Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı nedensiz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için.. Peki diğer vites sorunum için ne söyleyebilirsiniz veya yaşayan varmı ki bu sıkıntıyı
    dragon 50 notları diye youtube da arat bahsettim aklıma gelen herşeyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA
    Alıntı arake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragon 50 notları diye youtube da arat bahsettim aklıma gelen herşeyi.
    Tamam hocam tekrar çok sağol ızliycem

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Burada verilen bilgiler Superlight 200 sayfasında olduğu gibi bir pdf haline dönüştürülüp toparlanırsa hem kullanıcılar için hemde yeni alacaklar için güzel bir çalışma olabilir. pdf içeriğinde motosikletin kullanılamayacağı alanlar satın alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler veya değiştirilmesi gereken parçalar gibi bilgiler.

Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada verilen bilgiler Superlight 200 sayfasında olduğu gibi bir pdf haline dönüştürülüp toparlanırsa hem kullanıcılar için hemde yeni alacaklar için güzel bir çalışma olabilir. pdf içeriğinde motosikletin kullanılamayacağı alanlar satın alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler veya değiştirilmesi gereken parçalar gibi bilgiler.
    Bu düşünce RX9 için yapılırsa daha mantıklı olur çünkü daha fazla kullanıcısı var hemde geçen seneden beridir kullanılıyor. Dragon 50 içinde uygun olur

Motosikleti
    KUBA
    Kuba firmasını tam olarak anlayabilmiş değilim.. Hayır yani 3500 liraya bir araç piyasaya sürüyorsun, fakat ne bir kullanım kılavuzu var ne bir İnternette PDF olarak ulaşabileceğimiz bir doküman var.. Nasil iş anlamadım.. Bugün 500 liraya bir telefon alsanız yanında kitap gibi kılavuz veriyorlar.. Yaptıkları şey saçma sapan bişey..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Arkadaşlar bugün motorun arka dişlisini 46 dan 40 a düşürdüm.. Ön dişliyi oynamadım.. Yapacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.. Fakat kilonuz 80 den fazla ise bişey diyemem çekişi düşebilir.. Ayrıca cc yükseltme yok bilginize..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nedensiz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba firmasını tam olarak anlayabilmiş değilim.. Hayır yani 3500 liraya bir araç piyasaya sürüyorsun, fakat ne bir kullanım kılavuzu var ne bir İnternette PDF olarak ulaşabileceğimiz bir doküman var.. Nasil iş anlamadım.. Bugün 500 liraya bir telefon alsanız yanında kitap gibi kılavuz veriyorlar.. Yaptıkları şey saçma sapan bişey..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Arkadaşlar bugün motorun arka dişlisini 46 dan 40 a düşürdüm.. Ön dişliyi oynamadım.. Yapacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.. Fakat kilonuz 80 den fazla ise bişey diyemem çekişi düşebilir.. Ayrıca cc yükseltme yok bilginize..
    Bu motorun yabancı dilde manuelı vardır, yapacağı iş bi tercumanlik bürosuna çevirı yaptırıp basmak ama nerde.Manuel başına bir kitap parası anca olur maliyeti.Veya çeviri yapıp sitene ekle.İşte bunlar hep üç marka yönetip büyük firma olmaktan kaynakli

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı Let's Start adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul'da siyah bir Dragon edinmek istiyorum(sıfır yada 2. El). 2 haftadır mücadelem sürüyor. Bildiğiniz gibi bayilerde yok ve fabrika ne zaman gönderirse o zaman olur abi diyorlar. Bende fabrika ile irtibata geçtim defaetle. Ne zaman dağıtıma veriyorsunuz sorusuna verilen muhtelif cevaplar.
    -Bayramdan sonra hemen.
    -30 hazirana kadar.
    -Hic belli olmaz.
    -Bayilere sorun onlar daha iyi bilir.
    -Su an üretim bandında diğer ellilikler var. Onlar ne zaman biterse.
    -Temmuzu da bulabilir Ağustosuda.
    -2 güne çıkıyor dağıtıma.
    -Kesin bir tarih veremiyoruz 1 hafta 10 gün sonra yine arayın.

Tamam anladık siz montaj atölyesisiniz de bu kadar planlamadan uzak olunur mu ya?

Hayır satış aşamasında böyle olanı servis yada yedek parçada tasavvur bile edemiyorum. 🤔🤔
    26 Mayıs da sipariş verdim hala motordan haber yok.
    Dediğiniz gibi 30 haziran dediler sonra bir kaç gün dediler. 10-15 temmuz diyorlar şuan.
    Bayi temin edebilirse Mondial 100 Masti X almayı düşünüyorum. Aradaki farkla trafik sigortamı yapmayı planlıyorum.

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Arkadaşlar nacizane 4 aylık sürüş güncel yorumlarımı yapıyorum ayrıca Antol ustama Cok teşekkür ediyorum karbüratör ve krank tercihimde kendisinden yardım aldım.Evet en başında çok karar verdim satmak için.. vitesli iyidir alışırsın diyenler oldu ama titremesi ve seriliği tatmin etmemişti.. 100 lük yaptım 16 36 dişli attım motor şişti.defalarca lamba kesti modifiye ettik ama sonunda beklentim oldu.. antol ustamın yorumlarıyla krankı ve karbüratörü 125lik bs100 karbüratörünü aldım.iridyum buji ile müthiş uyum sağladı.lastikleri mb34 anlas ile değiştirdim(dublex) lastikler in şekline aşık oldum kaucuk müthiş frenleme yol tutuşu var..tek seçeneğiniz anlas mb 34 (tl) olsunmotor apacileşmeden arkaya ağırlık basmadan normal şekilde ön kaldırarak gidebiliyor.son hızım 125 km hız gördüm.aksiyon kamerası şart o hızlarda videosunu yapamadım malesef.Arkadaşlar son diyeceğim iri yarı bir adam yaratıp ekmeğinden balından eksik etmeyin tam yapın karşılığı güç olarak dönüyor tavsiye ederim.

Arkadaşlar nacizane 4 aylık sürüş güncel yorumlarımı yapıyorum ayrıca Antol ustama Cok teşekkür ediyorum karbüratör ve krank tercihimde kendisinden yardım aldım.Evet en başında çok karar verdim satmak için.. vitesli iyidir alışırsın diyenler oldu ama titremesi ve seriliği tatmin etmemişti.. 100 lük yaptım 16 36 dişli attım motor şişti.defalarca lamba kesti modifiye ettik ama sonunda beklentim oldu.. antol ustamın yorumlarıyla krankı ve karbüratörü 125lik bs100 karbüratörünü aldım.iridyum buji ile müthiş uyum sağladı.lastikleri mb34 anlas ile değiştirdim(dublex) lastikler in şekline aşık oldum kaucuk müthiş frenleme yol tutuşu var..tek seçeneğiniz anlas mb 34 (tl) olsunmotor apacileşmeden arkaya ağırlık basmadan normal şekilde ön kaldırarak gidebiliyor.son hızım 125 km hız gördüm.aksiyon kamerası şart o hızlarda videosunu yapamadım malesef.Arkadaşlar son diyeceğim iri yarı bir adam yaratıp ekmeğinden balından eksik etmeyin tam yapın karşılığı güç olarak dönüyor tavsiye ederim.
    öncelikle selamlar. dostum benim de yaklaşık 3 aya yakın drogon sahibiyim. ve bir aydır da 110 cc lik piton var üzerinde çekiş güzel ama motor devirlenme konusunda sıkıntı çekitor 6000 deviri geçmiyor ve egzoz patlatıyor. dün servise bıraktım ama egzoz benzinden kaynaklı diyor alakası yok biliyorum ama sanırım beni bu şekilde geçiştirecek. bu egzoz patlamasını nasıl düzeltirim.Bilginiz varsa bana ilete bilirseniz çok sevinirim.

Alıntı yilmazz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle selamlar. dostum benim de yaklaşık 3 aya yakın drogon sahibiyim. ve bir aydır da 110 cc lik piton var üzerinde çekiş güzel ama motor devirlenme konusunda sıkıntı çekitor 6000 deviri geçmiyor ve egzoz patlatıyor. dün servise bıraktım ama egzoz benzinden kaynaklı diyor alakası yok biliyorum ama sanırım beni bu şekilde geçiştirecek. bu egzoz patlamasını nasıl düzeltirim.Bilginiz varsa bana ilete bilirseniz çok sevinirim.
    Sorun ateşleme sisteminde olabilir, alternatör sargılarını bir kontrol ediniz. Karbüratörün doğru ayarlandığından emin olunuz. Hava filtresi olmadan sürmeyi deneyiniz. Orjinal hava filtresi yetersiz kalıyor (eğer kullanıyorsanız) birebir tarif ettiğiniz sorunlara sebep oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim. Ben de Mitas marka lastik aldım, takıp test edince yazarım. Motor 110 olarak şu anda 1000km'yi geçti. Titreşim neredeyse kalmadı. 6-7bin devir arası biraz titreme yapıyor ama sonrası ve öncesi gayet rahat ve akıcı. 2 kişi düz yolda hafif rüzgarlı bir havada rahatlıkla 90-100 aralığında gidiyor (14/36 dişli oranı ile). Yokuş aşağı 115 gördüm, daha zorlamadım. 16/36 ile daha da gidiyor ancak 2 kişi kullanımda yetersiz kalıyor. Şu anda 22'lik karbüratör ile yakıt tüketimi yaklaşık 3lt (2 kişi kullanırken). Ön fren için yeşil renk 125 scooter balatası tavsiye ederim. Güzel tutuyor ancak kullanmadan önce yüzeyine biraz zımpara yapmak gerekiyor. Çünkü aşınana kadar cok gıcırtı yapıyor yeşil balata.

Kuba'nın kullanım kılavuzları yenilendi web sayfasına girerek indirebilirsiniz. Model bazında yapmamışlar ama kategori bazında yapmışlar yardımcı olacak bilgiler var ama benim bahsettiğim kullanıcılar tarafından belirlenen aksesuar olur vs. her şeyi kullanıcının yazmış olması.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    26 Mayıs da verdiğim sipariş hala elime ulaşmadığı için siparişimi iptal ettim.

Allah kaza bela vermesin. İyi sürüşler dilerim size

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı NBS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 Mayıs da verdiğim sipariş hala elime ulaşmadığı için siparişimi iptal ettim.

Allah kaza bela vermesin. İyi sürüşler dilerim size
    Hiç bir bayide yok geçen partide aynı şekilde oldu adamlar gönderdi tüm bayilerde 1 hafta içinde yine bitmişti.2 fabrikaları var bildiğim kadarıyla 3lemeleri gerekiyor.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Mevzu beklemek değilde söyledikleri tarihlerde teslimat olmuyor ve sürekli farklı tarihler verip o tarihi geçiriyorlar.

enteresan bir durum.

Mondial Masti-X 100 modelini satın aldım inş. haftaya bende olur.

Arkadaşlar beylikduzu beygah pazarının önünden motorumu çaldılar. 09.07.2018 saat 02.13 de plaka 34 bbl 708 kırmızı dragon. Tam suç üstü motoru kaldirimdan indirdiklerinde polis yakaliyo bunlari gbt ye sokuyor. Benzin almaya gidiyoz benzin bitti diyorlar. Bunlari saliyor o. Çları polisin plakası 83670 kıraç karakoluna bağlı şikayet etcem

Motosikleti
    kuba dragon 50
    hocam senin isim hidayet miydi.geçmiş olsun usta üzüldüm.kızma ama polis cevabı mantıklı bulup salmış sanırım umarım bulunur motorun parçalanmadan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Antol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun ateşleme sisteminde olabilir, alternatör sargılarını bir kontrol ediniz. Karbüratörün doğru ayarlandığından emin olunuz. Hava filtresi olmadan sürmeyi deneyiniz. Orjinal hava filtresi yetersiz kalıyor (eğer kullanıyorsanız) birebir tarif ettiğiniz sorunlara sebep oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim. Ben de Mitas marka lastik aldım, takıp test edince yazarım. Motor 110 olarak şu anda 1000km'yi geçti. Titreşim neredeyse kalmadı. 6-7bin devir arası biraz titreme yapıyor ama sonrası ve öncesi gayet rahat ve akıcı. 2 kişi düz yolda hafif rüzgarlı bir havada rahatlıkla 90-100 aralığında gidiyor (14/36 dişli oranı ile). Yokuş aşağı 115 gördüm, daha zorlamadım. 16/36 ile daha da gidiyor ancak 2 kişi kullanımda yetersiz kalıyor. Şu anda 22'lik karbüratör ile yakıt tüketimi yaklaşık 3lt (2 kişi kullanırken). Ön fren için yeşil renk 125 scooter balatası tavsiye ederim. Güzel tutuyor ancak kullanmadan önce yüzeyine biraz zımpara yapmak gerekiyor. Çünkü aşınana kadar cok gıcırtı yapıyor yeşil balata.
    agam tekirdağda modifiye üzerine zehir bi usta bulamadığım ve yedek parçada üstüste problemli ürün aldığım için yarın şirinevlere gidicem yerinde yapılsın diye ve son olsun ne varsa yaptırıcam bi kaç korna ampül ve elektrik tesisatı karbüratör sorunumu çözdürüp evime rahat şekilde dönmek istiyorum.eğer tel atabilirsen msj kutuma senden performans açısından bir iki şey danışıcam

Polis gerizekali tam suç üstü yakaliyor. Kaldirimdan indiriyor. Polis geliyor. Ne ruhsat soruyor ne bisey saliyor bunlari. Sonra ordakiler ne saliyosunuz motoru çaliyolar diyolar. Tabi hirsizlar vin biri binmis biri arkadan itiyor. 1 dk sonra polis peslerinden gidiyor. Hirsizlar sola dönüyor polisler sağa yakalayamiyolar. Yani orda polisin 1 i arabadan inse kossa yakalicak. Arabayi cevirirken kaciyolar. Goz gore gore motorumu çaldilar. Sen daha polisi mantikli bul kamera kayitlari var elimde.

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis gerizekali tam suç üstü yakaliyor. Kaldirimdan indiriyor. Polis geliyor. Ne ruhsat soruyor ne bisey saliyor bunlari. Sonra ordakiler ne saliyosunuz motoru çaliyolar diyolar. Tabi hirsizlar vin biri binmis biri arkadan itiyor. 1 dk sonra polis peslerinden gidiyor. Hirsizlar sola dönüyor polisler sağa yakalayamiyolar. Yani orda polisin 1 i arabadan inse kossa yakalicak. Arabayi cevirirken kaciyolar. Goz gore gore motorumu çaldilar. Sen daha polisi mantikli bul kamera kayitlari var elimde.
    trafik te polis memuru arkadaşımla senin konuyu konustuk,başvurmuşsundur sen karakola ama ,üzerinden motoru düşürsün olayı bizzzat anlatsın dedi.dediği aynnen buydu.cok üzüldüm sen kilitlememişmiyidn motoru

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sanırım bu motorlarda ruhsat gibi bir şey yok. (Ne kadar cahilim.)

Fatura gibi bir şey taşıma zorunluluğu getirseler, olmaz mı?

Geçen sene adamın birinin çalıntı motoru trafik çevirmesinde ruhsat sayesinde yakalanmıştı polislerin gözü açık insanlar olması lazım basit bir sınav ile değil.

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)