Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

RKS Winner 200 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Adam akıllı olsun bir tanede olsa yeterlidir. XPulse tip olarak Winner kadar değil Winner'ın tasarımını gerçekten çok güzel yapmışlar. Titreşim de @foolishman dediği gibi az olursa sıkıntı yoktur. Enjeksiyonlu zorunlu olduğunda 400 cc olarak getirilirse tabi ki daha iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamıyla size katılıyorum.Ne sesi ne de dijital göstergesi olup olmaması önem arzetmiyor. Eğer uzun mesafeler kat edeken içinizde şimdi yolda kalırmıyım şüphesi uyandırmıyorsa korkmadan alınacak bir motor odur.
    Onuda kullanıcıları zamanla anlayacaktır. RKS'nin 2015'ten sonra gelen modellerin de öyle kronik bir arıza olduğunu duymadım. Winner biraz daha farklı bir segment umarım aynı kaliteyi hatta daha fazlasını yakalamışlardır.

Motosikleti
    dominar 400
    Fiyatı 8.000 / 8.500 arasında olsaydı. Hemen alınırdı. Üzerindeki çantaların aynısı AliExpress sitesinde 1.350 TL bunu düşünce 7.150 TL olurdu. Bu makul bir fiyat. Haydi buradan vazgeçtik diyelim. Gaziantep üretim ini veya montajını yapan firma. Bu motorun acil parça ihtiyaçlarını ne kadar hızlı karşılayacak. Bu da düşündürüyor insanı. Servis ağı marka motosikletler için sorun değil. Ama diğer markalarda iyi bir servis bulmak çok zor. RKS bu anlamda da düşündürmüyor değil. Ama şimdiden kullanıcı arkadaşlara hayırlı olsun diyor, yorumlarını bekliyorum.
    Seko bunu beğendi.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyatı 8.000 / 8.500 arasında olsaydı. Hemen alınırdı. Üzerindeki çantaların aynısı AliExpress sitesinde 1.350 TL bunu düşünce 7.150 TL olurdu. Bu makul bir fiyat. Haydi buradan vazgeçtik diyelim. Gaziantep üretim ini veya montajını yapan firma. Bu motorun acil parça ihtiyaçlarını ne kadar hızlı karşılayacak. Bu da düşündürüyor insanı. Servis ağı marka motosikletler için sorun değil. Ama diğer markalarda iyi bir servis bulmak çok zor. RKS bu anlamda da düşündürmüyor değil. Ama şimdiden kullanıcı arkadaşlara hayırlı olsun diyor, yorumlarını bekliyorum.
    Titanic modelini kullandım bir zamanlar o zamanlar servis ağı şimdiye oranla daha azdı hatta bulunduğum yerde yakın servis yoktu fabrikayı aradım yardımcı olabilirseniz farklı bir servise gideyim dedim beni Kuba servisine yönlendirdiler parçayı da oraya gönderdiler servis yapabilir mi diye kafamda şüphe oluştu başlarda ses etmedim gittim servise servise nasıl yapılacağına dair video çekip yollamışlar. Kaç sene önce bunu yapan firma şimdi parça sıkıntısı yaşamaz bence

Motosikleti
    dominar 400
    22-25 Şubat istanbul da motosiklet fuarı var. Çoğu arkadaşlarımız bu fuara gidecektir. Bu motosiklet konusunda çok daha sağlıklı yorumlar bulacağız. Ama kanımca Bir Bajaj kadar popüler olamayacak gibi. Neden mi? Öncelikle donanımına göre fiyat birazcık abartılı. Diğer konu euro 4 normları konuşulurken biz hala karbüratör, balata fren konularının hep yorumlandığını göreceğiz. Çok yakışıklı bir motor getirmişsin ama bir türlü yeniliklerle donatmamışsın. kardeşim 3-4 bin lira çık yukarı bu motorun 250 cc, enjeksiyonlu, disk frenli, dijital göstergeli olanını. Bak bakalım kim tutar seni. ver piyasaya akıllı bir fiyat bak bakalım kim tutar seni. Bajajcılar kadar olamadı bu antepli firmanın akıl hocaları. Marka yapmaya bak bu RKS yi. anadan atadan kalma bildiğimiz şeyleri sunma Türk Milletine. Biz bunu hak etmiyoruz. RKS 150 titanic kullandım. parça Yedeklemek istediğimde git yetkili servisten al diyorlardı. Arkadaş dedim o zaman. Bu mercedes mi, BMW mi ki parçayı antep den isteyip daha sonra gidip servisten alayım. Verim yatırımcı ilişkilerine Bajaj ın Ekrem Ata'sı gibi birini. Görün neler olacak. Motosiklet getirip 3-4 parçasını toplayıp. Arkasında durup durmayacağınızı beklemek ömrümüzü tüketir. Bence Bu motosikleti üreten firma Winner 200 ü üretene kadar. Antep baklavası üretsin. Bir şeyi de hak ettiği gibi yapın. Bizleri mecburcu bırakmayın. Piyasayı araştırın. Yok mu aklı başında tasarımcılarınız? akıl hocalarınız. Eğer görünüşü güzel winner 200 ünüz piyasa da tutulmazsa bu sizin tek başına fiyat politikanız olmayacak. Vizyon sahibi olmayan hatta motosiklet nedir bilmeyen akıl hocalarınız olmasındandır.

