Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Arkadaslar yağ keçesi alıcam omp nasıldır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ARKADAŞLAR MOTORUM 20/03/2013 TARİHİNDE İSTANBUL ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY DE ÇALINMIŞTIR. GÖREN ARKADAŞLARIN 5357138249 NOLU TELİ ARAMALARI RİCA OLUNUR.
    2013 MODEL BEYAZ YZF R 125 15BİN KMDE 34JM7008 PLAKALI

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cbf 250nin butun herseyını yaptırdım egzantirik , ön arka dıslı set , zıncır , lastık , full boya , fılıtreler , debrıyaj balatası , vıtes mılı , balatalar on arka... sımdı tek bır problemı kaldı... yag tapasından cok cok az mıktarda yag damlatıyor bunun cozumu en kolay ve masrafsız nedır yardımcı olucak ve yonlendırıcek arkadaslar varmı... yardımlarınızı beklıyorum yakın olan varsa bana bulusup yardım edebılırsınız... bırtek oradan yag kacırıyor...
    Baya masraf etmişsin benim gibi. Yağ tapasını ve contasını her yağ değişiminde değiştirmen gerekiyor. Ayrıca yağ tapasını mıknatıslı almanı tavsiye ederim motorun içerisindeki metal kalıntıları topluyor zarar vermesini engelliyor ama her yağ değişiminde tapayıda değiştirmen lazım. Fiyatı 2,5 tl olması lazım. Cbf 250 hakkında bütün sorularınıza cevap verebilirim.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya masraf etmişsin benim gibi. Yağ tapasını ve contasını her yağ değişiminde değiştirmen gerekiyor. Ayrıca yağ tapasını mıknatıslı almanı tavsiye ederim motorun içerisindeki metal kalıntıları topluyor zarar vermesini engelliyor ama her yağ değişiminde tapayıda değiştirmen lazım. Fiyatı 2,5 tl olması lazım. Cbf 250 hakkında bütün sorularınıza cevap verebilirim.
    Hocam yağ tapasını hepsinde değiştirmek gerekiyor dediğiniz tapa ne oluyor ilk defa bunun değişmesi gerektiğini sizden duydum ?

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Motor yağının boşaldığı tapa yada tıpa ne dersen artık

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    merhabalar arkadaşar cbf 250 de kullanıp memnun kaldığınız yağları yazarmısınız

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hocam ipone 10.4 kullanacagım ...bugune kadar castrol kullanıyordum sarı olanını, ama bızım motorun api si uymuyor o yuzden ya castrol gri yada ipone 10.4

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    çok teşekkür ederim bilgi için

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    beyazıt60 hocam bende 1 ay oldu cbf250 alalı herseyınden memnunum.butun yorumları okudum neredeyse..kuzenım motor ustası ona goturdum debrıyaja dokunur dokunmaz debrıyaj tası dedı sende bahsetmıssın o sorun vıtes gecısınde tak tuk ses yapıyo ve bosa gecmeyı engellıyo sen hallettıkten sonra sıkıntı azaldımı yada bıttımı bırde bu motor tıtresım yapıyo dedıgın gıbı 150 km den sonra in aşagı dıyo:D tıtresım sorununu hallettınmı ?? cevaplarsan sevınırım eyı gunler

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı baris21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyazıt60 hocam bende 1 ay oldu cbf250 alalı herseyınden memnunum.butun yorumları okudum neredeyse..kuzenım motor ustası ona goturdum debrıyaja dokunur dokunmaz debrıyaj tası dedı sende bahsetmıssın o sorun vıtes gecısınde tak tuk ses yapıyo ve bosa gecmeyı engellıyo sen hallettıkten sonra sıkıntı azaldımı yada bıttımı bırde bu motor tıtresım yapıyo dedıgın gıbı 150 km den sonra in aşagı dıyo:D tıtresım sorununu hallettınmı ?? cevaplarsan sevınırım eyı gunler
    Debriyaj balataları değişirken hazır açılmışken debriyaj tasının iç kısmın tekrar pürüssüz hale gelmesi için biraz eğelemek gerekiyor. Pahalı olduğu için biraz daha bu şekilde idare edebilir.

Normalde yağ tapasıda her yağ değişiminde yenisi takılmalı ama bizim ustalar 10 kere de olsa aynı tapayı kullanır. Yalama olunca da ayıkla princin taşını...
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    cbf 250
    buberk hocam bıraz kullanıp havalar ıyıce ısınınca debrıyj balatası ve debrıyaj koluna kadar yenılıyecem acılmıskende tasa ayar cekecegını soyledı usta olan kuzenım ama dıslıye zarar vermeyız ınsallah....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

işin pahalılıgı falan degılde yapıldıktan sonra randıman verırmı usta kuzen olunca cırakta ben oluyom yapıcaz artık bı sekılde bırde tıtresımı kesebılırsek ...ıyı olcek

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balataları değişirken hazır açılmışken debriyaj tasının iç kısmın tekrar pürüssüz hale gelmesi için biraz eğelemek gerekiyor. Pahalı olduğu için biraz daha bu şekilde idare edebilir.

Normalde yağ tapasıda her yağ değişiminde yenisi takılmalı ama bizim ustalar 10 kere de olsa aynı tapayı kullanır. Yalama olunca da ayıkla princin taşını...
    ordaki civata değilde varsa önündeki bakır yada alüminyum pul her değişimde değişmesi sağlıklı olur..O yağ tapalarının sınırsız sökülüp takılma özelliği var aslında.Yalnız uygunsuz anahtar kullanıp etrafı yıpranırsa daha fazla kullanmadan değişmeli.kısaca belli bi el ayarında sıkılıp sökülürse uygun anahtarla motorla bir gidecek bi civatadır.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşar cbf 250 de kullanıp memnun kaldığınız yağları yazarmısınız
    Elf moligraf kullandım tavsiye ederim. Total benzinliklerde bulunur 38 TL litresi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı baris21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesten atma sorunu sadece debriyaj tasından değil balatalarında etkisi var. Ayrıca debriyaj tasına 500 tl verip değiştirmek yerine tasın üzerinde bulunan yayları gerdirdiğin zaman vitesten atma sorunu %90 kayboluyor. Vites değiştirirken debriyaja tam basıp vitese biraz daha sert atarsan yine sorun hallolur. Sana tavsiyem debriyaj tasının üzerindeki yayları gerdir, kalkış yaparken patinaj yaptırma uzun süre binersin motoruna. Titreşim konusunda motorun rahat çalışması yani mekanik aksamın düzenli çalışması hareket halinde titreşim olmaması lazım. Eğer ybr yada cbf150 ile kıyaslama yapıyorsan tek silindirde 22 beygirin illaki bi sallantısı oluyor. Saygılar.
    mimoza_cbf_ bunu beğendi.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    cbf 250
    tesekkur ederım beyazıt dedıklerınızı yapalım ınsallah gecer ıyı gunler.....

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşıma yağ sipariş verdim satıcı ona 10-40 yerine castrol power racıng vermiş 10w-50
    10w-50 power racıng yagon performans seviyeleri API SJ, JASO MA bundan koysam ince oşduğu için sorun olurmu yok sa geri yollayıp ıpone 10-40 veya beyazıt06 kardeşimin dediği Elf moligraf yağı mı bulmaya calışayım benım oldugum yerde biraz sıkıntılı yağ işi hep uyduruk yağlar var

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    [QUOTCbf 250 imoza_cbf_;3305713]arkadaşıma yağ sipariş verdim satıcı ona 10-40 yerine castrol power racıng vermiş 10w-50
    10w-50 power racıng yagon performans seviyeleri API SJ, JASO MA bundan koysam ince oşduğu için sorun olurmu yok sa geri yollayıp ıpone 10-40 veya beyazıt06 kardeşimin dediği Elf moligraf yağı mı bulmaya calışayım benım oldugum yerde biraz sıkıntılı yağ işi hep uyduruk yağlar var[/QUOTE]

Nete cbf 250 kullanma kılavuzu yaz orada yağların apisine bak 3 tane farkli api oolması lazm uyarsa kullanirsin

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    slm arkadaşlar benim cbf in sağ amasör keçesi patlatı sizde başına gelen varmı? nerden temin edebirim servisi aradım sordum 145 tl para istetdi iki keçeye işçilik hariç

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

http://www.sahibinden.com/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbf250-twister-on-amortisor-kece-tk-157244081/detail
    günaydın arkadaşlar bu markayı buldum başka bir öneriniz varmı bilgi verirseniz sevinirim

Arkadaşlar motor çalışırken eksozu kapattığımızda stop etmesi gerekir mi? Denedinizmi hiç? Yani eksozu elimizle kapadığımızda sonuç ne olmalı? bilgilendirirseniz sevinirim..

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar benim cbf in sağ amasör keçesi patlatı sizde başına gelen varmı? nerden temin edebirim servisi aradım sordum 145 tl para istetdi iki keçeye işçilik hariç

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

http://www.sahibinden.com/listing/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbf250-twister-on-amortisor-kece-tk-157244081/detail
    günaydın arkadaşlar bu markayı buldum başka bir öneriniz varmı bilgi verirseniz sevinirim
    İyi görünüyor, pahalı olması gereken bir ürün değil. Bu da sağlaması: http://goo.gl/f3gS24 Seninkini al geç, tatava yapma

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı MUPA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor çalışırken eksozu kapattığımızda stop etmesi gerekir mi? Denedinizmi hiç? Yani eksozu elimizle kapadığımızda sonuç ne olmalı? bilgilendirirseniz sevinirim..
    Olması gereken sonuç elinin yanması! Ayrıca egzoz gazı kanserojendir, elini tutma. Lastik tabanlı ayakkabı tabanı ile kapattığında 3-4 sn beklediğinde olması gereken stop etmemesi. Stop ediyorsa apaçi tabiriyle "ciğer sağlam" diyemezsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

arkadaşıma yağ sipariş verdim satıcı ona 10-40 yerine castrol power racıng vermiş 10w-50
    10w-50 power racıng yagon performans seviyeleri API SJ, JASO MA bundan koysam ince oşduğu için sorun olurmu yok sa geri yollayıp ıpone 10-40 veya beyazıt06 kardeşimin dediği Elf moligraf yağı mı bulmaya calışayım benım oldugum yerde biraz sıkıntılı yağ işi hep uyduruk yağlar var
    Havalar ısınıyor. 15W50 koyun. Daha ince, yüksek sıcaklığa daha uygun. 10-40'a göre motorun çalışma sesi bile değişecek göreceksiniz.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

ARKADAŞLAR BANA CBX TWİSTER 250 (CBF 250) ÇAMURLUĞU LAZIM.... İKİNCİ EL - ÇIKMA OLABİLİR.. KIRMIZI TERCİHİMDİR

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

ARKADAŞLAR HONDA CBF YADA CBX TWISTER ÖN ÇAMURLUĞU ARIYORUM... ! çıkma olabilir.... 0554 589 78 65

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler