Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 hayatta yapmaz max yapacağı 140 km ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    teşekkürler zaten düz yolda 150 görmedi pekte motoru zorlamıyoeum sağlıklı olanıda bu fakat motorun yüksek hızda bile kontrolu harika

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Aslında dişli değişimi ile twister'in daha yüksek hızlara ulaşabileceği kanısındayım. Neticede 250cc ve HONDA. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşalr cbf250 ye motor kısmına ek bı granaj temin edemezmiyiz modifilerde görüldüğü gibi

erol_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar çok merak ediyorum bu cbf 250 ne malı nerede üretiliyor buda digerleri gibi çin malımı merak ediyorum bileniniz varsa bilgilendirsin

arkadaşım honda dan bahsediyorsun farkındasındır umarım.ne çini ya.tamam tamam bu da çekik gözlülerden:D

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı erol_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok merak ediyorum bu cbf 250 ne malı nerede üretiliyor buda digerleri gibi çin malımı merak ediyorum bileniniz varsa bilgilendirsin
    brezilyada honda fabrikasında üretiliyor.

Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım honda dan bahsediyorsun farkındasındır umarım.ne çini ya.tamam tamam bu da çekik gözlülerden:D
    yamaha ybr125 çinde üretiliyor mesela. küçük cc li motorların çoğu çinde üretiliyor maliyeti düşürmek için. fakat diğer çinlilerle pek ilgisi yok.

şahsi fikrim ne kadar çinde kaliteli dense de japon gibi olmadığı tabi diğer çin mallarından kesinlikle daha iyidir.

made in china yazdığı zaman milyarlar harcansa belli bir kaliteyi yine geçemez. zongshenin 650cc modeli vardı internette içi boş gibi birşeydi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

yılmaz kardeş çin malı değil demek istemiştim yanlış anlamayın..bazı japonların çinde üretildiğini biliyorum.

bu motoru yılbaşından sonra kesinlikle alacagım 250cc ler içersindeki en iyisi bence

cbf250 kulanan arkadaşlara bi sorum olacak özellikle rodajı bitmişler cevap verirse sevinirim..

1-100km'de şehir içi ve şehir dışı kaç lt yakıyor?
    2-ayrıca max hızı?
    3-herhangi bir vibrasyon var mı?
    4-rahatça,zorlanmadan tek kişi/iki kişi çıkabildiği hız?
    5-yüksek süratlerdeyken atak mı?örneğin 100km ile tek kişi giderken araç sollamaya çıktığımız zaman 120km'ye ivmeli bir şekilde çıkabilir mi?

şimdiden teşekkür ederim..

fiyatı biraz uçuk ama kışın düşermi acaba?

hayatta düşeceğini zannetmiyorum dostum.hatta seneye kalırsa artarda zaten..

muratd

1-100km'de şehir içi ve şehir dışı kaç lt yakıyor?

yakıtı 3lt ile -3,5 lt arasında değişiyo ...

2-ayrıca max hızı?

Max hızı yaklaşık 135-140 km/h

3-herhangi bir vibrasyon var mı?

bu neyle kıyasladığına bağlı ...tek silindir motorların ortak sorunu olan yüksek devirde vibrasyon var ...ama çin mallarında olduğu gibi rahatsız edici değil

4-rahatça,zorlanmadan tek kişi/iki kişi çıkabildiği hız?

180 kg yük ile çok rahat 120 km/h yapabilir...

5-yüksek süratlerdeyken atak mı?örneğin 100km ile tek kişi giderken araç sollamaya çıktığımız zaman 120km'ye ivmeli bir şekilde çıkabilir mi?

hayır ...bunu yapabilen motorlar daha yüksek cc ye sahip motorlardır..son sürati 140 km/h olan bir motorun 100 km/h den 120 km/h ye ivmeli çıkmasını beklemek bence çok fazla bir beklentidir...

CBF 250 sizi hız olarak tatmin etmeyebilir..zaten bu amaç için üretilmemiştir..

her motorda olduğu gibi bu motorda da dişli değişimi hız / performans değişikliğine yardımcı olacaktır..ama en uygun dişli fabrikanın taktığı dişlidir..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

sevgili Moderatörüm sence düşermi bu makinanın fiyatı kışa ne dersin yapmazmı honda bir kıyak bu erol'a?

2. elde belki ama sıfırda hiç zannetmiyorum zaten gelen ekstra haraçlarla iyice zor duruma düşen firmalar bence fiyat indirimi yapamayacaklardır...sıfır almaktansa 2. el temiz bi cbf e de bakılabilir

barış abicim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    hayırlı olsun abicim bendede var seninkinin aynı renginden güle güle kullan
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

burgman34
    sende zaten honda kolleksiyonu var ..

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    yok valla baris abi sadece iki tane var o kadar da olsun dimi
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 hayatta yapmaz max yapacağı 140 km ...
    bende 2005 model vardı maximum 155 yaptı satmasaydım dediğim motor diyebilirim bide 2004 modeli 24 hp 2005 20,4 hp 2006 sı 22 hp heryıl motorumu değişiyor acaba bunların 2006 göremedim daha ben 2005 ten stoklarında kalan motorları satıyolar hala 2006 ların jant ları koyu renk bide kuyruk daha sivri hondanın sitesinde daha rahat görebilirsiniz bordo renk le maviyi karşılaştırın kasa farkı ortaya çıkıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler