Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 125 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, doğru seçim yapmışsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Mt blade 2sv
    Prohel colombia 2
    Tech 90 new prite
    Koruma ekipmanlarını almayı planlıyorum. Eldiven içinse net bir şey bulamıyorum. Bütçem toplamda 2500tl yani ortalama 350 400 tl eldivenlere ayırabilirim. Bunun yerine şunu alsan daha iyi olur diyebilceğiniz bir model varsa sevinirim ve mt revengeler hala üretilmekte mi yani satılanlar yeni üretimler midir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT Blade yerine ya Revenge alın yada Matrix.
    ALİCEM bunu beğendi.

MT Targo da fena değildir.

Motosikleti
    Bn125
    İyi günler. Önceden yazdığım gibi. Motosikleti 1 aydan fazla kullanamayacağım ve ek olarak da ilk aydan lastik almam şu anlık benim için çok zor. Malum ilk motosikletim ekipmanı ıvırı zıvırı bitmiyor. Yani en erken ağustos civarında alabileceğim. Lastik olarak kış lastiği almak biraz beni düşündürüyor. Malum istanbulda bu sene kış bile yaşanmadı. Sizce lastik ne almalıyım?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Önceden yazdığım gibi. Motosikleti 1 aydan fazla kullanamayacağım ve ek olarak da ilk aydan lastik almam şu anlık benim için çok zor. Malum ilk motosikletim ekipmanı ıvırı zıvırı bitmiyor. Yani en erken ağustos civarında alabileceğim. Lastik olarak kış lastiği almak biraz beni düşündürüyor. Malum istanbulda bu sene kış bile yaşanmadı. Sizce lastik ne almalıyım?
    Hız yapmayacanız, motora, motor kullanmaya alışacanız. Al bir Anlas WG-2 . Hem yolu daha iyi kavrar, hem ıslak-kuru, kurudan ıslağa geçişte güvenli olur, hemde yolun kıvrım ve bozukluğunu daha az hissedersin.
    Uyarayım, ön lastik 40-50 den sonra uğultu yapar. Normaldir...

Motosikleti
    Bn125
    Abi yorumlarda 140 110 lastik takan gördüm. Sizce nasıl olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Ek olarak anlar wg2 hakkında geçmiş mesajlarda hızı etkilediğini yazmışsınız. Motosikleti uzun süre kullanmak için alacağımdan hızı da benim için önemli. İlerleyen dönemde bu sorun gitti mi yoksa aynı mıydı?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Saatte 90-100 km güvenli şekilde yaptırır WG2. Zaten motosikletin otobanda limiti 100 km/s.
    Daha yüksek hızı ne yapacanki.
    BN125 uygun hava şartında düz yolda en fazla 115 yapar. Yokuş aşağı 125 civarı.
    Sürekli olarak güvenli kullanımda en yüksek hız 90 km/saat. Bu hız yeterli.
    İnan 90 km hız hiç ama hiç az bir hız değil.
    Arabaların çarpışma testleri 50-60 km saat hız aralığında yapılıyor.

Bu arada 140 lastik takma.
    Kitapta önerilen ne ise o lastik olsun.

Motosikleti
    Bn125
    Tamam abi teşekkür ederim.

Merhabalar 2 hafta once sıfır ayarında bn125 aldim dış görünüşe önem veren biriyim ne önerirsiniz ve sesi tatmin etmiyor egzoz olarak ne takmalıyım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mildpsycho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2 hafta once sıfır ayarında bn125 aldim dış görünüşe önem veren biriyim ne önerirsiniz ve sesi tatmin etmiyor egzoz olarak ne takmalıyım
    Egzozun en güzelini de taksanız ses yine de istediğiniz,hayal ettiğiniz gibi asla olmayacak. Bir de trafik uygulamasına denk geldiğinizde hiç afları yok, hem motorunuz bağlanacak hem de sağlam ceza yiyeceksiniz. Bir de ülkemizde egzoz değişimi yapıldığı zaman motor kısmında gerekli olan değişiklikleri çoğu kullanıcı atladığından motorların ömürleri uzun olmuyor.

Motosikleti
    Bn125
    İyi günler. Bugün vecton mağzasından tech90 pantolon alacağım ve impatech lvl2 koruma satıyorlar. Pantolon ve mont(prohel colombia 2) korumasını 300tlye satmaktalar sizce uygun fiyat mı? Almalı mıyım ve lvl1'le büyük fark eder mi? Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Bn125
    İyi akşamlar herkese. Az önce zincir kilit aldım ve kilit kısmı disk kilit olarak da kullanılabiliyor. 16mm çapında ve bu bizim motorun arka diske girer mi?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    İyi akşamlar. Motorumun arka amortisörünün ayarını nasıl değiştirebilirim? Amortisörü biraz sertleştirmek istiyorum da.

Disk deliğine sokmanıza gerek yok. Aralardaki boşluklardan kilitleyebilirsiniz.

Motosikleti
    Bn125
    Hiç kimsenin bir sorunu bir iki atacağı fotoğrafı yok mu yahu? Az hortlatalım burayı.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bizim motorlarda sorun yokki

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla binemedim gitti. Sizinle aynı kaderi yaşıyorum. Daha 3hafta motor bayide...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi forumda tanıdığım kadarıyla bn125 ile uzun km yaptınız ve hala kullanmaya devam ediyorsunuz. Süspansiyon kiloma göre çok yumuşak kalıyor. Biraz sertleştirmek istiyorum da. Arka süspansiyon nasıl ayarlanır?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Disturbed34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi forumda tanıdığım kadarıyla bn125 ile uzun km yaptınız ve hala kullanmaya devam ediyorsunuz. Süspansiyon kiloma göre çok yumuşak kalıyor. Biraz sertleştirmek istiyorum da. Arka süspansiyon nasıl ayarlanır?
    Aşağıdaki resim ve anlatım BN125 orjinal kitapçığından...
    O vidaya uyan çentikli bir anahtara ihtiyacınız var. Ama çoğu servis kullanmayı beceremediği için çekiçle ayarlar.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)