Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon
    Manisa Akhisar'dan bir arkadaş almis. Youtubeden videoları paylaşıyor. Ona yorum yaparsak çocuk videoları çekecek gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    herkese merhaba bende bugün ödemesini yapıp siparişi verdim bakalım. Aslında haftaya bayiye gelince satın alacaktım fakat eli kulağında olan ötv zammı gelmeden artık videolardan gördüğüm kadarıyla büyük ölçüde ikna olduğum bu modelle aranıza katılıyorum İnşallah MT ailesi

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    Ben de rx9 düşünürken baktım dragon diye bi model çıkmış.
    Bayide inceledim rx9 a göre daha iri ve modern duruyor.
    Sadece siyah rengi kalmış.
    Yoksa hemen alacaktım.
    Sonraki parti 10 gün sonra gibi..
    Ne dersiniz fiyat artar mı?
    Siyahına razı mı olsam?

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    ÖTv zammını yalanlayan haberler gördüm detayları nedir bende bilmiyorum. Youtube'daki linki paylaşabilir misin?

Motosikleti
    kuba dragonelli
    merhaba
    ben dün ankara ulus yıba çarşısından beyaz olanından aldım.
    9 taksit yaptılar. bir de kask aldım.
    almak isteyen için şu an üç farklı renkte birer tane var.
    hiç motosiklet tecrübem yok. kullanmayı da bilmiyorum.

ancak dün 1 saatlik bir çalışma ile 1 . viteste gezmeye başladım.
    oldukça hoşuma gitti. bakalım kazasız belasız kullanırım inşallah.

Motosikleti
    Mt-07
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın.. ama 2 ye ataydın keşke bari

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Sabah bayii aradı beni de motorunuz geldi diye açık otoparka koyacağım havalar yağışlı olup daha brandam gelmediği için dedim pazartesi teslim alacağım. Öğleden sonra dayanamadım gideyim bi göreyim motorumu malum canlı canlı görmeden satın aldık Ben sipariş ederken 2 tane zaten gelecek 3. olarakta bana bir adet beyaz istenmişti. Bende demiştim "abi daha çok getirt çok satacak bu makine" diye. Neyse gittim dedi "hocam bende seni arayacaktım al götür şu motorunu gelen yapışıyor Allah tan faturasını kesmişim sabah" diyo gülerek. Dedim "yerim hazır değil 2 gün daha duracak hem 2 tane daha gelecekti ne oldu gelmedi mi?" "Ohooo satıldı bile. Söylemişlerdi daha çok sipariş ver çok satılacak bu motor tahmin edemedim"dedi. Dedim "bende söylemiştim."
    Gelelim ilk izlenimlerime, rx9 dan aman aman kalıplı değil evet biraz daha büyük sadece. Yanlız resimlerden çok daha güzel görünüyor canlısı. Herkese kazasız belasız sürüşler şimdilik bu kadar.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Herkese selamlar. Bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim. Öncelikle B ehliyetim var, üniversite öğrencisiyim. İlk motorum olacak, hem ayağımı yerden kessin hem de ulaşımımı sağlasın diye almayı düşünüyorum motoru bir kaç hafta içinde.

1. İzmitte yaşıyorum motoru yetkili bayiden alıcam, alım işlemleri sırasıyla nasıl devam ediyor. Satış, plaka çıkartma benzeri şeylerin rutini nedir, motosiklet fiyatı hariç masraflar nedir. İlk motorum olacak yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Neleri eksiksiz yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim ?
    2.İşim 4, okulum 5 km ayriyeten maksimum 15 20 kmlik geziler yapmak için, hem de vitesli motorla başlangıç yapmak için düşünüyorum. Hız ve güç beklentim tabi ki sınırlı 50 cc den. Onun haricinde yeterli gelir mi ? Beni aman aman üzeceği bir durum olur mu ?

Şimdiden çok teşekkürler, hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    15 - 20 km için iş görür ama 100 km gideyim dersen yorar. Valla motorsuz kaldım, sırf ayağımı yerden kessin diye alsam mı demeye başladım. Çok sevimli motor.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    15 20 km için alıyorum aynen maksimum dinlenmeli bi 40 50 km olur, bir de mtv, ehliyet, sigortaya bütçe çıkaramadığımdan toparlayana kadar hem öğrenmek için tecrübe olsun diye, hem de sezona motorla giriş yapayım diye alıyorum.

Motosikleti
    Mt-07
    Sayın AAK 15-20 km ye kadar ve 70 km maks hız aşılmazsa sorun olmaz. B ehliyet sürebiliyor, Ruhsat plaka ve sigorta vs bilgi için aşağıdaki videoyu izleyin derim çünkü ruhsat ve plaka işlemleri geçen ay değişmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=P-_cwRmM6R4

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Sn Seko yeni üye sayılırım ama bu siteyi ve forumu uzun zamandır takip ediyorum ve sizin yazılarınızında çoğunu okumuşumdur. Siz bu motoru alırsanız şahsım adına bir kez daha sevinirim. Evet canlısı fotoğraflarından çok daha şirin.
    Seko ve AAK bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 - 20 km için iş görür ama 100 km gideyim dersen yorar. Valla motorsuz kaldım, sırf ayağımı yerden kessin diye alsam mı demeye başladım. Çok sevimli motor.
    Benim pulsarı elden çıkartıp ciddi ciddi almayı düşünmüyor değilim evden işe işten eve vergi sigorta zorunluluğu olmaması bana yetiyor şuan için ama km saate ve eksoz hemen paslanacak türden aynı km saatinden kursun motorunda vardı 2 ayda paslandı ama farklı km saatiyle çözülebilir gibi paslanırsa merak ettiğim bu dort vitesin sıralaması nasıl
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    1 N 2 3 4 şeklinde hocam
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba dragonelli
    birkaç gündür motosiklete baya bi alıştım.
    tüm vitesleri kullanıyorum artık
    bugün ruhsatı aldım noterden (138 TL)
    akşam üzeri de plaka bastırırım inşallah.

rodajda olduğu için 4bin deviri geçmemeye çalışıyorum.
    rodaj bittikten sonra 7bin devire çıkmak çok sıkıntı olur mu?
    bir de scooterlarda koltuk altında bagaj oluyordu. bunda yok sanırım.
    kask vesaire koymak için bagaj da almak lazım şimdi..

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Ben de an itibariyle almış bulunmaktayım kırmızı rengini. İzmitteki bayide stok yoktu sağolsunlar Bursa Semsa Ticarette varmış kapıya kadar getirecekler. Perşembe veya cuma günü geliyor motorum.

Bu ilk motorum olacağından çok basit bilgilere bile açığım. Zahmet olmaz da paylaşırsanız çok sevinirim yağı suyu arada kontrol etmem gereken şeyler zincir yağlama motor yıkama vs. Şimdiden çok teşekkürler

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Antifriz i kırmızı olsun. Şaka bir yana hayır li olsun. Bakım fazla birseyi yok. Rodajda sakın kullan. Yüksek devirlere çıkma.
    AAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-07
    Motorum gelmişti geçen hafta ama ancak bugün teslim alıp plaka ve ruhsat işlemlerini halledebildim. 50 km kadarda kullandım;

Artılar;
    1. Şekli şemali çok güzel, resimlerinden çok daha dikkat çekici abartmıyorum 10 kere durduysam 8 inde hemen yanıma gelip soranlar vs.(10 km de iken nazar değdi hız göstergesi telim koptu)
    2. Ben 103 kiloyum bulabildiğim en dik rampalarda ki hakkaten dikti denedim sadece yavaş girmem durumunda 1.vitese düşmem gerekse de her yeri tırmandı.
    3. 40 tl lik benzin aldım(litresi 5,71)ki daha alırdı deposu cc sine göre gayet yeterli. 50 km sonunda baktım pek bişey yakmamıştı.
    4. Vites sıralamasının rx9 gibi değilde 1n234 olması ileriye dönük cc büyütme zamanı için iyi bir durum alışkanlık değiştirmek zorunda kalınmaz.
    5. Benim için çoook önemli olan vites göstergesi ve devir saati var.
    6. Boyum 1.82 ve 103 kg yim altımda kaybolmuyor. Hatta youtube daki bir videoya ithafen ön yolcu için olan kısma rahat rahat sığıyorum. Videoyu izledikten sonra baya korkmuştum işin açığı. Ama diğer söylenenlere aynen katılıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=MvQ7MPKgDv4
    7. 40-50 km hızlarda çok tatlı titreşim vs rahatsız etmeyen bir sürüşü var.
    8. Lastikler gerçekten beklediğimden kaliteli çıktı. Rahmetli Barkın'ın mt25 video sunda olan gibi fışşşş diye kaymıyo arka teker denemek içi abandım gayet ciiiyyyaaaaakkkk diye öttü. Ama servis çıkışı basınçlar 45-50 arasıydı siz siz olun hemen lastik ısısı ve ağırlığınıza göre 30-32 bandına çekin yoksa bu motor niye hiç yaylanmıyo takoz gibi dersiniz.

Eksiler;
    1. Nazar dedik ama daha 10 km de gösterge teli koptu söyledim sipariş geçeriz 1 haftaya gelir diyor. Daha kalitelisini 20 tl ye taktırdım onu bekleyemem birde.
    2. Motordan ziyade servisin kötülüğü daha yeni marş yapmış sıfır km motora 10000 devir çevirtti diyorum rodaj "abii bunlar 4 zamanlı motor rodaj falan yok direk basss yeeeaaaa" gibi bilimsel ve gerçekçi bir açıklama sonrası kendimi zor tuttum sağlam bir kavga etmemek için. Ayrıca çoğu vida da gevşekti.
    3. Normalde rodajda asla 5000 devri geçmeyecem derken ustamın yaptığından sonra rodaj hevesi pek kalmadığından. Bi 30 km yaptıktan sonra kısa süreli 8500 devir yani yaklaşık 72 km ye kadar çıktım anlık. Yukarda yazdığım gibi 50 yi geçmesseniz motorda sürücüsüde çok mutlu(6000 devir civarı). 60 tan sonra motor da sürücüsününde huzuru kaçmaya başlıyor(peglerden titreşim başlıyor). 70 te ise motor artık basmaa be abiii diyor(her yer titriyor).
    4. Ayak marşının basılan kısmının katlanmaması kötü olmuş.
    5. Boşu bulmakta biraz zorlanıyorum. Bunu hem kendi acemiliğime hem rodaja ve hem de içindeki yağa bağlıyorum.
    6. cc den dolayı vites araları kısa ve kalkıştan itibaren orta devirleri pek geçmek istemiyorsanız her 10 km de bir vites yükseltmeniz gerekiyor.
    7. Ön fren biraz zayıf, motosiklet hafif olduğu için durduruyor ama biraz zayıf. Yukarda linkteki videoda da bahsediliyor balata değişince daha iyi tuttuğu. Şöyle tarif edeyim aslında acemiler için iyi limon falan sıkar gibi değil direk abanıyorum.

Şimdi bu motoru bu piyasa şartlarında 3100tl/9 taksit almam sebebiyle, işletme maaliyetlerinin de çoook düşük olması sebebiyle ve son olarak şekli şemali de güzel olduğu için işin açığı hiçbir eksisi umrumda değil gayet memnunum iyiki almışım. 250-300 km yaptıktan sonra tüm vidaları elden geçirtip, kaliteli bir yağ koyup, karbüratöre de güzel bir ayar çektirdikten sonra ön dişliyi 1 diş büyüterek motorun daha keyifli olacağına eminim. Büyük konuşmayım ama lastik değişimi düşünmüyorum.

Son olarak benim gibi motorunu açık otoparka koyacak olup sağı solu yağmur vsde paslanmasın diyenler için

https://www.hepsiburada.com/tex-260-...da-pm-ottex260

Bu brandanın M bedenini aldım güzel ürün ben beğendim çok rahat tamamen kapatıyor hatta birazcıkta bol ben topcase de takacağım için sanırım tam olur. Bolluktan korkmayın uçları lastikli güzelce sarıyor. Hatta alt kısmında 2 adet yer var bir ip geçirip bağlayabiliyorsunuz resmen paket gibi oluyor.

Herkese kazasız belasız sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Plaka için; bayi den alınan belge ile notere gidiliyor 138 tl veriliyor ruhsat ve plaka için belgeler alınıyor.
    Şoförler odasına noterden alınan belgeler ve 30 tl veriliyor. Ruhsat ve plaka tamam oluyor
    TEK bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun. 10 bin devir çevirttiren gerizekalı servisin ismini de yazsaydın keşke.
    erhn42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Benim boy ve kilo da hemen hemen sizle aynı. Henüz gelmedi motor perşembeye nasipse, fotoğraf yüklemeniz mümkün mü?
    erhn42 bunu beğendi.

Motosikleti
    haojue da135 s - küba dragon 50
    Ben 40-45 kiloyum benle dik yokuslari hayli hayli cikar bu motor o zaman simdi daha bir kanim kaynadi motora
    erhn42 bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba dragonelli
    arkadaşlar arka tarafa çanta ne tavsiye edersiniz?
    içine kask ve mont sığacak şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

linkteki çanta çok mu büyük olur?

https://www.hepsiburada.com/maxem-sl...ah-p-OTFE47767

erhn42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)