Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar herkese kazasız belasız sürüşler inşallah. Bende bir hafta önce Dragon50 aldım çok memnunum. Herkese tavsiye edebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

[QUOTE=TEK;4302945][QUOTE=erhn42;4302730][/COLOR]

bence motosikletin kalıbına göre büyük durabilir. Ben şunu aldım motorum beyaz olması sebebiyle beyaz aldım. Ama buna kask anca sığar sanırım. Hava muhalefetinden dolayı dün akşam elime ulaşan topcase i daha monte edemedim. Monte edince fotosunu atarım ama kızaklı ve tek düğme ile çıkarılıp takılma özelliği mevcut

https://urun.n11.com/canta/arwic-32-...ase-P240973568[COLOR="Silver"]
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim motor da beyaz.
    o zaman almak için senin fotoğrafı bekliyorum.
    belki de büyük olmasına gerek yok.
    mont dediğim şu an için rüzgar geçirmeyen ince bir mont.
    kaskın içine sığdırabilirsem montu bu da olur.
    fiyatı ve çıkarılabilir olması iyiymiş
    Ben siyah taktırdım daha tok daha güzel durdu tabi zevk meselesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Hayırlı olsun öncelikle. Motosikletim kırmızı ya da siyah olsa kesinlikle bende siyah alırdım topcase i. Ama beyaz a beyaz çok şık duruyor gören herkes çok begeniyor👍

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Herkese selamlar. Benim de motorum dün gece geldi evime. Rodajda nelere dikkat etmeliyim ? Bir de satıcı ilk 400. km de yağ değişimi sonra da 1000 1500 km de bir bakım iyi olur dedi .Sizin fikriniz nedir ? Garanti belgesi de vermedi yanında onu nasıl yapıcaz size verdiler mi ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kuba'da garanti ?

herkese hayırlısı olsun arkadaşlar bende bu motordan almak istiyorum parayı bulur bulmaz .

Motosikleti
    haojue da135 s - küba dragon 50
    Alıntı AAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Benim de motorum dün gece geldi evime. Rodajda nelere dikkat etmeliyim ? Bir de satıcı ilk 400. km de yağ değişimi sonra da 1000 1500 km de bir bakım iyi olur dedi .Sizin fikriniz nedir ? Garanti belgesi de vermedi yanında onu nasıl yapıcaz size verdiler mi ?
    Faturasi yokmu o garanti belgesi yerine gecer zaten

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    İyi akşamlar herkese. Dün aldım ben de motorumu. Bu sabah çalıştırırken marş almadı uzun süre 6 7 defa denedim. Sonra 1 2 defa marş aldı devir 3bin de sabit bir kaç saniye durdu sonra stop etti. İlk motorum olduğundan pek bilmiyorum, yedek depoya aldım çalıştı öyle. Sonra kapatıp normal depoya aldım normal bi şekilde çalıştı. Akşam da tekrar etti aynı sorunu. Yine yedeğe alıp sonra ana depoya almakla çözüm buldum. Nedir sıkıntı acaba ? Bir sorum daha olacak devir göstergesi normal çalışıyor ama hız göstergesi saçma çalışıyor. 20 40 kmh arasında belirli belirsiz artıyor saçma çalışıyor yani bi şekilde 40tan 60a kadar da normal çalışıyor gibi zannediyorum. Nedir bunun derdi acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı MotoLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faturasi yokmu o garanti belgesi yerine gecer zaten
    Faturası yarın gelicek satıcıyla da konuştum fatura garanti belgesi yerine geçiyormuş teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba'da garanti ?
    Parayla satın aldığım ve garantisi olduğu beyan edilen bir ürünün garantisi sormam da ne gibi abes bi durum var anlamadım ? O çinli bu hintli diye garanti beklememek en yanlışı. Tüketici bu kafada olduğu için firmalar rahat rahat at koşturuyor. Türkiye gibi ülkelerde hak verilmez alınır.

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı MotoLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Benim motorun on tarafindan surerken kesik kesik bir gacirdama sesi geliyor varmi boyle bir sorun yasayan henuz 50 km oldu birisi nette civatalarini sıkın demis acaba onlami alakali bir fikri olan varmi
    Arkadaşım hayırlı olsun öncelikle,marş sorunu benzinin az koyulmasından ötürü iki parmak benzin koyuyoarlar,ön lastik sorunu kampana sürtmesi,km teli sıkıntısı bendede vardı 20 tl lik olanlarla değişirsin saçmalıyor km kadranı .110cc ye çıkarıcam bende bugün hayırlısıyla

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence 110 cc'ye çıkarma işlerine hiç bulaşmayın. Türkiye'deki firmalar 50 cc'nin insanlara az geleceğini bildiklerinden hemen "50 cc ama kolayca yükseltilebilir" şeklinde palavralar sıkmaya bayılırlar ve videolarda bile sıkıyorlar. Yükseltilmesine yükseltilir de sağlıklı çalışır mı, ömrü ne olur hepsi meçhul. İşin ucunda krankı, vites kutusunu eline almak da var. Ayrıca her şey yolunda gitse bile, hacmi yükseltimiş motoru kimse almaz. Bunu da unutmayın.

Bu işlerde ustaların laflarına inanmayın.
    haydabre bunu beğendi.

110cc'ye çıkardığın zaman motosiklet illaki hızlanacaktır yokuş performansı artacaktır muayenede fark edilmeyecektir ama motorun ömrüne zarar verecektir bunu da geçtim fren sistemi 50 cc'ye göre dizayn edilmiştir yaptırılmasını tavsiye etmiyorum. @Seko bu konuda haklı.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Bu motoru fuarda inceledim. Zaten önceden de hoşuma gidiyordu canlı görünce daha da hoşuma gitti. Unuttuğunuz birkaç şey var dostlarım. Rx9'dan farklı bir motoru var. Vitesleri aynı değil. Dragonda normal motorların şanzımanı kullanılmış. Egzoz da farklı. devir göstergesi falan da var. Rx9'u bilerek ve isteyerek pahalı yaptıklarını düşünüyorum. Çünkü adamlar motorun çok satacağını ve popüler olacağını biliyorlardı.

Motosikleti
    Kuba Dragon
    Sabah teslim aldım motorumu. Kullanmayı sabahtan beri öğrendim. 40 km oldu. Hava soğudu şimdi garaja bıraktım motoru hemen buraya baktım ve hata yaptığımı gördüm. Çünkü genelde vitesi 8 bin devirde değiştirdim. Ayrıca vites göstergesi bazen sönüyor. Sizde de böyle bir sorun oldu mu. Atıyorum 4 vitesten yavaş yavaş düşüyorum kırmızı ışıkta durmak için. Ama durduğumda vitesi boşa aldığımda vites göstergesi sönüyor. Sonra 1 e alıyorum sonra tekrar 0 a alınca gösterge çalışıyor . Sizde de bu sorun var mı? Herkese hayırlı olsun

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı togizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah teslim aldım motorumu. Kullanmayı sabahtan beri öğrendim. 40 km oldu. Hava soğudu şimdi garaja bıraktım motoru hemen buraya baktım ve hata yaptığımı gördüm. Çünkü genelde vitesi 8 bin devirde değiştirdim. Ayrıca vites göstergesi bazen sönüyor. Sizde de böyle bir sorun oldu mu. Atıyorum 4 vitesten yavaş yavaş düşüyorum kırmızı ışıkta durmak için. Ama durduğumda vitesi boşa aldığımda vites göstergesi sönüyor. Sonra 1 e alıyorum sonra tekrar 0 a alınca gösterge çalışıyor . Sizde de bu sorun var mı? Herkese hayırlı olsun
    Öncelikle hayırlı olsun. Vites göstergesi sönmesi olayında vites 1 ile N arasında kaldığı zaman yani ne 1 e ne de N ye tam geçmesse oluyor. Zamanla alışıyorsunuz biraz tahminimce ilk yağ değişince ve birazda kullanıcı alışınca boşu bulma olayı daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 110 cc'ye çıkarma işlerine hiç bulaşmayın. Türkiye'deki firmalar 50 cc'nin insanlara az geleceğini bildiklerinden hemen "50 cc ama kolayca yükseltilebilir" şeklinde palavralar sıkmaya bayılırlar ve videolarda bile sıkıyorlar. Yükseltilmesine yükseltilir de sağlıklı çalışır mı, ömrü ne olur hepsi meçhul. İşin ucunda krankı, vites kutusunu eline almak da var. Ayrıca her şey yolunda gitse bile, hacmi yükseltimiş motoru kimse almaz. Bunu da unutmayın.

Bu işlerde ustaların laflarına inanmayın.
    Sn Seko sizin görüşleriniz önemli benim için bildiğim kadarıyla mühendissiniz. Bugün bende yetkili servis dışında daha hallice bir usta bulup debriyaj vs ayarlattım. 250 tl karşılığında piston silindir ve üst kapak yükseltme, kranka bakacağını ve gerekirse onun da değişip bu sefer 300 tl civarı bir masrafla düzgün bir şekilde yapılacağını söyledi. İşin açığı kafam çok karışık

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı arake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım hayırlı olsun öncelikle,marş sorunu benzinin az koyulmasından ötürü iki parmak benzin koyuyoarlar,ön lastik sorunu kampana sürtmesi,km teli sıkıntısı bendede vardı 20 tl lik olanlarla değişirsin saçmalıyor km kadranı .110cc ye çıkarıcam bende bugün hayırlısıyla
    Sn arake tecrübeleriniz bekliyoruz cc büyütme işleminden sonra? ön/arka dişlilerde değişim yaptınız mı birde?

Motosikleti
    Kuba Dragon
    Hocam bilgilendirdigin için teşekkür ederim. Bana Küba servis bir hafta sonra gel vidaları sikalim dedi. Ayrıca 300 ve 500 kilometrelerde de bakim yaparız dedi. Ben bu vida sıkmaya gittiğimde ve bakimlarda para verecek miyim ? Yoksa bunlarda garanti kapsamına mi giriyor

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı togizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bilgilendirdigin için teşekkür ederim. Bana Küba servis bir hafta sonra gel vidaları sikalim dedi. Ayrıca 300 ve 500 kilometrelerde de bakim yaparız dedi. Ben bu vida sıkmaya gittiğimde ve bakimlarda para verecek miyim ? Yoksa bunlarda garanti kapsamına mi giriyor
    Sn togizmir. Vidaları ihmal etmeyin direksiyon dahil gevsek çünkü. Bakimdan kasit yag degisim ise motor bolumüne bakarsaniz sari bir etiket var ilk yag 500 km de sonra ise 1000 km de bir yaziyor. Ilk yag icin bende 500 u beklemeyi dusunmuyorum 250-300 civari dusunuyorum cunku su an 150 km ye yaklastim ve vites gecisleri sertlesmeye basladi sanki. Ucret konusunda vidalari sıktırın balata ve debriyaj ayarina da bi baksinlar elinize saglik deyip bi 10-20 birakirsiniz. Yag degisiminde ise yag ucreti ve cuzzi bir iscilik olur sanirim zaten yag filtremiz yok basit bir süzgec sistemi var bildigim kadariyla.
    TEK bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn togizmir. Vidaları ihmal etmeyin direksiyon dahil gevsek çünkü. Bakimdan kasit yag degisim ise motor bolumüne bakarsaniz sari bir etiket var ilk yag 500 km de sonra ise 1000 km de bir yaziyor. Ilk yag icin bende 500 u beklemeyi dusunmuyorum 250-300 civari dusunuyorum cunku su an 150 km ye yaklastim ve vites gecisleri sertlesmeye basladi sanki. Ucret konusunda vidalari sıktırın balata ve debriyaj ayarina da bi baksinlar elinize saglik deyip bi 10-20 birakirsiniz. Yag degisiminde ise yag ucreti ve cuzzi bir iscilik olur sanirim zaten yag filtremiz yok basit bir süzgec sistemi var bildigim kadariyla.
    Yağ kaç litre alıyor motor sn. Erhn42, ve kendimiz bir yağ alıp götürsek garanti dışı kalır mı motor ? Kendimiz götürebiliyorsak bir de yağ tavsiye eder misiniz hiç bilgim yok bu konuda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Motor bölümünde bu şekilde akıntılar var motora gelen yerler kurumuş az altta eksoz kromuna gelen yerler yeşil olmuş. Motoru il dışı bi bayiden aldım sordum sallamıyorlar. Nedir acaba ciddi bir durum mu ?

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı AAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kaç litre alıyor motor sn. Erhn42, ve kendimiz bir yağ alıp götürsek garanti dışı kalır mı motor ? Kendimiz götürebiliyorsak bir de yağ tavsiye eder misiniz hiç bilgim yok bu konuda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

https://i.hizliresim.com/2Jl73q.jpg
    https://i.hizliresim.com/BLdXQg.jpg
    https://i.hizliresim.com/Z9qNBa.jpg
    https://i.hizliresim.com/oOmQWm.jpg

Motor bölümünde bu şekilde akıntılar var motora gelen yerler kurumuş az altta eksoz kromuna gelen yerler yeşil olmuş. Motoru il dışı bi bayiden aldım sordum sallamıyorlar. Nedir acaba ciddi bir durum mu ?
    Akıntılar hakkında bir şey diyemeyeceğim oraları temizleyip sonraki günlerde gözlemleyin isterseniz tekrar olacak mı diye en azından. Tekrar olursa hemen servise bi gidin bence.Ben bugün baktım malum hemen hemen tüm vidalar gevşek olunca, özellikle silindir, üst kapak arası contalar vs tertemizdi. Yağ konusunda ise hemen hemen her servis elinde motul olmadı en azından castrol vs bulunduruyor artık bakımdan birkaç gün önce uğrar sorarsınız elindeki yağları yok derse tedarik etmesini söylersiniz temin ederler. Rx9 1lt yağ alıyormuş tahminen bizimki de o kadar alır diye düşünüyorum.
    AAK bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kaç litre yağ alacağı kullanma kılavuzunda yazar. 50 cc motor 1 litre almayabilir.

Hacim yükseltme işi büyük risktir. Bırakın performans almayı, motorunuz gitmeyen ama çok yakan hale bile gelebilir. Kendinizi deneme tahtası yaptırmayın. Adamlar para yolmak için fırsattan istifade etmeye çalışıyorlar.
    erhn42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç litre yağ alacağı kullanma kılavuzunda yazar. 50 cc motor 1 litre almayabilir.

Hacim yükseltme işi büyük risktir. Bırakın performans almayı, motorunuz gitmeyen ama çok yakan hale bile gelebilir. Kendinizi deneme tahtası yaptırmayın. Adamlar para yolmak için fırsattan istifade etmeye çalışıyorlar.
    Kullanma klavuzu yokki bilelim😏 Teşekkürler bu arada şimdilik rafa kaldırdım o zaman cc büyütme işini.
    AAK bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba dragon 50
    vazgeçtim 300 tl demiştiler telefonda yanlarına gittim serviste 500 tl ye çıktı fiyat soğudum,çin malı servisler çok kara düzen Allah utandırmasın çok sıkıntılı bir hasar olmadıkca servise daha gitmem ilgilenmiyorlar pek
    erhn42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)