Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
RKS City Blade

Benelli BN 251 (yeni)

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

Motosikleti
    Benelli BN251
    Motorun solunda olan su damlaması, motorun ısısı artınca genleşme tankından atılan fazla sudur. Devirdaim pompası motorun sağ tarafında; yağ filtresine yakındır; zaten radyatörden gelen hortumlardan fark edersiniz. Fan açmama meselesine gelince; motorun sol yanında radyatörde hararet müşirinin fişlerini kontrol edin; belki fişler oksitlenmiş olabilir, ya da sıkıca bağlı olmayabilir.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax

Bu problemler motorun montajı Türkiye de yapılıyor diye mi çıkıyor ? tnt 25 lerde bu tür montaj kaynaklı problemler çıkmıyordu okuduğum kadarıyla

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben BN251 in burada montajlandığına bile inanmıyorum. Neden? diye sormayın.
    Uzunca bir üretim hattı videosu görmeden de inanmam.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben BN251 in burada montajlandığına bile inanmıyorum. Neden? diye sormayın.
    Uzunca bir üretim hattı videosu görmeden de inanmam.
    Şasi bile burada üretiliyor. Montaj da burada maalesef. Sosyal medyada fotoğraflar vardi bulursunuz.
    emremm bunu beğendi.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    İlk üretilen model TNT 125'ti onun ile ilgili şikayet görünmüyordu bn 251 için şikayet olması üzücü olur ilk parti ürünler için olan problemlerdir umarım.

hayırlısı ile bn251 i pazartesi gunu aslan motordan teslim aldık kullanımı gayet guzel biraz gurultulu bi motor ama çalışma sesi guzel gayet seri bir motor depoyu 90 tl fulledim yakıtı kontrol edicem lastikler yol tutusu guzel süspansiyon biraz sert bir ayarı varmı bilmiyorum fan sehir içinde sık devreye giriyor ama motoru çabuk soğutuyor tabi havalarda sıcak bir ara fotoları paylaşıcam

Alıntı atilla67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı ile bn251 i pazartesi gunu aslan motordan teslim aldık kullanımı gayet guzel biraz gurultulu bi motor ama çalışma sesi guzel gayet seri bir motor depoyu 90 tl fulledim yakıtı kontrol edicem lastikler yol tutusu guzel süspansiyon biraz sert bir ayarı varmı bilmiyorum fan sehir içinde sık devreye giriyor ama motoru çabuk soğutuyor tabi havalarda sıcak bir ara fotoları paylaşıcam
    İzmir'de isen sürekli fan açması normaldir gerçi ülkemizin her yeri aşırı sıcak. Süspansiyonlar ayarlanabilir.

Motosikleti
    Benelli - BN 251
    Alıntı atilla67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Fan sık sık açsın. Açmayınca asıl büyük problem oluyor. Çok açıyo diye hiç şikayetçi olma

TNT 250 kullanıcılarıda çok fan açıyor diye şikayet ediyordu sonra biri iki motorda fan açmayınca sürekli fan açanlar şükür etmeye başladı.

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum. Cbf150 başlangıç motorundan sonra düşündüğüm suzuki vstrom 250, honda cb 250r, mt25 gibi modellerin yanında Bn251 fiyat olarak ciddi manada çok uygun geliyor. Malum çin tarafından satın alınması, yedek parça, servis ağı, motor ömrü vs. düşündürüyor biraz. Fiyat harika performans açısından kullanıcı arkadaşların takibindeyim. İyi forumlar.

Motor ömrü, kalite gibi konularda iyi ancak belli şehirlerin dışında servis ağı iyi değil. Yedek parça sorunu da yok bulunuyor parçalar. Stokta olup olmaması değişir ancak ele geçiyor istenen parça. Çin tarafından satın alınması yedek parça için çok iyi yurt dışından daha uyguna da bulabiliyorsunuz

Vstrom 250'ye verilecek paraya yazık. Şahsen CB250R ile BN251 arasında tercih yapardım.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ömrü, kalite gibi konularda iyi ancak belli şehirlerin dışında servis ağı iyi değil. Yedek parça sorunu da yok bulunuyor parçalar. Stokta olup olmaması değişir ancak ele geçiyor istenen parça. Çin tarafından satın alınması yedek parça için çok iyi yurt dışından daha uyguna da bulabiliyorsunuz

Vstrom 250'ye verilecek paraya yazık. Şahsen CB250R ile BN251 arasında tercih yapardım.
    Teşekkürler YasinC. Haklısın. Honda cb250r la 4900 gibi bir fark var. Suzuki uçuk biraz ama konfor yönünden çok iyi yorumlarını okudum. O fiyat farkına değer mi tartışılır. Mt25’i hiç sallamamışsın.)) Her neyse şu Benelli biraz daha piyasaya yayılsın bakalım.

Alıntı Tulpar61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler YasinC. Haklısın. Honda cb250r la 4900 gibi bir fark var. Suzuki uçuk biraz ama konfor yönünden çok iyi yorumlarını okudum. O fiyat farkına değer mi tartışılır. Mt25’i hiç sallamamışsın.)) Her neyse şu Benelli biraz daha piyasaya yayılsın bakalım.
    MT25'i ben sevemedim tork fakiri yokuşta çanta var ise 9-10 bin devir ile uğraşıyorsun. Youtube topspeed videoları aldatmasın biraz yapılı biriyseniz o hızlar hayal olur sizin için. Zaten yapanlarda yokuş aşağı canını alana kadar zorluyor.
    Vstrom ise uzun yolda özellikle rampalarda ağır vasıta araçlar ile köşe kapmaca oynarsın.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Servis sıkıntısı 2016'ya oranla bayağı ilerleme kat etti iyileştirmeler yapıldı. Markayı artık herkes biliyor servisleri de zamanla daha fazla düzen tutacaktır.

aradaki fiyat farkı olmasa CB250r denir ama çok ciddi fiyat farkı var arada geçen sene çift silindir bile bu fiyatlarda değildi Benelli hala satış rakamlarını arttırmak için diğer tüm markaların altında fiyatta sürüyor piyasaya 2 sene daha böyle devam ederler sonra en az Bajaj ile eşitlerler fiyatı.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    trk 502 konusuna bir bakın, burada montajlanan makinelerin yolda vidaları dökülüyor.. Maşası vs. locktite kullanılarak doğru torkla sıkılmadığı için yolda vidaları dökülüyor.. Siz de dikkat edin, saçma sapan montaj yüzünden canınızdan, sağlığınızdan olmayın..

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trk 502 konusuna bir bakın, burada montajlanan makinelerin yolda vidaları dökülüyor.. Maşası vs. locktite kullanılarak doğru torkla sıkılmadığı için yolda vidaları dökülüyor.. Siz de dikkat edin, saçma sapan montaj yüzünden canınızdan, sağlığınızdan olmayın..
    TRK konusunu yakından takip ediyorum parayı denkleştirirsem kesinle alacağım bir motosiklet kontak yerinin civataları dışında gevşeyen bir nokta yok buda önemli bir etken ama komple motosikleti kötülemek için çok yersiz ve yetersiz.

Motosikleti
    Benelli BN251 2018
    [IMG][/IMG]
    M.Tugay, hacıyatmaz ve NeDemekŞakir bunu beğendiler.

Alıntı Guy Fawkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük kız motordan daha tatlı Allat bağışlasın Kaç km yaptın bir sıkıntı var mı genel olarak

Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 misafir)