Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı brkn90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, oktay motordan bn 251 alarak kısmen aranıza katıldım. Kısmen diyorum çünkü henüz ehliyetim yok, honda eğitiminden sonra gaza gelerek birazda salı pazarında pratik yaparım diyerek direk aldım

Biraz şanssız bir başlangıç oldu, yakıtı fulleyince stop etme, gaz yememe sorunu mevcut, oktay motor bu şekilde bir kronik sorun olduğunu belirtti, depo kapağı açık kullanmak gerekiyormuş yakıt biraz azalana kadar, şuan yakıt bir tık azaldı ama düşük devirde durmaya yakın stop etme devam ediyor. Bunun dışında kurstaki motorlarla kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama arka frenin ısırdığını hiç hissetmiyorum balataların yeni olmasından mı kaynaklı bilemiyorum tabi.....

Sanırım ehliyetten sonra bana servis yolu göründü gibi şuan için
    SAT.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti alırken bu kronik sorundan bahsetmediler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı brkn90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, oktay motordan bn 251 alarak kısmen aranıza katıldım. Kısmen diyorum çünkü henüz ehliyetim yok, honda eğitiminden sonra gaza gelerek birazda salı pazarında pratik yaparım diyerek direk aldım

Biraz şanssız bir başlangıç oldu, yakıtı fulleyince stop etme, gaz yememe sorunu mevcut, oktay motor bu şekilde bir kronik sorun olduğunu belirtti, depo kapağı açık kullanmak gerekiyormuş yakıt biraz azalana kadar, şuan yakıt bir tık azaldı ama düşük devirde durmaya yakın stop etme devam ediyor. Bunun dışında kurstaki motorlarla kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama arka frenin ısırdığını hiç hissetmiyorum balataların yeni olmasından mı kaynaklı bilemiyorum tabi.....

Sanırım ehliyetten sonra bana servis yolu göründü gibi şuan için
    Motosikleti alırken bu kronik sorunlardan bahsetmediler mi?

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı sealt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti alırken bu kronik sorundan bahsetmediler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Motosikleti alırken bu kronik sorunlardan bahsetmediler mi?
    Bahsetmediler ben arkadaşıyım motorun rodajını yaparken daha ilk bindigimde fark ettim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ECU'yu sıfırlattırın ve güncel yazılım yüklensin sorun kalmaz başka bir yerde sorun yoksa

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Selam arkadaşlar yakın zamanda vitesli motora geçmeyi düşünüyorum. Bu model görüntü ve teknik özellikleri ile hoşuma gitti ama daha önce RKS'den aldığım scooter bana çok sorun yaşattığı için çekincelerim var. Kullanan arkadaşlar al memnun kalırsın der mi? yoksa Japon'dan şaşma mı derseniz?

Hocam bu motorda sorunsuzluk istiyosanız biraz uğraşmanız gerekiyo yani sıfır alınınca bimaç tane bıkıntısı çıkabiliyo. Stabiliteyi sağladıktan sonra ise gayet memnun kalıyosunuz. Japon alabiliyosanız tabiki de japon ilk tercih olmalı bence.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu motorda sorunsuzluk istiyosanız biraz uğraşmanız gerekiyo yani sıfır alınınca bimaç tane bıkıntısı çıkabiliyo. Stabiliteyi sağladıktan sonra ise gayet memnun kalıyosunuz. Japon alabiliyosanız tabiki de japon ilk tercih olmalı bence.
    Cevap için teşekkürler. Geçen gün bir bayide baktım. Motorun şekli şemali oturuş rahatlığı çok iyi. Fiyatı da uygun sınıfına göre. Biraz daha sabredip temiz İnazuma bulmaya çalışacağım. Olmazsa bu motorda seçeneklerim içinde olur.

Motosikleti
    Benelli Bn 251
    Arkadaşlar bende bu motosikletten almayı planlıyorum. Tavsiye edermisiniz? Kronik sorunları var mı?

Alıntı oozhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bu motosikletten almayı planlıyorum. Tavsiye edermisiniz? Kronik sorunları var mı?
    Tek bildiğim devirdaim patlatıyo su kaçırmaya başlıyo bazı motorlarda, bayağı kişiden duydum ama kesin olur diye bişey yok, benim 2. Bn251im ve ikisinde de oldu. Tamir edildikten sonra sorun kalmıyo ama. Başka kronik sorun gözlemlemedim.

Daha yeni yeni memnun kalmaya başladım ben. Önceleri hiç sevmiyodum bu modeli hatta eski mesajlarımda kesinlikle alınmamasını öneriyodum. Hala daha maddi durum elveriyosa japondan şaşmamak lazım ama bu fiyat aralığında böyle motor da piyasada kalmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler. Geçen gün bir bayide baktım. Motorun şekli şemali oturuş rahatlığı çok iyi. Fiyatı da uygun sınıfına göre. Biraz daha sabredip temiz İnazuma bulmaya çalışacağım. Olmazsa bu motorda seçeneklerim içinde olur.
    Eğer almaya karar verirseniz bikaç anektod paylaşıcam sizinle. Muhtemel sorunların çözümünü başınıza gelmeden hallederseniz sorunsuz binersiniz.

Piyasa böyle giderse daha da tutulacağını düşünüyorum bu motorun. İnşallah kullanıcı çoğalır da daha çok bilgi paylaşımı olur. Ayrıca telegramda bn251 grubu var oraya da katılmanızı tavsiye ederim. Daha hızlı bilgi paylaşımı sağlanıyo.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bildiğim devirdaim patlatıyo su kaçırmaya başlıyo bazı motorlarda, bayağı kişiden duydum ama kesin olur diye bişey yok, benim 2. Bn251im ve ikisinde de oldu. Tamir edildikten sonra sorun kalmıyo ama. Başka kronik sorun gözlemlemedim.
    .
    Benelli BN 251 i 15,000 km. kullanıp satmış biri olarak bende aynı şeyleri söyleyeceğim. On bin km.ye kadar, su devir daim arızası ve bir kaç elektrik problemi yaşadım. On bin km.den sonra sabah soğuk iken stop etmenin dışında pek bir problem kalmadı. Frenlerinden, rüzgar tutmamasından, viraj performansından, yakıt tüketimi ve depo büyüklüğünden memnun kaldım.

Uzun yolda hız kalite limiti 120 km.dir. Sonrası motoru zorluyor. Şehir içinde ise çok rahat.
    NeDemekŞakir bunu beğendi.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    devir daim bende 2 kez patladı. ilkinde, 700km, komple devir daim kapağını değistirdiler. ikincisinde de, 4000km sonra, izmirdeki servise götürdüm. Orada yaptılar, satana kadar da bir daha karşılaşmadım. 110-120 de çok rahat bir sürüşü var. kullanımı çok güzel. bütçeniz daha fazlasına yetmiyorsa alın derim. ama üzerine biraz daha koyabiliyorsanız direk geçin
    erensel bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar. Yeni BN 251 aldım. Daha önce de tnt25 kullandım bir yıl boyunca. Yeni motoru servise götüreceğim 12000 bakımı için İstanbul fatih de oturuyorum. Blue Motor mu daha iyidir yoksa Balcı Motor mu hangisini tavsiye edersiniz. Birde motor ilk çalıştığında zor çalışıyor buji ne kullanmamı tavsiye edersiniz.

Merhaba arkadaşlar bn251 almak istiyorum.bursada hangi servis, bayi tavsiye edersiniz.sevtaş motors'a sordum 2018 model var 2019 yok diyolar.2018 ler kronik sorunlu diyenler var.bursadan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Alıntı Halobrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bn251 almak istiyorum.bursada hangi servis, bayi tavsiye edersiniz.sevtaş motors'a sordum 2018 model var 2019 yok diyolar.2018 ler kronik sorunlu diyenler var.bursadan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
    kroniği devir daimi. bilseydim bu riske girmezdim

Alıntı NeDemekŞakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kroniği devir daimi. bilseydim bu riske girmezdim
    Halloluyo hocam en azından. 4bin kmdir kullanıyorum devirdaim sızıntısının giderilmesinden sonra, halen bi sorun yok.

Şuan bu modelin çözülemeyen ve hayati bir problemi var mı ? yoksa her modelde olabilen problemlerden mi ? genel olarak memnun mu hala kullanıcılar ?

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    genel olarak motordan memnunum. 8000 km oldu alalı ufak tefek sorunları oldu ama hepsi garantiden yapıldı.

Motosikleti
    N/A
    merhaba, bende yaklaşık 4000km dir kullanıyorum, büyük bir başağrısı yaratacak problem yaşamadım. Fiyat/performans ölçütünde kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir motosiklet, saygılar.

Motosikleti
    Benelli Bn 251
    Arkadaşlar devir dalgalanmasını nasıl çözdünüz.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bir ton problemi varmış motorun, satıcı bile " ha evet depo kapağı açık sür motoru. Normal o" demiş yukarda yazan bir arkadaşa. Çok komik. Ve hala motoru övme peşindesiniz. Ben de neden bu kadar ucuz diye sorguluyordum. Buradan okuduğuma göre sorunlu motormuş. Çöpe atacağınız 17-18 bin liranız varsa buyrun atın.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)