Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı imer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Bende dün siyah bir Twister 250 aldım.Motorun benden önceki sahibi düştüğü içim km saati değişecek onu bekliyorum.Motorum şuan Tekirdağda kısa zaman içinde gelmesini bekliyorum ama içim içime sığmıyor özellikle sizin yazdıklarınızı okudukça zaten sevdiğim Twister modelini dahada çok sevmeye başladım.Bundan önce 4 sene hussar 125 kullandım ilk vitesli tecrübem olacak merakla bekliyorum.
    Benim sormak istediğim kronik arızaları nelerdir ? Eksantrik zincirinden çok şikayet duydum fakat sizinde görüşlerinizi duymak isterim
    hayırlı uğurlu olsun.adam akıllı kullanıldığı, bakımları aksatılmadığı sürece sorun çıkartmaz iyi motordur.red-line kullanma fazla zaten maksimum torku 6000-6500 dd.da veriyor en ideal hız 100/110 kmh.hız bunun üzeri hem tadı hem tuzu kaçıyor.ben 4.000 km oldu kullanalı şehiriçi tüm beklenti ve ihtiyacımı karşılıyor. bu arada givi follow topcase aldım gri renk, henüz takmadım takınca fotoları yükleyecem.ayrıca orta sehpa cbf 150 yada cb125 inkiler uyarmı ne dersiniz varmı bilen eden??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Evet kronik sıkıntısı var 2004'ten beri taş gibi yollarda hala, kronik sıkıntısı bu. Kiminin zoruna gidiyor ama öyle işte.
    suncet bunu beğendi.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

imer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125, CBF250
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun.adam akıllı kullanıldığı, bakımları aksatılmadığı sürece sorun çıkartmaz iyi motordur.red-line kullanma fazla zaten maksimum torku 6000-6500 dd.da veriyor en ideal hız 100/110 kmh.hız bunun üzeri hem tadı hem tuzu kaçıyor.ben 4.000 km oldu kullanalı şehiriçi tüm beklenti ve ihtiyacımı karşılıyor. bu arada givi follow topcase aldım gri renk, henüz takmadım takınca fotoları yükleyecem.ayrıca orta sehpa cbf 150 yada cb125 inkiler uyarmı ne dersiniz varmı bilen eden??
    Bencede en idel hız 100-110 bir aracı sollarken falanda gaz payı kalması en iyisi.bende cam ve topcase takmayı düşünüyorum.topcase nasıl takılıyor onu merak ediyorum, tutunma yerleri için ayrı bi aparat yada başka bir parça almak gerekiyor mu ?
    htmetin bunu beğendi.
    "Sonsuza kadar yaşayacakmış gibi düş kur, bugün ölecekmiş gibi yaşa"

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bencede en idel hız 100-110 bir aracı sollarken falanda gaz payı kalması en iyisi.bende cam ve topcase takmayı düşünüyorum.topcase nasıl takılıyor onu merak ediyorum, tutunma yerleri için ayrı bi aparat yada başka bir parça almak gerekiyor mu ?
    Hızın 100-110 iken hızlanacak epey bir gazın kalıyor 110-135 km arası tepkileride gayet tatminkar. 140'tan sonra rüzgarında etkisi ile biraz nazlanıyor ama lazım değil açıkcası. Ön cam olayına kesinlikle gir. ben bir keresinde söktüm öyle denedim "camsız nasıl kullanılır ki bu motor ?" diye soru geldi aklıma o panikle hemen taktım .. Muhtemelen yakıtında ve hızında da etkisi olumlu yönde olacaktır 100 tl bişey zaten göğsüne göğsüne yemediğin gereksiz rüzgarda cabası bence. Al tak pişman olmazsın.

Topcase olayında ise benden önceki sahibi olayı çok güzel özetlemiş.. orjinal tutma barlarının üzerine çalışmış ve gayet başarılı ne bir oynama ne de göze kötü gelen bir yanı var.. mesela bir önceki sayfada gökhanın kırmızı cbf'te var arka grenajıda koruyor ama görüntü konusu göreceli tabii. O sana kalmış bir durum.. arka çanta ben sevmiyorum genel kullanım olarak pekte lazım olmuyor bana o yüzden oraya değişik bir projem var Allah kısmet ederse 1-2 ay içinde burada paylaşırım.
    imer bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Arkadaşlar önceki sayfada paylaştığım yeni aynalarımda titreşimden kaynaklı bulanıklık problemi yaşadım. Parlak siyah, damla formlu bu modelden almayın. Bugün ilk beğendiğim köşegen olan ile değiştirdim. -Önceki sayfada Serhat'ın aynalarından- Titreşim sebebli netsizlik kesinlikle azaldı ve bu aynalar çok daha geniş, ferah bir görüş açısı sunuyor, tavsiye ederim. Not: "Fatih Kılıçlı - Hesaplı Motor" problemli aynaları ikinci el olarak aldı. Üzerine 20 TL fark verdim.

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

... arka çanta ben sevmiyorum genel kullanım olarak pekte lazım olmuyor bana o yüzden oraya değişik bir projem var Allah kısmet ederse 1-2 ay içinde burada paylaşırım.
    sissy bar olayına mı gireceksin?

.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önceki sayfada paylaştığım yeni aynalarımda titreşimden kaynaklı bulanıklık problemi yaşadım. Parlak siyah, damla formlu bu modelden almayın. Bugün ilk beğendiğim köşegen olan ile değiştirdim. -Önceki sayfada Serhat'ın aynalarından- Titreşim sebebli netsizlik kesinlikle azaldı ve bu aynalar çok daha geniş, ferah bir görüş açısı sunuyor, tavsiye ederim. Not: "Fatih Kılıçlı - Hesaplı Motor" problemli aynaları ikinci el olarak aldı. Üzerine 20 TL fark verdim.

http://i30.photobucket.com/albums/c3...0/SP_A0371.jpg

.
    hayırlı olsun doğru seçim.desene ayna sana 85 TL e patladı e bide gidiş dönüş benzin eder 100 TL!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

aparat şart tabi.bendeki öyle gividir kappadır vs.değil ama gayet işlevsel ve sağlam.dökme demir gibi bişey,

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    aynalarınız güzel duruyor.
    NRG900 bunu beğendi.
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i30.photobucket.com/albums/c3...0/SP_A0371.jpg

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

sissy bar olayına mı gireceksin?

.

Yok abicim amanın olmaz öyle sissy missy Daha erkeksi birşeyler olacak
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun doğru seçim.desene ayna sana 85 TL e patladı e bide gidiş dönüş benzin eder 100 TL![COLOR="Silver"]
    Sorma, tuzlu oldu ama çok hoşuma gitti bunlar. Çehresi değişti, modernize oldu inceden

.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    orta sehpa sorunum için bi yardımcı olun beyler zinciri gercem temizleyecem yağlıyacam vs. bu cbf 150 cb125 e orta sehpalar uyarmı? bulamıyorum uygun fiyata orta sehpa!!!

cepcell-apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 cbf 250
    aynı sorun bende de var bulamadıımm orta sehpaa nasıl olcak bilemiyorum.
    Biz yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmeyiz.

lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Merhaba arkadaşlar. Bu hafta sonu motorun yağını değiştireceğim, değiştirmeden önce sizden bilgi alayım dedim. Hangi yağı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
    Ayrıca karbüratör ayarı hakkında bilgisi olan varsa burda açıklarmı? Ben ayar tutturamadım bir türlü ya çok yakıyor ve boğuluyor yada yeterli gelmiyor ve tekliyor. Bu arada ayarı karbüratörün altındaki sarı civatadan yapıyorum başka yerden de ayarmı yapmam lazım hava ayarı gibi?
    Alayına İsyan...

Motosikleti
    Ben yağı şu anda değiştiriyorum filitreyi de değiştirmeni öneririm.. buradaki dükkanlarda motul markasını bulamadığım için feyizoğlundan sipariş çektim.. biraz tuzlu ama yağ konusunda hassasum

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı lonelyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu hafta sonu motorun yağını değiştireceğim, değiştirmeden önce sizden bilgi alayım dedim. Hangi yağı kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
    Ayrıca karbüratör ayarı hakkında bilgisi olan varsa burda açıklarmı? Ben ayar tutturamadım bir türlü ya çok yakıyor ve boğuluyor yada yeterli gelmiyor ve tekliyor. Bu arada ayarı karbüratörün altındaki sarı civatadan yapıyorum başka yerden de ayarmı yapmam lazım hava ayarı gibi?
    alttaki sarı vida hava ayar vidasıdır, gaz pistonunun iğnesinin yerini de değiştirmen gerek az yakması için sonrada ayarladıgın benzine göre tekrar hava ayarı yaparsan düzelir.
    ama sunuda söyleyeyim cok yaktıgı haline görede kaçınılmaz olarak biraz güç düşüşü olacaktır
    anılgan bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttaki sarı vida hava ayar vidasıdır, gaz pistonunun iğnesinin yerini de değiştirmen gerek az yakması için sonrada ayarladıgın benzine göre tekrar hava ayarı yaparsan düzelir.
    ama sunuda söyleyeyim cok yaktıgı haline görede kaçınılmaz olarak biraz güç düşüşü olacaktır
    Bak orasının sadece hava ayarı olduğunu bilmiyordum, hava ve benzin ayarı zannediyordum. Peki gaz pistonunun iğnesini nasıl ayarlıyacağım? Bunda önce titan vardı bende onda hiç sorunum yoktu ama bu motorun karbüratörü ona göre çok farklı o yüzden kurcalamadım hiç. Yardımcı olursan memnun olurum.

Hem benim sorunum çok yakması değil motorun boğulması, randıman tutturamadım. Ve benim bildiğim kadarıyla o vida hava ve benzin ayarını yapıyor.

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

Ben yağı şu anda değiştiriyorum filitreyi de değiştirmeni öneririm.. buradaki dükkanlarda motul markasını bulamadığım için feyizoğlundan sipariş çektim.. biraz tuzlu ama yağ konusunda hassasum

http://c1302.hizliresim.com/16/u/kj63g.jpg
    Tavsiyen için teşekkürler. Ben castrol 10-40 katmıştım motora fakat vites geçişleri kemikli olmuştu. Bu yağ değişiminde de sizlerin tecrübelerine göre hareket edeyim dedim. Bu arada evet filtreyide değiştireceğim yağ değişiminde.
    -CBX250- bunu beğendi.
    Alayına İsyan...

Motosikleti
    Yağı değiştirirken fark ettim; motul 5100'ün çok esanslı bir kokusu var. Muhtemelen içindeki ester maddesinden kaynaklanıyor. + Yağı değiştirdikten sonra 4-5 km gezdim, vites geçişleri hissedilir derecede yumuşamıştı.
    suncet bunu beğendi.

Motosikleti
    Twister
    Yağı değiştirirken fark ettim; motul 5100'ün çok esanslı bir kokusu var. Muhtemelen içindeki ester maddesinden kaynaklanıyor. + Yağı değiştirdikten sonra 4-5 km gezdim, vites geçişleri hissedilir derecede yumuşamıştı.
    Eline sağlık benim de değiştirmem gereken yağ ve filitre var. Filtre ile beraber kaç litre yağ koyucam, yağ filtresi için marka tercihi var mı?

Motosikleti
    Alıntı suncet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık benim de değiştirmem gereken yağ ve filitre var. Filtre ile beraber kaç litre yağ koyucam, yağ filtresi için marka tercihi var mı?
    Servis manuelinde 1.5 litre yazıyor filitresiz veya filitreli fark etmiyor diyor.. Eski sahibide 1.6 litre koyuyorum demişti bana.. Ben 1.5 koydum yağ çubuğunun üst çizgisindeydi yağ.. Yağ filitresi olarak orjinalden şaşma derim ben.. bence ciddi bir parça. TVS apacheninki tam oluyor diyorlar ama honda bayiden almakta fayda var diye düşünüyorum.

Arkadaşlar benim rölanti sürekli oynuyor,(Twister).Bu normal mi yoksa biyerlerden hava mı alıyor ?Sizlerde böyle bir durum var mı?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı lonelyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak orasının sadece hava ayarı olduğunu bilmiyordum, hava ve benzin ayarı zannediyordum. Peki gaz pistonunun iğnesini nasıl ayarlıyacağım? Bunda önce titan vardı bende onda hiç sorunum yoktu ama bu motorun karbüratörü ona göre çok farklı o yüzden kurcalamadım hiç. Yardımcı olursan memnun olurum.

Hem benim sorunum çok yakması değil motorun boğulması, randıman tutturamadım. Ve benim bildiğim kadarıyla o vida hava ve benzin ayarını yapıyor.

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

Tavsiyen için teşekkürler. Ben castrol 10-40 katmıştım motora fakat vites geçişleri kemikli olmuştu. Bu yağ değişiminde de sizlerin tecrübelerine göre hareket edeyim dedim. Bu arada evet filtreyide değiştireceğim yağ değişiminde.
    benim bildiğimde benzin ayarı sabittir, yani rolanti ve gaz koluna baglıdır, birde klasik karburatörlerde telin girişinde gaz pistonuna baglı iğneye.
    jıkle bile hava girişini kısarak motorun rahat calısmasını(zengin karısımla) saglar. ama model itibariyle twisterın karburotoru nasıldır bilemiycem inceleme fırsatım olmadı,
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler