Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim motorda kronik sürekli arıza çıkınca servisle beraber tüm parçaların değişmesine karar verdik.
    Elektrik tesisatıyla ilgili her şey ve karbüratör değişecek. Kuba'ya siparişi geçildi.

Şimdi bırak bu motoru başka marka bak diyeceksiniz ama...

50cc benim için yeterli. Ehliyet için ayıracak hiç vaktim yok. B sınıfı olması avantaj.
    Hız derseniz yeterli benim için. Zaten güzergahımda 70 km üstü müsaade edilen yer yok.
    Çekiş derseniz bence Dragon çekişi son derece yeterli.
    Yokuşta kaalkışta dahi birinci vites kullanmak çok nadiren gerekiyor.
    50cc de Dragon ve RX9 dışında bacak arası tip bir tek CUB tür var. Ama o da tam bacak arası değil.
    Scooter kullandığımda ayaklar yanda olmadığı için çok dengesiz hissediyorum.
    Üstelik güzergahımda yokuş aşağı çok dur kalk oluyor ve ayakları çok ama çok yoruyor.
    Ağırlık olarak motorun 100 kg altı olması zaten olmazsa olmazlarımdan.

Hülasa şu an için Dragon ve RX9 dışında bir seçeneğim yok.
    Dünyada çok çeşitli 50cc ler var. Yamaha, Honda ve Kawasaki'nin bacak arası modelleri mevcut.
    İlerleyen zamanlarda bu markalar gelirse o zaman değiştirmeyi düşünebilirim.

Şu an için bendeki şansızlığı motorun tüm aksamlarınınn garantiden değişimiyle gidermek
    en mantıklısı görünüyor. Bu nedenle henüz ayıplı mal seçeneğimi kullanmayacağım.

İlerleyen günler ne gösterir bilemiyorum...
    TEK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA DRAGON 100 :)
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende aranıza yeni katıldım 1 ay kadar oldu motoru alalı fakat sürekli kullanmıyorum. İhtiyaçtan değil maksat bir nebze olsun hevesimizi körlemek.

Motorda ilk yaptığım değişiklik ayak marşını sökmek oldu. insanın ayağına takılıyor sürekli gerekte yok zaten en kötü vurdururuz

Motorun en güzel yanı B Ehliyet ve sigorta olmaması. Tipide yakışıklı namussuzun. Fakat 50cc. biraz güçsüz kalıyor, amacım hız yapmak değil 60-70 yetiyor ama dik ve uzun yokuşlarda durduğunuzda 20 ile çıkmak pek keyif vermiyor. kaptırıp çıkarsanız sorun yok.
    iki kişi eğer bizim gibi 80 kilo ve üzeri iseniz hiç zorlamayın motor kadar sizide yoruyor

Bir çok sorun yaşayan arkadaş var ama şeytan kulağına kurşun ben bir sorun yaşamadım herşey normal şimdilik Motoru İstanbul Vale Motor'dan aldım sağolsunlar teslim etmeden kontrol ettiler bunun bir avantajıda olabilir.

Amca oğlu da aldı birlikte Kırklareli Kıyıköy - İğneada arası dağ bayır geziyoruz çok keyifli.

Sırf yokuş meselesi yüzünden 110'luk yaptırmak istiyorum. Yaptıran arkadaşlar buradan yorumlarını yazıp bizleri bilgilendrirseler çok seviniriz.

Yeni alan arkadaşlar özellikle lastik havalarını kontrol etsinler yoksa motor yerinde durmuyor kayıyor ve çok zıplatıyor. Lastikleri indirdikten sonra konfor ve kontrol hatırı sayılır derecede arttı bizim motorlarda.

Kullanan arkadaşlarında yorum ve tavsiyelerini bekleriz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Arkadaslar hergun bir soru soruyorum mazur görün. Motor 450 km civarı. 500 bakımı için Çanakkalede 2 tane kuba servisine gittim. Biri 80 biri 90 tl dedi. Ustalari gozum tutmadi, yaklaşim biçimleri tavirlari olarak. Koyacagi yaği sordugumda bilmediğim saçma sapan birsey soyledi. Tavsiyeniz nedir ben kendim yapmayi duşunuyorum, problem olurmu

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı alperaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende aranıza yeni katıldım 1 ay kadar oldu motoru alalı fakat sürekli kullanmıyorum. İhtiyaçtan değil maksat bir nebze olsun hevesimizi körlemek.

Motorda ilk yaptığım değişiklik ayak marşını sökmek oldu. insanın ayağına takılıyor sürekli gerekte yok zaten en kötü vurdururuz

Motorun en güzel yanı B Ehliyet ve sigorta olmaması. Tipide yakışıklı namussuzun. Fakat 50cc. biraz güçsüz kalıyor, amacım hız yapmak değil 60-70 yetiyor ama dik ve uzun yokuşlarda durduğunuzda 20 ile çıkmak pek keyif vermiyor. kaptırıp çıkarsanız sorun yok.
    iki kişi eğer bizim gibi 80 kilo ve üzeri iseniz hiç zorlamayın motor kadar sizide yoruyor

Bir çok sorun yaşayan arkadaş var ama şeytan kulağına kurşun ben bir sorun yaşamadım herşey normal şimdilik Motoru İstanbul Vale Motor'dan aldım sağolsunlar teslim etmeden kontrol ettiler bunun bir avantajıda olabilir.

Amca oğlu da aldı birlikte Kırklareli Kıyıköy - İğneada arası dağ bayır geziyoruz çok keyifli.

Sırf yokuş meselesi yüzünden 110'luk yaptırmak istiyorum. Yaptıran arkadaşlar buradan yorumlarını yazıp bizleri bilgilendrirseler çok seviniriz.

Yeni alan arkadaşlar özellikle lastik havalarını kontrol etsinler yoksa motor yerinde durmuyor kayıyor ve çok zıplatıyor. Lastikleri indirdikten sonra konfor ve kontrol hatırı sayılır derecede arttı bizim motorlarda.

Kazasız belasız kullanın. Vale motor çok Dragon sattı. Çok az sorun bildirilmiş kendilerine. Muhtemelen benim motor ilk
    partiye ilişkin bu nedenle bu kadar sorun yaşadım.

Lastik olayına katılıyorum.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kullanın. Vale motor çok Dragon sattı. Çok az sorun bildirilmiş kendilerine. Muhtemelen benim motor ilk
    partiye ilişkin bu nedenle bu kadar sorun yaşadım.

Lastik olayına katılıyorum.
    Lastik havalarını kaç vuruyosunuz ?

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Merhaba Arkadaşlar,

Eğer imkanınız varsa kesinlikle yaptırın derim 110 luk. Aldığım keyif kat be kat arttı. Hatta 50 cc lik hali ile 1 ayda 320 km yapan ben 110 cc halinden sonra 1 haftada 270 km yapmısım.Alma sebebim hemen hemen sizinle aynı zaten ve bende de B ehliyet var. cc büyütme sebebim ise hız yapmak degil. Trafikte daha güvenli ilerlemekti aynen amacıma ulaştım. Bir önceki sayfada ilk başta hemen hissettiğim farkları anlatmıştım. Her km de iyiki yaptırmışım diyorum. Rampa derdi bitti... ışıklarda kalkarken trafiğin gerisinde kalma ve sıkıştırılma derdi bitti... trafik akış hızının 55-60 km üzeri olan yerlerde motorunda benimde çektiğim çile bitti... orjinal hali ile 70 km ile 8000 devirden fazla devir çevirip hem motoru hemde kendimi yoruyormusum simdi ayni hiz ile yolculuğu 5500 devirde hem motorum hemde ben cok daha rahat ve keyifli olacak bir şekilde yapıyorum. Tabi ki silindirle beraber ön-arka dişli de değisti. Ama en onemli nokta iyi bir usta bulup öyle yaptırın daha fazla keyif alalim rahat edelim derken çile çekmeyin sonra.

Alıntı ilhami61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ön-arka 32 yapıyorum ama benim kiloma(105) göre bu basınç tabi ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

[/COLOR]
    Arkadaslar hergun bir soru soruyorum mazur görün. Motor 450 km civarı. 500 bakımı için Çanakkalede 2 tane kuba servisine gittim. Biri 80 biri 90 tl dedi. Ustalari gozum tutmadi, yaklaşim biçimleri tavirlari olarak. Koyacagi yaği sordugumda bilmediğim saçma sapan birsey soyledi. Tavsiyeniz nedir ben kendim yapmayi duşunuyorum, problem olurmu
    Bende servisten daha ilk teslimat dahil memnun kalmadıgım için başka ustaya gidiyorum ve çok şükür çok memnunum. Garantiyi umursamıyorum.

Bu arada bugün sadece deneme amaclı biraz hız yaptım. Arkadaşımın cbr 250 siyle kadran denemesi yaptık yine. 95 ve 105 km hızlarda. Birebir aynı.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hiç ölçmedim ama arabada da uyguladığım yöntemi uyguluyorum.
    Tavsiye edilen değerlere getirir sonra çok yavaş şekilde kademe kademe hava eksiltir
    en iyi kavrama noktasını bulurum.

Biraz iptidai gelebilir ama alışkanlık işte. Burda yöntem her seferde çok az hava eksiltmek.

Merhabalar. Dragon 50 de acik hava filtresi takanlar olmus. Kullanan varmi, hangisini onerirsiniz?

