Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Bende Twister var Ankara'dayım ama çok kararsızım kıyamıyorum satma konusunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    S.a. arkadaşlar merhaba biliyorum forum çok canlı degil ancak ben yinede bilgi vermek amacıyla yazmak istiyorum asıl amacım ben bu motoru araştırıken kulaktan dolma okadar laf duydum ki neredeyse vazgeçiyordum.
    Alıcak arkaşlara yardımcı olmak için yazıyorum. Motor ararken kafama takılanları sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Öncelıkle motorum cbf 250 2006 model ve aldıgımda 20.000 deydi ve çok şükür kurcalanmış ellenmış oynanmış bir motor degildi fabrikanın motorun uzerıne koyarken vurdugu somun boyaları bile üzerindeydi ve çok şukur gecen 2 - 3 aylık kullanımımda yaptıgım 2.500 km surede bir sıkıntı yaşamadım.
    Gelelim kafaya takılanlara öncelıkle en buyuk dert dedıklerı eksantrıkten ses geliyor kısmına şukur benden henuz bişey gelmıyor zamanında bu motorları kuryede kullanan arkadaşlardan aldıgımız duyuma göre bu motorların dılınden anlayan ist. avrupa yakasındakı gultepedekı bir usta yegenım benden heves edep gs i agır geldıgı için sattı ve twıster aldı.2005 modeldı ve motor hoşaftı yagsız kalmış kartel kaynaklı eksantrık fena halde vuruyor neyse başladık motoru toplamaaya ve kuryedekılerın tarıfı ve önerisiyle gultepedekı ustayı bulduk bize sılındır pıstonu alıcamız yerı soyledı ve soyledıgı adamdan başkasını alırsanız benı sorumlu tutmayın o adamın malı ıyı ve yag yakma derdı olmaz dedı ılk başta anlaşmamılar bızı opucekler dıye dusundum yuksek fıyat cekerlerse almıcaktım kı neredeyse pıyasadakı çinlı kardeşlerıne yakın bı fıyat cektıler sonra eksantrık ıcın bunların eksantırıgındekı otomatık yuzune ses yapıyor dedı usta ve bıze marka modelını soylemedıgı 600 luk bı makınanın eksantrık gergısını sattı. Böylece sorun kalmaz dedı yanı eksantrık olayını bu şekılde çözulebılınıyor yenı alınacak arkadaşlar bılsınler

ikinci soru ise 250 lik bi makınanın yakıtı ben şahsen şehıriçinde hergun trafıkte işe git gelde kullanıyorum ve her boşlukta asılıyorum sakın kullanabıldıgım sure ıcerısınde sehırıcınde 17-18 kurus yakıyor basarsam sıkıştırısam 20 - 22 kuruş
    üçüncü soru son hızı motor 120 ye hiç anlamadan çıkıyor ıkı kişi uc kışı banamısın demez aklınızda olsun. En son hafta sonu üç motor ist. kırklareli igneada ve çevresini gezemeye gittik bende topcase koruma demırı sırtımda çanta topcase esya ve felaket bi ruzgarda 135 yaptım motor gidiyor ama topcase ruzgardan dolayı çok etkılenıyor. Dönüşte aynı yukle rüzgar vardı ancak okadar cok dgıldı ve asıldıgımda 140-145 arasına motor çıktı ve bır sure yolun durumuna göre o şekılde gıttım. devirde 145 de iken ibre 8-9 arasındaydı sunu sölım motora viteslerde devırı gazı yedıre yedıre gıdersenız motor 150 nın de bır tık ustune cıkar kastım su 4. viteste bas gaza kırmızı bolgeye gelene kadar çek 5 e bas gaz yıne kırmızı bolgeye gelene kadar çek 6 yaa devam et bu şekılde acayıp gıdıyor bakın kırmızı bolgeyı gecın demıyorum yanlış anlaşılmasın kırmızıya gırerken degiştirin vitesi
    Bu motoru secme nedenım öncelıkle honda oluşu ve 250 lik başka marklarda pıyasada motor bulamamam kımse bana cbr demesın cunkucbf ve cbr ayrı kategorılerdekı motorlar pıyasada 250 lik bu tarz motor yok hyo. da ne oldugunu okuyoruz kullanmadık ama korkutuyor adamı
    parça konusuna gelınce cbf 150 ye göre kıyaslanıyor ona göre kıyaslarsan 600 luk gıbı parçası ama normal 250 liklere göre kıyasla normalın bı sevıye ustunde ucuz veya uygun demıyorum ancak alternatıflerı var mesele ben zıncır ön arka dışlı setını 180 lirayada degiştirenbılıyordum bakım zamanında ancak 280 tl verdım kafam rahat etsın dıye ısteyene ucuz parçasıda var.

alıcak arkadaşlara kaldıysa kurcalanmamış motor alsınlar neden bu motor dersenız yazdım zaten ustte ancak bnm sevdıgım en guzel yanı her vıteste bı tork var artçı olsun olmasın burdan mı dedıgınde ordan bu vıtestemı o vıteste gıdıyor maşallahı var.

Arkadaşlar bir tane 7 Bin Km de var garajdan çok az çıkarılmış km sinin orjinal oldugunu ve temiz oldugun düşünürsek kaç para eder sizce bu alet? Ben 6 Bin teklif etmeyi düşünüyorum. Birde ben araba yüzünden sanayilerden çok çekmiş birisiyim sorunlu bir makinamı bu başımı agrıtırmı masraf açarmı?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir tane 7 Bin Km de var garajdan çok az çıkarılmış km sinin orjinal oldugunu ve temiz oldugun düşünürsek kaç para eder sizce bu alet? Ben 6 Bin teklif etmeyi düşünüyorum. Birde ben araba yüzünden sanayilerden çok çekmiş birisiyim sorunlu bir makinamı bu başımı agrıtırmı masraf açarmı?
    Orjinal 7 bindeyse bisey olmaz.
    Brazilyada uretilmisti saglam bayagi. Simdikiler endonezyada uretiliyor.
    6 bin liradan fazla verilmez.

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal 7 bindeyse bisey olmaz.
    Brazilyada uretilmisti saglam bayagi. Simdikiler endonezyada uretiliyor.
    6 bin liradan fazla verilmez.
    2005 Model alet hocam, bunlar japon üretimi değilmi

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    brazilyada uretılıyor cbf 250 lier zaten motorun vites ayak kolunun altında yazıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova

buda benim makine..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Arkadaşlar sizce nasıl olmuş?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı Motobil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/R3Y28Y.jpg
    buda benim makine..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Arkadaşlar sizce nasıl olmuş?
    http://i.hizliresim.com/pPglkn.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

http://i.hizliresim.com/y4Mg9N.jpg
    Makina sıhhatli gibi duruyor, nikelaja çarşı karşı , gelgelelim , pürüssüz satıhtan dolayı yağ/kir temizliği daha kolay olsa gerek , güle güle kullanın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Geçen kış aldığım hurda twister'in motor parçalarını kromaj yaptım.. ancak motoruma takmaya bir türlü cesaret edemedim ! acaba kötü görünürmü endişesi var.. neyse şimdilik çeyiz olarak saklayacağım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sanırım topic yaz uykusuna girdi kış mevsiminde görüşmek dilegiyle....

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    s.a arkadaşlar motorumda bir süre dir ses vardı bugün usta ya götür düm ,krank kolu gitmiş dedi 250 lira işçilik istedi. parçaları internet den sipariş vereceğiz Konya da yok istersen sen sipariş ver istersen ben dedi.
    motorda bin km de 50 ml kadar yağ eksiltme vardı bunun için de diğer malzemeler de değiş mesi gerekebilir dedi piston sübap vs falan bunları motoru açmadan hangi parça değişimi olacağını bilemem dedi.
    Size sormak istedigim işçilik fiyatı normal mi ve parçaları hangi siteden almam gerekiyor??

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

eskiden beycivan abi vardı bütün konularda yardımcı olurdu şimdi kimse yok galiba yardımcı olacak...

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    CBF 250 gidonu kaç MM arkadaşlar? ya da nasıl ölçebilirim ben kendim. Gidon değiştirmek istiyorum çünkü.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar motorumda bir süre dir ses vardı bugün usta ya götür düm ,krank kolu gitmiş dedi 250 lira işçilik istedi. parçaları internet den sipariş vereceğiz Konya da yok istersen sen sipariş ver istersen ben dedi.
    motorda bin km de 50 ml kadar yağ eksiltme vardı bunun için de diğer malzemeler de değiş mesi gerekebilir dedi piston sübap vs falan bunları motoru açmadan hangi parça değişimi olacağını bilemem dedi.
    Size sormak istedigim işçilik fiyatı normal mi ve parçaları hangi siteden almam gerekiyor??

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

eskiden beycivan abi vardı bütün konularda yardımcı olurdu şimdi kimse yok galiba yardımcı olacak...
    Usta işinin ehliyse 250 tl ye komple motor söküp takacak fiyat iyi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    honda cbx 250 twister
    ARKADASŞLAR BENİM CBX 250 ISINDIGI ZAMAN SESİ DEGİŞİYOR MOTOR SESİ EGZOZ SESİNİ BASTIRIYOR.BU SES NORMALMİ ACABA MOTOS SESİNİ KESMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    CBF 250 için yağ ve hava filtresi internet uzerinden nereden sipariş edebiliriz?
    ya da Antalya'da bulabileceğim yer?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thegreatest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 250 için yağ ve hava filtresi internet uzerinden nereden sipariş edebiliriz?
    ya da Antalya'da bulabileceğim yer?
    Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Herkese merhabalar. Bende honda cbf 260 kullanıcısıyım ve yaklaşık 1.5 ay önce alt motor, üst motoru komple yaptırdım ve bunun üzere pistonu 0.5 mm büyüttüm. Ama en son Tekirdağ daki yazlığa gittim zaman otobanda 130 u yırtına yırtına gördü. Arkasında topcase yok. Ama ön tarafımda da tur camı eksik. Tur camı olmaması hızı etkiler mi? Ayrıca daha hızlı gitmesi için ne yapmam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olabiliseniz sevinirim.

Nsx77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Cbx 250 veya Cbf 250 çıkma karbüratörü olan var mı?

Motosikleti
    cbx250
    hiç cbf250 kullanan kalma mış herhalde...

Motosikleti
    cbx250
    ±+++++++++++

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler