si küçük motorsa hemen zihnim otomatik olarak "ben bunu yolda her türlü yerim, benim motor daha iyi" diye bir ses gelir. Bu hepimizde vardır. O nedenle bundan ziyade şu motorlara yapılacak iyileştirmeler ve yakıt düşüren unsurları tartışabiliriz. Herkese hayırlı mesailer.
    Motobil bunu beğendi.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    benim motorda çok yakıyor 100 km de 4.5 litreye kadar çıkıyor gayet de sakin kullanıyorum yakıtı düşürmek için neler yapılabilir.
    yağ değişim zamanı geldi yanlız konya içinde cbf 250 diye sordugum zaman yağ filtresi yok diyorlar başka hangi motorların yağ filtresi uyuyor acaba...

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sehir icindeyse yakar.normaldir kardesim.benzin lt si 5 tl zaten.ben bile cok ugrastim 1 lt ile duz yolda 33 km gidebildim.o dA tek kisi.yag filtresini sanayide goster uyan bisey olabilir http://www.motosikletparcalari.net/cbf-250-yag-filtresi-cbf-250-twister-yag-filtresi-nx-falcon-filtresi-twister-yag-filtre-pulsar-150-yag-filtre-15412-hm5-a10-orjinal-pmu8775 burda var kargoyla gelir.

Motosikleti
    cbx250
    internet üzerinden hiç alışveriş yapmadım onu eliyorum direk hocam şehir içinde bakacam artık...
    4 litre üzeri normal mi diyorsun yani hocam şimdi bende cbr daha az yakar diye değiştirmeyi düşünüyorum değermi acaba?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    2004 twister, .3-3,5 litre yakıt tüketimi var. Bakımlı olması şart. yakıta etki eden lastik basıncı, zincir gergisi, pilotaj yol ve hava şartları vb. etkenler çok etkili nedenler. 250 cc bir motosiklet olmasına rağmen ekonomik kullanmaya olanak tanıyan bir tork eğrisi var. Ve unutmayınız bu motosiklet 6 vitess. Bence hala birçok motosikletten mantıklı bir seçim HALA..

Motosikleti
    cbx250
    valla hocam 3-3.5 litre derken ağzından bal damlıyor. Ben bu motorla en az 4 litre gördüm oda uzun yolda...

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    motorunda normal olmayan bir durum vardır kardeşim. Buji, hava filtresi, debriyaj vs. nedenler dolayı 4 tl değil 10 tl de yaktırırsın. Yani sizin bilinçli kullanıcı ve tecrübeli sürüsü olduğunuzu düşündüğümden motorunuzun fazla yakıt tükettiğini neden düşünüyorsunuz. motorun ateşlemesiyle de oynadım gereksiz yükleri motordan aldım yinede l lt benzinle düz yolda 33 km gittim. orjinal dişli ngk buji normal lastik basıncı ve rüzgarsız hava.Kaldı ki motora harcatacağınız en az yakıt 3,5 lt. 120 km hızla 100 km geri dönüş yaptığım bursa-bandırma yolunda ise nerdeyse 5 litre yaktım.bu motor kesinlikle cbr dan daha az yakıyor arkadaşlar bundan şüpheniz olmasın. ve üzerinde daha az plastik granaj barındırdığından daha makul.yoksa cbr kötü bir motor değil sadece mukayese ediyorum. netten alışveriş meselesinde de ben yıllardır yapıyorum tek tük sorun dışında herşeyi buldum.Allah tan internet diye birşey var da araştırıp ucuzunu buluyoruz yoksa tamirciler adamı kapı ağzında tavuk gibi yoluyor.

Motosikleti
    cbx250
    hocam şimdi söylediklerinden şunu anlıyorum cbr la bizim motorlar aynı değerlerde mi yakıyor?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çok yakındır ancak cbr motorun sürüşü spor olduğundan ve sürücüsü genelde hıza meylettiğinden yakıtı yüksek çıkabilir. Zaten cbr şehir içinde kısa sokak aralarında 1-2 viteste kullanıldığında yaktığını bilmeyen yok şehiriçi için ideal bir motor sayılmaz. Sağlamlık ve kalite olarak şu an piyasadaki çok motoru bozacak iki motordur bunlar. Kendim bindiğim içinde yazıyorum twister tam bana göre bir motor ama cbr ile gittiğim yerlerin çoğuna gidemezdim.

Motosikleti
    cbx250
    bu söylediklerinizden sonra motoru değiştir me kararımı bi süreliğine erteledim.
    motorcuya gittim zincirimin normal durumda oldugunu sõyledi, bujiyi sordum şimdi gerek yok yaza doğru iridyum buji takalım dedi gerek varmı iridyum bujiye?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Hic gerek yok.kendilerine is cikartiyorlar.sen kullan kullan kardesim bak bugun 10 tl benzin denemesi yaptim ruzgar cok sertti yinede 48 km gittim.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Bu motor kac litre yağ aliyor ?
    Degisimi kendim yapicagim.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor kac litre yağ aliyor ?
    Degisimi kendim yapicagim.
    1.7 falandi

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    1.7 lt ideal olcudur.yag filtrenizide degistirneyi unutmayiniz.yag alirken markalara takili kalmayin,yag bosaltim ve dolum kurallarina uyarsaniz hic bir sorun olmaz,ayrica mineral yag tercih ediniz.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.7 lt ideal olcudur.yag filtrenizide degistirneyi unutmayiniz.yag alirken markalara takili kalmayin,yag bosaltim ve dolum kurallarina uyarsaniz hic bir sorun olmaz,ayrica mineral yag tercih ediniz.
    Minarel yağ derken öneriniz nedir yağ olarak ? birde yağ Filtresi nerede kaliyor göremedim de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler