Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

RKS Cafe 152 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı KayaEmre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre benzinle en aşağı 35 km gidiyor bildirim kadarıyla. Benzin ışığını daha söndüremedim büyük ihtimalle 4 5 litre kalınca benzin ışığı yanıyordur.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

https://i.hizliresim.com/dLZpMr.jpg
    teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Motosikletin karbüratör hava ayarını yaptırdım. Yaptırdıktan sonra motorun tepkileri değişti , bekledigim bir durumdu lakin önceden motosiklet 5 viteste 80 85 i zorlanmadan görüyordu. Şuan motosiklet 70 den sonra 80 e çıkarken zorlanmaya başladığını hissettim. Sizce neden kaynaklı ? Not: motosiklet 200 km de.

Alıntı hukukihayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalar iç piyasada kolaylikla bulunabiliyor, 2019 mayis 125 TL ye aldim.
    MERHABA.
    AYNALARI ALIRKEN NE DİYE ARATTIRDINIZ VEYA BİR LİNKİ MEVCUT MU?

Motosikleti
    Motosikletin karbüratör hava ayarını yaptırdım. Yaptırdıktan sonra motorun tepkileri değişti , bekledigim bir durumdu lakin önceden motosiklet 5 viteste 80 85 i zorlanmadan görüyordu. Şuan motosiklet 70 den sonra 80 e çıkarken zorlanmaya başladığını hissettim. Sizce neden kaynaklı ? Not: motosiklet 200 km de.
    Dün 60 km yol yaptım. Motosiklet te seyir halinde iken gaz kolunu kapattıgımda motosiklet sekmeye başlıyor ve bu baya hissedilir oluyor.
    Neyden kaynaklanıyor?

Merhaba,
    lastikleri konusunda araştırma yapan var mı? bu motorun lastik ölçülerine göre takım olarak neredeyse hiç uygun lastik yok, yaptığım araştırmalara göre ya jant değişimine gidilmesi gerekiyor yada ön başka arka başka model veya marka olarak kullanabiliyoruz. tube type yani iç lastikli olması neticesinde uygun lastik bulunamıyor. yurtdışında ön(çamurluk çıkarıldığında) 110/90-17 arka 120/90-17 ebatların takılabildiğini gördüm maximum oynayabileceğimiz değerde bunlar sanırım.bayilerle yaptığım görüşmelerde de tatmin edici bir cevap alamadım. bu konuyla alakalı bilgisi olan çözüm bulan var mıdır ?

hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    Alıntı CLUBBER23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA.
    AYNALARI ALIRKEN NE DİYE ARATTIRDINIZ VEYA BİR LİNKİ MEVCUT MU?
    caferacer ayna diye aratabilirsiniz, ben n11 den aldım

Dün 60 km yol yaptım. Motosiklet te seyir halinde iken gaz kolunu kapattıgımda motosiklet sekmeye başlıyor ve bu baya hissedilir oluyor.
    Neyden kaynaklanıyor?
    ön lastik çemberinden yapıyor, motoru aldığınız servise götürün değişim sağlıyorlar,

Motosikleti
    caferacer ayna diye aratabilirsiniz, ben n11 den aldım

ön lastik çemberinden yapıyor, motoru aldığınız servise götürün değişim sağlıyorlar,
    Siz motoru rodajda nasıl kullanıyordunuz? Çekişten düşme yaşadınız mı hiç? Titreşimde artış oldu mu ?

Motosikleti
    r25 monster
    Siz motoru rodajda nasıl kullanıyordunuz? Çekişten düşme yaşadınız mı hiç? Titreşimde artış oldu mu ?
    Rodajda devirsiz kullandım, ilk yağ değişimi sonrası gidişi arttı, titreşim hiç olmadı,

Motosikleti
    Rodajda devirsiz kullandım, ilk yağ değişimi sonrası gidişi arttı, titreşim hiç olmadı,
    Yüksek devir kullanmadığınızda 5.viteste ortalama kaç kmh hızlarında oluyorsunuz?

Motosikleti
    r25 monster
    Yüksek devir kullanmadığınızda 5.viteste ortalama kaç kmh hızlarında oluyorsunuz?
    70km.. 1000km ye kadar 70 i geçmemeye gayret ettim

Motosikleti
    70km.. 1000km ye kadar 70 i geçmemeye gayret ettim
    Motosikletim 400 km ye ulaştı. Bi kaç güne 500 km bakımı için servise götürücem. Sizin motorunuz kaç km ye ulaştı. Şuan ki performansı tepkileri nasıl? Rodajda olabildigince sakin kullanıyorum. Sürekli viteslerle oynuyorum. Rodajı yanlış yapma düşüncesi beni biraz tedirgin ediyor ilk motorum olduğu için.

Motosikleti
    r25 monster
    Motosikletim 400 km ye ulaştı. Bi kaç güne 500 km bakımı için servise götürücem. Sizin motorunuz kaç km ye ulaştı. Şuan ki performansı tepkileri nasıl? Rodajda olabildigince sakin kullanıyorum. Sürekli viteslerle oynuyorum. Rodajı yanlış yapma düşüncesi beni biraz tedirgin ediyor ilk motorum olduğu için.
    Benimki 1000km yi geçti, 500km de servise götürür bakımını yaptırırsınız,

Rodaj döneminde devirli kullanmayacaksınız, ben genel olarak devirli kullanmadığım için rodaj aşamasında da fazladan dikkat ve özen göstermedim.

Bu şekilde geçen rodaj donemi sonunda motorda bir sıkıntı yok, ilk bakımdan sonra daha iyi gitmeye, 900km den sonra da bir miktar daha az yakmaya başladı.

Motor zaten garantide, en ufak bir yerinden ses gelse ilgileniyor servisi, gerekirse parça değişimi yapıyor,

Yani sonuç olarak başınıza gelebilecek en kötü şey motorunuzun parça beklerken serviste 1 2 hafta kalması,

Motosikleti
    Benimki 1000km yi geçti, 500km de servise götürür bakımını yaptırırsınız,

Rodaj döneminde devirli kullanmayacaksınız, ben genel olarak devirli kullanmadığım için rodaj aşamasında da fazladan dikkat ve özen göstermedim.

Bu şekilde geçen rodaj donemi sonunda motorda bir sıkıntı yok, ilk bakımdan sonra daha iyi gitmeye, 900km den sonra da bir miktar daha az yakmaya başladı.

Motor zaten garantide, en ufak bir yerinden ses gelse ilgileniyor servisi, gerekirse parça değişimi yapıyor,

Yani sonuç olarak başınıza gelebilecek en kötü şey motorunuzun parça beklerken serviste 1 2 hafta kalması,
    Motosikletim 700 km ye ulaştı. Servis yağ değişiminin 800 de yapıldığını , castrol 10-40 koyacağını söyledi. Ben yakın zamanda yağ değişimi için servise bırakıcam. Devirli kullanmamaya gayret ediyorum lakin bazen çok diş yokuşlarda ve cevre yolunda dibime cok girdiklerinde ister istemez devirlendirdigim oluyor. Bu tarz kullanımda rodajda herhangi bir sorun oluşturur mu acaba ?

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Motosikletim 700 km ye ulaştı. Servis yağ değişiminin 800 de yapıldığını , castrol 10-40 koyacağını söyledi. Ben yakın zamanda yağ değişimi için servise bırakıcam. Devirli kullanmamaya gayret ediyorum lakin bazen çok diş yokuşlarda ve cevre yolunda dibime cok girdiklerinde ister istemez devirlendirdigim oluyor. Bu tarz kullanımda rodajda herhangi bir sorun oluşturur mu acaba ?
    artık hafif hafif gaz açabilirsin korkma bu demek olmuyor ki gazı sonuna kadar aç yarım gezda gidebilirsin rodajın son aşamasına gelmişsin artık biraz daha bu şekilde kullanırsan motorun sağır kalabilir benim motorum maşşalah 125lik olmasına rağmen e-5 de sabil 100-110 gibeliyorum

Motosikleti
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık hafif hafif gaz açabilirsin korkma bu demek olmuyor ki gazı sonuna kadar aç yarım gezda gidebilirsin rodajın son aşamasına gelmişsin artık biraz daha bu şekilde kullanırsan motorun sağır kalabilir benim motorum maşşalah 125lik olmasına rağmen e-5 de sabil 100-110 gibeliyorum
    Bazen sıkıntı oluyor e5 de 80 le sabit gitmek, arıyorum 110 120 rahat gidebilicek motosiklet

Motosikleti
    Rks Cafe 152
    Motora Yeni Başladığım için öyle tavsiye gibi bi yorum yapmam doğru olmaz ama motorun sesi ve gidişi gerçekten hoş
    vitesleride belki dopru yapamıyorumdur ama 4. viteste rahat 80i görüyo motor
    ayrıca kırmızısı çok canlı ve tam bir cafe motoru gibi duruyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

aga ön frene abanınca sekme yapıyor bende daha 200 km de
    hiç yapmıyodu dün durmam gerekti ve ön frene biraz sıkı bastım sekerek ve yalpalayarak durdum yalpalama çok belli belirsizdi ama sekme hissediliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Vites göstergesi alıp takabildinmi abicim benimde çok ihtiyacım var

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Abi bende motoru ayne yerden aldım seninle
    Vale moto'nun servisi ve ilgisi nasıl daha yeni geldi depoda çizik vardı depoyu değiştircez dediler bazı yerlerindede çizik var değiştircez ilk bakımda dediler

Motosikleti
    Alıntı Emircanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora Yeni Başladığım için öyle tavsiye gibi bi yorum yapmam doğru olmaz ama motorun sesi ve gidişi gerçekten hoş
    vitesleride belki dopru yapamıyorumdur ama 4. viteste rahat 80i görüyo motor
    ayrıca kırmızısı çok canlı ve tam bir cafe motoru gibi duruyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

aga ön frene abanınca sekme yapıyor bende daha 200 km de
    hiç yapmıyodu dün durmam gerekti ve ön frene biraz sıkı bastım sekerek ve yalpalayarak durdum yalpalama çok belli belirsizdi ama sekme hissediliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Vites göstergesi alıp takabildinmi abicim benimde çok ihtiyacım var

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Abi bende motoru ayne yerden aldım seninle
    Vale moto'nun servisi ve ilgisi nasıl daha yeni geldi depoda çizik vardı depoyu değiştircez dediler bazı yerlerindede çizik var değiştircez ilk bakımda dediler
    Motoru devirli mi kullanıyorsun? Ben 5.viteste 80 giderken motorda acayip titreme oluyor 4.vitesi düşünmüyorum. mono kapak ta çizik varmıydı deponun sol tarafında cizik varmı?
    Frende yalpalama bendede oluyor. Vites göstergesi takmadım.

Motosikleti
    Rks Cafe 152
    Senin çizik diye almadığın motor bana geldi :D
    Depo komple değişecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Ya ilk motorum olduğu için deviri anlamam çok zor bide rodaj şeysi var umarım fazla devirli kullanmıyorumdur ki yüksek devirde kullansam çok büyük sprunlar yaratırmı yada be gibi eksisi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

O rolantisi çok yüksek teslim edildiğinden kaynaklanıyo biraz kısmanda fayda var hemde çok yakar

Motosikleti
    Alıntı Emircanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin çizik diye almadığın motor bana geldi :D
    Depo komple değişecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Ya ilk motorum olduğu için deviri anlamam çok zor bide rodaj şeysi var umarım fazla devirli kullanmıyorumdur ki yüksek devirde kullansam çok büyük sprunlar yaratırmı yada be gibi eksisi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

O rolantisi çok yüksek teslim edildiğinden kaynaklanıyo biraz kısmanda fayda var hemde çok yakar
    Geçmiş olsun. Devri sesinden anlıyorum. 5.vites hariç her viteste ortalama 10-20 kmh hızlanıyorum. Rodaj için 4.vites 80 çok geldi bana
    Yağ değişiminde tekrar ayarlayım.

Motosikleti
    Rks Cafe 152
    Ya şöyleki ilk motorum ve daha önce hiçbi tecrübem yok
    Arkadaşlarım 6000 deviri geçme dedi ama ımh işte hıza göre vitesleri söylesen ona uysam rodaja kadar olurmu

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)