Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    papazkemal, tesekkurler.

Evet, plakanin degismesi gerekiyor. Ben gerek kalmadan kurtaririm diye umut etmistim ama satan arkadas Izmir'de oturmasina ragmen motoru askerlik yaptigi yer olan Mersin'den almis ve askerlik donusu buraya getirmis. Bana "Mersin'den bir adres ver plaka degisikligine gerek kalmaz" demisti ama olay oyle degilmis, plaka degisikligi benim ikametim Izmir'de oldugu icin gerekiyormus.

Bu hafta kismetse trafige kendim gidip o ruhsat ve plaka degisikligi islemlerini becerebilirsem halletmeyi planliyorum. Bakalim ne olacak.

Bu arada, Pazar gunu havanin guzel olmasindan istifade ile hanimi da alarak soyle bir Izmir disina dogru uzanalim dedik. Bostanli'dan feribot, ardindan otoban derken Seferihisar cikisi otobandan ayrilip Seferihisar taraflarina gidip geldik.

Daja once bu sayfalarda "motorum su kadar yapiyor, bu kadar yapiyor" diye cok yorum okumustum. Iste bunlarda benim izlenimlerim:

Motorun (cruising speed) normal seyahat hizi bence 80/90 km. Otobanda duz yolda arkamda esim varken (ben 70 kiloyum, hanim 50) 7000 devirde 100 km/s'e ulastim. Bir ara yokus asagi inerken hiz 115'e kadar cikti, devir 7500'lerde iken. Yokus yukari cikarken (gazi sabit tuttugumda) bu sefer 80'e kadar dustugum oldu. Bu arada, ozellikle donus yolunda (giderken de vardi) yan taraftan bayagi bir ruzgar aldigimizi eklemem lazim. Bilen bilir, Cesme otobaninin bahsettigim kismi (Uckuyular yonunden ilk giris ve Seferihisar'dan cikis arasi) ozellikle bazi kesimleri yaz-kis cok ruzgarli oluyor. Arabayla bile hissediyorsun ki motorla haydi haydi.

Kanaatimce yaklasik 9000 devirlerde ve tek kisi (duz yolda) 120 belki 130'u bile gorur ama bence 110 ve ustu bu motor icin biraz gereksiz hizlar. Hatta her viteste gazi yedirerek (yani asiri yuklenmeden, motorun yavas yavas hizlanmasi ile) ve her vites degisikligini 8000 devirden once yapmamak sarti ile 6. viteste duz yolda uygun sartlarda (ruzgarsiz hava, uygun yol kosullari) 140 km/s sinirina bile yaklasabilecegini dusunuyorum, denemek isteyenlere. Ha, ben kendim yazmama ragmen boyle bir sey dener miyim, cevabi hayir, denemem.

Nedeni de su: bence bu motor sinifinda (naked, 250 cc, 90'larin teknolojisi) gayet yeterli, gerek verdigi performans gerekse surus keyfi olarak. Benim hiz hic bir zaman listemde ilk sirada olmadi, gerci gerekli oldugu yer ve zaman oldugunu da kabul ederek. Ayrica gerek otoban, gerekse otobandan sonraki gittigim cift serit yolda yine bu forumda yazildigi gibi sag seritten giderken oyle arkadan gelen kamyon, TIR vesairenin tacizine filan ugramadim. Bilakis, donuste otobonda sag seride yapisip yokusu tirmanmaya calisan bir TIR'i vites kucultme veya gaza yuklenmeme gerek kalmadan rahatca gecip tekrar sag seride gectim.

Ilave olarak sunu da belirtmek istiyorum. Evet, muhtemelen daha yuksek cc daha fazla guven verir, yukarda bahsettigim hizlara bile daha rahat cikmami saglardi. Yanliz, ozellikle otoban sonrasi gittigim yolda kendi kendime sordugum soru suydu: Bu yoldaki hiz limiti arabalar icin 90 km/s ve Turkiye'de sebebini anlayamadigim bir sekilde motorsikletler icin 70 km/s. Bunun ustunde hiz yapmak zaten kanunen mumkun degil ve gittigim o yolda radar oldugunu, milletin ikide bir radara yakalanip ceza odediklerini bilmeme ragmen 250 cc'lik bu motoru 70 km sabit hizda tutmakta zorlandim. 5. viteste gidiyorum, 7000 devirlere geldigimde (motorun ozellikle uzun yoldaki ideal devrinin 6500-7000 civari olduguna kanaat getirdim bu arada) hiz 80 km civari oluyor hatta dikkat etmezsem 90'a bile cikiyor. Efendim, biraz dusuk devir gideyim, motor rahatlasin diye 6. vitese attigimda ise bir bakiyorum 90-100 km ile gitmeye baslamisim.

Simdi birakin 1100 cc veya 1300 cc bir motoru, altinizda 500 cc veya 600 cc bir motor oldugunu var sayalim. Benim 250 cc ile zorlandigim 70 km/s yasal hiz sinirina nasil uyabileceksiniz, soyler misiniz? Unutmayin, artik AB uyum yasalari neticesi Turkiye'de de cezalar ve yaptirimlari artmaya basladi. Radara hiz sinirinin belli bir km ile ustunde girdiniz mi ehliyete once el koyuyorlar, tekrari halinde ehliyeti tamamen aliyorlar. Hadi, tekrar ehliyet almaya ugras veya mahkeme salonlarinda kostur.

Ozetle, motordan ne istendigine ve ne beklendigine bagli olarak ben cbf 250'nin bu ilk yaklasik 120 km'lik yol denemesinden benim acimdan basari ile ciktigini soylemek istiyorum.

Bu arada giderken rezerveye gectigim icin ilk benzincide durup riske atmadan yaklasik 12 litre benzin aldim. Bakalim kac km yapacagim.

Herkese selamlarimla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Çok güzel ayrıntlı bir paylaşım olmuş...bir de fotoğrafla süsleseydin daha güzel olurmuş...

Şaka bir yana söylediklerine katılıyorum,hız manyağı olmamak lazım ve bu motordan beklentilerini gerçekci bir düzeyde tutmak lazım.

Bende motorumdan memnunum limitlerini bilip ona göre kullanmaya çalışıyorum...

cbf 150 ile 100 km hıza 15 saniyede çıkılıyor
    cbf 250 ile ise 8 saniyede çıkıyorum
    bu fikre asla ama asla kaltılmıyorum
    cbf 250 8 sn 100 e bir yerlerini parçalasa çıkmaz yalan cının mumu yatsıya kadar yanar. en süper kullanıcı binse iniş aşagı 11 sn yede çıkar 100 e

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

arkadaşlar HONDA nın en pahalı parçasıcbf 250 de neden bu böyle şimdi sorum tek amartüsör 1000 tl 2 amartüsör 2000 tl km saati 1100 tl yazık ya bu kadar da olmaz bir kaza yapsanız motor toplama parasıyla yeni motor alınır.
    allah kimseye kaza vermesin kimseninde bu parçalara ihtiyacı olmasın

http://www.youtube.com/watch?v=2N8V8...eature=related
    honda vtr 250 bile 11 sn de çıkıyor 100 km siz 8 sn de nasıl başarabiliyorsunuz hayret

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda vtr 250 bile 11 sn de çıkıyor 100 km siz 8 sn de nasıl başarabiliyorsunuz hayret
    E buradaki linkte de vtr250 8 saniyede çıkıyor, hangisine inanacağız acun? Burada

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı kirpi_e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E buradaki linkte de vtr250 8 saniyede çıkıyor, hangisine inanacağız acun? Burada
    aynen katılıyorum kirpi_e'ye.

motosiklet'i görünüşü ile değil üzerindeki sürücüsü ile yargılamak lazım acun.

ben cbf 150'de 4.viteste 120 km yapıyordum,ama bazı arkadaşlar diyordu ki ben 5. viteste yapamıyorum o hızı,sen nasıl yapıyorsun diye.

her şey üzerindeki kullanıcın zulmüne bakar o an,motor deviri cbf 250'de 11 bin devire yaklaştığı zaman neden 8 saniyede yapmasın 100 km hızı.
    facebook(Fazer Tutkunları)

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    cbf 150 ile 100 km hıza 15 saniyede çıkılıyor
    cbf 250 ile ise 8 saniyede çıkıyorum
    bu fikre asla ama asla kaltılmıyorum
    cbf 250 8 sn 100 e bir yerlerini parçalasa çıkmaz yalan cının mumu yatsıya kadar yanar. en süper kullanıcı binse iniş aşagı 11 sn yede çıkar 100 e

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

arkadaşlar HONDA nın en pahalı parçasıcbf 250 de neden bu böyle şimdi sorum tek amartüsör 1000 tl 2 amartüsör 2000 tl km saati 1100 tl yazık ya bu kadar da olmaz bir kaza yapsanız motor toplama parasıyla yeni motor alınır.
    allah kimseye kaza vermesin kimseninde bu parçalara ihtiyacı olmasın
    ısrarcı olmamakla beraber kimseye bir kanıt göstermek gibi bir niyetimiz yok,
    ben yapıyorum diyorum o kadar,
    her sürücü bir olamaz kuzenin dediği gibi,
    benim dediğim dediktir, ben herşeyin en iyisini yapıyorum demiyorum,
    sadece ben yaptığım hızın kaç saniyede çıktıgını söylüyorum,
    benim motosikletim honda cbf 250 ve 0-100 km hıza 8 saniyede çıkıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:28 ----------

o zaman ya bu motosikleti kullanan adam devirli kullanmıyor, yada bu motosikle 30 beygir değil.
    98 Beygir.....

kawasaki 250 r bile 33 hp ile 0 100 8 sn de yapıyorsa haysung 9 sn de 100 e ulaşıyorsa sizin ve benim eskiden kullandıgım cbf 250 nin 8 sn 100 km ulaşması bir hayaldir. ben ediyorum diyen varsa sadece güler geçerim ciddiye almam bile

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

burada da 9,5 sn de çıkıyor . adam yazmış sen nasıl 8 sn diyebildin. 30 hp lik motor bile 9,5 ile 11 sn arasında çıkıyor. videsunu koymuşsun 9,5 sn yazan yere bile 8 sn çıkyor zihniyeti oldugu sürece sizin her bindiğiniz motor. en az 30 sürat hızlı gider, burdan bu anlaşılıyor.

Motosikleti
    Yamaha Xt660R
    kawasaki 250 r bile 33 hp ile 0 100 8 sn de yapıyorsa haysung 9 sn de 100 e ulaşıyorsa sizin ve benim eskiden kullandıgım cbf 250 nin 8 sn 100 km ulaşması bir hayaldir. ben ediyorum diyen varsa sadece güler geçerim ciddiye almam bile

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

burada da 9,5 sn de çıkıyor . adam yazmış sen nasıl 8 sn diyebildin. 30 hp lik motor bile 9,5 ile 11 sn arasında çıkıyor. videsunu koymuşsun 9,5 sn yazan yere bile 8 sn çıkyor zihniyeti oldugu sürece sizin her bindiğiniz motor. en az 30 sürat hızlı gider, burdan bu anlaşılıyor.
    Arkadaş , senin sıkıntın nedir gerçekten? Yıllar önce şu motoru kullanmış satmışsın. Memnun kalmamışsın.

Ama düşman gibi hala hala üstüne varıyorsun. Nedir amacın yani? Satalım mı? Üstüne gaz döküp yakalım mı? Denize mi atalım , ne yapalım cbf 250 lerimizi? Sen beğenmiyorsun diye tu kaka mı oldu şu motosiklet??

Hayır cidden anlayamadım derdini, satmışsın zaman geçmiş üstünden... dönüp dönüp bu başlığa geri gelip karalamak , çamur atmak...

Derdin nedir tam olarak söyle de şu CBF250 kullanıcıları da bilsin ya...

arkadaşlar merhaba ben cbf ime orta sehpa arıyorum yardımcı olabilirmisiniz.Ankara da yaşadığım için parça bulmak pek bir sıkıntı oluyor.tabiki CBF im 250 lilik

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda - Otosever'de orta sehpa var. Orjinal değil, fakat kendileri orjinaline sadık olarak yaptırdıklarını söylemişlerdi bana. Fiyatı da 70-100 arası bişey olması lazım. Telefonunu Honda'nın web sitesinden bulabilirsin.

cok teşekkür ederim.

Arkadaş , senin sıkıntın nedir gerçekten? Yıllar önce şu motoru kullanmış satmışsın. Memnun kalmamışsın.

Ama düşman gibi hala hala üstüne varıyorsun. Nedir amacın yani? Satalım mı? Üstüne gaz döküp yakalım mı? Denize mi atalım , ne yapalım cbf 250 lerimizi? Sen beğenmiyorsun diye tu kaka mı oldu şu motosiklet??

Hayır cidden anlayamadım derdini, satmışsın zaman geçmiş üstünden... dönüp dönüp bu başlığa geri gelip karalamak , çamur atmak...

Derdin nedir tam olarak söyle de şu CBF250 kullanıcıları da bilsin ya...
    benim sıkıntım internet ortamında atıp tutup almak isteyenin kandırılmasıdır.
    11 -12sn 100 e çıkan motoru 8 sn çıkması gerçeklikten uzak bir yalandır. yalana dayanamıyorum. illa bildigim dogruları konuşuyorum.sen cbf ni denize at binme demiyorum. sadece yazılarında gerçeklik payı olsun 150 gidiyorum derken iniş aşagı ve tünel içinde tüzgarsız ortamda yaptım de YETER bana dogruları konuşun bende gelip sizin formunuza karışmıyayım.düz yolda 120 gider 150 gitmez bu araç diger sorunlarına zaten girmiyorum.
    bende daha önce bu forumları okudum ve sizin yada o günkü cbf 250 kullanıcılarının övmesi sonucu aldım ama hiç aslı yoktu.benim gibi nice insan ların DOGRULARI bilmek hakkı

11 -12sn 100 e çıkan motoru 8 sn çıkması gerçeklikten uzak bir yalandır. yalana dayanamıyorum. illa bildigim dogruları konuşuyorum.sen cbf ni denize at binme demiyorum. sadece yazılarında gerçeklik payı olsun 150 gidiyorum derken iniş aşagı ve tünel içinde tüzgarsız ortamda yaptım de YETER bana dogruları konuşun bende gelip sizin formunuza karışmıyayım.düz yolda 120 gider 150 gitmez bu araç diger sorunlarına zaten girmiyorum.
    bende daha önce bu forumları okudum ve sizin yada o günkü cbf 250 kullanıcılarının övmesi sonucu aldım ama hiç aslı yoktu.benim gibi nice insan ların DOGRULARI bilmek hakkı
    ah acun ah ben bastan berı yazıyorum kanmayın bunların dedıklerıne 8 sn yede cbf nın 100 km ye cıkıcanı ruyanda bıle goremessın arkadasım bındım motora motoru her yonuyle test ettım duz yol hızı 130 dıyorum yok ılla ıdda edıyor adam 150 yapıyor dıyor buyur burdan yak ama adamların hız olcme sekıllerı farklı salıcan dık yokustan asagı motoru bakıcan kac yapıyosa son hızı onu yazıcan buraya suspansıyonları berbat takoz gıbı o parca fıyatlarına gırmek hıc ıstemıyorum zaten bu saatten sonra bu motoru alanın aklına sasarım 150 yapıcam dıye yokus asagı canını cıkar motorun sıkıstır ıyıcene sıboblar grank rulmanları ayvayı yesın gıt servıse bı suru para ver ben yenı motor alıcam 150 km ye cok rahat cıksın ıstıyorum dıyen arkadaslarım kesınlıkle cbf den uzak durun er 5 gs 500 alın ozellıkle gs 500 pıyasada kendını kanıtlamıs150 degıl 180 yapın vede ınanın bana parca fıyatları cbf den pahalı degıl bunları yazma amacım motoru kotulemek degıl sadece yenı motor alıcak arkadaslarımın yalan yanlıs sozlerle acun kardesım gıbı yanılmasını ıstemememdendır arkadaslar motorun duz yol hızı uzerıne yattınızda ruzgarsız bı havada ıkına sıkıla 130 dur

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    üstüne basa basa söylüyorsun neden bu kadar kendini kasıyorsunuz ki,
    150 km hızı gören görmüş,
    sen 130 km hıza ulaşmamışsın,
    nedir ki bu çelişki.
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    arkadaslara ıyı geceler herkeze bugun bı cbf250 sahıbı olmaya karar verdım tavısye edıyormusun avantajı yada dezavantajı nelerdır bu motorun

Motosikleti
    Yamaha Xt660R

Yalanın hesabını, sana yalan söyleyenlerden soracaksın. Tutup buradaki cbf250 kullanıcılarına "YALANCI" - "DOĞRU KONUŞ" diyemezsin...

Bu insanlar kullanmadıkları bir şey için konuşmuyorlar. Hadi birini anlarım, hepsi mi "YALAN" söylüyorlar?

Yaptığın şey ayıp. Bunca insana Yalancı, doğru konuşmayan vs. denilmez. Seni terbiyeye davet ediyorum..

bu arada bu siteyi seviyorum sevgi dostluk ortamında konuların tartışılması ve şu soguk günlerde hepimizin ortak noktası motorsiklet ve bu sitelerle yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kazanıyoruz. aklımızdaki konuları sorup bilgi topluyoruz
    o yüzden kimsenin kırılmasını istemem bu gün cbf 250 kullanıcısı yarın fazer ,r6 yada 1000 cc kullanıcısı olarak degişecektir. ama insanlar hep aynı kalacaktır tartışma ortamı yaratmakta istemem her ne kullanırsa kullansın saygım sonsuzdur. burda ki motor cbr 125 de oldugu gibi biraz tartışılıcak bir motor oldugu için arada konulara karışıyorum motorun iyi yanları ve eksi yanları elbetteki konuşulmalı ki yeni alıcılara yol gösterilmeli diye düşünüyorum.
    kimseye şahşi degildir sözlerim

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    herkese selamlarr...
    bugünlerde geçirdiğim maddi krizden ötürü
    honda 2007 mdl. 22500 km.deki cbf 250 mi 2008/2009 çok yol yapmamış cbf 150 ile takas etmek istiyorum.. farkı modeller içinde konuşuruz..
    ilgilenenler detayları benden alabilirler..0546-541-87-39-kemal.
    http://www.sahibinden.com/sifir_gibi...XQQdisplayitem
    kemal_cigdem_@hotmail.com
    [B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

Motosikleti
    Honda CBF250
    Cihan sana sonuna kadar katılıyorum kardeşim benim cbf250 bende 130 yapıyor bilader kullanınca 150 yapıyor ben herhalde nazik davranıyorum, 100 e kaç sn de çıktığını ölçmedim ama gayet seri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler