Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

RKS Cafe 152 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı semuteyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu biraz eskide kalmış. Bu model ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Motosiklet fuarında bu model gözüme çarpmıştı. Fuar ın son gününde fiyatını 5.896.- TL ye indirdiler ve ayrıca kredi kartına vade farksız 9 taksit yaptıkları için almaya karar verdim. Eyüp bayisinden motorsikleti teslim almak için kardeşim gitti. İlk olarak yaptığımız, motosikleti garajımıza teslim ettirip, üzerindeki bütün vidaları sıkmak oldu. Sonrasında ilk 800 km rodaj süresince kullandım. Yavaş ve sakin bir sürüş yaptığım için bu bölümde motosiklet ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı. Klasik çinli motor sorunu olan vida gevşemeleri haricinde. Bunlarıda tespit ettik ve vidaları tekrardan sıkarak sorunu giderdik. Motor şu anda 2000 km üzerinde. 15 lt depo ile ortalama 460 km yol yapabiliyorum. Daha sakin kullanımlarda + 20 km daha ekleyebilirsiniz. Motorda artçı taşıdığım için, arka kapağını söktüm. Bu haliyle de gayet ilgiyi üzerine topluyor. Bakım maaliyetleri düşük. Ekstra olarak ödediğim para sadece kaliteli motor yağı na oluyor. Bunun haricinde hiçbir sorun yaşamıyorum. Motorun son hızı; düz yolda, 100-105 arasında. Aşağı eğimli yollarda 110 civarında oluyor. 90 km ve aşağı süratlerde titreşim hissedilmiyor. 90 km üzerine çıkıldığında hissedilen titreşim kullanıcıyı rahatsız etmeyecek oranda. Ben cafe racer tarzını sevdiğim için satın aldım. Motor verdiğiniz paradan kat be kat fazla dikkat çekiyor. Motor aksamı ile ilgili önümüzdeki süreçte bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Sorun olması halinde minimum maaliyet ile sorunu aşabilirim. Garajınızda kendiniz söküp tamir edebileceğiniz basitlikte bir motora sahip. Fayda maaliyet hesabı yapıldığında hiçbir zaman satmayacağım ve 2. motor olarak garajımda durabilecek ve zevkle kullanacağım bir model. Üzerinde değişiklik olarak yaptığım tek şey; aynalarıdır. Gidon topuzlarına ayna seti aldım ve görüntüsüne ekstra katkısı oldu. Bundan sonrada en fazla sticker alıp motorun görüntüsüne katkıda bulunurum. Aklınıza takılan soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Herkese keyifli sürüşler.

https://i.hizliresim.com/r5G1QN.jpg
    https://i.hizliresim.com/4jNzg4.jpg
    Aynaları nereden aldın?
    Memnun musun? Yani açısı yeterli genişlikte mi? ve sabit kalıyor mu?

Daha önce denemiştim 70-80 civarına çıkınca yamulmaya başlıyordu aynalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    Selam arkadaşlar,

motoru geçen hafta satın aldım, daha önceki projemden kalma elcik, manet, sinyaller vardı değiştirdim. Sadece elimde olmayan aynaları sonradan satın aldım. Tüm stickerleri söktüm yan kapaklarda the forrest yazıyor yine eski motordan kalma stickerler. Depo üstüne kendim bir şeyler tasarlayacağım ancak motorun sadeliği hep ön planda kalacak.

Gelelim motor hakkında bilgilere;

2019 mayıs ayı itibariyle 5.800 TL ye satın aldım. Kendi rodaj yağı kaliteli olmadığını düşündüğüm için birkaç km sonra motul yağ ile değiştirdim. Rodajda belirli bir devri geçmemeniz gerektiğinden oldukça sıkıcı geçiyor. 269 Km yol için 49 TL yakıt aldım.

Vida gevşemesi gibi bir sorunla karşılaşmadım, motorun üzerinde hepi topu bir kaç tane vida var, ara sıra kontrol ediyorum.

Aldıktan hemen sonra jant akort ayarlarının bozuk olduğunu fark ettim, aldığım yere bilgi verdim bayramdan sonra çemberleri değişecek.

Motorun genel işçiliği yeterli, motor blogu dışarıdan sağlam görünüyor ancak km yaptıkça içinin de durumu anlaşılacak.

Türkiye'nin en iyi motoru olmayabilir ancak fiyatına göre en dikkat çekici motor olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şöyle ki;

Chopper tarzı motorlar sesi ve oturuş pozisyonu gibi özellikleri nedeniyle çin malı olduğunu hemen belli ediyor, buna superlight ve kligt 202 de dahil.

Ne var ki cafe 152; cafe racer olarak tasarlanmış, yani çin afkan macar fark etmez her ülkenin ürettiği motordan caferacer yapılabilir, Böylelikle de motorun bu tarzı, çin ya da macar motoru olması halinin önüne geçiyor. Bana motorun markasını değil ne kadar zamanda yaptın diye soruyorlar.

YasinC bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şimdiden hayırlı olsun. Ben birşeyi merak ettim. Rodaj yağını nie alır almaz değiştirdin? O yağ normalinden kalındır ve motor içindeki sürtünmelerden kaynaklı çıkacak çapakları içinde muhafaza edecekti. Şimdi o parçalar ile silindir, piston ve gömlekte çizikler oluşması durumu ile karşı karşıya kalabilirsin.

Motosikleti
    r25 monster
    tesekkur ederim,

yag piyasada bulunamayacak kadar kalitesiz, isininca ozelligini yitiriyor vites gecislerini zorlasiyordu, 100km ye gelmeden degistirdim, yagini da normalden kalin koydum 15 50, vitesler normallesti motorun sesi azaldi torku artti. 500km de 2 kere yag degistirecegim, 2. yagi 10 40 olacak

Aynalar sağlam duruyor nereden aldın?
    Manetlerde yakışmış bu arada kazasız belasız, güzel günlerde umarım.

Yaptığınız küçük dokunuşlarla daha da iyi görünmüş motor, bu modelin neden tutmadığını cidden anlamadım, bu fiyata 150 cc motor, tipi de güzel ilgi çekici

Motosikleti
    r25 monster
    aynalar iç piyasada kolaylikla bulunabiliyor, 2019 mayis 125 TL ye aldim.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Merhaba, başlangıç için tavsiye eder misiniz? Kullanıcılarına sorun çıkardı mı? Eksi yönlerini belirtebilir misiniz?

Motosikleti
    r25 monster
    Merhaba, baslangic ve sonrasi icin de tavsiye ederim,

arti yonleri

90km sabit hizla istediginiz yere gidebilirsiniz, artciyla da rahat, ben cogunlukla 2 kisi kullaniyorum.
    Genel itibariyle kalitesi çin motorlarina benzemiyor daha iyi, hatta rks nin daha ust seviye motorlarindan da iyi. ben hep japon motor kulandim, diger motorum da oyle, Turkiyenin en hizli caferacerini de yaptim, yani malzeme kalitesini degerlendirebilecek tecrubeye sahibim.
    diger yandan tarzi nedeniyle onunla her yere gidebiliyorum, mesela meslegim geregi adliyeye, toplantiya v.s.

eksi yonleri

ayna elcik gibi basit parcalari kalitesiz, daha iyileri ile degistirilebilir.
    sifir motorun jantlari ayarsiz geliyor, bayramdan sonra serviste on arka jant degisecek

Garantiden değiştiriyorlar herhalde?

Birde neden akort yapmayıp değiştiriyorlar? Sorun mu vardı?

Motosikleti
    r25 monster
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden değiştiriyorlar herhalde?

Birde neden akort yapmayıp değiştiriyorlar? Sorun mu vardı?
    Garantiden değişecek;

Jantların çemberlerinde sorun var, öncesinde böyle bir problem yokmuş, benim de satın aldığım döneme denk gelen seride bu problemle karşılaşmışlar,

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

Gerçekten çok faydalı oldu bu bilgi. Teşekkürler @hukukihayat

Motosikleti
    r25 monster
    500 km güncellemesi;

300km den sonra alt devirler güçlenmeye başlamıştı.

500km sonrası da motorun komple gidişi arttı.

Abim de beyazını aldı, şimdilik üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadı, ayna ve elcikleri değiştirecek.

Beyaz renk, motoru daha büyük gösteriyor.

Angrypower ve buteo bunu beğendiler.

Alıntı hukukihayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km güncellemesi;

300km den sonra alt devirler güçlenmeye başlamıştı.

500km sonrası da motorun komple gidişi arttı.

Abim de beyazını aldı, şimdilik üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadı, ayna ve elcikleri değiştirecek.

Beyaz renk, motoru daha büyük gösteriyor.

http://i67.tinypic.com/154kt54.jpg
    Verdiğiniz bilgiler ve görseller için teşekkürler, yurtdışında bu motora daha dolgun ve dişli lastikler ve yüksek gidon takarak scrambler a çeviriyorlar çok daha güzel görünüyor belki denersiniz siz de , motordan genel olarak memnun musunuz ?

Motosikleti
    r25 monster
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler ve görseller için teşekkürler, yurtdışında bu motora daha dolgun ve dişli lastikler ve yüksek gidon takarak scrambler a çeviriyorlar çok daha güzel görünüyor belki denersiniz siz de , motordan genel olarak memnun musunuz ?
    Şimdilik böyle kalacak zira şehir içi hızlı ve pratik, motorun bu dinamikleri bozulmasın istiyorum.

500km ye kadar memnunum, motor kapalı garajda durduğu için yağmur nem çig güneş ışığı vs. gibi dış etkilere maruz kalmıyor. Bu sebeple de her bir parçası aldığım günkü haliyle yeni gibi duruyor.

Açık havada yağmur, çiğ ya da güneş ışığına doğrudan maruz kaldığı vakit motorun genel aksamlarının nasıl etkilendiğine bakmak lazım.

Daha çok km yaptıkça buraya yazacağım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Vites geçişleri ve titreşim ne durumda?

Frenler ve yürür dengesi yeterli mi?

Örnek,60-70km/h larda elleri biraktiginizda gidon sallamasi yapiyor mu?

Veya,gaz yemesi ve ivmelenmesi nasıl?

Nazlaniyor mu?,öksürme,aksırma vb.durumla karşilaşmadan,lineer hizlaniyor mu?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sende gözüne kestirdin bir tane aga

Motosikleti
    r25 monster
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vites geçişlerinde benim için hiç sorun yok, ancak ben ayarlı manet taktıktan sonra daha iyi oldu.

Frenler ilk aldığımda daha iyiydi şimdi o kadar iyi tutmuyor özellikle ön fren, ancak abim benden önce bakıma gitti ve fren ayaları yapılınca daha iyi olmuş

Yürür dengesi gayet iyi ellerimi bıraktığım zaman kendi çizgisinde gidiyor, ancak jantlarla ilgili problemimiz var ve 80km sonrası balans benzeri bir titreme başlıyor, ön arka jant değişecek, bu hususta bayramdan sonra net bilgi paylaşımı yapacağım

Diğer yandan izlediğim tüm cafe 152 videolarında elciklerin aşağıya bakacak şekilde gidon ayarı yapıldığını gördüm. Bu sebeple de gidon alçak izlenimi yaratıyor. Ne var ki gidon çevrildiği vakit elcikler hafif yukarı bakıyor ve bu haliyle yeterli yüksekliğe gelip iyi bir oturuş pozisyonu sağlıyor.

Gaz yemesi ivmelenmesi iyi, hatta special R makineler ve 2 zamanlılar hariç en hızlı 150cc olabilir. 125-150cc vakti olan varsa özelden yazsın anadolu yakası deneyelim

Öksürme aksırma yapmıyor, hiç bir devirde gaz yememe problemi olmadı, her devirde hızlanma konusunda istekli
    hattoi bunu beğendi.

Alıntı hukukihayat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites geçişlerinde benim için hiç sorun yok, ancak ben ayarlı manet taktıktan sonra daha iyi oldu.

Frenler ilk aldığımda daha iyiydi şimdi o kadar iyi tutmuyor özellikle ön fren, ancak abim benden önce bakıma gitti ve fren ayaları yapılınca daha iyi olmuş

Yürür dengesi gayet iyi ellerimi bıraktığım zaman kendi çizgisinde gidiyor, ancak jantlarla ilgili problemimiz var ve 80km sonrası balans benzeri bir titreme başlıyor, ön arka jant değişecek, bu hususta bayramdan sonra net bilgi paylaşımı yapacağım

Diğer yandan izlediğim tüm cafe 152 videolarında elciklerin aşağıya bakacak şekilde gidon ayarı yapıldığını gördüm. Bu sebeple de gidon alçak izlenimi yaratıyor. Ne var ki gidon çevrildiği vakit elcikler hafif yukarı bakıyor ve bu haliyle yeterli yüksekliğe gelip iyi bir oturuş pozisyonu sağlıyor.

Gaz yemesi ivmelenmesi iyi, hatta special R makineler ve 2 zamanlılar hariç en hızlı 150cc olabilir. 125-150cc vakti olan varsa özelden yazsın anadolu yakası deneyelim

Öksürme aksırma yapmıyor, hiç bir devirde gaz yememe problemi olmadı, her devirde hızlanma konusunda istekli
    Bu jant meselesi tel jant olmasından kaynaklı bir durum mu ? yani bu modeldeki diğer motorlarda da başımıza gelebilecek bir problem mi ?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)