Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Benim cbf 250 sehir içi ve dışı yani karışık 100 km de 5 litre yakıyor ortalama 100 -120 kilometre ile gidiyorum sizce nasıl çokmu yakıyor? Kaç bin devirde gidersem 100 km de 4 litre yakar?bujiyi kaç km de değiştirmek gerekiyo? Ve bende motosikletimin resimlerini paylaşmak isterim nasıl topic e koyabilirim teşekkürler

Ben iki ay önce değiştirdim debriyaj balatasını gayet iyi .Sirkeciden 40 ytl para verip aldım orjinali 200 ytl civarı.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    ben birkeresinde uzunyol ağırlıklı 1 depoyla 400 km yani 100 kmde 4lt yaktı birdefa şehir içide 360 km yaptı yani kullan maya göre değişiyor ölçümlerim tan net değil 100 de 3.5 lt ye kadar düşüren var uzun yolda bence çok iyi
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Motosikleti
    o zaman benim motosiklette bir problem var çünki bir depoyla 310 km gittim

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 250 ile başlangıc yapılabilir mi ??

Motosikleti
    Bence başlangıç için ideal kusursuz bir motosiklet

korkut250 sen cbf 250 ile mi baslangıc yaptın ??

http://www.motosiklet.net/forum/foru...i-anlatim.html

buradan yardım alabılırsın....
    motosikletini merak ettim dogrusu bir an once foto ekleyin lutfen

Motosikleti
    Abicim benim başlangıç motorum jw laser 250cc idi.Benim zamanımda bunlar rajondaydı sene 1992 de

resim eklersen sewinirimmm

Motosikleti
    Eklleyeyim eklemesinede bir türlü beceremedim topic e resim eklemeyi by_moto

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş arama bölümüne ''mesajınıza nasıl resim eklersiniz (resimli anlatım)'' diye yaz yada burdan kopyala yapıştır 2. sayfada mesajınıza nasıl resim eklersiniz bölümünden bilgi alabilirsin 2. sayfada 13. sırada. hadi bakalım fotoları bekliyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Benim cbf 250 sehir içi ve dışı yani karışık 100 km de 5 litre yakıyor ortalama 100 -120 kilometre ile gidiyorum sizce nasıl çokmu yakıyor? Kaç bin devirde gidersem 100 km de 4 litre yakar?bujiyi kaç km de değiştirmek gerekiyo? Ve bende motosikletimin resimlerini paylaşmak isterim nasıl topic e koyabilirim teşekkürler
    ilk önce motorun hayırlı olsun Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı nasip etsin,yakıt konusuna gelince,verdiğin bilgiler normal, benim CBF'de aynı yakıyor,yakıt sarfiyatını doğru ölçmeyip yanlış bilgi verenler olabiliyor ben daha yeni ölçtüm kaç km'de kaç lt. yaktığını ve bana görede en doğru ölçüm ile, ilk önce depoyu son damlasına kadar fulledim km.'yi sıfırladım çıktım yola 200 km. şehirlerarası 98 km. şehiriçi gitti toplam 298 km. sonra yedeğe geçti çektim shelle tekrar son damlasına kadar fulledim 14.394 lt. benzin aldı (benzinin litresi=3.360 ytl. 15.05.2008'de) sonuç olarak

1km.'de=162 ykr.
    1lt. ile =21 km. yol gitti

@ korkut 250 ; hayırlı olsun. Kazasız belasız binersiniz inş.

Alıntı yaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,yakıt konusuna gelince,verdiğin bilgiler normal, benim CBF'de aynı yakıyor,yakıt sarfiyatını doğru ölçmeyip yanlış bilgi verenler olabiliyor ben daha yeni ölçtüm kaç km'de kaç lt. yaktığını ve bana görede en doğru ölçüm ile, ilk önce depoyu son damlasına kadar fulledim km.'yi sıfırladım çıktım yola 200 km. şehirlerarası 98 km. şehiriçi gitti toplam 298 km. sonra yedeğe geçti çektim shelle tekrar son damlasına kadar fulledim 14.394 lt. benzin aldı (benzinin litresi=3.360 ytl. 15.05.2008'de) sonuç olarak

1km.'de=162 ykr.
    1lt. ile =21 km. yol gitti

Hocam senin motorda bir sorun olabilir haberin olsun.
    1 depo yakıt ile 350 km'den fazla yol yapıyorum. En son tam 355 km'de yedeğe geçtim.

Geçen hafta uzun yola çıkmıştık!
    Depoyu tamamen doldurdum. 231 km yol yaptım! İzmit'te tekrar fulledim. 29 YTL aldı...
    29.000 / 231 = 125 Ykr

Bu arada şehirlerarası bir PO istasyonunda gördüm. Kurşunsuz 3.50 olmuş. Geçmiş olsun

Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ korkut 250 ; hayırlı olsun. Kazasız belasız binersiniz inş.

Hocam senin motorda bir sorun olabilir haberin olsun.
    1 depo yakıt ile 350 km'den fazla yol yapıyorum. En son tam 355 km'de yedeğe geçtim.

Geçen hafta uzun yola çıkmıştık!
    Depoyu tamamen doldurdum. 231 km yol yaptım! İzmit'te tekrar fulledim. 29 YTL aldı...
    29.000 / 231 = 125 Ykr

Bu arada şehirlerarası bir PO istasyonunda gördüm. Kurşunsuz 3.50 olmuş. Geçmiş olsun
    Ne gibi sorun olabilir acabadaha yeni aldım motoru aldığım arkadaş çok titiz biriydi ve hava ve yağ filtresini,yağını bujisini yeni değiştirdiğini söledi halen görüşüyoruz msn'de hatta onuda bizim MT'ye üye yaptım neden çok yakıyor o zaman nedendaha önce ybr vardı bende

Walla sebebini tam olarak bilemiyorum ama yakış değerleri çok fazla...

Acaba rakamları yanlış almış olabilir misin?
    Çünkü en kötü ihtimal 140 Ykr yakması lazım.
    Bence müsait bir zamanda tekrar dene...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800

Volki 4 litre normal yakıtı motorun. Yüksek devirli kullanımda 5 litreye çıkabiliyor. Benzin 3,4 ytlden fazla sanırım şu anda. Sadece yüksek devirde değil vitesleri dengesiz kullanırsanız da çok yakabilir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    BMW F700GS-2014

hayal kırıklığı

Arkadaşlar merhaba,ben motorculuğa yeni başlıyorum.Honda'da ilk sürüş eğitimimi aldım.Önce cbf 150'de karar kıldım.Akşam son anda karar değiştirip CBF 250'ye döndüm.Sabah noterden vekaletnameyi aldım.Anes'e gittim.Sonuç hayal kırıklığı.Tabi siz biliyorsunuzdur,Honda CBF 250 üretimini durdurmuş.Eldeki son kalanlarda 2006 modelmiş.Sebep olarakta satılmamasını gösterdi.Şaşırdım.Ben tutulan bir model olarak biliyordum.Bende şimdi mecburen YBR 250'ye döndüm.Pek anlamam ama Yamaha'da iyidir diye düşünüyorum.Bu konuda söyleyecek birşeyleriniz vardır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    CBF 250
    buğün işe gelirken yeni denememin sonucuda aynı arkadaşlar km yine 300 km'de iken yedeğe geçti diğer denemelerimdede 298km'de geçmişti

Alıntı yaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buğün işe gelirken yeni denememin sonucuda aynı arkadaşlar km yine 300 km'de iken yedeğe geçti diğer denemelerimdede 298km'de geçmişti
    Hava filtresi ve buji yakışı değiştirir. Hava filtresini basınçlı hava ile temizleyin.
    Bujiye de baktırın. Gerekirse değiştirin. Bu arada motor kaç km de?

Yılmaz'ın dediği gibi devirli ve sürekli şehir içinde kullanıyorsanız onun da etkisi olur !

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıda bahsi gecmis ucuz parca diye, ben size akü olarak "VLM" akülerini önerebilirim arkadaslar, en son fiyatları 30-40 YTL arasıydı, model isimleri olarak Yuasa ile birebir aynı.Yanlıs hatırlamıyorsam bizim motorlara uyan modeli "YTX7L-BS".

Motosikleti
    CBF 250

Arkadaşlarla ve motoru aldığım arkadaşla görüştüm birde shell'in 100 oktan benzinini al dene bulamazsan 97 oktan al dene dediler bu iki denememdede 95 oktan almıştım bakalım bide böle deneyelim bu arada motorun yağı,yağ filtresi,bujisi ve hava filtresi yeni,hava filtresi yağlı olanlar varmış giren havada toz zerresi dahi olsa tutuyormuş motorumun km'side 17.700 km'de birazdan işten çıkınca tekrar fulleyip km.'yi sıfırlıcam benzin yedeğe geçince aldığım benzini yaptığım km'yi yine yazarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler