Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

RKS Cafe 152 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Titreşim konusu şöyle yaklaşık 40 km sürdüğümde Gidonda hissettim aynanın titremesi çabası yüksek devirde iki kişi bindiğimde artçı z-one daki kadar rahatsız olmaz onlardan çok daha iyi titreşimde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı GörkemT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim konusu şöyle yaklaşık 40 km sürdüğümde Gidonda hissettim aynanın titremesi çabası yüksek devirde iki kişi bindiğimde artçı z-one daki kadar rahatsız olmaz onlardan çok daha iyi titreşimde
    RKS 2016 ve sonrasındaki modellerinde titreşim olayı bir şekilde en aza indirdi tek silindir makinalar da illaki titreşim olacak diyoruz ama artık tamamen önlenmesi gerekiğine inanıyorum.

Kesinlikle sanırsam motorun şase bağlantı noktasından gidonda olduğu kadar bacaklarda ve selede yok gidomda yüksek hızlarda belli ediyor

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı GörkemT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle sanırsam motorun şase bağlantı noktasından gidonda olduğu kadar bacaklarda ve selede yok gidomda yüksek hızlarda belli ediyor
    Gidonda yüksek hızlarda belli olan titreşim seviyesi rahatsız ediyor mu 150 cc makina ile 200 400 km'lik yol rahatlıkla yapılabilir bu yolculuk rahatsız eder mi. Motosiklet görüşün olarak şehir içinde efsane bir tasarıma sahip çok hoşuma gidiyor.

şuan okul dolayısıyla edirnedeyim insanların ilgisini baya çekiyor şehir içi için muazzam birşey ama uzun yolda yüksek hızda her tek silindir 150 cc gibi Kolu yorar diye düşünüyorum

Merhaba dostlar, kullanıcılarından motor hakkında fotoğraf, yorum falan alsak çok makbule geçer

Motosikleti
    MT-07
    Kuba superlight200’ün aynısı.

K-Light 202 değil ama bu

Motosikleti
    MT-07
    Kusura bakma. telefondan yanlış okumuşum.

Ya hu arkadaşlar. 1 kişi bile dememiş, bu motor şu kadar yakar. Şehir içi kullanıma uygun mu değil mi? Güven veriyor mu vermiyor mu? Test eden ve sahiplerinden ricam ne kadar yaktığı ve ilk motor olarak kullanılabilecek bir motor mudur? Lütfen Tecrübe ve model sahipleri düşüncelerini paylaşırsa sevinirim. İyi günler.

50 TL ye yaklaşık 250-270 km civarı yapıyorum(yazın ) şuan satışa çıkardım motorumu sebebi uzun yola artçıyla yormayacak motor alıcam şehir içinde inanılmaz zevkli ve güvenli sadece lastikler sıkıntı değiştirilirse virajlar aşırı zevkli olur ilk motorsiklet tabiki olur bir anda gelecek bir güç yok sonuçta 150 CC lik makina titreşim yok denecek kadar az yüksek hızda ellerde top speed 120 parçaları kaliteli güzel tekrardan rks aldıracak derecede sevdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Resim ekleyemiyorum sebebi telefondan giriş yapmam foruma şuan bir internet sitesine ilanı koydum net Fotoğraflar için bilgisayarda girdiğim gün atacağım

semuteyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cafe 152
    Konu biraz eskide kalmış. Bu model ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Motosiklet fuarında bu model gözüme çarpmıştı. Fuar ın son gününde fiyatını 5.896.- TL ye indirdiler ve ayrıca kredi kartına vade farksız 9 taksit yaptıkları için almaya karar verdim. Eyüp bayisinden motorsikleti teslim almak için kardeşim gitti. İlk olarak yaptığımız, motosikleti garajımıza teslim ettirip, üzerindeki bütün vidaları sıkmak oldu. Sonrasında ilk 800 km rodaj süresince kullandım. Yavaş ve sakin bir sürüş yaptığım için bu bölümde motosiklet ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı. Klasik çinli motor sorunu olan vida gevşemeleri haricinde. Bunlarıda tespit ettik ve vidaları tekrardan sıkarak sorunu giderdik. Motor şu anda 2000 km üzerinde. 15 lt depo ile ortalama 460 km yol yapabiliyorum. Daha sakin kullanımlarda + 20 km daha ekleyebilirsiniz. Motorda artçı taşıdığım için, arka kapağını söktüm. Bu haliyle de gayet ilgiyi üzerine topluyor. Bakım maaliyetleri düşük. Ekstra olarak ödediğim para sadece kaliteli motor yağı na oluyor. Bunun haricinde hiçbir sorun yaşamıyorum. Motorun son hızı; düz yolda, 100-105 arasında. Aşağı eğimli yollarda 110 civarında oluyor. 90 km ve aşağı süratlerde titreşim hissedilmiyor. 90 km üzerine çıkıldığında hissedilen titreşim kullanıcıyı rahatsız etmeyecek oranda. Ben cafe racer tarzını sevdiğim için satın aldım. Motor verdiğiniz paradan kat be kat fazla dikkat çekiyor. Motor aksamı ile ilgili önümüzdeki süreçte bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Sorun olması halinde minimum maaliyet ile sorunu aşabilirim. Garajınızda kendiniz söküp tamir edebileceğiniz basitlikte bir motora sahip. Fayda maaliyet hesabı yapıldığında hiçbir zaman satmayacağım ve 2. motor olarak garajımda durabilecek ve zevkle kullanacağım bir model. Üzerinde değişiklik olarak yaptığım tek şey; aynalarıdır. Gidon topuzlarına ayna seti aldım ve görüntüsüne ekstra katkısı oldu. Bundan sonrada en fazla sticker alıp motorun görüntüsüne katkıda bulunurum. Aklınıza takılan soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Herkese keyifli sürüşler.

buteo ve Gouranga bunu beğendiler.

Bu motosikletin sayfası neden bu kadar tenha kalmış ? Semuteyo nun paylaşımı çok güzeldi , faydalıydı, diğer kullanıcıları memnunlar mı motordan ? iyi yanları kötü yanları nelerdir ? fotoğraflar yükleyin, yorumlar yapın , fiyatı ve tarzı dolayısıyla ilgi çekebilecek bir model bu

Motosikleti
    Kuba rx9
    Bu motorun şu an için sahibi değilim, Youtube kanallarında gördüklerimi yazıyorum sadece.
    Çok güzel bir makine, sanırım ikinci motorum olacak. İnceleme videoları var, hızlı kullanımda yakıt tüketimi 100 km/2.85 Lt. modifikasyon için fazla uğraşmadan koruyucu demir takılabilir motorun oradaki demire, arka tekere sıyırıcı takılabilir, deri çantalarla hali oldukça güzel oluyor, aynalar kesin değişmeli. Yabancı videolarında lastik ebatlarını büyütenleri gördüm, o zaman ön çamurluk iptal oluyor ama olsun. Gidonu değiştiriyorlar ve oldukça yakışıyor. 120-130'dan fazla basanı görmedim, benim gibi acemiler için bu hız fazla bile , ara hızlanmaları iyi gibi
    Ben sadece internette gördüklerimi yazdım, umarım kullanıcılar buraya daha detaylı incelemeler yazarlar.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka kapağı sökünce selenin şekli bu mudur? Yoksa yaptırdınız mı? Ben bilmiyordum selenin devam ettiğini hatta o yüzden çok ilgilenmemiştim.

Motosikleti
    Kuba rx9
    http://https://youtu.be/N_e8ke0Mifg

Sökmesi biraz zor fakat o hali de güzel, iki kişilik motor.
    hattoi bunu beğendi.

Evet arkadaki kapak vidalı falan biraz zahmetli sökmesi zaten kapaksız hem daha güzel görünüyor hem de daha kullanışlı bence, zaten yanlış bilmiyorsam rks titanic 150 ile aynı motor var üzerinde basit, atik bir motor bloğu, cidden çekici bir görüntüsü var özellikle böyle retro motosiklet sevenler için, biraz küçük bir motor yalnız bunu bilmede fayda var yine de çok sıkıntı olacağını sanmam, fiyatı da çok uygun neden tutulmadığını anlamış değilim
    hattoi bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kendi endişelerimi dile getireyim; vites geçişleri, sahte boşlar, sürekli gevşeyen vidalar biraz düşündürüyor... Yoksa fiyat ve kağıt üstüne bir de piyasaya baktığında iyi bir seçenek gibi duruyor ama verilen para da 6000 TL az bir para değil. Tekrarlıyorum piyasaya göre güzel seçenek tabi ki. Ama çok az daha verip sıfır hunk alabilirim... Ya da yazdan sonra ikinci el superlight...

Kendime güvensem ( ufak sorunlarda orasını burasını yapmak konusunda) düşünmeden alırdım. Bir de bu ürünlerin devamı gelmeyecek artık, gelemez çünkü eu4 gereksinimlerini karşılamıyor. Yedek parça durumu da benim için çok büyük soru işareti, yani ben alırsam büyük ihtimalle satmayacağım. Az yakan ikinci motor olarak hep tutacağım, o yüzden düşündürüyor beni...

Serviste ayrı dert, vites kolu düşen biriyle konuştum hem de ilk bakımından sonra, tabi çok sıkılıp yalama yapılmış yuvalar vidalardan falan da bahsediliyor. Yani ben hem motoru hem üstüne gerekli alet edevatı almam hemde oturup saatlerce orasında şu var burasında bu var diye sürekli kontrol etmem öğrenmem lazım. O kadar zamanım ve sabrım olur mu onu ölçüyorum.

Yine de tüm bunlara rağmen eğer yakın zamanda işsizlik sorunu çözülürse benim için en güçlü seçenek bu gibi duruyor.

Neyse iş durumu hal olsun, gerisi dert değil.

Tipi güzel fırlamanın

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi endişelerimi dile getireyim; vites geçişleri, sahte boşlar, sürekli gevşeyen vidalar biraz düşündürüyor... Yoksa fiyat ve kağıt üstüne bir de piyasaya baktığında iyi bir seçenek gibi duruyor ama verilen para da 6000 TL az bir para değil. Tekrarlıyorum piyasaya göre güzel seçenek tabi ki. Ama çok az daha verip sıfır hunk alabilirim... Ya da yazdan sonra ikinci el superlight...

Kendime güvensem ( ufak sorunlarda orasını burasını yapmak konusunda) düşünmeden alırdım. Bir de bu ürünlerin devamı gelmeyecek artık, gelemez çünkü eu4 gereksinimlerini karşılamıyor. Yedek parça durumu da benim için çok büyük soru işareti, yani ben alırsam büyük ihtimalle satmayacağım. Az yakan ikinci motor olarak hep tutacağım, o yüzden düşündürüyor beni...

Serviste ayrı dert, vites kolu düşen biriyle konuştum hem de ilk bakımından sonra, tabi çok sıkılıp yalama yapılmış yuvalar vidalardan falan da bahsediliyor. Yani ben hem motoru hem üstüne gerekli alet edevatı almam hemde oturup saatlerce orasında şu var burasında bu var diye sürekli kontrol etmem öğrenmem lazım. O kadar zamanım ve sabrım olur mu onu ölçüyorum.

Yine de tüm bunlara rağmen eğer yakın zamanda işsizlik sorunu çözülürse benim için en güçlü seçenek bu gibi duruyor.

Neyse iş durumu hal olsun, gerisi dert değil.

Tipi güzel fırlamanın
    işte çinli motorların kaderi bu, başka bir ustaya götürüp iyice sıktırmak lazım vidalarını, o zaman çok sıkıntı çıkaracağını sanmam zaten arıza yapacak bozulacak kırılacak bi tarafı da yok gayet basit makine :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bunu fuarda görmüşdüm işçiliği ve tasarımı hoşuma gitmişdi o monoblock dedikleri şey arkadaşlar aliexpress de satılıyor sonradan kendi motoruna takmak istiycekler olabilir hatta farklı varyasyonları satılıyor stoplusu falan..

fuarda motoru tanıtan arkadaşada demişdim bundada kıpraşımlı böbrek döken motordanmı koydunuz diye öyle bir gülüşmüşdük..

Bu motoru ben alsam şahsen şehir içi sürmelik alırdım uzun yolada güzel ayrı yüksek hacim bir motor alırdım.. ama bunu alsaydım komple vidasından somonuna kadar söker parçalar bir daha toplardım.. çünkü vibrasyonun bence motorun kendiyle ilgisi yok , aynı tipde mantıkda motorları japonlarda kullanıyor onlarda vibrasyon azken vida gevşemesi olmuyorken bunlarda oluyorsa sorun motorda değil işçilikde dir diye düşünürüm ben..

şahsen toplarken sıfırdan bütün somonlar civatalar bağlantı yerlerine keçe,conta uygulaması yapardım sele altına vibrate emici yalıtım malzemesi belki şase bağlantı noktalarınada görünmiycek iç kısımlara aynı malzemeden uygulardım.. vidaları sıkarken de hepsine tek tek locktite yapardım.. bak bakalım vibrasyonmu kalıyor gevşeyen vidamı oluyor yoksa daha başka bir şeymi..

ilerde ufak ufak zaman içinde aksesuar süslemede yapdınmı apaçiye kaçmıycak kadar gayet bence yakışıklı dikkat çekici olurdu.. seleye bir yüzünü değiştir baklava desenli kahverengi yada sütrengi yapıcaksın, ön fara koruma takıcaksın o para değil zaten lastikleri metzeller enduro tipi lastikleri var biraz kalın baklalı ben burdayım diyen cafe racerlara çok yakışıyor ondan takıcaksın birde ilerde sıkılırsan bir rengini farklı dikkat çekici bir renge boyattınmı .. her ortamda ben burdayım der motor..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)