Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 125 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım İtalyan. İmalat Çin
    Ben tamamen italyan biliyordum.
    Fiyatlar o yüzden uygun demek ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2005 model Kawasaki Vulcan EN 500-C10 LTD
    Gerçekten çok ilginç arkadaşlar. Motorun sürat göstergesi, durduk yerde ariza yaptı ve haliyle km sayacı da saymaz oldu. Yetkili serviste baktirdim okuyucu arızası var diyerek garantiden sipariş verdiler. Temuz 2020 tarihine kadar garantisi devam eden motorum için, fabrikadan sebep göstermeksizin garanti dışı kalmıştır bilgisi geldi. Yetkili servisin bastırması sonucunda tamam dendi fakat bu kez de 2 yıl garantinin tüm parçalar için verilmediği bu parçanın da ücretli değiştirileceğini söylediler.
    Bu nasıl bir ticari anlayış ve mantıktır? Nasıl olduğunu bilmiyorum ama ilgili sorun başladığı gibi kendi kendine düzeldi. Bana da sayaci yaklaşık 40km eksik görünen bir anı bıraktı.
    Maalesef bu ülke resmi ve özel tüm kurumları ile tam bir muz cumhuriyeti olmuş.
    Allah sonumuzu hayırlı etsin.
    mattiadestro bunu beğendi.

Merhabalar, bende inşallah yeni bir motosiklet kullanıcısı adayıyım. Bn125 araştırmalarım sonucu baya hoşuma gitti nerdeyse kötü hiçbir yorum yapan yok. Sizlerin yorumları tavsiyeleri en önemlisi. Bu motoru almayı düşünüyorum ayrıca başka tavsiyelere de açığım. Bana yardımcı olacağınızı düşünüyorum samimiyetinize inanarak şimdiden teşekkürler.
    Cagadem bunu beğendi.

Alıntı Eyyüb Budak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bende inşallah yeni bir motosiklet kullanıcısı adayıyım. Bn125 araştırmalarım sonucu baya hoşuma gitti nerdeyse kötü hiçbir yorum yapan yok. Sizlerin yorumları tavsiyeleri en önemlisi. Bu motoru almayı düşünüyorum ayrıca başka tavsiyelere de açığım. Bana yardımcı olacağınızı düşünüyorum samimiyetinize inanarak şimdiden teşekkürler.
    Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bu motosikleti, öncelikle şunu söylemek isterim ki aldığınız anda stok lastikleri değiştirmelisiniz. Ben Anlas Winter Grip 2 aldım oldukça memnunum.

Motosikletin tasarımına gelince, bence oldukça güzel ve ilgi çekici bir tasarımı var. Görüp de tasarımını beğenmeyen henüz olmadı.

125 cc bir motosiklete göre oldukça iri görünüyor. Egsoz sesi de sizi tatmin edecektir.

Sürüş açısından ise tek silindir olmasından dolayı 1. 2. ve 3. viteste hemen hemen her devirde belli bir titreşim hissediyorsunuz. Fakat bu rahatsız edici düzeylerde olmuyor. 4. ve 5. viteslerde ise titreşim daha çok 7.000 ile 8.000 devir arasında başlıyor. Ama aynalarda görüntü kaybedecek bir seviyeye hiç gelmedi. Ayrıca selesi oldukça rahat.

Yakıt tüketimine gelince, üç kez ölçüm yaptım. İlk ölçümümde Shell Vpower ile şehir içinde 100 km’de 2.2 litre, ikinci ölçümümde 2.3 litre olarak bir yakıt tüketimi oldu. Bu veriler oldukça iyi ve fabrika verileriyle uyumlu. Uzun ve düz yolda 2 litre civarında tüketim olur diye tahmin ediyorum. Benim kullanımım çoğunlukla yokuşlu yollarda oluyor ve devirli kullanıyorum. Bence bu motosikletin en büyük artısı yakıt tüketiminin düşük seviyede olmasıdır.

Top speed olarak 123 km/h görebildim.

Ön freni gerçekten ÇOK İYİ, ne diski bir anda ısırıp sizi tehlikeye atıyor ne de çok gevşek. Tam ayarında yapmışlar, güzel bir şekilde dozajlayıp iyi bir frenleme yapabiliyorsunuz.
    CBS kullanıldığı için arka freni tek başına deneyimleme şansımız yok. Frenlemeyle ilgili bugüne kadar bir sorun yaşamadım, oldukça tatmin edici.

Motosikletin belli başlı sorunlarına gelince, motosiklet üzerindeki ufak tefek vida ve civatalar fabrikada yeteri kadar iyi sıkılmamış, titreşimle de birleşince gevşemeler söz konusu olabiliyor. O yüzden arada bir kontrol etmeniz gerekebilir.

Ben şöyle bir sorun yaşamıştım; motosiklet bir anda arıza ışığını yakmıştı. Servise götürdüğümde bilgisayara bağladılar ve herhangi bir sorun görünmüyordu. Usta bir süre daha sür sönmezse bakalım dedi. İki üç hafta o şekilde sürdüm fakat arıza ışığı bir türlü sönmedi. Sonra tekrar servise götürdüğümde beyinde bir problem olabileceğini bu yüzden beynin değişmesi gerektiğini söylediler ve iki gün içinde motosikletin beynini değiştirdiler. Motosikleti aldığımda arıza ışığı sönmüştü. Ne var ki, 40-50 km sonra tekrar yandı, 10 km sonra sönüp bir daha yandı Servisi tekrar aradığımda motosikleti getirmemi söylediler. O sıra iki üç kez art arda stop etme problemi yaşayınca sorunun elektrik aksamında olabileceğini düşündüm ve aküyü kontrol etmek istedim. Bir de baktım ki, akünün kutup başlarından bir tanesi gevşemiş, tel belli belirsiz aküye bağlı duruyor. Kutup başının vidasını sıktığımda arıza ışığı da sönmüş oldu. 1.600 km’dir de hiç yanmadı. Böylelikle sorun çözülmüş oldu.

Sonuç olarak şehir içinde işinizi görebilecek, ekonomik ve tasarımı güzel bir motor. Öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Ayrıca ekleyeyim top speed’de uzun süre rahat bir şekilde seyredemezsiniz ideal hız aralığı bana göre 90-105 km/h’dir.

Alıntı Cicero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bu motosikleti, öncelikle şunu söylemek isterim ki aldığınız anda stok lastikleri değiştirmelisiniz. Ben Anlas Winter Grip 2 aldım oldukça memnunum.

Motosikletin tasarımına gelince, bence oldukça güzel ve ilgi çekici bir tasarımı var. Görüp de tasarımını beğenmeyen henüz olmadı.

125 cc bir motosiklete göre oldukça iri görünüyor. Egsoz sesi de sizi tatmin edecektir.

Sürüş açısından ise tek silindir olmasından dolayı 1. 2. ve 3. viteste hemen hemen her devirde belli bir titreşim hissediyorsunuz. Fakat bu rahatsız edici düzeylerde olmuyor. 4. ve 5. viteslerde ise titreşim daha çok 7.000 ile 8.000 devir arasında başlıyor. Ama aynalarda görüntü kaybedecek bir seviyeye hiç gelmedi. Ayrıca selesi oldukça rahat.

Yakıt tüketimine gelince, üç kez ölçüm yaptım. İlk ölçümümde Shell Vpower ile şehir içinde 100 km’de 2.2 litre, ikinci ölçümümde 2.3 litre olarak bir yakıt tüketimi oldu. Bu veriler oldukça iyi ve fabrika verileriyle uyumlu. Uzun ve düz yolda 2 litre civarında tüketim olur diye tahmin ediyorum. Benim kullanımım çoğunlukla yokuşlu yollarda oluyor ve devirli kullanıyorum. Bence bu motosikletin en büyük artısı yakıt tüketiminin düşük seviyede olmasıdır.

Top speed olarak 123 km/h görebildim.

Ön freni gerçekten ÇOK İYİ, ne diski bir anda ısırıp sizi tehlikeye atıyor ne de çok gevşek. Tam ayarında yapmışlar, güzel bir şekilde dozajlayıp iyi bir frenleme yapabiliyorsunuz.
    CBS kullanıldığı için arka freni tek başına deneyimleme şansımız yok. Frenlemeyle ilgili bugüne kadar bir sorun yaşamadım, oldukça tatmin edici.

Motosikletin belli başlı sorunlarına gelince, motosiklet üzerindeki ufak tefek vida ve civatalar fabrikada yeteri kadar iyi sıkılmamış, titreşimle de birleşince gevşemeler söz konusu olabiliyor. O yüzden arada bir kontrol etmeniz gerekebilir.

Ben şöyle bir sorun yaşamıştım; motosiklet bir anda arıza ışığını yakmıştı. Servise götürdüğümde bilgisayara bağladılar ve herhangi bir sorun görünmüyordu. Usta bir süre daha sür sönmezse bakalım dedi. İki üç hafta o şekilde sürdüm fakat arıza ışığı bir türlü sönmedi. Sonra tekrar servise götürdüğümde beyinde bir problem olabileceğini bu yüzden beynin değişmesi gerektiğini söylediler ve iki gün içinde motosikletin beynini değiştirdiler. Motosikleti aldığımda arıza ışığı sönmüştü. Ne var ki, 40-50 km sonra tekrar yandı, 10 km sonra sönüp bir daha yandı Servisi tekrar aradığımda motosikleti getirmemi söylediler. O sıra iki üç kez art arda stop etme problemi yaşayınca sorunun elektrik aksamında olabileceğini düşündüm ve aküyü kontrol etmek istedim. Bir de baktım ki, akünün kutup başlarından bir tanesi gevşemiş, tel belli belirsiz aküye bağlı duruyor. Kutup başının vidasını sıktığımda arıza ışığı da sönmüş oldu. 1.600 km’dir de hiç yanmadı. Böylelikle sorun çözülmüş oldu.

Sonuç olarak şehir içinde işinizi görebilecek, ekonomik ve tasarımı güzel bir motor. Öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Ayrıca ekleyeyim top speed’de uzun süre rahat bir şekilde seyredemezsiniz ideal hız aralığı bana göre 90-105 km/h’dir.
    Çok teşekkür ederim bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için motorla ilgili henüz hiç kötü yorum duymadım. Kullanıcıdan bunları okumak ayrı bir güven verdi. Umarım en kısa sürede aranıza katılabilirim. Teşekküler

Bir de şunu soracağım motorun 2020 üretimli olanları var mı yoksa en son 2019 mu ? Bu konuda bilginiz varsa aydınlatabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Herkese Merhaba,

İlk motorum Benell bn 125. Başlangıç olarak 125cc daha uygun olur diye bu motorla başladım. Şimdilik motorumdan memnunum ve umarım hep böyle devam eder.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cagadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar, herkese saygılar ve iyi akşamlar dilerim. Ben 53 yaşında bir motosiklet tutkunuyum. Çeşitli nedenlerle ruhumda olmasına karşın ara verdiğim sevdama yaklaşık 3 yıl önce geri döndüm. Şu anda benim de 2018 model ve 7000 km.de bir BN 125'im var. 125 cc olması benim uzun yol yapmama engel olmuyor ve en az ayda bir kez 350-400 km uzun yol yapıyorum. Motosikletimle uzun yolda yapabildiğim max. sürat 140km ve bu cc için oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Üzerinde Pirelli Rosso II marka ve model, ön 110x70, arka 140x70 lastikler var ve ayrıca arka dişli 43t den 38t ye düşürülmüş durumda. Sanırım bunların da son sürate etkisi çok fazladır. Bu arada tork durumu nedir diye soracak olursanız; yaşadığım yer ve gittiğim uzun yol, yoğun rampaların olduğu bir coğrafya olmadığı için doğru düzgün hissetmedim diyebilirim. Ama esaslı bir rampada sanıyorum eski dişliyi fazlaca ararım.
    Sağlıcakla kalın ve tekeriniz hep düz bassın.
    @Cagadem,
    Sizin motosiklette hız göstergesi arızalı olabilir mi?
    37t dişliyle hızda bir değişiklik olmadı, ki beklentim hız değil, daha düşük devirde 90 km/saatte kullanabilmekti.
    Bunu yakaladım.
    Ancak 38t dişliyle 140 km/saat hızlara çıkılabileceğini sanmıyorum.
    Belki uzun bir yokuş aşağı yolda olabilir.

Aksiyon kameranız varsa bir video çekme imkanınız olur mu acaba?

Benim motorda aklıma gelen tek şey, Anlas WG2 lastiğin yolu daha iyi tutmasından dolayı hızın biraz daha düşük olması şeklinde.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Cagadem,
    Sizin motosiklette hız göstergesi arızalı olabilir mi?
    37t dişliyle hızda bir değişiklik olmadı, ki beklentim hız değil, daha düşük devirde 90 km/saatte kullanabilmekti.
    Bunu yakaladım.
    Ancak 38t dişliyle 140 km/saat hızlara çıkılabileceğini sanmıyorum.
    Belki uzun bir yokuş aşağı yolda olabilir.

Aksiyon kameranız varsa bir video çekme imkanınız olur mu acaba?

Benim motorda aklıma gelen tek şey, Anlas WG2 lastiğin yolu daha iyi tutmasından dolayı hızın biraz daha düşük olması şeklinde.
    WG 2 top speed’i ciddi anlamda olumsuz olarak etkiliyor. Tutunma çok güzel ama hızdan feragat etmek gerekiyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir arkadaşım "senin motoru bana sat" deyince bugün çıktım yola.
    TVS RTR200 motoru alıcı gözüyle inceledim. İçime sinse hemen alacaktım.

Grenaj kaliteli görünüyor. Ancak,
    Elcikler ve düğmelerin kalitesi çok düşük. BN125 le kıyaslamak bile abesle iştigal.
    Honda CB125F le kıyaslanabilir ancak.

Motor bloğunun üstündeki vidalar sanki şimdiden oksitlenmiş. Tavana galvanizli tava döşerken kullanılan vidalara benziyor. Bizim bütün blok vidaları krom/nikel kaplı.
    Amortisörler bizimki gibi yumuşak. O hoşuma gitti. Motor hafif, ağırlık merkezi çok aşağıda bunlar iyi.
    Ama motorun üstündeki siyah renk sanki yağlı boya. Bizim motordaysa bloktaki renkte ve kalıpta kusur bulamazsın. Elektroliz aluminyum boya.

Rtr200 ü dükkanda çalıştırdım. Rölantide acayip bir titreşim var.

Gözünü sevdiğim BN125 ne rölantide nede bugün 120 km süratte giderken, ellerde, kollarda hiç titreşim yok. Ayaklar pege orta kısımdan basınca titreşim sıfır. Parmak ucuyla basınca hafif titreşim var. Selede titreşim yok.

Benelli İtalyan tasarım ama ÇİN Malı diyerekten b.k atmaya çalışana lafı geçiririm. Kim olduğu umrumda bile olmaz.
    Bugün bu motorun kıymetini net bir şekilde bir kez daha anladım.

Bundan sonra karşıma çıkan bilgisiz her bok atıcı fanboyu fena halde bozarım.

Hülasa: BN125 lerinizin kıymetini bilin.
    Bu motor gerek distribütör kaynaklı, gerekse bok atıcılar kaynaklı, gerekse fanboylar nedeniyle Türkiyede kıymeti anlaşılamayan motorlar kategorisine girer.
    Disturbed34 ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Avrupada çatır çatır satan bir markadır Benelli. Bizim Türkiye piyasası bir garip gerçekten.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupada çatır çatır satan bir markadır Benelli. Bizim Türkiye piyasası bir garip gerçekten.
    12.500 liraya, 12 taksitle satılan, 2 yıl garantili motor yerine, çağ dışı kalmış CBF150 denen ucubeye, tiko para 10-12 bin liralar ödenmesini hiç anlayamayacağım. Bu durum CB125F içinde geçerli...

Motosikleti
    Bn125
    Bu hafta içerisinde bn125 ve rn180 arasından birini alacağım sizce hangisi daha mantıklı olacaktır? Rn180 modelini oldukça beğeniyorum ciddi bir kronik sorunu var mı ve alırsam dikkat etmem gerekenler nelerdir? Benelli modelini de oldukça beğeniyorum. Benelli bn125 modelinde neredeyse hiçbir sorun yok fakat 2. Eli oldukça az ve 2020 modeli yok. 2021de çıkacağı da kesin değil. Şu an benelli ile arasında 2k fiyat farkı var sizce hangisi daha mantıklı olacaktır?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    RN 180 ile bu motorun alakası yok. Ben olsam bunu alırım ancak illa o tarz olacaksa da TNT 125 var, onu alırım.

Motosikleti
    Bn125
    An itibari ile benelli bn125 beyaz rengini alarak aranıza katıldım. Ehliyet çıkana kadar bluemotorda bekleyecek.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibari ile benelli bn125 beyaz rengini alarak aranıza katıldım. Ehliyet çıkana kadar bluemotorda bekleyecek.
    Hayırlı olsun. Hiç üstüne oturmadan lastikleri değiştirin. Fabrikasyon lastikler neredeyse her motorda olduğu gibi çok kalitesiz ve kayıyor.
    Özellikle yazın yol kenarı yeşillik sulanması olayında, birden yola sıçramış suya girince düşmek işten bile değil.
    ALİCEM bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Teşekkür ederim abi. Sizlerin sayesinde motosiklet hakkında çok şey öğrendim. Vergilerin geleceği haberinden dolayı hızlı davranmak istedim. O yüzden de ilk ands lastiği değiştiremeyebilirim ama elime geçen ilk parayla değiştireceğim. O orda ben burda nasıl 1 1.5ay bekleyeceğiz bilmiyorum valla
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Hayırlı olsun. Dedikleri gibi binmeye başlamadan önce güzel yol tutan bir lastik değişimi yap. Ben Pirelli diablo rosso 2 kullanıyorum gayet memnunum. Anlas'ta tercih edilebilir.
    ufoz ve ALİCEM bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Teşekkür ederim abi. Sizlerin sayesinde motosiklet hakkında çok şey öğrendim. Vergilerin geleceği haberinden dolayı hızlı davranmak istedim. O yüzden de ilk ands lastiği değiştiremeyebilirim ama elime geçen ilk parayla değiştireceğim. O orda ben burda nasıl 1 1.5ay bekleyeceğiz bilmiyorum valla
    Çok klas bir motor aldın.
    Ben 8ay bekledim motoru. Daha dünyada satışı yoktu. 1 ağustos 2018 ingilterede satışa başladı. 3 hafta sonra bayram tatilinden 2 gün önce de Türkiyede.
    Tatil bitti. Ertesi gün gidip 1.Eylül de ödemesini yaptım. Ama zamanım olmadığından 1.5 ay vitrinde durdu. 20 ekimde indirdik vitrinden.

Tekrar söylüyorum. Çok klas bir motor aldın. Ehliyetin çıkınca keyfini sür.
    ALİCEM bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Çok teşekkür ederim zaten ikisini yan yana da görünce rksye ikinci kez bakmadım. Covid öncesinde ehliyete yazılmıştım ve bn251 modelini alacaktım. Covid sonu ne motor kaldı ne bir şey. Fakat bn125in tipi gerçekten bn251den daha güzel duruyor. Ve bir sorum var sigorta için en uygun fiyatı sizce nereden alabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Çok teşekkür ederim zaten ikisini yan yana da görünce rksye ikinci kez bakmadım. Covid öncesinde ehliyete yazılmıştım ve bn251 modelini alacaktım. Covid sonu ne motor kaldı ne bir şey. Fakat bn125in tipi gerçekten bn251den daha güzel duruyor. Ve bir sorum var sigorta için en uygun fiyatı sizce nereden alabilirim? Şimdiden teşekkürler.
    Sigorta konusuyla ilgili açılmış başlıklar var. Her ay bir başlık açılır. Onlara baksan daha iyi edersin.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)