Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

CBF 250 kullanıcıları sıklaştığına göre tekrar sormak istiyorum.
    2 yıldır daha hala orta sehpa bulamadım. Malum, Eskişehir'de olduğum için büyük şehirlerdeki satıcıların hepsiyle irtibat kuramıyorum.
    İstanbul ve Ankara'da alışveriş yaptığım esnaflarda orta sehpa yok. Ama benim CBF haricinde diğer bütün CBF lerde orta sehpa var. Nasıl iştir anlamadım

Buji konusunda; ilk bujiyi 11.000 de değiştirdim. ikinci buji'yi 19.000 de değiştirdim. Her ikisinde de, İridyum bulamayınca, Platin buji kullandım.

Tellere dikkat edin arkadaşlar. Orjinal gaz ve debriyaj teli 11.000 km de neredeyse kopmak üzereydi.
    Sirkeci'den yan sanayi deb. ve gaz teli aldım. 19.000 km de onları da tekrar değiştirdim. 8.000 km boyunca hiç zarar görmemişlerdi.

CBF500 kullandım. CBF250 ile hiç alakası yok. Alınabilir motor. Ama tarzı olmadığı için tavsiye etmiyorum. Şehir içinde çok yakar, uzun yolda rüzgar çok etkiler, araziye girmez süspansiyon yok... Nerede kullanacaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı kirpi_e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selka;

Zincir şıkırtısı ya da titreşim pek de problem değil bence...Alışılabiliyor kolayca.. Eski CBF150 im ve YBR125 ler gibi şehir içinde kıvrak. Kalkışlarda ise çok seri.. Sıkıntının içinden sıyırıp çıkartıyor sürücüsünü...

Birçok yerde "maksimum sürati nedir" diyorlar... Ben şunu gözlemledim.120 km/h den sonra tabiri caiz ise motorun "götü başı oynuyor".

Otoban için 120 km/h den sonrası belki bir gereklilik ama şehirlerarası yolda ve şehir içinde CBF250 çok yeterli.

Sonuç olarak, CV250 veya Kymco Venox almak yerine CBF250 yi tercih ettim. Çünkü kullanım amacıma en uygun ve kaliteli olan CBF250 idi. Bence sen de seçimini ihtiyaçlarına göre yapmalısın.

Erkin
    Teşekkür ederim....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 250 kullanıcıları sıklaştığına göre tekrar sormak istiyorum.
    2 yıldır daha hala orta sehpa bulamadım. Malum, Eskişehir'de olduğum için büyük şehirlerdeki satıcıların hepsiyle irtibat kuramıyorum.
    İstanbul ve Ankara'da alışveriş yaptığım esnaflarda orta sehpa yok. Ama benim CBF haricinde diğer bütün CBF lerde orta sehpa var. Nasıl iştir anlamadım
    Viper, şu adrese bi bakarmısın?http://www.motorturk.com.tr/giris.html Online satış yapan biryer, zor bulunan cbf250 çanta demiri vs. var.. Orta ayak da bulunabilir diye düşünüyorum. İletişim kurup bulup bulamayacağını sor istersen...

Erkin

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Fotoğraftaki motosikletimi satmış bulunmaktayım. Yamaha Fazer aldım yola fazerla devam..

Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    kaça verdiniz acaba kaç km.deydi bende o motordan almayı düşünüyorum da cevap yazarsanız makbule geçer saygılar
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    arkadaslar 2 gunde yanı salı carsamba tam tamına 623 km re yol yaptım cbf 250 limle tek ıstedıgım motorda sadece keske 180 yapsa ama aynı konforda aynı gucte kalsa dedım butyun arkadaslarım yorgunluktan dokuldu ben ve motorum bı 600 daha devırırdık motorumdan cok cok memnunum yakıt olsun guc olsun (tek kısı ıkı kısı fark etmıyo ) vırajları olsun kıvaraklıgı olsun kım nederse desınnn motorum gercekten 10 numara bana gore canım cebefem benım :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    korkut abi kaça verdin abi kız gibi makineyi yaa
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

selam arkadaşlar bende cbf 250 aldım. 0 ayarında daha yağı dahi daeğişmemiş , aldığımda 200 km deydi. şimdi 300 km oldu. ilk aldığım gün 30 km kadr yavaş yavaş gittim sonra bi asıldım ama 125 de kaldı. neden olabilir.. rodajdan kaynaklanıyo olabillirmi??

Motosikleti
    Alıntı alp_ER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende cbf 250 aldım. 0 ayarında daha yağı dahi daeğişmemiş , aldığımda 200 km deydi. şimdi 300 km oldu. ilk aldığım gün 30 km kadr yavaş yavaş gittim sonra bi asıldım ama 125 de kaldı. neden olabilir.. rodajdan kaynaklanıyo olabillirmi??

motorun kac model ? + rodajda okadar zorlama ılerde 120 den fazlasınıda goremezsın

Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2 gunde yanı salı carsamba tam tamına 623 km re yol yaptım cbf 250 limle tek ıstedıgım motorda sadece keske 180 yapsa ama aynı konforda aynı gucte kalsa dedım butyun arkadaslarım yorgunluktan dokuldu ben ve motorum bı 600 daha devırırdık motorumdan cok cok memnunum yakıt olsun guc olsun (tek kısı ıkı kısı fark etmıyo ) vırajları olsun kıvaraklıgı olsun kım nederse desınnn motorum gercekten 10 numara bana gore canım cebefem benım :D
    Eskişehir'den İzmir/Çeşme'ye sadece 2 yerde mola vererek gittim. (550 km) 500'üncü km'den sonra popo uyuşmaya başlıyor
    Tabi bunda giydiğim kot pantolonun ve vermediğim molaların etkisi de var. Eğer periyodik aralıklarla dinlenilirse 1000 km bile yaparsın...

Viper, şu adrese bi bakarmısın?http://www.motorturk.com.tr/giris.html Online satış yapan biryer, zor bulunan cbf250 çanta demiri vs. var.. Orta ayak da bulunabilir diye düşünüyorum. İletişim kurup bulup bulamayacağını sor istersen...

Erkin
    Teşekkürler. Daha önce alış-veriş yaptığım bir firma. Bugün tekrar irtibat kurdum. Maalesef satmıyorlarmış.

Hayırlı olsun. İlk yağ değişiminde yağ filtresini de mutlaka değiştir.

--- --- ---

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım. Motoru mağazadan ben çıkardım. (Sıfır km) şu anda 21.000 deyim.
    Bakımlar, onarımlar, zincir sesi, balata, egzantrik gergisi, yağ, rodaji buji vs vs vs hepsi hakkında yardımcı olmak isterimm.
    Uzun yol da yaptım, araziye'de girdim. Ama siz sorun ben yanıt vereyim. Kafanızda soru işareti varsa

Selamlar

motorun kac model ? + rodajda okadar zorlama ılerde 120 den fazlasınıda goremezsın
    motor 2006 model ama kullanılmamış .. km 400 oldu ilk yağını 500 demi değiştireyim???

Motosikleti
    motor 2006 model ama kullanılmamış .. km 400 oldu ilk yağını 500 demi değiştireyim???
    bende motoru 2006 model olarak almıstım km resıde 3800 deydı yagı degısmesıne hıc gerek yoktu ama ben ıcım rahat olsun dıye degıstırdım

Motosikleti
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça verdiniz acaba kaç km.deydi bende o motordan almayı düşünüyorum da cevap yazarsanız makbule geçer saygılar
    3.500 tl ye gitti Nazlı çiçeğim gerçekten çok zorlandım satarken
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.500 tl ye gitti Nazlı çiçeğim gerçekten çok zorlandım satarken
    kac model kac bındeydı

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    alp_ER, motorunun yağını 1000 km de değiştirmen yeterli. 500 km de değiştirmene gerek yok.

Arkadaşlar ben cbf500 ümle aldığımdan beri yaklaşık 400 km yol yaptım. cbf250 ye göre çok fazla yakıyor ama yapacak birşey yok. Görüntüsü olsun sesi olsun ben cbf500 den şimdilik çok memnunum. Ancak cbf250 motorunu satmış biri olarak tek söyleyebileceğim, param olsaydı şayet satmazdım. İkinci bir motor olarak dururdu. Bence sorunsuz, çok ekonomik ve güçlü bir motor cbf250 ;)

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    Arkadaşlar,

Önceki mesajlarda göremedim ya da yoktu, cbf250 nin şehir içi sıkışık trafikteki hararet yapması olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir durum var mı?

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    hararet sorunu yok zaten hava ve yağ soğutmalı..racing falan olmuş olsaydı sıkışık trafikte sorun olurdu...
    er6 demek hayat demek!..

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    kirpi sen çok fazla gazlı mı kullanıyorsun motoru. kalkışlar da olması gerektiğinden daha fazla gaz vererek dur-kalk yaparsan da hararet olabilir. bu arada ben sana arka sehpa buldum.. haberleşelim

Motosikleti
    Arkadaşlar,

Önceki mesajlarda göremedim ya da yoktu, cbf250 nin şehir içi sıkışık trafikteki hararet yapması olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir durum var mı?
    Ben 3 sene kullandım ne hararet nede bir şişme ile karşılaştım ...en berbat trafikte bile sorun yaşamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:04 AM ----------

kac model kac bındeydı
    39.000 km de 2005 modeldi

Motosikleti
    honda cbf 250

merhaba arkadaşlar

artık benimde bir cbf 250lim var,2008 model yeni yeni kullanmaya başladım
    inş. bir sorun cıkartmaz....motorun daha yenisiyim nelere dikkat etmeliyim,motor hakkındaki püf noktaları siz degerli arkadaşlarımdan ögrenmek inanın beni cok mutlu eder....şimdiden teşekkürler ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler