Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ya da abiler mi demeliydim acaba önümüzdeki 3-4 ay içerisinde bir cbf/cbx 250 almak istiyorum satmayı düşünen varsa haber verebilirsiniz, bakarsınız anlaşırız bir öğrenci kardeşinizi sevindirmiş olursunuz (istanbul)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba, 33000km deki CBF250 motorumu bir proje için kullandım bu sebepten çoğu parçasını değiştirdim orjinal parçalarını ucuza satıyorum. Gidon, sele, kuyruk ve farlar komple,yan kapamalar,bagaj bağlama demiri, arka hard bagaj ve iki soft yan çantası, komple hız göstergesi satılıktır. Hepsi gerçekten çok temiz durumdadır yedek parçacılardan kazık yemeyin Benimle iletişime geçebilirsiniz bunlardan ihtiyacının olanlar varsa istediğiniz parçanın fotoğrafını da yollarım. Ankaradaysanız elden yollayabilirim direk, değilseniz kargoya veririm.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    Alıntı dcnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 33000km deki CBF250 motorumu bir proje için kullandım bu sebepten çoğu parçasını değiştirdim orjinal parçalarını ucuza satıyorum. Gidon, sele, kuyruk ve farlar komple,yan kapamalar,bagaj bağlama demiri, arka hard bagaj ve iki soft yan çantası, komple hız göstergesi satılıktır. Hepsi gerçekten çok temiz durumdadır yedek parçacılardan kazık yemeyin Benimle iletişime geçebilirsiniz bunlardan ihtiyacının olanlar varsa istediğiniz parçanın fotoğrafını da yollarım. Ankaradaysanız elden yollayabilirim direk, değilseniz kargoya veririm.
    hocam bana lazım saydığınız parçalar ama bi numara bıraksaydınız iyi olurdu nasıl ulaşacağız size foruma da üye olup mesaj yazıp gitmiş bi daha uğramamışsınız...

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    s.a hayırlı akşamlar CBF 250 ile ilgileniyorum.Malum geçen sene kasım ayında geçirdiğim trafik kazası sonucu sol ayağımda platin var.Artık kendime küçük cc bir motor almaya karar verdim.SAhibinden de bir ilan ile ilgileniyorum.Motoru hafta sonu yakından gördüm inceledim motor on numara 5 yıldız.Yani görüntü olarak da motor orjinalliği açısından da on numara.Ama fiyat malum biraz yüksek sizce alınabilir mi?

CBF 250 Mondial Rx3i evo ve Pulsar NS 200 arasından gidip geliyorum.ullanım amacıma göre bunlar bana hitap edecek.Ama işte gelgörki seçim yapmak zor fiyatlar aşağı yukarı aynı sayılabilecek kadar yakın.Sizce hangisini tercih etmeliyim.Birde bu CBF 250 alınca enson kaça kadar alınmalı.Ben enson bir fiyat verdim ama bakalım cevabı ona bıraktım.bu arada da sizle paylaşmak istedim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...54087666/detay

Motosikleti
    s.a hayır günler diliyorum tüm motosevdalılarına.
    Yukarıda bahsettiğim linkini attığım CBF 250 motorumu almış bulunuyorum.

Motor İstanbulda bir Alman ın eşine alması ve sonrasında kullanamaması sonucu depoya kaldırılır ve yıllar sonra yani 208 km iken tüv onyıllık yani borç ödemesi yapılarak 2016 yılında mart 11 de muayane ye girer ve sonrasında Mersin den bir arkadaş alır 600-700 km civarı kullanır ve sonra Adana daki bir arkadaş alır oda ilk aldığında bindiğiyle kalır kenside Nİğde de öğrenci olunca pek kullanamaz babsının çalıştırdığı büfe nin deposunda duracağına satmak ister ve bizde talip olduk kısmetmiş aldık.

Uzuuuun biiir pazarlık ve israr sonucu sağolsun bizide kırmadı kendisine teşekkür ediyorum ayrıca aldık.

Motor 2006 model ve şuan 3261km de yani 10km önce aldım ve malüm kış şartları dolayısıyla binemiyoruz.
    Kendim memur olunca günlük hayatta ulaşım aracı olarak değil sadece hafta sonları ve arada bir turlamak için kullanırım.Çok uzun yola giden biride değilim.
    Bundan önce cbr600f siyah cbf150 siyah, cbr 600rr siyah ve MT09 mor motorlarım oldu.en son Mt09 ile 2015 kasım ayında 15 km hızla giderken bşr servis aracının bana sol yan çarpması sonucu sol ayağım dizaltı kaval kemiiği ve arka kemik (tibia ve fibila)de kırıl oluştu ve ön kaval kemiğinde platin var.Şükür iyiyim mahkeme hala devam ediyor bu arada.

Neden 250cc konusu ise çok araştırdım ve genelde orta sınıf motoikler dah açok zevk veriyo.Yani otobana çıktığınızda sizi zorda bırakmayacak hem ekonomik hem konforlu hemde yakıt olatak üzmeyecek(malüm benzin fiyatları coştu) bir motor araştırırkenüç motor arasında kalmışken bu motoru gördüm biraz fiyat yüksek olmasına rağmen temizliğine hasta oldum ve kıydım paraya aldım.Allah herkesin gönlünledeki demir ata binmeyi hayırlısı ile nasib eder inşaallah.
    motor 2006 model
    km şaun 3261 km
    fiyat 8700TL
    ee bu kadar yazdık bir kaç resim atalımda buralardan biraz renklensin diyorum.
    Adana dan herkese kazasız belasız sürüşler dilerim selamlarımızı sunarız...
    Bu arada motorun üzerinde orjinal lastikleri var hala değiştirmek istiyorum ne önerirsiniz.
    bir öncam düşünüyorum şöyle şık duracak
    birde orta sehpa bakım için park ettiğimiz sıkıntı yaşamamk için önerileriniz varsa bunlar başka şeyler için kullanıcı yorumu ve önerilerinize duymak isterim.

Kasım EDİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar...cbf 250 kilometre göstergesine takılan bir parça var..kilometre teli ona takılıyo o da bir kabloyla göstergeye takılıyor..adı nedir bilmiyorum..elinde olan yeni ya da kullanılmış olabilir var mı. ya da nereden temin edebilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı dcnkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçalardan bir kısmı bana lazım..iletişime geçebilirsek sevinirim.

Öncelikle merhabalar. Foruma yeni kayıt oldum uzun zamandır kayıt dışı takip ediyordum Çevremde motordan anlayan çok insan olmadığı için sorumu burdan sormayı uygun buldum. Asıl konuya gelecek olursam. Şehirdışında ankarada okuyorum. Motosiklet hevesiyle ilanları karıştırırken antalyada(memleketim) 97.000 km de bir CBF 250 buldum. fiyat olarak da piyasanın altında. 4.500 tl. Pazarlıkla 4.000 e inebileceğimi düşünüyorum. Eğer motorunda ve genel aksamında sorun yoksa 2-3 senelik kullanım için bu motoru benim gibi bir öğrenciye tavsiye eder misiniz acaba? Ayrıca büyük ihtimalle ben bu motora öylesine de olsa bi bakmaya gideceğim. İncelerken nelere dikkat etmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

Edit: sundowner a ayrıca hayırlı olsun. motorunuz maaşallah çok temiz duruyor
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoru alalı yaklaşık olarak 175 km civarı oldu.Hergün biraz daha sevmeye başladım .
    Motor 90-120 bandında o kadar atik ve seri inanılmaz güzel haz veriyor.Otobanda olsun şehir içinde olsun gerçekten çok zevkli.

Lastiklerimi taktırdırdık Mitas MC50 daha yeni olduğu için bişey diyemeyeceğim.
    Motor yağ ve filtreyi de değiştik

Bıgün biraz fırsat bulup biraz turladım.Sadece gezi amaçlı kullanıyorum.
    Adana dan selamlar kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    cbx250
    hocam hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsınız konya ya yolunuz düşerse beklerim...
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsınız konya ya yolunuz düşerse beklerim...
    eyvallah sağolasınız bende beklerim herzaman.

bu gün biraz turladık bir akradaşıma sıfır pulsar 200NS aldık daha rodajda olunca yavaş turluyoz, birde hava inanılmaz soğuktu.Otobana çokmıştık biraz turladık giderken herkes kendi motorunu yani CBF 250 ile arkadaşımda Pulsar 200NS ile dönüşde motorları değiştik.İlk hissettiğim şey honda ya göre koltuk biraz daha sert gidon biraz daha önde ve gazlayınca da hemen ellere gelen titreşimdi ama bu rahatsız edici boyutta değil ama hissettiklerim bunlar.

İyi tarafları vites geçişleri gerçekten tık tık seri bir şekilde geçiyor,aynalaR çok kötü gaz tepkisi CBF göre biraz daha agresif gibi geldi yani biraz güvensiz bir his gibi geldi ilk öncleri,ama sonra alışıyorsun. HOnda CBF de tepkiler daha oturaklı yani belli devire kadar gerçekten akıllı uslu güven veren bir sürüş tarzı var ama 5000 - 6000 devirden sonrası adrenalin için inanılmaz zevkli 80-90-100-110-120 lere çıkması inanılmaz güzel akıcı.SAdece gaza basmanız yeterli.
    Mesela benim en son motorum MT09 idi onda 6.vitesde iken bile 50-60km hızlardan üst limitlere kadar sanki otomatik vites gibi kullanıyordunuz.Ama bunda öyle değil,devrinde kullanmanız gerek ama hemen alışılıyor.
    Vites göstergesinin olmaması biraz kötü tabiki zman zamn aramıyor değilim. Sonrdan takılan vites göstergeleri var zamanında CBR600F im için almıştım ama takmak nasib olmadan satmıştım.Aklıma geldi ama taktırmak için biraz zaman ayırmam ve birinin yardımına yani bu işten anlayan birine taktırmak gerekir olursa da süper olur.

CBF motorun neden bu kadar sevildiğini kullandıkça anlıyorum. 200km oldu ve ibre yani benzin göstergesi daha yeni yarı oldu bakalım ne kadar gidecek buda ayrı bir zevk.Önceki motorlarım hep 600cc ve üstü olunca en fazla 180-210km leri görmüştüm.Ama bu daha yarı dedi.

Lastiklerimi deiştireli yaklışık daha 100km civarı oldu şuana kadar iyi ama enaz bir 500km kullanmak lazım gerçek yüzünü ozaman daha iyi anlıcaz.

Honda CBF250 almakla gerçekten doğru bir seçim yaptığımı hergün biraz daha iyi anlıyorum.
    Ama içimde hep racing var
    mesela CBR500R yada CBR250R yada R25 var.
    Kazadan dolayı mahkememiz devam ediyor.Eğer ordan biraz para alabilirsem o zaman bunu satar onlardan birini alırım diye düşünüyorum. Tabi ki her şeyin hayırlısı ne ise o olsun hakkımızda.

Adana dan selamlar...
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Bu arada CBF 250 kullanıcıları orta sehpa gerçekten sıkıntı napmam lazım diğer motorlarımdan kalan motor kaldırma sehpam var ama oda buna uymuyor yani apraat takacak yer yok yağlama ve bakım ve temizlik için gerçekten sıkıntılı sizler napıyorsnunuz yada önerileriniz varsa duymak isterim.

Motosikleti

Motosikleti
    Bugün hava da güzel olunca biraz turlayalım dedik arkadşımla beraber.
    İlk önce aldığımız tank pad i taktık ve sonra yola çıktık.
    Kullandıkça acayip sevdim ben bu makineyi.Yani 250cc nin bu kadar zevkli olucağı aklıma gelmezdi.Doğru bir karar verdiğimi her motora binişimde pekiştiriyorum ve biraz daha seviyorum.Şİmdilik daha yakıt konusunda bişey diyemeyeceğim ama aldığımda depo boştu fulledim 75TL aldı ve şuan 262 km lerde kullandılça yazacam inşaallah.
    Bu arada bu topik baya bi ölü...
    Neyse tek de olsak biraz bilgi biraz paylaşım yorum ve en önemlisi resim paylaşalımda dostlara sevenlere ilgilenenlere belki biraz renk olur.
    Adana dan selamlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

Biraz da göl manzarası;

Her zaman olduğu gibi km resmi hep çekerim bütün motorlarımda bu alışkanlığım vardı;

Ve doğru özel motor garajımıza;

Motosikleti
    Bu gün biraz turlayalım dedim otoban çıktım.Rüzgarda olmasına rağmen arkada çanta da var tabiki oda biraZ etkilyor belli bir hızdan sonra ister istemez bunu herkes bilir.Bu halde iken 135km hızı gördüm.Daha motor yeni sıfır olunca lastiklerimizde daha 230km oldu o yüzden biraz daha temkinli gidiyorum.

Honda servisinde çalışan bir usta geçmişde şöyle bir cümle kullanmıştı.Honda nın bir motoru hakkında konuşuyorduk ve dediki abi 8000km den sanra motor tam anlamıyla çaılıyor.Yani yakıtı ve gidişi o zamana kadar tam anlamıyla açılmış olmuyor gibi cümleler sarfetmişti.Bakalım bizde memnun kaldığımız sürece ki inanılmaz zevkli bir motor kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.

