Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Nerde bu cbf cbx 250 kullanıcıları ??? Kimseden ses seda yok... Bi ben kaldım burlarda....
    Alayına İsyan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bruce 65 abi teşekkürler cevabın için. Bugün bizim burdaki sanayide biraz araştırdım. Bu ayarı yapabilecek kimse yok burlarda. Senin tavsiye edebileceğin kimse varmı izmir'de filan? Belki beraber gideriz yaptırmaya hem tanışmış oluruz... Bide fiyatını öğrenebilirmiyiz yada sordunmu ne kadar tutar diye?
    Alayına İsyan...

herkese merhaba uzun zamandır forumun takipçisiyim ilgimi çeken bir çok konu oldu kısmet bugüneymiş... 2006 cbf 250 kullanıcısıyım sonunda benimde bir sorunum var.motorumun adını bilmediğim sanırım (rölanti sensörü ya da rölanti otomatiği) o yüzden dolaylı yoldan anlatabileceğim bir parçası geçen gün elle müdahalem sonucunda kırıldı...we su anda motor ısınana kadar devamlı stop ediyor...sonuç olarak bana bu konuda yardımcı olabilecek ya da başından bu tarz bir şey geçmiş olan birisi varsa yardımınızı bekliyorum saygılar...hiç olmazsa bu parçanın adını öğrenmek istiyorum!!!

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Selam Dostlar,

2006 model 11500kmdeki cbf 250 mi satıp 2. el cbr 250r alma fırsatı karşıma çıktı fakat çok kararsızım. Ben motorumun 3. sahibiyim her kullanan acemiliğini atıp bir üst seviyeye geçmiş. 2-2,5 yıl önce 8000km civarında bütün bakımları yapılmış olarak ben aldım. Çok fazla vaktim olmadığı için pek fazla kullanamadım. Ustam motora bakım yapma zamanı geldiğini söyledi kabaca bir fiyat çıkardık ve yağ, yağ filtresi, ön takım yağı, debriyaj balatası, buji, hava filtresi vs ortalama 250-270TL malzeme fiyatı çıktı. Lastikler halen orjinal listikleri... gidişinde duruşunda bir problem yok fakat yinede git gide daha fazla kendime güvenip sonrasında lastik kurbanı olmamak için değiştirmek istiyorum. Eğer pirelli michelin alırsam 450TL'de lastikler tutacak. Açıkçası şu haliyle 5 liraya verirsem cbr için bütçemi denkleştirebiliyorum. Kimisi diyor ki artık cbr'lar geldi seninki zor satılır hemen sat kurtul Bende diyorumki cebinde cbr almak için parası olmayan naapacak ? yine cbf e bakacak. Kimiside zaten çok km yapmıyorsun boşver yaptır bakımını kullanmaya devam et diyor. siz ne düşünüyorsunuz ?

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı lonelyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bruce 65 abi teşekkürler cevabın için. Bugün bizim burdaki sanayide biraz araştırdım. Bu ayarı yapabilecek kimse yok burlarda. Senin tavsiye edebileceğin kimse varmı izmir'de filan? Belki beraber gideriz yaptırmaya hem tanışmış oluruz... Bide fiyatını öğrenebilirmiyiz yada sordunmu ne kadar tutar diye?
    Ben dediğim gibi Urlada Sabri usta-oğulları'na yaptıracağım,artık tüm bakımlarımı orda yapmaya karar verdim,onlardan çok memnunum.Ekzantrik gergi otomatiği ile kapak contası alıp gitmeyi düşünüyorum,benim ekzantrikten hafif sesler geliyor gergi otomatiği değişirsek keser diye okudum forumda deneyeceğim olmadı birdahaki bakımda zinciride değişirim,hem biraz yol olur hemde bakımımızı yaparız,öyle paracıda değiller,yani öncedende sorulur anlaşılır sorun olmaz...Eğer denk getirebilirsek memnuniyetle beraber gideriz,tanışmaktan ayrıca memnuniyet duyarım,sağlıcakla kal.
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Çok saol abi... Evet bu arada dediğin doğru zincir fazla eskimemişse sadece gergiyi değiştirmen olayı çözer hatta gerilmesi bile yeterli olabilir bende değiştiricektim 70tl ye sadece gergi değişti ve sorun giderildi. İnşallah denk getiririzde beraber gideriz. Dediğin gibi hem yol yapmış oluruz Ben bir iki ay içinde bi fethiye'ye filan gitmeyi düşünüyorum gidiş dönüş tahmini 1500km lik bi yol olacak. Gitmeden şu sibop işinide halledebilirsem çok iyi olacak bakalım artık. Ama tamircim fazla kafaya takıyorsun diyor. Sadece 3500-4000 devir arası var sibop sesi sonrasında hiç bişey yok :D bu arada bi önceki mesajda anlattığım sorun karbüratördenmiş temizlendi ve güzel bi ayar yapıldı çok iyi şimdi...

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

CBR 250 yi kullandım ve cbf ile arasında ki farklar beni sarmadı. CBF yada CBX 250 bana göre daha rahat ayrıca şehir içinde çok daha konforlu bana göre. Ama tabii o motorda çok güzel kötü değil sadece zevk meselesi. Ben o tarz motorlardan pek hoşlanmam. Bundan sonra alacağım motorlar arasında yine bu tarz motorlar var.
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Dostlar,

2006 model 11500kmdeki cbf 250 mi satıp 2. el cbr 250r alma fırsatı karşıma çıktı fakat çok kararsızım. Ben motorumun 3. sahibiyim her kullanan acemiliğini atıp bir üst seviyeye geçmiş. 2-2,5 yıl önce 8000km civarında bütün bakımları yapılmış olarak ben aldım. Çok fazla vaktim olmadığı için pek fazla kullanamadım. Ustam motora bakım yapma zamanı geldiğini söyledi kabaca bir fiyat çıkardık ve yağ, yağ filtresi, ön takım yağı, debriyaj balatası, buji, hava filtresi vs ortalama 250-270TL malzeme fiyatı çıktı. Lastikler halen orjinal listikleri... gidişinde duruşunda bir problem yok fakat yinede git gide daha fazla kendime güvenip sonrasında lastik kurbanı olmamak için değiştirmek istiyorum. Eğer pirelli michelin alırsam 450TL'de lastikler tutacak. Açıkçası şu haliyle 5 liraya verirsem cbr için bütçemi denkleştirebiliyorum. Kimisi diyor ki artık cbr'lar geldi seninki zor satılır hemen sat kurtul Bende diyorumki cebinde cbr almak için parası olmayan naapacak ? yine cbf e bakacak. Kimiside zaten çok km yapmıyorsun boşver yaptır bakımını kullanmaya devam et diyor. siz ne düşünüyorsunuz ?

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

Alıntı ayberk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba uzun zamandır forumun takipçisiyim ilgimi çeken bir çok konu oldu kısmet bugüneymiş... 2006 cbf 250 kullanıcısıyım sonunda benimde bir sorunum var.motorumun adını bilmediğim sanırım (rölanti sensörü ya da rölanti otomatiği) o yüzden dolaylı yoldan anlatabileceğim bir parçası geçen gün elle müdahalem sonucunda kırıldı...we su anda motor ısınana kadar devamlı stop ediyor...sonuç olarak bana bu konuda yardımcı olabilecek ya da başından bu tarz bir şey geçmiş olan birisi varsa yardımınızı bekliyorum saygılar...hiç olmazsa bu parçanın adını öğrenmek istiyorum!!!
    Kusura bakma bu konuda hiç bilgim yok. Umarım sorununu çözersin kısa zamanda Motorun kitabçıklarını indir internetten belki bulabilirsin google da arat bulursun kitapçığını.
    Alayına İsyan...

selamlar erdal ismim foruma yeni üye oldum 36 yaşındayım şimdiye kadar bir çok motora bindim en son olarakta cbf 150 aldım 2010 model fakat aradığım motor değil daha kuvvetli cbf 250 istiyorum temizliğine güvenen ve motorunu satmak isteyen arkadaşlar varsa 0544 28 500 50 nodan bana ulaşabilirler

yok hocam her yere baktım bi cozum bulamadım ustam bile ismini bilmiyor

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    yok hocam her yere baktım bi cozum bulamadım ustam bile ismini bilmiyor
    cbf 250 de rölanti otomatiği gibi bir parça olduğunu hiç duymadım bilmiyorum,bir foto çekip foruma koysan belki fikir yürütülebilir...
    Hep Pür Dikkat...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85540827/detay

eski motorum.. plakası yanlış okumuyorsam 8272... kuryelik yaptım 130 000 de km falandı 3 adet kazası var...

km sini düşürmüşler veya değiştirilmiş..ilanlara bakarken gördüm....
    Bruce 65 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eski motorum.. plakası yanlış okumuyorsam 8272... kuryelik yaptım 130 000 de km falandı 3 adet kazası var...

Bilgilendirme için teşekkürler. Yeni başlayacak yada motor değiştirecek arkadaşların canı yanmamış olur.
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Gittim batım elle kırılabilicek birşey göremedim bir tarif etsen neye benzediğini...Yada kırılan parçanın fotosunu çek foruma koy mutlaka bir bilen söyleyecektir...Kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

[QUOTE=lonelyboy;2717554]Çok saol abi... Evet bu arada dediğin doğru zincir fazla eskimemişse sadece gergiyi değiştirmen olayı çözer hatta gerilmesi bile yeterli olabilir bende değiştiricektim 70tl ye sadece gergi değişti ve sorun giderildi. İnşallah denk getiririzde beraber gideriz. Dediğin gibi hem yol yapmış oluruz Ben bir iki ay içinde bi fethiye'ye filan gitmeyi düşünüyorum gidiş dönüş tahmini 1500km lik bi yol olacak. Gitmeden şu sibop işinide halledebilirsem çok iyi olacak bakalım artık. Ama tamircim fazla kafaya takıyorsun diyor. Sadece 3500-4000 devir arası var sibop sesi sonrasında hiç bişey yok :D bu arada bi önceki mesajda anlattığım sorun karbüratördenmiş temizlendi ve güzel bi ayar yapıldı çok iyi şimdi...[COLOR="Silver"]

Evet kardeşim sorunu hallettiğine sevindim,önümüzdeki birkaç haftada bir durum değerlendirmesi yaparız ona göre bakarız...Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Wallahi braavo dikkatin takdire şayan...Kutlarım
    Hep Pür Dikkat...

hocam bujinin hemen arkasında plastik koruması olan bir parça karbüratöre bağlanıyor ilk fırsatta foto yükleyeceğim ilginiz için teşekkürler...

Motosikleti
    Bende şimdi baktım benim motora tarif ettiğin yerde öyle birşey görmedim ama madem karbüratöre bağlı bu parça service manuel'inde karbüratör üstündeki tüm parçaları gösteren bir diyagram olur genelde ordan ismini kodunu herşeyini öğrenebilirsin. Bu arada benim motor cbx250 twister belki o yüzden bende yoktur. Ayrıca resim çeker yüklersen daha yardımcı olunabilir.

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

Bak burda benim motorun googleda arattım 'cbx 250 manuel' olarak ve benim motorun tüm parçalarının kodlarını filan buldum bu bulduğum ingilizce değil daha arasam ingilizce olarakta bulurdum sanırım sende böle ara bence çok rahat o parçaya bulursun hatta ne işe yaradığını daha detaylı öğrenirsin sanırım ...

By lonelyboy10 at 2012-06-15
    Alayına İsyan...

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    Merhaba arakadaşlar bahsettiğiniz o parça karbüratörün alt kısmında elektrik kablosu takılı bir parça galiba. ne işe yaradığını bi türlü anlamadığım bi parça o. kablo bildiğimiz bakır kablo, şuan tam hatırlamıyorum iki tane olması lazım. ben o kabloları söktüm çalıştırdım bi değişiklik olmuyor rolanti yine aynı memleketteki ustalarada sordum onlarda bilmiyor neyin nesi olduğunu bir bilen varsa aydınlatsın tekeriniz düz bassın...
    Telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir...

Motosikleti
    Bir hafta geçti kimseden ses yok bilen yok demekki yada herkes geziyor ))
    Alayına İsyan...

Merhaba bende de cok temiz 2004 cbx 250 var yanliz egzantrik baya ses yapmaya basladi miller degisicekmis zincir degisti ama kesmedi bildiginiz guvendiginiz usta varmi istanbulda

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende de cok temiz 2004 cbx 250 var yanliz egzantrik baya ses yapmaya basladi miller degisicekmis zincir degisti ama kesmedi bildiginiz guvendiginiz usta varmi istanbulda
    Gökhan varol:0533 024 56 00
    Gkn motors
    Kadıköy evlendirme dairesi karşısı

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar kimseden ses çıkmıyor. Geziyorsunuz herhalde durmadan ... Yada internetiniz koptu ) Yaa bişey sorcam bu motor ısınınca hızlanıyormu banamı öyle geliyor geçenlerde motorla hiç basmadığım kadar bastım sesi o kkadar tatlı çıkmaya başladıki sanki motor rahatladı.... )
    Alayına İsyan...

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Selam arkadaşlar debriyaj balatamı değiştirttim ve kalkışta kavrama noktasında silkeleme yapıyor. Ustam zamanla alışır dedi fakat birde sizlere danışmak istiyorum. normalmidir ? değişimden sonra benzer problemle karşılaşan oldumu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler