Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

RKS Winner 200 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200

şu yağdan ve gidon yükseltme sipariş ettim,deneyimlerimi yazacağım.

gidon yükseltme olayında gaz teli yetmeyecek gibi geliyor ama bakalım. bunun dışında mobil ve motul 15-50 kullandım vitesler halen kemikli,birde ipone deneyelim bakalım

bu arada arka teker çabuk kitleniyor,ısınana kadar kaymadan durmak imkansız. (3 bar fazla hava basmamında rolü olabilir)

devamı gelecek coming soon....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    [QUOTE=hn33;4450583]Honda crf250l den sonra winner 200 ilac gibi geldi[COLOR="Silver"]

Bu motor Crf 250den daha mı iyi?

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    [QUOTE=bpak;4462479]
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda crf250l den sonra winner 200 ilac gibi geldi[COLOR="Silver"]

Bu motor Crf 250den daha mı iyi?
    degil ama çokta aratmıyor ilk dikkatimi çeken crf den rahat olmasıydı ama crf den güçsüz

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200

bir gidon yükseltmenin sürüş keyfini bu kadar arttıracağını tahmin edemezdim,sıra yağ değişiminde coming soon...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/graqn5.jpg

bir gidon yükseltmenin sürüş keyfini bu kadar arttıracağını tahmin edemezdim,sıra yağ değişiminde coming soon...
    Yarım saattir resmi çözmeye çalışıyorum reis gözlerim kanadı sağol

cafeole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer - Mondial MR150 - Vespa PX-200E '93
    Merhaba arkadaşlar,

Bende yazı motorsuz geçirmemek ve ötv indiriminden faydalanmak için rks winner aldım. almadan önce araştırdım fakat çok detaylı inceleme göremedim, şuan 780 km de, inceleme yayınlamak için 1000 olmasını bekliyorum. Benzin göstergesi bozuldu (sanırım şamandıra), vidalar gevşiyor (locktite), vites aralıkları çok kısa, şimdilik memnuniyetsizliğim sadece bunlar. Seyir olarak 80-85 km/s aralığında konforlu, 90/100 titreşimli ve rahatsız edici oluyor ki devasa bir arkada dişlisi var. Benim gibi %60 asfalt %40 patika gezecekseniz dişli değişimi istiyor. Şehir içi çok keyifli bir motor ve dikkat çekiyor diyebilirim. arka çantaları çok kaliteli ve fonksiyonel fakat trafikte daha çok sürdüğüm için çıkarttım (sadece 4 vida ile söküp garaja koyabilirsiniz). 1000 km olduğunda bakımlarını yaptıktan sonra detaylıca yazmaya çalışırım. Tavsiye edilir.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Merhaba bende rks winner 200 satın alarak aranıza katıldım daha 340 km'de motorum. Allah kaza bela vermesin inşallah.10 yıl önce motosiklet ile takla attığım için hanım tarafından yasak yemistim motosiklet konusuna ama ikna çalışmalarım sonuç verdi ve winner ı görünce hiç araştırmadan o heyecanla hemen aldım. Amacım yavaş yavaş gezmek yeri geldiğinde toprak taş köy yollarında kafa rahatlığı ile dolaşmak. Umarım uygun motor seçmişimdir. 8900 dedi bayii 8700 e düştü 2 adet kaskla birlikte 9500e aldım. Arka çanta ve eldiven hediye etti bayii sağolsun. Motosikletin yakıtını doldurdum ve yakıt göstergesi E ye gelince yakıt aldım 336 km'de 12 litre ile doldu yani 85 liralık benzinle 336 km yol gitmiş oluyor. Bunun 95gidis 95 dönüş 190 km si uzun kabul edilirse uzun yol diğerleri 5-10-20 km'lik kısa mesafeler ve 20 km si toprak dağ yolu. Titreşim olayı var illaki ama şu anda beni rahatsız etmiyor ve başka bir motorla kıyaslama imkanım yok. Sanki zincirden bir ses geliyor gibime geliyor özellikle eşimle ve arkada biraz yük varsa daha belirgin gelen bir zincir sesi duyuyorum beni rahatsız ediyor ama motor gidiyor birşey yapmam gerekiyor mu bilmiyorum ama sanki zinciri gerdirmek gerekiyor en kısa zamanda servise soracağım. Şimdilik aktaracağım şeyler bunlar. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim iyi geceler
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    750 km de ilk bakıma girdi daha benzin almadım (en son 336 km'de almıştım şu an yine ibre E de). Servis yağını değiştirdi,zinciri gerdi , motordaki vidaları sıktı , orta amartisör çok yumusakmış biraz sıktı ve gerginleştirdi, ön dişliyi motor rahatlasın diye çok az büyüttü biraz da olsa motorda rahatlama oldu bakım ücreti 100 lira aldı standartları nedir bilmiyorum ama bence uygun. Bu arada bu motoru pek kullanan yok galiba. Şu ana kadar bana bir memnuniyetsizlik yaşatmadı motorum umarım da yaşatmaz. İyi geceler
    Cuma7 bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba. Ben de winner 200 alarak aranıza katıldım. Bir kaç soru sormak istiyorum. Motorum arada bir sönüyor. Giderken özellikle 1. 2. Viteslerde yapıyor bunu. Hızlanınca sıkıntı yok ama.
    Birde genelde artçılı sürüyorum motor sıkıntısız ancak sele konforu artçıda sıkıntı. Nasıl çözebilirim? Varsa sizin sorularınız alabilirim.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Winner 200

İlk 30 km’de farkettiklerim

Öncelikle merhaba ,forumda yeniyim , rks winner 200 aldım, motor eve gidinceye kadar 30 km’de eksikliklerini belli etti yazmak istedim. Egzozun konumundan dolayı sağ taraftaki depoya giden ışığın lamba kablosu egzozdan çıkan sıcaklıkla eridi ayrıca bu kablo sol tarafa gidene göre daha kısa depo açıldığında tam açılmıyor, gidondan motor bloğuna doğru inen debriyaj kablosu o kadar dandik konulmuş ki dönüşlerde iskelete sürtüp yırtıldı, sağ tarafta bacağımı yasladığım plastiğin vidası çaprazlamasına öylesine sıkılmış.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Öncelikle geçmiş olsun. Gerçekten üzücü şeyler yaşamışsınız. Muhtemelen montaj hatası yaşadığınız sıkıntılar. Aldığınız bayii servis aracılığıyla problemlerinizi çözecektir diye umut ediyorum. Ben yaklaşık 4000 km yol yaptım Bozyazı dan çıktım Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir'in hemen hemen bütün koylarını gezdim daha sonra Denizli Afyonkarahisar Bolvadin Konya Kahramanmaraş ve son nokta olarak Mersin Bozyazı da turumu sonlandırdım Bu turu artçım (eşim) , motosikletin çantaları üstüne kendi çantalarımızı çadır ve matlarımızı da bağlayarak tamamladım. Çok şükür bir kaza bela olmadan. Ha yolda sıkıntı yaşamadım mı ? Elbette yaşadım Antalya da kick star calişmadı ayak marşı ile devam ettim Antalya dan köprülü kanyon istikametine geri döndüm iki gün köprülü kanyonda çadır kurup rafting yaptıktan sonra tekrar Antalya ya dönüp serviste sıkıntısını 20 TL ye hallettim akü sigortası yanmış. Daha sonra Fethiye ölü denize tam indigim esnada arka teker kitledi bu biraz zamanımı aldı çünkü yakında hiç bir servis yok Rks nin en yakın servisi 3 saat uzaklıkta olduğunu gelemeyeceğini söyleyince en yakın Fethiye sanayisinde bir motosiklet ustasına ulaştım ancak aracına yükleyip iş yerinde tamirini yapabileceğini söyledi tamam ustam dedik geldi kamyonetine motosikleti yükledik gittik ben arka tekerde balatalar şiştı ondan hareket etmiyor zannederken balatalar tertemiz çıktı cant yuvasında fabrikasyon alüminyum çapak kalmış oda balataların ısısıyla cantta eriyip kaynattış. Kaynama yerlerini temizlediler birde daha önce akü sigortasının yanmasına sebep olup işlevini yerine getirmeyen flaşör ü değiştirdiler yoluma devam ettim. 2500 km bakımında İzmir de Rks yetkili servisi Aydoğdu motora girdim ilgili alakalı insanlar gerçekten sohbetleri hoş motora detaylı baktılar bakımını yaptılar ekstra olarak korna yı değiştirdim hiç duyulmuyordu sesi çok cılız çıkıyordu şimdi çok daha iyi , sonuç olarak motorda herhangi bir sıkıntı yok yoluma devam ettim. En başı unuttum Anamur Gazipaşa arası km göstergesi gitti sebebini anlamadım Antalya da farkettim km teli ön tekerdeki yuvasında çıkmış tekrar taktım . Yani yaklaşık 150 -200 km gostergede eksik. Ha bide titreşim gerçekten var özellikle 70 km den sonra ben hep 90-100 km hızla gitmek zorunda kaldım diğer arkadaşlara yetişebilmek için ( Onlar arabayla geldiler ) titreşimden ellerim ve oturgaçlarım gerçekte uyuştu. Sele üstüne bildiğiniz ev minderi koyduk biraz olsun rahatlattı. Bu titreşimden dolayı motorun farını tutan iki vidadan biri ve iç tarafta km göstergesini tutan iki vida da düşmüş (İzmir'de usta takmakta gerçekten zorlandı) bunların dışında zorlandığım Datça ya giderken özellikle İzmir Alaçatı ya giderken K.Maraş a giderken Nurdağı Viyadüklerinde rüzgardan gerçekten çok korktum. Artçım ve yüküm olduğu halde rüzgar beni yoldan atacaktı neredeyse. Ha bir şikayetimde çamurluklardan olabilir en ufak bir su birikintisinden bile geçsem bacaklarıma sıçratıyor ne varsa. Bunların dışında sorun yaşamadım çok şükür yavaş yavaş gezeceksiniz size dünyayı gezdirir eminim ama hızlı gideceğim diyorsanız ( hızdan kastım 80 ve üstü ) oturgaçlarınız ve elleriniz bilekleriniz ne kadar dayanırsa. Sonuçta motor uzun yol motoru değil ama istenirse yapıyor. Egsoz konusuna gelirsek egsoz çıkışının önüne çanta demiri ve plakanın sağ köşesi geliyor orda bir mühendislik hatası var evet ama benim kabloda bir sıkıntı yok ancak benim plakalık plastik ve sağ üstten erime yapmış. Çanta demiri de sıcağa maruz kaldığı için zamanla boya atıp orasıda deforme olacaktır. Özetle ben keyif alarak gezimi yaptım ve tamamladım şimdi en kısa zamanda Anamur Ateş motor Selahattin ustaya 4500 bakımını yaptıracağım inşallah. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim. İyi geceler
    Cuma7 ve nicknamer bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Winner 200
    Teşekkür ederim ,bende rodaj bittikten sonra tek başıma uzun yol düşünüyorum,sıkıntıları paylaşmanız güzel olmuş dikkate alacağım ,artçıyla beraber bindiğinizde sizin motorunuzda da zincirde sürtme oluyor mu ? Bi defa servise gittim zinciri sıktı ancak tekrar bolarıp sürtmeye başladı ,kontra somunu çözüm olabilirmi sizce?
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Kontra somunu neresi bilmiyorum ama motorun tam ortasında amartisör yayı gibi birşey var onu servis sıkarak sertleştirilmişti ondan sonra sıkıntı olmadı. Sıkıntı olarak bir şeyi yazmayı unutmuşum o da eğer gece yolculuk yapacaksanız şehir içlerinde sorun yok ama şehirler arası yollarda, orman yollarında ve atıl yollarda motosikletin ışıkları çok yetersiz mutlaka değişmesi lazım çok cılız ışık veriyor.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Winner 200
    Çok teşekkür ederim amortisör sıktırmak daha mantıklı olur dediğiniz gibi,kullandıkça sıkıntıları yine yazmaya devam edeceğim bileğimi olup önlemini alalım
    Cuma7 bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım bir kusurum olursa şimdiden affola.

Bu hafta sonu rks 200 winner alıyorum Allah nasip ederse. Sizlerin değerli yorumları benim için çok önemliydi. Evet gönül çok çok daha iyilerini gs🤩leri falan ister ama fiyat performans olarak daha oralara çoook var. Forumu okuduğum kadarıyla kronik pek problemi yok bu motorun. Evet bir çinli gibi belki gevşeyen vidalar atan zincirler olacak ama ne kadar ekmek o kadar köfte. Beni düşündüren taraf üzerindeki lastikler asfalt kullanımında çok fazla problem yaratırmı. Yani kuru zeminde kayma veya ıslak zeminde aşırı kayma gibi. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Öncelikle şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah kazasız belasız binersiniz. Lastikler de daha daha detaylı kullanan vardır illaki ama benim kullanımım ile kuru asfaltta bir sıkıntı yaşamadım , sadece otobanların viraj , viraj öncesi , rampalı virajlarda yaptıkları uzun tırtıklı kısımlarında kayma hissi verdiği için güven vermiyor. Islak asfaltta ise mümkün olduğunca yavaş gitmenizi tavsiye ederim hem üstünüz batıyor ön çamurluk tipinden dolayı hemde lastikler bildiğiniz kayıyor
    dr_kimble ve Cuma7 bunu beğendiler.

@marasfatihi çok teşekkürler bilgilendirme için. Dün alacağım motorda test sürüşü yapma fırsatım oldu. Resimlerden daha heybetli ve kaliteli duruyor. Alacağım kişi ilk sahibi 5800 km yol yapmış, motordan çok onun yorumlarını analiz ettim. Herhangi bir sıkıntı yaşamamış, yolda kalmamış, titreşim ile ilgili bir sorunu olmamış v.s. yani motordan memnun araç alma ihtiyacından dolayı satıyormuş. Yarın sabah satışı gerçekleştireceğiz. Motoru kullandıktan sonra daha detaylı paylaşımlarda bulunabilirim.
    Cuma7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Birşey değil bildiğim ve bindiğim kadarıyla paylaşım yapıyorum. Hayırlı olsun forumun tabiriyle tekeriniz düz basın inşallah. Evet motor resimlerden daha büyük ve gösterişli. Yaşlı , genç , çocuk çok sorularla muhatap olacaksın kullanımın boyunca biraz merakı olan gelip soracak hayran yüz ifadeleri ile " abi-delikanlı-genç-bilader " kaçlık bu makina diye sonra sen 200 lük deyince yüzlerini buruşturup " hıııı bayada büyük gösteriyor hâlbuki deyip " kimi uzaklaşacak kimi devam edecek sormaya "hava soğutmalı mı sıvı soğutmalı mı " hava diyeceksin bu uzun gitmez diyecekler , ben eşimle ve kendi cantalarının üstüne üç dolu dolu çanta çadır ve matlarımızla 4000 km'lik tur yaptım, yapıyorum diyeceksin(dedim) şarıracaklar ve çoğu tebrik edip takdir edecek... Vs. Alacağın kişi titreşimde sorun yaşamamış derken motorun titremediğini iddia ediyorsa ya hiç uzun yol yapmamış ya motorla şase arasına bişeyler yerleştirip titreşimi azaltmış yada selenin üstüne yada altına bişeyler koymuştur öyle birşey varsa lütfen bizimle de paylaşsın çünkü motor titriyor yani titreşim var
    Cuma7 bunu beğendi.

Evet motoru aldım. C.tesi günü forumlardan okuyup servis kalitesinden memnun kalınan izmir aydogdu motorda bakımını yaptırdım. Gerçekten güleryüzlü Hüseyin Bey.
    80-85km hıza çıktığımda titreşim evet hissediliyor. Benim için şu an yeterli hızlar. 3000 ila 5000 devir arasında ufak bir tekleme sorunu yaşadığımı söyledim karbüratörü söküp temizlediler fakat yine tekleme sorunu yaşıyorum. Salı günü tekrar götüreceğim. Garantsi devam ettiği için çok fazla dert etmiyorum 😁
    @marasfatihi c.tesi servisten çıktıktan sonra mitsubishi canter kamyon kullanan bir arkadaş korna çalıp kenara çekmemi istedi. Durdum indi geldi yanıma "ya kardeşim kusura bakma bende bu motordan bakıyorum" dedi. 😁😁😁 Aynen dediğin gibi yani bakışları üstünüze çekiyor. Tabi arkadaş istanbula gidip gelebilirmiyim diye sordu dedim şansını zorlama hiç 😀
    Ama zevkli bir motor biraz eğlendikten sonra satıp inazuma ya doğru bir geçiş planlıyorum kafamda. Hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    Rks winner 200
    Hayırlı olsun tekleme sorunu ben hiç yaşamadım ama İnşallah sıkıntılı bir durum değildir. Aydoğdu motordaki inazumaya mı gözünü diktin yoksa 🙂 ismini hatırlayamıyorum ama bir abimiz vardı orda Balkan turu - karedeniz turu yapan yaşı fazla olsada maşallah ruhu genç kendisi dinç bir abi🙂. 2500 bakımına İzmir de denk gelmiş burada yaptırmıştım. Kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)