Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Bruce 65
    Hayırlı olsun kardeşim yeni motorun,kazasız ve belasız kullanman dileğiyle.
    Ayrıca motorunda temiz görünüyor ama koruma demirini muhakkak taktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı ugur volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bruce 65
    Hayırlı olsun kardeşim yeni motorun,kazasız ve belasız kullanman dileğiyle.
    Ayrıca motorunda temiz görünüyor ama koruma demirini muhakkak taktır.
    Teşekkürler çok sağol...benim de aklımda ilk fırsatta takacağım inşallAllah...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    cbf 250
    bruce 65

hayırlısı olsun, torku ve dengesi mükemmeldir,arka lastiğin michelin belli,cbf 150 den sonra çok atik gelir ama benzin sorun olabilir malum...1 ay sonra 02 plaka bir gümüş gri görürsen izmirde bilki benimmm...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı rebellion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bruce 65

hayırlısı olsun, torku ve dengesi mükemmeldir,arka lastiğin michelin belli,cbf 150 den sonra çok atik gelir ama benzin sorun olabilir malum...1 ay sonra 02 plaka bir gümüş gri görürsen izmirde bilki benimmm...
    Teşekkürler,aynen torku dengesi çok güzel...güzelliğinin yanında biraz fazla benzin yakması göz yumulabilir...cbf 150 göre...ön lastik de michelin.
    02 plakalı görürsem bu rebellion'dur tamam...sağlıcakla kal.
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Selamlar,bir şey sorucam:İniş aşağı giderken vites büyütmek bayağı bi zorlaşıyor...Kemik gbi sertleşiyor vitesler...Acaba sizdede böylemidir ? aragazı verince ancak rahat geçiyor...acaba depriyaj kavramasıyla alakalı olabilirmi.?bilgi verirseniz sevinirim...
    Herkese kazasız belasız neşeli sürüşler...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Honda CBF250
    Merhaba,
    Siteye yeni kaydoldum. Hepinize merhaba. Subat ayinda ilk motorumu aldim. 2006 model CBF250, 25000 km'de. Motorla trafige cikmaya yaklasik 1,5 ay kadar once basladim. Henuz sadece 250 km yaptim. Bir iki sorum olacak.
    1) Motor jigleyi cekmezsem kolay kolay devirde kalmiyor, stop ediyor. Yola cikmadan birkac dakika isitsam bile bu boyle. Trafikte 15-20 dakika yol aldiktan sonra jigleyi kapasam bile (ki jigle acik gitmek de hosuma gitmiyor) isiklarda durunca stop ediyor. Stop edince de kisa bir sure calistiramiyorum. Mars basinca hicbir hareket olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?
    2) Yaz icin Castrol 10 50 yagi mi onerirsiniz?
    Tesekkurler...

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    ben cbf 150 mi satıyorum,2 haftalık 500 km de 1500 lira ekstrası var angel xenon vs givi çantalar en fulu yani,ihtiyacı olan falan varsa bana ulaşsın,durumları düzeltince 250 sine de bakçam eğer 150 temiz bulamassam bundan sonra o var
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arabayla takas konusunu düşündünmü telefonda konuşmuştuk
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,bir şey sorucam:İniş aşağı giderken vites büyütmek bayağı bi zorlaşıyor...Kemik gbi sertleşiyor vitesler...Acaba sizdede böylemidir ? aragazı verince ancak rahat geçiyor...acaba depriyaj kavramasıyla alakalı olabilirmi.?bilgi verirseniz sevinirim...
    Herkese kazasız belasız neşeli sürüşler...
    Yokuş aşağı, hızını artırırkenmi vitesler geçmiyor?? Olmaması gerekir,yada gazı kesip motor kompresöre bindiğinde devir düşer haliyle yüksek viteslere geçişte zorlaşır.
    Alıntı aderniza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Siteye yeni kaydoldum. Hepinize merhaba. Subat ayinda ilk motorumu aldim. 2006 model CBF250, 25000 km'de. Motorla trafige cikmaya yaklasik 1,5 ay kadar once basladim. Henuz sadece 250 km yaptim. Bir iki sorum olacak.
    1) Motor jigleyi cekmezsem kolay kolay devirde kalmiyor, stop ediyor. Yola cikmadan birkac dakika isitsam bile bu boyle. Trafikte 15-20 dakika yol aldiktan sonra jigleyi kapasam bile (ki jigle acik gitmek de hosuma gitmiyor) isiklarda durunca stop ediyor. Stop edince de kisa bir sure calistiramiyorum. Mars basinca hicbir hareket olmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?
    Tesekkurler...
    Merhaba,motorun hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
    İlk soruna gelince; bence motorunun rölanti ayarı düşük,1000 devirde çalışması gerekir ayarlamakta basittir,gazı açtığında karbüratöre bağlı bir mekanizmada ileri ve geri sarar.Onada bağlı vida gibi bir şey vardır,vidayı döndürerek ayarlayabilirsin.Marşın bir ara basmamazlık yapması ise temaszılıktır veya ruble de olabilir,gerçi görmedende kesin bişey diyemem.
    İkinci soruna ise;genelde öyle derler hatta servis bile 10 50 yağ kullanıyor,bana sorarsan motorunda bir problem yoksa 10 40'a devam.

Motosikleti
    cbf 250
    slm arkadaşlar bugün bu sitede ilk mesajım öncelikle herkeze güzel ve anlammı mesajları için çokkk teşekkür ediyorum...

bir sorum olucak sizlere ben cbf 150 kullandım 1 yıl ve sattım
    şimdi cbf 250 almayı düşünüyorum,sizlerinde yorumları ile değerledirme yapıcam lütfen yazarsanız sevinirim..nasıl moturdur cbf 150 den farkı nedir hani zevk verirmi keyfe keder binicem,ama yola çıktığımda da cbf 150 gibi kasarmı acaba çünkü ondan o kadar memnun değildim,sağlam motor ama 110-120 gidiyor oda çok basmanız gerekli.

Motosikleti
    Alıntı ferdi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bugün bu sitede ilk mesajım öncelikle herkeze güzel ve anlammı mesajları için çokkk teşekkür ediyorum...

şimdi cbf 250 almayı düşünüyorum,sizlerinde yorumları ile değerledirme yapıcam lütfen yazarsanız sevinirim..nasıl moturdur cbf 150 den farkı nedir hani zevk verirmi keyfe keder binicem,ama yola çıktığımda da cbf 150 gibi kasarmı acaba çünkü ondan o kadar memnun değildim,sağlam motor ama 110-120 gidiyor oda çok basmanız gerekli.

:D:D 1 sene kullanmşşsn bde çamur atıyon 150 ye nankörrr:D:D sıfır 150 parasına 70binde 250 alınmıyo yok bi de 2 kişi 150 görseydi kasmadan 250y le kafa kafaya gtseydi :D:D:D bunu mu bekledn de vermmedi 150 :D

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=ugur volkan;2352840]Yokuş aşağı, hızını artırırkenmi vitesler geçmiyor?? Olmaması gerekir,yada gazı kesip motor kompresöre bindiğinde devir düşer haliyle yüksek viteslere geçişte zorlaşır.

Evet doğal olarak hız artınca 2den 3e atmam gerekiyor,ve kompresöre binince çok sertleşiyor.
    Ancak acele etmeden biraz aragazı verince sorun kalmıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

[QUOTE=aderniza;2352047]Merhaba,
    Tesekkurler...

Hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız kullanman dileğiyle...bana kalırsa jikle çekik iken asla yürümemek lazım,jiklede 30 saniye veya 45 saniye kadar hava koşullarına göre değişir,ısıttıktan sonra jikleyi kapatıp birkaç saniyede normal rölantide çalıştırıp öyle yola çıkmak lazım...eğer bu durumda stop ediyorsa bir tamirciye göstermende fayda var...Hava ayarına bakılmalı vs. Rölanti ayarını biraz yükselt bakalım ne olacak...Kolay gelsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:34 ----------

Alıntı ferdi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani hız olayını merak ediyorsan söyleyeyim:CBF 250 120 KMH çok rahat yapıyor,dipgazda 130 ve üstüde görülebilir...yol tutuşu mükemmel,bende CBF 150 yi 15 gün önce sattım,bir hafta sonra 250 liği aldım ben çok memnunum...Fren 150 ninkinden kat kat daha iyi öyle hemen kilitlenip kaymıyor...dengesi mükemmel...ben bu yönleriyle tavsiye ederim,CBF 250 gerçek Motorsiklet klasmanında bir motor.Ama parçası dersen CBF 150 den çok çok pahalı ona göre karar ver...
    Hep Pür Dikkat...

garaguru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    arkadaşlar bu gün serviste yeni bi 250 lik honda gördüm kaza yapmış. servisteki arkadasım dedi ki motorunun kıymetini bil. seninkilerin şasesi cok sağlam. yağmurda bile biniyorum valla ) değiştirecektim ama araba almaya karar verdim şimdilik binmeye devam.

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alın size birkaç resim, biraz hareket olsun...[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/nikoncoolpix2011062.jpg/][/URL
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Alın size birkaç resim, biraz hareket olsun...[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/nikoncoolpix2011062.jpg/][/URL
    motor jantlarımı siyaha boya diye bağrıyo sankii :D bi de arka lastik birz daha kalın olsa tam süper olur hee :D

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin de Plakayı neden sakladınki
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    [QUOTE=Bruce 65;2354439]Alın size birkaç resim, biraz hareket olsun...[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/851/
    [/QUOTE]

ooo nettin usta yav...çaktırmadan operasyonu yapmışın...vay be üzerimize gül koklarsın demek... hayırlı olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

[

Yani hız olayını merak ediyorsan söyleyeyim:CBF 250 120 KMH çok rahat yapıyor,dipgazda 130 ve üstüde görülebilir...yol tutuşu mükemmel,bende CBF 150 yi 15 gün önce sattım,bir hafta sonra 250 liği aldım ben çok memnunum...Fren 150 ninkinden kat kat daha iyi öyle hemen kilitlenip kaymıyor...dengesi mükemmel...ben bu yönleriyle tavsiye ederim,CBF 250 gerçek Motorsiklet klasmanında bir motor.Ama parçası dersen CBF 150 den çok çok pahalı ona göre karar ver...
    ben söyleyeyim...maximum rampa aşağı dip gaz asıldım 145...

[/
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin de Plakayı neden sakladınki
    Plakayı sakladım çünkü bir duyum aldımki,burdaki fotoları alıp çalıntı motorları bu fotoğraflarla sahibindende ilana koyup milleti aldatıyorlarmış... bu plaka sorgulandığı zaman gerçek çıktığı için millet kapora filan yolluyor... böylelikle insanları dolandırıyorlar...yurdum insanı kafasını faideli işlere yorsa eminim uzaya çoktan çıkmıştık ama nerde...? hep üçkağıt...selametle kal...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo nettin usta yav...çaktırmadan operasyonu yapmışın...vay be üzerimize gül koklarsın demek... hayırlı olsun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

ben söyleyeyim...maximum rampa aşağı dip gaz asıldım 145...

[/
    İyi dileklerin için teşekkür ederim.
    Dediğin doğrudur,ben düz yolda denedim çeşme otobanda düzyolda son 135-137gördüm,Sadece denemek için yoksa hız makinası değil malum...yalnız 100-110-120 Onun için çok kolay...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    abooovvv ne cinlikler çıkmış meğer teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ben hiç dikkat etmiyodum buna sağolasın

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Mete-Handro,Sanırım bu Birol yada Cihan'ın motoru...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abooovvv ne cinlikler çıkmış meğer teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ben hiç dikkat etmiyodum buna sağolasın
    Evet aynen öyle bende çok şaşırmıştım ama maalesef gerçek...
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler