Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanium 220 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Sizin aldığınız bayide iş yokmuş o zmn bn motoru sipariş üzerine getirttim . Motor geldi direk servise gitti orda toplanmaya neye bayi bni aldı sanayideki servise götürdu . Motoru inceledim calistirdim bi tür attım denemesini yaptım beğenmezsen almama hakkin var her bayi bir olmuyor demek ki bnm aldığım bayiide hepsi vardı. Bn RKS den para felan almıyorum ama bı CBF i servisine götürdüm de yağ değişimi yapıp bı kaç yerine bakıyorlar en az yüz lira keydiriyorlar yalan diyebilcek varsa desin. Bn RKS yide bakıma göturdum srviside çok ii yağ değişti bütün cıvatalar elden gecdi rolantesine kadar motor herşeyiyle bakıldı 1 saatten fazla servis motorun başından ayrılamadı . Bn dedim herhalde hondadan daha güzel keydircekler . En son sordum borcumuz ne diye 40 lira abi dedi bnce birşeyi kotulerken düşünün

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Sevgili azcok adlı kullanıcı 250cc japon dediğin motor un markası modeli ne bilmem ama 150yi gormuyorsa sen o motoru elinden çıkar. Bn hodrimeydanim görüşelim bı yerde buluşalım sen bnm arkama bin bn bu motoru iki kişi iken 140. 150 gösteremezsem anahtarını teslim edecegim sana ama gosterirsem senin anahtarı alırım kabulsen bana dönüş yaparsın bn su an 1200km yol yaptım bu motorla bunun en az 800kmsi 2 kişi binildi bnde herşey açık bn yapmadım şeyi yaptım demem hatta söyleyeyim kendim 70 diğer 2. Kişi olan arkadaşım 85 kilo buda bı not olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yahu arkadaş nedir bu hırs ? 200 cc çin malı cg motorun kapasitesi belli bir şey zaten , gider mi gider , çekişi iyi midir iyidir de bu hırs nedir ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resmen rks holiganları varmış yahu laf söyletmiyorlar

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmen rks holiganları varmış yahu laf söyletmiyorlar
    Doğrudur. Fakat haksızlık yapmayalım. Bizde genel zihinsel yapı budur. Bajaj sahipleri de böyle, Benelli de böyle. Japon motorlara da bir eleştiri yapsan bir iki japon fanatiği fırlar gelir.

Objektif olmak yada tarafsız olmak bizim zihinsel yapımıza uymuyor. Eleştirmek birey olmak demektir. Birey olmaktansa bir şeye tabi olmak tercih ediliyor.

Sevgili arkadaşlar RKS manyakligi yapan yok ama cikipda yok yanına dahi yaklasilmaz yok şöyle böyle derken bişi yok ama.biz övünce holigan oluyoruz kotuleyene bişi olmuyo. Kardeşim bn aldım gayette çok memnunum CBF halt yesin yanında bunu aldı alalı CBF e binmek dahi istemiyorum. Tamam motorun parçaları hondayla kiyaslanmaz çuvalla para verilen motor elbette kaliteli olmak zorunda ama bnm fikrim öyle milleti kötü yönlendirip birilerini kötülemek . Al kullan öyle konuş bı karşıdan bakmakla yok olduğu yerden kaç yok yanına dahi yaklaşma bu sözleri sarf edenlere sitemliyim bı motoru kullanmadan bilmeden yorumlama. Bn diyorum kullananim motorun plastik aksamı çok sert bunu belli ediyor ve kalitesini bu sertlik düşürüyor artı fazla yüksek bu kadar yüksek olmasına gerek yoktu. Lastikler yazandan farklı 130 değil 110 bu kötü yönleri kusursuz bı motor demiyorum ama gidip bı mali yerden yere vurmaya gerekte yok motor 7bin civarındaki rakamla parasını fazlasıyla veriyor almak isteyen alsın bi kaç tane zengin ucuz motor binmemis kişilere bakıp kanmasin...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu fiyatına göre iyi hoş olabilir de, 150 km hız falan geçin bunları arkadaşım ya. Benim motor da ibre de 150 diyor lakin gps hadi len ordan diyor 138 i öp başına koy diyor.
    Ayrıca malzeme kalitesi, cbf i ybr yi geçtim, aynı marka 150 likten bile kötü.

Pardon düzeltme yapıyorum, ben modeli 200 r modeli ile karıştırdım. Fakat 150 km hız olayında görüşlerim aynı.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. Fakat haksızlık yapmayalım. Bizde genel zihinsel yapı budur. Bajaj sahipleri de böyle, Benelli de böyle. Japon motorlara da bir eleştiri yapsan bir iki japon fanatiği fırlar gelir.

Objektif olmak yada tarafsız olmak bizim zihinsel yapımıza uymuyor. Eleştirmek birey olmak demektir. Birey olmaktansa bir şeye tabi olmak tercih ediliyor.
    Eleştiri ayrı bir şey markaya genel olarak topa tutup farklı bir markayı övmek ayrı bir şey RKS holiganları dediğiniz kişier bizzat markanın kullanıcıları hodri meydan gel yarışalım senin 250'likle diyen bile var. Yarışmak motorcunun ruhunda var zaten. RKS modellerinin tasarımını Benelli'ye yaptırdıktan sonra güzel şeyler koydu ortaya kalite dersen Benelli kadar olmasa da yetişmeye çalışıyor. Hakkını yemeyin bir Honda mıdır hayır değil ama Honda'da ilk senelerinde böyle kaliteli değildi. Her şey zamanla gelişir.

Kızışmış buralar ama sakin olmakta fayda var motor 8.058 TL emsal sayılabilecek bir model olan Mondial 180 Z-ONE S modeli 8.190 TL açıkcası ben Zone'ye oranla çok daha kaliteli olduğu düşüncesindeyim teknik olarak artıları ise 20 beygir ve buna bağlı 1 Kw gibi bir fark var Titanium'un ön arka disk olmasıda üstünlük sağlıyor. Başka emsal bir ürün varsa verin kıyaslayalım ama karbüratörlü ön arka disk ve uygun fiyatlı olan tek ürün bu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu sınıfta Yuki'nin de 200 cc modeli var, çok da güzel ama markası güven vermiyor. Bu motor parasına göre güzel, kim ne derse desin.

Zaten kimse motoruna laf söylemedi ki malzeme kalitesi çok kötü ama motoru problem çıkarmaz muhtemelen ki zaten bu paraya da daha iyisi olamazdı

Buralar çok değerlenmiş yuki'yi direk eliyorum ben hiç güven vermiyor. Hero var 220 cc aynı özelliklerde hemen hemen onunda fiyatı 9.800 zone var onuda arkadaş anlatmış hero mondial rks ortalama olarak aynıdır 3'ü içerisinde en mantıklısı bu model

Bn 7 Haziran'da aldım aldimda liste fiyatı 7740 liraydı peşin aldım . Ve 7100 lira gibi harika bı fiyata aldım 7bin liraya 2.el CBF alınır anca sıfır alcaksan fiyat olarak güzel aynı titanium dan arkadaşımda aldı aynı bayiden ve oda çok memnun ama o daha yeni aldı onuda kaydettircem bu siteye oda yorumlasin. Mondial kullanan arkadaslarimda kullandı motoru onlarında hoşuna gitti neymiş plastik kalitesi zayifmis bırakın bunları tamam biraz sert ama dustukden sonra Honda nin plastiği de kırılır rks nin de . Ama Honda nin plastigini alırsın 200 e rks nin alırsın 50 liraya . Bı yağ değiştirmeye variyosun Honda ya şöyle böyle 1 litre yağı işçilik su bu derken yüz liradan asiriyolar . Rks ile gittim 40 lira . Honda da motoruna 50bin km garanti veriyor rks de 50bin km . Adamın motoru bu kadar adı olsa tutup 50bin garanti vermez . 7bin liraya hadi git bı sıfır Honda Yamaha al alabilceksen bı cb125 e liste fiyatı on bini geçmiş CBF 150 ye 12bin liste fiyatı vermişler 200cc lik motor 7bin sen elbet bunun mali biraz düşük olacak ama dustukden sonra en kaliteliside kırılır merak etme geçen bn yağmurla kaydirdim hızlı değildim 40 50 km arası hizdaydim kaydı düştü ama hiçbir yeri kirilmadi sadece ayna catladi o kadar oda 15liraya değişti hepsi bu öndeki granaj bile kirilmadi hafif çizilmiş onuda serviste üzerine aynı renk ten şerit çektiler belli bile değil . Yok efendim yanına dahi yaklasmaymisda yok her yerinden ses geliyormusda binmeden yorum yapmayın alçak olan insanların aklını karistiriyorsunuz 1500km yi geçtim gayet rahat bı motor atılacak bı çöp değil tutanium aldimdan beri CBF e binmez oldum CBF haz vermiyor 5inci viteste bağır babam bağır. Rks de atıyorum altıya basmadikdan sonra 6bin devirlerse 90 yüz arası çok rahat sürüş yapıyorum alçak olan arkadaşlar pişman olmaz yakıtta fena değil 420 km de bugün doldurdum depoyu 65 lira aldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Mondial 180 Zone 8190 lira ve daha güçlü 20beygir kabul 20 beygir olması daha güçlü gösteriyor ama Z öne 5 vites ondan sonra arka disk değil kampana ondan sonra tek belden amasör lu değil o zmn buda RKS bin artıları her motorun artışı ekşisi vardır Z one sadece beygir gücü yüksek ama unutma 5 vites bağırır 6 vites rahatlatır . Fren konusunda da kampanayla disk kiyaslanmaz her motorun vardır elbet artı eksi yönü. Zone mu titanium mu dersen titanium beygir haricinde Zone dan bnce üstün

Alıntı Umitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bn 7 Haziran'da aldım aldimda liste fiyatı 7740 liraydı peşin aldım . Ve 7100 lira gibi harika bı fiyata aldım 7bin liraya 2.el CBF alınır anca sıfır alcaksan fiyat olarak güzel aynı titanium dan arkadaşımda aldı aynı bayiden ve oda çok memnun ama o daha yeni aldı onuda kaydettircem bu siteye oda yorumlasin. Mondial kullanan arkadaslarimda kullandı motoru onlarında hoşuna gitti neymiş plastik kalitesi zayifmis bırakın bunları tamam biraz sert ama dustukden sonra Honda nin plastiği de kırılır rks nin de . Ama Honda nin plastigini alırsın 200 e rks nin alırsın 50 liraya . Bı yağ değiştirmeye variyosun Honda ya şöyle böyle 1 litre yağı işçilik su bu derken yüz liradan asiriyolar . Rks ile gittim 40 lira . Honda da motoruna 50bin km garanti veriyor rks de 50bin km . Adamın motoru bu kadar adı olsa tutup 50bin garanti vermez . 7bin liraya hadi git bı sıfır Honda Yamaha al alabilceksen bı cb125 e liste fiyatı on bini geçmiş CBF 150 ye 12bin liste fiyatı vermişler 200cc lik motor 7bin sen elbet bunun mali biraz düşük olacak ama dustukden sonra en kaliteliside kırılır merak etme geçen bn yağmurla kaydirdim hızlı değildim 40 50 km arası hizdaydim kaydı düştü ama hiçbir yeri kirilmadi sadece ayna catladi o kadar oda 15liraya değişti hepsi bu öndeki granaj bile kirilmadi hafif çizilmiş onuda serviste üzerine aynı renk ten şerit çektiler belli bile değil . Yok efendim yanına dahi yaklasmaymisda yok her yerinden ses geliyormusda binmeden yorum yapmayın alçak olan insanların aklını karistiriyorsunuz 1500km yi geçtim gayet rahat bı motor atılacak bı çöp değil tutanium aldimdan beri CBF e binmez oldum CBF haz vermiyor 5inci viteste bağır babam bağır. Rks de atıyorum altıya basmadikdan sonra 6bin devirlerse 90 yüz arası çok rahat sürüş yapıyorum alçak olan arkadaşlar pişman olmaz yakıtta fena değil 420 km de bugün doldurdum depoyu 65 lira aldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Mondial 180 Zone 8190 lira ve daha güçlü 20beygir kabul 20 beygir olması daha güçlü gösteriyor ama Z öne 5 vites ondan sonra arka disk değil kampana ondan sonra tek belden amasör lu değil o zmn buda RKS bin artıları her motorun artışı ekşisi vardır Z one sadece beygir gücü yüksek ama unutma 5 vites bağırır 6 vites rahatlatır . Fren konusunda da kampanayla disk kiyaslanmaz her motorun vardır elbet artı eksi yönü. Zone mu titanium mu dersen titanium beygir haricinde Zone dan bnce üstün
    Bir düzeltme yapayım , Titanium teknik olarak mondial zone S den beygir ve tork olarak daha güçlü ,yani rks titanium zoneden daha güçlü.

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    nasıl motor kullanan var mı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Z-One ne zaman 20 BG olmuş ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    0km Tvs Rtr 180 aldim,(rks titanium fiyatina)

Egzoz ve motor sesi cbr250 ile ayni,yanyana caliştirdik.
    12.5 Kw
    On arka disk
    Enjeksiyon verimi saglayan Ucal karburator(kesintisiz devirleniyor)
    Kalite
    Performans
    Saglamlik anlaminda 2 gömlek ustundur.heleki z one 180 ile mukayese etmek bile saçma olur.

Gelelim titresim mevzusuna,150 de olan titresim 180 de yok.

Not:Rks titanium modelini yakindan bizzat inceledim.
    buteo ve AzÇok bunu beğendiler.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0km Tvs Rtr 180 aldim,(rks titanium fiyatina)

Egzoz ve motor sesi cbr250 ile ayni,yanyana caliştirdik.
    12.5 Kw
    On arka disk
    Enjeksiyon verimi saglayan Ucal karburator(kesintisiz devirleniyor)
    Kalite
    Performans
    Saglamlik anlaminda 2 gömlek ustundur.heleki z one 180 ile mukayese etmek bile saçma olur.

Gelelim titresim mevzusuna,150 de olan titresim 180 de yok.

Not:Rks titanium modelini yakindan bizzat inceledim.
    Ben de uzun zamandır inceliyordum ama sıfır fiyatları aldı başını gitti, siz daha uygun bi fiyata mı aldınız ? mümkünse kaça aldınız söyler misiniz ? ha bu arada tvs apache 180 modeli niye tutmadı Türkiyede anlamış değilim bence herkesin en çok ihtiyaç duyduğu motor bu, az yakar, güçlü, dayanıklı, tasarımı güzel
    levend84 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazık ki burada yaptığımız yorumlar doğru anlaşılmıyor. Eleştirilerin doğru anlaşılmadığı yerde ise ilerleme şansı olmaz.
    RKS markasının ilerlemesi taraftarıyım. Çünkü, pazarda rekabet her zaman tüketicinin yararınadır. Fakat marka yönetimi diye de bir şey var. Taşra esnafı kafasıyla kasayı doldurmaya çalışmak uzun vadede zarar getirir.
    RKS Titanium 220 en fazla 1000 TL maliyetle daha yenilir yutulur hale getirilebilirdi. O 130 ebat diye kakalanmaya çalışılan lastiği gerçek ebatıyla koymak belki de sıfır maliyet olacaktı. Çünkü zaten üzerinde gelen lastikler para eden şeyler olmuyor. Ama kurnaz satıcı imajı yapışmazdı en azından. Artçı ayak koyma basamağını taşıyan blok plastik. Evet şaka değil aynen öyle. Plastik aksamı düşük kalite yapmak yerine adam gibi yapsalar maliyet çok mu artacaktı.
    Motor bloğu konusunda her hangi bir eleştiri yapamıyorum. Ama onu da yakında görürüz. Bence RKS Titanium 220 boş kaleye gol atamamak gibi bir şey olmuş.
    Üretirken TVS Apache 180 ile rekabet edebilecek bir ürün hedeflenmeliydi. Eder mi? Bence edemez...
    levend84 bunu beğendi.

Alıntı Umitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Z-one ne zaman 20 beygir oldu 20 beygirse abs bile taktırırız

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de uzun zamandır inceliyordum ama sıfır fiyatları aldı başını gitti, siz daha uygun bi fiyata mı aldınız ? mümkünse kaça aldınız söyler misiniz ? ha bu arada tvs apache 180 modeli niye tutmadı Türkiyede anlamış değilim bence herkesin en çok ihtiyaç duyduğu motor bu, az yakar, güçlü, dayanıklı, tasarımı güzel
    Ben söyleyeyim; arkadaşlar motoru üç sene önce yine bu fiyattan satıyorlardı. Aç gözlülüklerinin cezasını çektiler.

O motorun titreşiminden bütün internet alemi şikayetçi. Bunu da belirteyim dedim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)