Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Aradım sordum. 180 lira dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Ayrıca arka tutacakları da söküp yerine takıyorlarmış.

CR1'e arka tutacaklara kıstırma yöntemiyle tutturmuştum arka çantayı; özel çanta demiri taktırmadan...

Bunda da öyle bir şey yapmayı düşünüyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar vale moto dan sonra maltepe deki motifleri de 15000tl den ilan fiyatı güncellenmiş. Aralıkta 14 olursa süper fiyat. Aslında keşke motoru daha 3-5 bin de olup da satmayı düşünen arkadaşlar 11-12 kere bıraksa da boşuna sıfır almasak 2.el tercih etsek onların da işi görülse olmaz mı?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kaçırmadan 15.150'den gidip alınız. Ellerinde sayılı kalmıştır muhtemelen.

Malum siteden ilan sahiplerini tek tek arayıp 13-14 teklif edebilirsiniz. Acil satmak isteyen vardır belki...

Aralık'ta sıfırı 14'e iner diye beklerseniz, 2. elini dahi o fiyatlara bulamayabilirsiniz belki.

Acil olanlar sattıktan sonra, kalanlar "dursun, bahara satarım, o fiyatlara indikten sonra" diye düşünebilir...

Nakte dönüp Dolar, Euro almak da fena fikir değil aslında hazır inmişken...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:38 ----------

Kawasaki'nin şu ilanı ilginç geldi arkadaşlar: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ada-motor-z250-abs-9400-km-2015mod-614490157/detay

ABS'li model, 2015, 9500 Km'de, 15500 TL(15bine bırakır herhalde).

İyi de bunlarda teker 100 ön, 130 arka. Bizimkilerde ön 110, arka 150!

11 litre benzin deposu var, bizimkilerde 17 litre. Şöyle bir 150 km açılayım dolanıp geleyim desen, Kawa ile benzinlik arayacaksın dağda tepede, 200 km sonra,

Bizimki 208 cm, bu 193 cm, daha kısa .
    Bi 10 cm kadar bizimki daha yüksek.

Diyorum abi, bizimki dana gibi Kalıplı, iri .

Ayrıca buna bir de lastik değiştirmek lazım, 700-1000 de ona ekle, gelir sana 16000'e...

Lonewolf1903, sana benimkini bırakayım, buna geçeyim diye geçti bir an aklımdan ama, çok da şeettiremedim gibi ...

Kawa için bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama, sanki attan inip eşeğe binmiş gibi olacak gibime geldi

Ha, tek gideri şu olur; bn251 harbiden kalıplı motosiklet. 174 cm'e 76 Kg ile üstünde gerilerek oturuyorum sanki

Kawa, bu anlamda belki daha ufak tefek, daha kolay "halledilebilir" gelebilir... Bi orası var, gideri ...

Yoksa, bizimki, şöyle sırf arka tekere bakınca bile 600'lük gibi duruyor

Ben senin danayı seve seve alırım ama sen Kawa ya binince danayı mumla ararsın ;)
    Hem bence bn 251 binenler satmasın. Gerçekten şu an bu fiyatlara böyle makina yok. Bu arada bugün bı galerinin önünden geçtim bı üstüne oturdum falan,adamlar güzel makina yapmış dedim. Alternatifler arasında artçı ile bu kadar rahat binilecek makina yok bence.Artık kesin kararımı verdim. Benim olacak Benelli , binicem üstüne vurucam kırbacı

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızıl danayi överken kawayı çok gömmüşsün gezegeze hocam, É tabak sevdiği deriyi yerden yere vururmuş. Sataşma var geldim

Motor kıyaslaması değil tabi de kullanıcı olarak yorum atayım. Sürüş olarak çok kıyaslanacak motorlar değil.
    Olur da dağ bayır gezmek istediğinde kesin rahatsız eder, ama 150 km götürür getirir, 125-140 km hızda 3 litre ortalamayla uçyuz km ustu gidiyorum, az yakiyor..Süspansiyonları serttir, ama epey serttir hatta tahtadan hallice seleye beraber.Duke ve Mt'de denedim almadan, Benelli ye oturup baktım.

Kısa olmasına rağmen sele konumu ve gidon mesefasi z300den daha fazladır, pegleri geridedir, kısmen yatarak kullanırsın. Frenleri çok çok iyidir.
    Gidon 70 cm genişliğinde ve gidon turu dar, bu açıdan racingvari ve rahatsız edebilir.
    Kullanımda 5500 devir altında adeta elektrikli motor kullanıyormuş hissi verir hassasiyet olarak, gazdan çektiğinde durur gaz verince hoplar, kullanimı nispeten zorlaştırır şehiriçi.

Yukardaki degerlendirmeyle beraber,tek kişilik yapilmis gibi o sele v.s., articılı pek binilecek motor değildir.
    Lastik genişliğinin fazlalığı goruntü dışında temas alanı açısından iyi sonuç vermeyebilir, keza daha fazla olan torkunu beygirini daha iyi yansıtacaktır. Hem de daha ucuz lastik

Genel olarak spor motordur, commuter irisi gibi değildir.Biraz kısa, yere yakın, sert ve öfkelidir tabiri caizse Genel olarak birazcik daha zor halledilebilir bir motordur, o yüzden başlangıca duke v.s. onerirken bunu önermem mesela..

Bu arada bn251 güzel ve kullanışlı motora benziyor.Ilk çıktığında bende tnt düşünmüştüm fakat kronik sorunlar ve servis sebebiyle caydim. Umarım sorunları gidermişlerdir benzerindeki keyifle binersin şimdiki gibi.Tekeriniz düz bassın. .

Düşünen arkadaslarin kağıt üzerinde bakmaktansa, yukaridaki yorumla beraber degerlendirip karar vermesi ve kullanmadan almaması yararına olacaktır. .Çünkü bu işte ne bekledim ne buldum kısmı cidden önemli. Yani beklentiye göre motor almak lazım. .

Arada ikinci eline bakarım benimkinin, servis ve parça pahalılığı, motoru bilmeden alma, pazar payının düşüklüğü gibi sebeplerden sanırım, uygun görünen ilanlar oluyor arada meraklisi değerlendirebilir. .
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tamam, tamam kefkes ... Biz ortalıkta kimse yokken kendi aramızda laflıyorduk; meydanı boş bulmuşken sen nerden çıktın

Yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim . Top speedde çita gibi olmasının (SL=slim, zarif) hakkını veriyor; 155'leri görüyor Kawa ... E fiyatı da ona göre, sıfırı 22 binlerde. Bizimkinin sıfırı Kawa'nın 3 yaşında 10 bin km'de 2. eline ancak denk geliyor daha .

Kawa Z250SL ile ilgili yorumların oldukça açıklayıcı; teşekkürler.

Sanırım, bu durumda, Z250SL'i zaptetmek daha zor olacak, 250cc'ye yeni geçen benim gibi biri için...

Arka tekerim güzel ama

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    15 bin lira çok uygun fiyat bu zamanda. Ankara'daki bayide motoru gördüm görüntü gayet iyi ama adamlar test yaptirmiyorlar. Forumlarda ki olumsuzlukları da görünce aklımdan çıkardım. 15 bini çöpe atmak gibi birşey oluyor. İkinci el MT 25 yada Duke 250 daha makul duruyor.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Herkesin risk algısı ve girebileceği maliyetler farklı.

Garantisi bitmiş ve düzenli bakımları, yedek parçaları nispeten daha pahalı, ve bir hayli kilometre yapmış bir motosiklette bir sıkıntı çıksa, çık çıkabilirsen işin içinden.

Garantisi devam eden motosiklette ise servis garantisi insana tabii ki güven veriyor...

Türkiye pazarında yer edinmek isteyen, dahası, burada üretim hattı kurup Avrupa pazarı için üretim yapmak isteyen bir markanın, bir sorun çıkacak olsa ürünlerinin arkasında duracağını bekleyebiliriz.

Ben, o bakımdan, içim rahat aldım doğrusu.

Herkese güvenli sürüşler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    5000 Km Periyodik Bakımı

Bir sonraki bakımı 6 binde sanıyordum ama kullanım kılavuzuna bakınca 5 bin km'de motor yağı ve yağ filtresi değişimi öngörüyor.

4600'ü geçenlerde geçtiydim. 5 bin bakıma gitsem iyi olacak...

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Kardeşim motorun bir kaç resmini paylaşabilir misin ? Ve sorun yasadin mi memnun musun motordan ?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ben daha yeniyim. 1000 Km yeni yaptım bu motorda (2. el aldım 3600 Km'de). Önceki sayfalarda aldığımdan beriki izlenimlerimi okuyabilirsiniz. Nazar değmesin, bir sorunum yok şu ana kadar.

Olursa da, motor daha Haziran 2018 çıkışlı. 2 yıl garantisi var. Kuba'nın her yerde bayisi,servisi var (aynı firma, aynı servisler). Çinçon sadece malı Çin'den yollamakla kalmamış, Antep'e yönetim ekibi de yollamış diyorlar...

Özetle; Avrupa'nın bindiği motosiklete biniyorsun ... Euro-4 falan ... bu fiyatlara ...

Tabii ki elmalarla armutları kıyaslamayın...

Rahmetli Levent Kırca'nın oynadığı bir yoğurt reklamı vardı; daha iyisini buluyorsan diye

O hesap ...

Kendini nasıl hissettiğin önemli esas olarak...

Ben çok iyi hissediyorum bn251'in üstüne çıktığımda

Allah kaza bela vermesin; güvenli sürüşler herkese ...
    YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sıfır fiyatını 15 binin altına indirdiler ya la!

(malum sitede)

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Böyle saçma iş mi olur ?

çankırı bayisi 19.000,
    mersin bayisi 17.676,
    tekirdağ 20.000 ,
    istanbl blue motor 21.900
    istanbul vale moto 14.890 fiyat yazmış ekim sonu ve bu ay tarihli ilanlara

şakamısınız nesiniz anlamdım ki bu motorun bir satış fiyatı yok mu? :S
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    14900 çok güzel rakam. Kredi karına 9 taksit. bende kuba rx9 var satmayı beklemeden alsam mı diye düşünüyorum. Normalde japon daha iy derim ama fiyat çok çok iyi

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Vale stokları bitirdikten sonra bu fiyatlara 2. eli bile zor bulunur sanki ...

Belki nakit masaya koysanız 14.500'e, 14.000'e bile bırakırlar, ne biliim...

Ellerinde kaç tane kaldığını öğrenmekte fayda var

Alcaksın, depoya benzin bile doldurtmadan, nakliye ile getirip depolayacaksın... Bahara 0 olarak satacaksın...

Bunu kendime not olarak yazmış olayım. Bakalım Mart 2019'da 2. el 5 bin km'nin altında temiz bir bn251 motorun fiyatı kaç olacak, hele sıfırına, kalmışsa, kaç çekecekler

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Fiyatı bayinin biri 14500 e indirmiş. Kredi kartına 12 taksit.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Az kaldı, ha gayret, 14 bini gördürtecekler bayilere, anlaşılan

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az kaldı, ha gayret, 14 bini gördürtecekler bayilere, anlaşılan
    Usta,motordan memnunmusun?var mı ufak tefek arizalar?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta,motordan memnunmusun?var mı ufak tefek arizalar?
    Ağzını hayra aç, memnunum diyor ya.
    Arıza marıza çıkarma.
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Memnunum da kurun düşüklüğü düşündürüyor... Aldığım fiyata bile satsam Euro bazında kardayım, kur düştüğü için. Bahara ne olur acaba ... Alan satan da yok anlaşılan ...

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)