Sevgili arkadaşlar bunları yazarken amacım bu harika görünüşlü motoru alan arkadaşları kızdırmak değil. Sadece firmanın yetkilileri bunları okuyorsa bir şeyler çıkarabilmesi.Umudum yok ama.

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlı uğurlu olsun çantaları sökünce motor GS'ye gerçekten benzemiş çanta demirlerini sökebilirsen daha güzel duracaktır. Arka ledleri tamamen mi söktün motordan
    Evet tamamen söktüm. Çantaların içindeydi ve soketleri koltuğun altındaydı. Çok kolay bir şekilde söküldü.

Lütfen daha sonra 250-300 km uzunluğunda bir yolculuk yaptığınızda, yorup yormadığı, selenin rahatlığı veya rahatsızlığı,ortalam hız, yakıt tüketimi, titreşim,yığılma vb. bilgileri de paylaşırsanız sevinirim.
    Motorola her gün 50 km git- 50 km gel şeklinde yol yapıyorum. Şuan toplamda 700 km yol yaptım. Ancak uzun yola çıkmak gibi bir şansım ve vaktim yok. Yeni bir kullanıcı olmadığım için motorun uzun yolda insanı “hiç” yormayacağına eminim. Selenin çok çok konforlu olduğuna eminim. Titreşim konusunda da gayet iyi motor, çok ciddiyim titremiyor motor Yığılma derken ne demek istediğinizi anlayamadım. Kusuruma bakmayın.

Hep pozitif konuşmak mantıksız olur. Bugün 700 km’yi gördüm ve negatif yanları da var motorun. Mesela yakıt konusunda hesaplama yapmamış olsam da biraz fazla yaktığını düşünüyorum. Rodaj bittikten sonra daha detaylı bir yorum yapabilirim bu konu hakkında, belki de utandırır motor beni..
    Ortalam hız.. Rks’nin resmi tanıtım videosunda 115 tarında bir hız belirtiliyordu. Ancak ben motorla maksimum olarak 105 km hızı gördüm. Benim için gayet yeteri bir hız ancak sabit bir şekilde bu hızda gidebilir miyim bilmiyorum. Bir kullanıcı youtube üzerinde yayınladığı video da dişlinin değişmesi gerektiğini falan söylüyordu, bu konuda haklı olabilir. Çünkü motor bana güçlü geliyor, çok hızlı bir şekilde hızlanıyor. Ama top speed konusunda çok yetersiz. Yetersiz derken.. Benim motoru alırken beklentim 100 km hız ile sabit bir şekilde gidebilmekti. Umarım dişli değişikliği ile bu sorunu ortadan kaldırabilirim.

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @foolishman tekerin düz bassın dostum. Rodaj sürecini tamamladıktan sonra bizlere daha detaylı bilgiler aktarırsan seviniriz. Mümkünse arazi yolcuğu yapabilirsen bizler için çok daha iyi olur.
    Maalesef araziye çıkabilecek bir vaktim yok. Ama kaldırım konusunda tam puan veriyorum asdfa :D

Bugün bir video yayınlamaya çalışacağım.
    herkese iyi günler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motorunu yeni alan arkadaslara hayirli olsun.Benim kafama takilan bir soru var..
    Ozellikle cinli zibil gibi uretilen farkli 200cc lik modellere bakiyorum, hepsi birbirinin aynisi.Birbirinin aynisi bile degil hepsinde cg tip motor, farkli kasalar, ayni teknoloji,yalandan yazilma hp guc degerleri..Arkadas yazmis top speed 105 diye, top speed kiyaslamiyorum ama bu 200cc cinlilerin muhabbeti ne anlamadim.Yillardir ayni sadece etrafinda kasa degisiyor.Hicbir teknolojisi olmayan cc-guc karsilastirinca bes para etmez motorlar.Kasasi mi hosunuza gidiyor, yoksa baska bir sebepten mi tercih ediyorsunuz.Cok uzucu gercekten yanlis anlamayin bu paralara NS200, Hyosung yeni kasa GD250 N gibi motorlar alabilecekken neden bu teknolojide bir motor merak ediyorum..Az desen yakmaz, enjeksiyon yok, su sogutma yok, hiz zaten yok, gorsellik desen enduro sevenleri anlarim da bildigin bisiklet gibi duruyor bu motor.Hani desem 10 bin kusur veriliyor tamam o yok bu yok ama diger motorlardan ayiran su var diye, ben hicbisey goremiyorum.Fiyatini simdi gordugum icin yazmak istedim gercekten alim gucu bu kadar dusukken bu motoru 0 KM alip bu paralari veren arkadaslara helal olsun

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu yeni alan arkadaslara hayirli olsun.Benim kafama takilan bir soru var..
    Ozellikle cinli zibil gibi uretilen farkli 200cc lik modellere bakiyorum, hepsi birbirinin aynisi.Birbirinin aynisi bile degil hepsinde cg tip motor, farkli kasalar, ayni teknoloji,yalandan yazilma hp guc degerleri..Arkadas yazmis top speed 105 diye, top speed kiyaslamiyorum ama bu 200cc cinlilerin muhabbeti ne anlamadim.Yillardir ayni sadece etrafinda kasa degisiyor.Hicbir teknolojisi olmayan cc-guc karsilastirinca bes para etmez motorlar.Kasasi mi hosunuza gidiyor, yoksa baska bir sebepten mi tercih ediyorsunuz.Cok uzucu gercekten yanlis anlamayin bu paralara NS200, Hyosung yeni kasa GD250 N gibi motorlar alabilecekken neden bu teknolojide bir motor merak ediyorum..Az desen yakmaz, enjeksiyon yok, su sogutma yok, hiz zaten yok, gorsellik desen enduro sevenleri anlarim da bildigin bisiklet gibi duruyor bu motor.Hani desem 10 bin kusur veriliyor tamam o yok bu yok ama diger motorlardan ayiran su var diye, ben hicbisey goremiyorum.Fiyatini simdi gordugum icin yazmak istedim gercekten alim gucu bu kadar dusukken bu motoru 0 KM alip bu paralari veren arkadaslara helal olsun
    Çok teşekkür ederim iyi niyetlerin için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    2. el honda spacynin 7.500 lira olduğu memlekette şu motora 10 bin çok diyorlar :D yeni banım açıldı daha konuşurdumda neyse.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    @foolishman sen neden ustune alindin anlamadim..Topic in sahibi sensin sanirim

@extagon banane ne spacy den arkadasim.verdigim ornekleri okumuyor musun ? NS 200, GD 250R varken bu fiyatlara sacma oldugunu soyluyorum.Yoksa rs125 suan 24.000 e satiliyor.Yok bani kalkmis yok bilmemne olmus cokta seyimdeydi.CG teknolojisi motora tel jant ve yuksek oldugu icin 10.000 ve ustu mantikli evet haklisin..biri yok banim kalkti biri memleketi satin almis gibi tavirlar, alternatifler varken neden bu motorlara yoneldiginizi merak ettim sordum bir art niyet olmadan.istiyosunuz ki kimse fikrini soylemesin merak etmesin siz aldiniz ya memleketin en iyi motoru
    yns0707 bunu beğendi.

Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el honda spacynin 7.500 lira olduğu memlekette şu motora 10 bin çok diyorlar :D yeni banım açıldı daha konuşurdumda neyse.
    Çok fazla kafaya takmamak lazım ben öyle yapıyorum. Şekil 1A

Haklısın dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125

@extagon banane ne spacy den arkadasim.verdigim ornekleri okumuyor musun ? NS 200, GD 250R varken bu fiyatlara sacma oldugunu soyluyorum.Yoksa rs125 suan 24.000 e satiliyor.Yok bani kalkmis yok bilmemne olmus cokta seyimdeydi.CG teknolojisi motora tel jant ve yuksek oldugu icin 10.000 ve ustu mantikli evet haklisin..biri yok banim kalkti biri memleketi satin almis gibi tavirlar, alternatifler varken neden bu motorlara yoneldiginizi merak ettim sordum bir art niyet olmadan.istiyosunuz ki kimse fikrini soylemesin merak etmesin siz aldiniz ya memleketin en iyi motoru
    verdiğin örneklerin enduro ile ilgisi yok. kendi klasmanına göre yargıla motoru. o motorlarla uzun yol yapamaz dağa taşa çıkamazsın. ayrıca hepsi köpek gibi titriyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tamamen katılıyorum. Benim açımdan o motorları birbirinden ayıran iki temel nokta var. Birisi titreşim olup olmaması, diğeri de sele rahatlığı. Bu modellerin çoğunluğunun selesi taş gibi ve ince oluyor ve uzun yola çıkarsanız rahat edemiyorsunuz. Asıl ihtiyaç duyulan uzun yol rahatlığı içinse geniş ve yumuşak bir sele şart. Şu anda bunu sağlayan üç veya dört model var, onlar da hep Çinli motorlar. Bana göre CRF250 ile Ralli bile uzun yol motorları değiller. Bizim firmalarımız model seçmekten aciz oldukları için bir türlü her işi görebilecek enduro motor getiremediler. Bakın Mondial RX3 rahat ama titreşimli bir motor. Winner ise rahat ve arkadaşın söylediğine göre titreşimsiz ama hem pahalı hem de o paraya göre enjeksiyonla arka disk fren eksik ve çantalar da çok gereksiz. Ben gereksiz derken yanda çıkıntı yapmasını kastetmiştim ve bakın alan arkadaş çantaları hemen sökmek zorunda kalmış ki muhtemelen alanların tümü aynı şeyi yapacaktır. Siz kafanıza göre 200 cc motoru makyajlayıp, şişirip 1000 cc muamelesi yapamazsınız. Bunu alan adam sürekli uzun yol gitmeyecek, bilakis konforlu bir şekilde şehir içinde gezmek isteyecektir. O çantalarla da bir yerlere takılmadan bunu gerçekleştirmek mümkün değil.

Bahsettiğim özellikleri karşılayan tek motor V-Strom 250 ama onun da fiyatı malum. Umalım da başka bir firma şöyle 250 cc, enjeksiyonlu, konforlu, titreşimsiz bir model getirmeyi akıl etsin. Shineray da bunlardan var ama RKS seçmeyi becerememiş, seçtiğini de doğru fiyatlandıramamış.
    Zippo's ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğin örneklerin enduro ile ilgisi yok. kendi klasmanına göre yargıla motoru. o motorlarla uzun yol yapamaz dağa taşa çıkamazsın. ayrıca hepsi köpek gibi titriyor.
    Tamam bende onu soruyorum guzel kardesim.Bu motoru sirf jant ve yuksekliginden dolayi mi hicbir teknolojisi olmamasina ragmen tercih ediyorsunuz diyorum.Kopek gibi titriyor dedigin motor GD 250 N e bindin mi ? Ben test ettim ondan soruyorum.amortisorlerini virajini test ettin mi ? Bu motordan daha az yaktigina emin olabilirsin, gidisine de goz atabilirsin youtube dan.Arada ki kalite farkindan bahsetmiyorum zaten.Bu motor cok uzun zaman degil aylar once 10.000 ₺ ye sifiri satiliyordu.Diyosaniz ki evet yuksek ve araziye daha uygun oldgu icin sectik eyvallah.Sordugum da buydu zaten.Diger turlu hicbir mantigi yok cunku ( bana gore )

Selamlar,

Video edit yapabilecek vaktim yoktu direk ham halini yüklüyorum. Kötü sesler cızırtılar falan için özür diliyorum herkesten.

Sadece öyle dümdüz gidiyorum, açıklama falan yok çünkü kamera mikrofonum yok.

https://youtu.be/Ss_m_q7d-vs

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Beyler bu donanimla bu tenolojiyle ve bu fiyatla bu motor ölü doğdu.
    Kabullenelim. Ve dağılalım.
    Zippo's ve hitit63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu arada bundan çok daha üstün olan 250 cc modelin Ukrayna'daki fiyatı 1214 €. Hesabınızı yapın.

Sayın RKS yetkilileri, bu motoru Titanium 220 fiyatına verin satış rekorları kırsın. Bu haliyle elinizde patlayacak. Aynılarını Anton 200 için Spada'ya yazdım, sallamadılar, iki sene önce vermeleri gereken fiyata bu sene indiler, motor kaybolup gitti. Yazık etmeyin şu güzelim motora ve yol yakınken fiyatını indirin.
    Zippo's ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    dominar 400
    Seko gerçekten doğru söylüyor. Bu fiyat ile bu motorun geleceğini öldürmeyin. Çekin 2000 tl aşağı. Çantaları da sizde kalsın. Rks yöneticileri.
    cenkito bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Çantaları beğendim, yedek parça olarak satılırsa alırım.

Motosikleti
    dominar 400
    Ali express de aynı çanta var fiyatı 1.300 TL civarında.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)