CBF250 almak isteyenlere tavsiyem şudur.Temiz olduğunu düşündüğünüz cbf leri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
    Bir kaç yerde şöyle bir cümleler duydum ve okudum.Bunların parçaları pahalı ve bakımları pahalı diye bence sadece şehir efsanesidir.600lük motorların bakım ücretlerinin yanında hiçbişey değil.diceksinizki ama o 250cc evt ama yarısı bile tutmuyor o yüzden dedim.Artık inter çağındayız yurt dışından olsun yurt içi olsun hem orj hemde yan sanayi parçalarını çok rahat bulabiliyorsunuz.Yok ğparçası bitti 2006 model motor diye düşünmeyin emin olun her motorun parçasını öyle yada böyle buluyorsunuz.İstasnalar hariç.Ama marka motorlarda bu sorun nereyse yok denecek kadar azki hele honda da bu durum nerdeyse hiç sorun yok gibi motoruna değişebilir belki ama genel olarak böyle.

Yine söylüyorum motorun 120km kadar hızlanması o akdar güzelki hemen insanı cezbediyor.Bu gün hafif bir eğilme ile topcase olmasına rağmen 135km hıza ulaştım ki buda gösteriyorki 140-belkide 150km leri görebilir.

birde şu dikkatimi çekti motor commuter ve yani naked omasına rağmen 120km hızda uzun süre gittim ama hiç rahatsız olmadım belki çok daha uzun yollarda belki öncama ihtiyaç olabilir.

bu arada orta ayak konusunda bir yerden yaptırdım ama bazı değişikliklerin yapılması için yapan ustayla görüştüm kullanım kolaylığı ergonomisi için son hali elime geçince de burda paylaşam inşaallah.

Adanadan selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Birşey daha ekliyim depoyu fulletikten sonra şuan 301,1km oldu ve iki çizgi var döstergede.

Motosikleti
    selamlar CBF kullanıcıları;
    bu gün Adana da yaz gibi bir hava vardı ve bizde bunu fırsat bilip iki motor CBF ve Pulsar NS200 ile ilk önce Seyhan nehri üzerindeki köprümüzden topalak köyü, kırıklı köyü yolu ve ordan DSİ tesisleri yolundan Çiçekli, Ömerli ve menekşe girişinden tekrar Balcalı hastanesi yanından otobana giriş ve mavibulvar sonu yaklaşık olarak 50km civarı turladık.
    Bugün dönüşde otobanda iken 358km iken motor benzin tekleme yaptı bende yedeğe aldım sonra eve gelince tekrar normale aldım ve tek çizgi yanıp sönmeye başladı.
    Şunu söylim ki eğer 90-100-110km lerde gidilse 400km görmek işten bile değil.Ben son 100 km ve hatta daha fazlası da olabilir biraz agresif kullandım.Hem motoru açmak hemde tepkilerini ölçmek adına birbirimizi yeni yeni tanıyoruz malüm o yüzden eğer normal kullanılsa 400km rahat gidecek gibi tabi bu sadece tahmin.

Bu gün bir değişiklik yaptım ve topcase çıkartıp gittim çok daha güzel oldu.Rüzgardan dolayı sallama yapıyordu ara ara ama çantasız bi okadar daha zevkli oldu.Bu arada lastiklerde yavaş yavaş kendini göstermeye başladı MİTAS MC50 ler ısınınca gayet güzel bir kaç virajda hafifden denemeler yaptım çok tatlı giriyor motor bu arada viraja sadace komut vermen yeterli yani ne öngörüyorsan hemen kusursuz bir şekilde sana cevap veriyor.

Bir kaç düzlükte diyorum geneli asfalt ama köy yolları olunca fazla basamıyorsunuz bir kaç düzlükte denemeler yaptım 138 140km kadar çıktı.Bence gayet yeterli.Belki merak edenler olabilir diye.kullanımı çok kolay firenleri aRka kampana olmasına rağmen iyi bence ön disk olunca beraber bence yeterli,yakıt ekonomik.Yakıt daha gidip almadım ne kadara dolacak bilmiyorum bakalım o zaman hesap daha iyi ortaya çıkacak.

Özelliklde o yokuşlardaki torku acayip zevkli geliyor resmen uzuyor makine.
    Ben genel olarak kullanımdan memnunum.Beni tek etkileyen şey sadece içimdeki racing aşkı yüzünden zaman zaman hep acaba mı felan diyorum ama bakarsınız belli olmaz belki de önümüze bir kısmet çıkar neyse hayırlısı olsun.
    biraz da gezmelerden fotolar atalım.
    Adana dan selamlar kazasız belasız sürüşler herkese...

olmassa olmaz km resmi;

Motosikleti
    cbx250
    abicim maşallah hava güzel olunca geziyorsunuz..km dikkatimi çekti bir depoyla 360 km mi yaptınız? benimki uzun yolda bile 330 da bitiyordu şehir içinde 300'e ancak yaklaşıyordu bu arada çok sakin kullanımda.kış içerisinde komple rektefiye yaptırdım merakla bekliyorum o kilometreleri görebilecek miyim..
    sundowner bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merhaba . Bu ilanda ki km gerçek olabilir mi? Tek seferde değildir her halde. Eğer gerçek ise adam ciddi dürüst birisiymiş.

Motosikleti
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim maşallah hava güzel olunca geziyorsunuz..km dikkatimi çekti bir depoyla 360 km mi yaptınız? benimki uzun yolda bile 330 da bitiyordu şehir içinde 300'e ancak yaklaşıyordu bu arada çok sakin kullanımda.kış içerisinde komple rektefiye yaptırdım merakla bekliyorum o kilometreleri görebilecek miyim..
    Evet aynen daha aldığım 75Tl lik benzinle geziyorum.Bence ayarlarına bir baktır istersen.
    Ama şuda varki motor nerdeyse sıfır değil sıfır sayılır km den anlaşılacağı üzere.Onun etkisi olur mu bilmem ama devrinde kullanırım belki ondan da olabilir.Bilemedim şimdi bende rahatlıkla 400km leri görürüm diye düşünüyorum ağresif kullanmasam.

SAZMAN; kardeş o uanlış yazmış o motora bir arkadşım talip olmuştu yanlış değilse o motor resimden hatırladım km 64 binlerde olduğunu biliyorum.

Motosikleti
    2014 TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar merhaba biraz masraflı cbx250 satın aldık aranıza katıldık (: motosiletin motor bloğunda sıkıntı yok ancak gösterge panelinde sorun var vede çanta demiri bulamadım motorun yedek parçalarını bulabileceğim bir site ve yahutta bir parçacı var mı tanıdık bilindik güvenilebilir eğer bilen varsa paylaşırsa sevinirim
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SaRii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba biraz masraflı cbx250 satın aldık aranıza katıldık (: motosiletin motor bloğunda sıkıntı yok ancak gösterge panelinde sorun var vede çanta demiri bulamadım motorun yedek parçalarını bulabileceğim bir site ve yahutta bir parçacı var mı tanıdık bilindik güvenilebilir eğer bilen varsa paylaşırsa sevinirim
    Hayırlı olsun SaRii; kardeşim ben de senin gibi yeni olduğum için çok fazla parça konusunda eskiler gibi yardımcı olamayacağım ama inter üzerinden mutlaka temzin edebilirisniz.

Bu gün Adana da yine güneşli bir ve biz yine kısa bir tur attık.
    Bu arada benzin deopyu fulledim 75Tl ile 362,3 km iken yine 75TL ye doldu sayılır.OZamn litresi 5,20 ini şimdi 5,32 den aldım bu demek oluyorki 20krş civarı yakıyor ki buda 3,8 litre daha sakin kullanımda 3,5lt yakıcak demekki.

Birazda kullandığım lastikten bilgi verim.
    MİTAS MC50; ilk 5-10 km kadar bu aylarda yani ısınıncaya kadar arka kayıyor ama ısınınca herhangi bir kayma yaşamadım.Sürüş ve virajlarda da iyi henüz daha tam rodaj bitmedi ama o güven hissini veriyor.Bence parasına göre gayet de güzel.Şimdi kalkıpta CBF250 de diz deydirecek halimiz yok ee bizim için konfor ve frenleme oda bu motor için bence yeterli ama ağresif kullanım için tabiki fiyat olarak yüksek modeller tercih edilebilir.Ben pişmanmıyım asla bu motor için orta sınıf bir lastik olduğunu düşünüyorum.Hele sakin kullanan biri isieniz kesinlikle fazlasıyla yeter bence.Tabi bu ebim düşüncem.

motor yine çok zevkli ama tam tadını alamıyorum arkaşımda pulsar 200ns var onunda plakası olayınca belirli yerleri gezebiliyoruz inşaallah plakası çıkınca daha uzun ve değişik yerlerde gezebilecez.
    Bugun ki kısa turkamadan bie ikiresim atalım.
    Adana dan selamlar kazasız belasız sürüşler herkese...

SAZMAN bunu beğendi.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Hondanın 250 cc kategorisinde çıkardığı en harika motordur desem yeridir. Uzun süre binmeden sattığım ve cbf 500 e terfi ettiğim bir motordu. kullanımı kıvrak ve manevra kabiliyeti güzeldi. Şu an olsa yine binerdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler