Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tork tam 2 kat farklı.
    Ağırlık 15kg daha ağır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

100km de yakıt tüketimi
    Yaklaşık 2 kat fark var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    4-4,4 falan mı yakıyormuş? Çok sanki, benim CB500F yaz 3,6 kış (kısa mesafe ve lastikleri 1-2psi az şişirdiğim için) 3,9 yakıyor. Sizin kullanımda belki 4-4,4 yakmaz?

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat umurumda değiiiiiiiillll.
    Cebimden para çıkmayacak.

Ben BN125 i çok seviyorum yahu

O yüzden kararsızım.
    Cebimden para çıkmayacak derken abi anlamadım. Valla durduk yere aklima soktun şu işi varya abi. Aklımda bile yoktu. Tirin Tirin gidiyorduk. Valla ben bütçeyi ayarlarsam hemen geçecem gibi duruyor

Motosikleti
    Xpulse 200t
    .

Görselleride böyle.

Ben muhtemelen 3,5-4,0 lt arası yaktırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cebimden para çıkmayacak derken abi anlamadım. Valla durduk yere aklima soktun şu işi varya abi. Aklımda bile yoktu. Tirin Tirin gidiyorduk. Valla ben bütçeyi ayarlarsam hemen geçecem gibi duruyor
    BN125 'i çok seviyorum yahu. Motorla bütünleştim. 10nm fazla tork alacağım diye BN251 'e geçer ve motora ısınamazsam çok üzülürüm.

Çıkmıyor derken ekstra bişey yok.

Sattığım eski motorun parası+gidemediğim tatil bedeli

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Daha heybetli, yapısal olarak daha sağlam görünüyor, sakalı falan da var, sele daha rahat gibi duruyor, büyük ihtimal biraz daha kalın lastikleri vardır (bakamadım şimdi), bence aynı marka olduğu için çok yabancılık hissettirmez. Her motora alışılır bütünleşilir. Sonra neden almadım ki sanki diye üzülmek de var...

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha heybetli, yapısal olarak daha sağlam görünüyor, sakalı falan da var, sele daha rahat gibi duruyor, büyük ihtimal biraz daha kalın lastikleri vardır (bakamadım şimdi), bence aynı marka olduğu için çok yabancılık hissettirmez. Her motora alışılır bütünleşilir. Sonra neden almadım ki sanki diye üzülmek de var...
    Lastikler daha kalın. Benelli'ye aşinayım.
    Keza servislerede öyle.

Tork falan derken, ne bileyim bugün silivri yolunda hız değil ama şöyle bir 4-5 nm ekstra torkum olaydı sanki o kamyonu daha kolay sollardım gibi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-4,4 falan mı yakıyormuş? Çok sanki, benim CB500F yaz 3,6 kış (kısa mesafe ve lastikleri 1-2psi az şişirdiğim için) 3,9 yakıyor. Sizin kullanımda belki 4-4,4 yakmaz?
    Yakıyor yakıyor. 250'lik motor sonuçta. Torkunu 5-6 bin devirden sonra verdiği için gazı açmak gerekiyor. 8 bin devirde 120 yapıyor. Motor bloğu 20 senelik KLX250'den esinlenme.
    Bunların hepsi birleşince 4 litrenin altında yakmıyordu benim eski TNT25. Rodajdayken bile en az 3.7 görmüştüm. 4.2 - 5 litre arası yakıyordu genel olarak.

CB500F'te de 4.2 civarı takılıyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben çok sünepe kullanıyorum galiba?
    pea bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BN 125'in tipini ben nedense hiç sevemedim. Ama BN 251'i fotoğraflardan bile seviyordum. Gidip inceleyince motora haksızlık yaptığımı anladım. Zaten görünce imkanlarımı zorlayarak bi tane aldım. BN 125'ten geçmek için hâlâ düşünüyorsanız motoru bi görün derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Buda benim yol arkadaşım. Belki görürseniz canınız çeker.

oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN 125'in tipini ben nedense hiç sevemedim. Ama BN 251'i fotoğraflardan bile seviyordum. Gidip inceleyince motora haksızlık yaptığımı anladım. Zaten görünce imkanlarımı zorlayarak bi tane aldım. BN 125'ten geçmek için hâlâ düşünüyorsanız motoru bi görün derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Buda benim yol arkadaşım. Belki görürseniz canınız çeker.

https://i.hizliresim.com/4pZlEY.jpg
    İşte bu motoru sevme olayı kişiden kişiye değişiyor.

Ben BN125'in parasını ödedim faturasını 40 gün sonra kestirip motoru alabildim. Bu arada da BN251'e geçebilirsin dedikleri için 3-4 defa baktım 251 e. Nedense ağırlık merkezi hem yukarda geldi hem de tipini beğenemedim. Hala tipini beğendiğimi söyleyemem.

Yinede hafta içi gidip bir test sürüşü yapacağım.

Motosikleti
    MT-07
    Benimde Bn251 hoşuma gitmişti. Kalıplı dana gibi motor. Keşke Bn249'u da aynı kasaya yapsalardı. Bence çok daha tatlı olurdu.

İşte bu motoru sevme olayı kişiden kişiye değişiyor.

Ben BN125'in parasını ödedim faturasını 40 gün sonra kestirip motoru alabildim. Bu arada da BN251'e geçebilirsin dedikleri için 3-4 defa baktım 251 e. Nedense ağırlık merkezi hem yukarda geldi hem de tipini beğenemedim. Hala tipini beğendiğimi söyleyemem.

Yinede hafta içi gidip bir test sürüşü yapacağım.
    İşte zevkler ve renkler meselesi Test yaptırıyorlarsa kesinlikle deneyin. Fikriniz değişecektir diye düşünüyorum. Ağırlık merkezi bana çok yukarıda gibi gelmedi. Aksine üzerine oturunca kendimi dengede hissediyorum.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    İşte zevkler ve renkler meselesi Test yaptırıyorlarsa kesinlikle deneyin. Fikriniz değişecektir diye düşünüyorum. Ağırlık merkezi bana çok yukarıda gibi gelmedi. Aksine üzerine oturunca kendimi dengede hissediyorum.
    Dün (cumartesi) test sürüşü yaptıracaklardı.
    Ayakkabım altı çok kayan bir spor ayakkabıydı. Riske girmek istemedim.
    Hafta içine bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Bu arada,
    Eylül ayında ağırlık merkezi yukarda gelmişti ama dün tekrar üstüne oturduğumda bn125 ten bir fark yok gibiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde Bn251 hoşuma gitmişti. Kalıplı dana gibi motor. Keşke Bn249'u da aynı kasaya yapsalardı. Bence çok daha tatlı olurdu.
    Danadan biraz fazla

Dün (cumartesi) test sürüşü yaptıracaklardı.
    Ayakkabım altı çok kayan bir spor ayakkabıydı. Riske girmek istemedim.
    Hafta içine bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Bu arada,
    Eylül ayında ağırlık merkezi yukarda gelmişti ama dün tekrar üstüne oturduğumda bn125 ten bir fark yok gibiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Danadan biraz fazla
    Korumasız kullanmamanız isabet olmuş. Deneme sürüşü yaptıktan sonra da yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motorda marşa bastım. Gaz tepkisi tamam güzel ama ısınamıyorum nedense. Bir şey beni bu motordan uzak tutuyor. Yada BN125 ten koparamıyor.

BN125 teki oturuş, bel dayama, depo tipi, altının yerden yüksekliği, hafif agresif görünüşü, amortisörlerin yumuşaklığını arıyorum.
    Yoksa BN251 güzel ve tam f/p motoru.

Ama bütünleşemeyeceğim. Kullanırken keyif alamayacağım motora binemem.

BN125'in resmini ilk ocak 2018'de gördüm. Ağustosta piyasaya çıkana kadar motor rüyalarıma giriyordu.

BN251 rüyalarıma girecek bir motor değil ne yazıkki.

Özetle bu defteri kapattım...

Motorda marşa bastım. Gaz tepkisi tamam güzel ama ısınamıyorum nedense. Bir şey beni bu motordan uzak tutuyor. Yada BN125 ten koparamıyor.

BN125 teki oturuş, bel dayama, depo tipi, altının yerden yüksekliği, hafif agresif görünüşü, amortisörlerin yumuşaklığını arıyorum.
    Yoksa BN251 güzel ve tam f/p motoru.

Ama bütünleşemeyeceğim. Kullanırken keyif alamayacağım motora binemem.

BN125'in resmini ilk ocak 2018'de gördüm. Ağustosta piyasaya çıkana kadar motor rüyalarıma giriyordu.

BN251 rüyalarıma girecek bir motor değil ne yazıkki.

Özetle bu defteri kapattım...
    Cc yükseltme açgözlülüğüyle değil de motosikletten keyif alarak kullanmak bu olsa gerek. Tebrik ediyorum. Motosikletinizi daha çok sevmeniz ve kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Cc yükseltme açgözlülüğüyle değil de motosikletten keyif alarak kullanmak bu olsa gerek. Tebrik ediyorum. Motosikletinizi daha çok sevmeniz ve kazasız belasız kullanmanızı temenni ediyorum.
    Amin teşekkür ederim. Dilerim herkes severek binebileceği bir motora eninde sonunda da olsa kavuşur. CC teferruattan ibaret.

Bu arada teşekkür etmeyi unuttuğum kişiler var.

Vale Motor'dan Mehmet usta. Neredeyse bir yıldır kaç defa BN251 için başını ağrıttıysam da gık demedi.

Blue Motor'dan İsmet kardeşim. Bir anda teniden sokuverdi aklıma BN251'i. Ama o bana TRK251 satacak (tabi MjGeup fiyatları makul düzeye çekerse).

Oktay Motor'dan Tolga kardeşim. O en son aşamada @Angrypower'ın referansıyla müdahil oldu. BN251 inceleme geçmişimi öğrenip ikide bir 251 den inip BN125'e gittiğimi görünce bu işin olmayacağını anladı.

Gösterdikleri müsamaha için 3 firma çalışanlarına da teşekkür ederim.
    oialdemir ve Rakaful bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli BN 251
    Motorumun son hali arkadaşlar. Yan çanta için kendim elimden geldiğince birşeyler yaptım fena da olmadı hem kullanış hem görsel açıdan.

Rakaful bunu beğendi.

Alıntı silleli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun son hali arkadaşlar. Yan çanta için kendim elimden geldiğince birşeyler yaptım fena da olmadı hem kullanış hem görsel açıdan.
    https://i.hizliresim.com/gPkV13.jpg
    https://i.hizliresim.com/zGmlbY.jpg
    Hocam çok güzel olmuş. Ön siperlik rüzgardan koruyor mu? Gp kompozit galiba ama bizim motora uyumlu değil diye okumuştum.

Çanta demirlerini güzel gezilerde kullanırsınız inşaallah.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı silleli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/gPkV13.jpg
    https://i.hizliresim.com/zGmlbY.jpg
    Hayy maşallah. Cbryi satıp bn251 alaım geldi. İşte şimdi tam benlik yol motoru oldu

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)