Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzını hayra aç, memnunum diyor ya.
    Arıza marıza çıkarma.
    Dayı memnun olmak ayri birsey,göze batmayan ariza ayri birsey,

Konu başliginin amacida bu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    2015 model 7500 km de honda cbr 250 (14,500 tl) ile bunun sıfırı arasında kaldım.
    var mı şöyle bir kıyas yapabilecek babayiğit
    ne düşünüyorsunuz.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Arkadaşım cuma günü 2017 Honda CBR 250 aldı 15300 e 3500 km de daha. Ben yarış motoru sevmiyorum bunu mu alsam 17500 e Honda CB 250 r mi alsam emin değilim aynı kararsızlık bende de var. Bunu alsam kredi kartı ile zorlanmadan öderim.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    ABS'si var mı?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Abs yok tabii ki de

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Metzeler Arka Teker Üstündeki 1-2-3-4-5 Rakamları

Metzeler arka teker lastiklerin üzerinde 1'den 5'e kadar rakamları fark eden oldu mu?

Lastiğin tam ortasına yakın yerde 1'den başlayıp yanağın kenarında 5'e kadar geliyor. Yanına eğik şekil de koymuşlar.

Anladığım kadarıyla tekerin ne kadar yattığını gösteriyor.

Bu rakamların açısal değerini bilen var mı?

Ben 3 rakamına kadar gelmişim, hafiften... Yani tekerin yere değme izine bakaraktan...

4'e 5'e kadar yatıran oldu mu?!

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler Arka Teker Üstündeki 1-2-3-4-5 Rakamları

Metzeler arka teker lastiklerin üzerinde 1'den 5'e kadar rakamları fark eden oldu mu?

Lastiğin tam ortasına yakın yerde 1'den başlayıp yanağın kenarında 5'e kadar geliyor. Yanına eğik şekil de koymuşlar.

Anladığım kadarıyla tekerin ne kadar yattığını gösteriyor.

Bu rakamların açısal değerini bilen var mı?

Ben 3 rakamına kadar gelmişim, hafiften... Yani tekerin yere değme izine bakaraktan...

4'e 5'e kadar yatıran oldu mu?!
    Lean Indicator
    An additional motorcycle tire first comes from the Sportec M5’s new lean indicator which offers riders visual confirmation of the maximum level of the tire’s usage: riders can verify which of the 5-stage markings were contacted while riding. The five lean indicator markings are placed on the shoulder of the rear tire where the profile meets the road surface at angles of approximately 25°, 30°, 35°, 40° and 45° (depending on vehicle weight and tire pressure).
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Eywllh emremm. Güzel bulmuşsun. Ben arattırdığımda bulamadıydım

Terminolojisi: Lean indicator'muş ..

30 derece civarı yatıyoruz, desene .. eh, fena değil

Metzeler güzel düşünmüş... Ne yattım ama diyenlere, ahan da gel göster dedirtirler

Güvenli sürüşler herkese ...

(Not: Düşük hızlarda da, bir otopark alanı kadar yerde, motosikleti yatırmak mümkün; bknz Gymkhana ... ) Zaten diğer türlü bu motoru, otobanda 120 ile rahat dönülecek kadar geniş açılı yapılan virajlarda 45 falan yatırabilmeniz için çok yüksek hızlara çıkmanız gerekir ki, bu motor o hızlara çıkmaz zaten ...

30-32'yi geçen var mı ?
    emremm bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    M.Tugay ve GezeGeze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bir resim ekliim

Bu resim, video ekleme işi bende olmuyor ya... Biri yapıverirse makbule geçer

Hızlıresim linki şöyle:

https://hizliresim.com/2623Mj

Motosikleti
    MT-07
    Bir resim ekliim

Bu resim, video ekleme işi bende olmuyor ya... Biri yapıverirse makbule geçer

Hızlıresim linki şöyle: https://hizliresim.com/2623Mj

GezeGeze ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Eywllh Angrypower ...

Biraz flu mu çekmişim ne ... Daha iyilerini çekeyim bir ara ...

Koruma topuzlarını aldığımda taktırdım; çifti 130 TL idi. Tavsiye ederim. Hiç yoktan iyidir.

Koruma demiri eğdirip büktürcek olan varsa haber etsin, bir takım da ben alayım ...

Arka ayaklıkları da açık vaziyette kaynakla sabitlettiresim var; yan gelecek olduğunda arka topuz vazivesi görmesi için... CR1'de öyle yaptırdıydım. Nedense kıyamadım daha

Arka çantayı, elle tutma yerlerini çıkarmadan, oraya takmanın bir yoluna bakmaya çalışacağım bir ara...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Burdan çekince ABS'li olduğunu gösteren disklerdeki çentikler gözükmemiş, haliyle ...

İlerde resme bakacak olanlara bilgi babında, eklemiş olayım .

ABS, 250 cc, lastikler Metzeler, arka 150! ön 110! Tek silindir. 3,5-4 lt/100 Km, 6 vites, 17 lt tank, 25 beygir, 21 nm tork, 9250d/d'de kesiciye giriyor, enjeksiyonlu.

Özetle: 600'lük görünümünde 250'lik.

Işıklarda soruyorlar, camı indirip, bu kaçlık diye ?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eywllh Angrypower ...

Biraz flu mu çekmişim ne ... Daha iyilerini çekeyim bir ara ...

Koruma topuzlarını aldığımda taktırdım; çifti 130 TL idi. Tavsiye ederim. Hiç yoktan iyidir.

Koruma demiri eğdirip büktürcek olan varsa haber etsin, bir takım da ben alayım ...

Arka ayaklıkları da açık vaziyette kaynakla sabitlettiresim var; yan gelecek olduğunda arka topuz vazivesi görmesi için... CR1'de öyle yaptırdıydım. Nedense kıyamadım daha

Arka çantayı, elle tutma yerlerini çıkarmadan, oraya takmanın bir yoluna bakmaya çalışacağım bir ara...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Burdan çekince ABS'li olduğunu gösteren disklerdeki çentikler gözükmemiş, haliyle ...

İlerde resme bakacak olanlara bilgi babında, eklemiş olayım .

ABS, 250 cc, lastikler Metzeler, arka 150! ön 110! Tek silindir. 3,5-4 lt/100 Km, 6 vites, 17 lt tank, 25 beygir, 21 nm tork, 9250d/d'de kesiciye giriyor, enjeksiyonlu.

Özetle: 600'lük görünümünde 250'lik.

Işıklarda soruyorlar, camı indirip, bu kaçlık diye ?
    Dostum çok eksiği var be senin motorun.
    Hani şu bahsettiğimiz rotaları, nasip olurda gezersek, sana, bir tur camı, koruma demiri,top case ve mümkünse usb şarj çıkışı lazım.
    Ben de hepsi standart.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Valla, kışı getirdin Metehan07-70 Bekledim bu hafta senden ses çıkar mı diye, hava falan güneşli diye .. narasın! (ne arasın...nerdee )

(Nerde konuştunuz, duymadık diyenler için, bknz. Isparta/Antalya il grupları)

Velhasılı, sen hele bu taraflara doğru bir çıka go, ben çorapsız çarıksız (topcasesiz, tur camsız) karşı geledururum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Yeni Antalya çevre yolunuz hayırlı olsun bu arada; Kömürcüler - Topallı arası.

Adamlar yol yapmış, abi...

(Tabela mabela yok, muhtemelen radar da yoktur. Gazlamak isteyenler için kilometrelerce dümdüz yol!)

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla, kışı getirdin Metehan07-70 Bekledim bu hafta senden ses çıkar mı diye, hava falan güneşli diye .. narasın! (ne arasın...nerdee )

(Nerde konuştunuz, duymadık diyenler için, bknz. Isparta/Antalya il grupları)

Velhasılı, sen hele bu taraflara doğru bir çıka go, ben çorapsız çarıksız (topcasesiz, tur camsız) karşı geledururum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Yeni Antalya çevre yolunuz hayırlı olsun bu arada; Kömürcüler - Topallı arası.

Adamlar yol yapmış, abi...

(Tabela mabela yok, muhtemelen radar da yoktur. Gazlamak isteyenler için kilometrelerce dümdüz yol!)
    Cumartesi gece geç saaate kadar, pazar için yağmur gösteriyordu.

Bak, planlarımın arasında ilk sırada o iş. Tam bu Pazar çıkayım diyorum, narasın. Hanım hemen bir iş çıkarıyor. Yani uzun soluklu bir gezi için en az bir tam gün lazım. Bu pazar ufak yollu bir gezi yaptım, lakin sadece 12 ile 16 arası. Endee taraflara gelecen, amma gelirsem tam donanımlı gelirin, o sebepten gezgin adam için hiç olmadı arkada bi sepet iyi olur. Öncesinde bir geçiş olabilir, lakin baharda bir de bir gece kamplı bir organizasyon yapsak tadından yenmez. Özellikle, Kesme nin bu yandaa (güneyinde), Değirmenözü,Çaltepe,Altınkaya çok fena yerler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Haftaya neyim, belki öbür hafta, kıştan önce, ki kışın binmesem de bakımlı olarak kaldırayım diyorum çünkü, Antalya'ya bakım için incem... 5 bin bakımı geldi ... Antalya İlhan Motor'da olcam...Haber ederim ... Belki dönüşüm Kesme üstünden olur ...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    2 gündür, yağmurda, soğukta, hatta hafif serpiştiren karda (tamam, kar yere birikmedi daha ama yağıyordu yani ) sürüyorum; şehir içi dur kalk trafiğinde...

Oldukça güven verici...

Lastiklerden, fren sisteminden oldukça memnunum.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    5 bin bakımına Antalya'daydım. Yağı, tuzu, işçiliği 290 TL tuttu

Dönüşte Antalya'dan Isparta'ya dağ yollarından geldim... Onu bir başlı başına anlatmam gerek

Muhteşemdi!

Motosikleti
    MT-07
    Walla helal olsun. Ben lastik havalarını basmaya bile gitmiyorum 1km ötedeki petrol istasyonuna. Deposunu fulledim, gidonu sola doğru kilitledim, kaskosu gıcır. Bizim garaja koydum. Hırsız çalsa üstündeki benzine yanarım. Zincirini de bol bol yağladıydım. Daha da yılbaşından sonra bir marş basarım, birde gene zinciri yağlarım ne olur ne olmaz die.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla helal olsun. Ben lastik havalarını basmaya bile gitmiyorum 1km ötedeki petrol istasyonuna. Deposunu fulledim, gidonu sola doğru kilitledim, kaskosu gıcır. Bizim garaja koydum. Hırsız çalsa üstündeki benzine yanarım. Zincirini de bol bol yağladıydım. Daha da yılbaşından sonra bir marş basarım, birde gene zinciri yağlarım ne olur ne olmaz die.
    Sen bu aralar,kazadan sonra,iyice tembelleştin,nerde kaldi pulsarla çamurdaki yol dansin,uçmakdere kopek maceralarin..

Gerci basit bir kaza atlatmadin,resmen direkten döndün..

Geniş tabanli lastiklerine daş,kum,çamur ve bilimum zararlilar deymesin.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)