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Merhaba Arkadaşlar,

dostum merhaba,110 luk yaptır ettiğin masrafa değer.. dişliyide değiştirdinmi ağzın kulaklarına varıcak eğer merak ediyorsan marmara ereğlisinde yaşıyorum deneyebilirsin yolun düşerse.

Motosikleti
    Arkadaşlar İlginize çok teşekkür ederim.

110'luk yaptırırken hangi marka ve parçaları kullandınız? Hangi dişlileri taktınız verim nasıl? Bu işlemi Kuba Servislerindemi, Mondial servislerindemi yaptırıyorsunuz.

Bilgilendirme yapabilirmisiniz. Birde benim motor ile ulaşabileceğim en yakın nokta Tekirdağ Saray yada En uzak Çerkezköy Motorun bu hali ile bölünmüş yollara çıkmak istemiyorum. Buralarda tavsiye edebileceğiniz usta varmı?

Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Bu motor bildiğiniz gibi hava soğutmalı bir motor ve 50cc ye göre soğutması tasarlamış 110cc olunca dip gazda aşırı ısınma yapabilir buda piston ve subaplarda dengesiz çalışma, motorun sarması ve motorun yanmasına kadar gidebilir dikkat edin özellikle motor büyütüp dip gaz sürekli gitmemek gerekiyor bence. Büyütme sadece daha güvenli ve rahat sürüş için yapılmalı sürekli dip gaz gidecek arkadaşlar orjinal başka modellere bakmalı.

Zaten bu motor ile 110-120 yapmayın arkadaşlar. Motorun kalitesi ortada şase komple sac o hızlarda bunun firleride çok güvenli olmayacaktır. Kaliteli giyim ekipmanınız olmadan o hızlar çok sakat. Allaha emanet olun dikkat edin. Unutmayın motorda kaporta sizsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Arkadaşlar,

http://www.kalyoncumotor.com/TERMOMETRELI-ISI-OLCER-YAG-TAPASI,PR-3658.html

Bu şekilde yağ tapasından ısı ölçer var. Malum bizim motorlarda hararet göstergesi olmadığı için acaba işe yararmı?

merhabalar cok değerli dragon 50 sahipleri ve dragon 50 severler :D
    bir dragon 50 sahibiyim henüz 300 küsür kilometrede 400 e yaklaşmış olabilir sadece size önemli bir bilgi vermek için üye oldum bence önemli bir konu
    dragon ile saatte 40 km ile giderken ufak bir viraja girdim işin aksiliği yol bir ormam yoluydu ve tek şeritti dönüşe girdim ve birden gidom kitlendi
    panik yaptım her acemi gibi ve frenlere asıldım şükür düşmeden durabildim ite ite sağa çektim baktım direksiyon dönmüyor. İlk başta kablolarmı kitlendi falan gibi düşün baktım yok sonra biraz daha inceleyince gidon kilidi vidasının çıktığını ve gidonla kilit arasında kaldığını fark ettim zor zor vidayı çıkardım biraz adranalinim düşünce direk eve döndüm bence bu tehlıkeli bi olay kazayla sonuçlanabilirdi ölebilirdim ve ne yazık ki sadece motosiklet kazası olur yanımda araba olmaması ve yolun sağının boş düz bir çimenlik olması olayı ucuz yırtmama sebep oldu size tavsiyem o gidon kilidini tutan iki vidaya dikkat edin lütfen

Motosikleti
    kuba dragon 50
    16/36 dişliler ile aşırı tork kaybı oluştu 4. vites iptal oldu gibi bişey.. dişli denemeleri yapan arkadaşlardan deneyimini paylaşmasını rica ediyorum.16 42 deneyeyimmi tam cuk olurmu sizce?

Cc yukselten arkadaşlar egzozu deistirin veya benim gibi yapın ben araba orta susturucusu taktım. Bu kadar mı farkeder motor çok rahatladı. Isinmasi bile değişti. Kesinlikle egzozu deistirin

Arkadasim bende tekirdagdayim bi iletisim numarasi verebilirmisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Arkadasim bende tekirdagdayim bi ara goruselim cc yukseltmeyi bende dusunuyorum deneme sansim olursa cok sevinirim

Motosikleti
    kuba dragon 50
    dostum şuan motorun km saatini bekliyorum bi revizyondan geçicek bakımdan,no bırak ararım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

arka 47 ön 38p max tek kişi ayarım ön 32 arka 38

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    47 psi hava basıldığı nerede görülmüş ? Kullanma kılavuzuna bakın, yoksa da olan benzer bir motorunkine göre yapın.

Motosikleti
    Benim ön26 arka 29 kilom 84. Gayet iyi bana göre yaz dönemi için kışın 1,2 bar arttırabilirsiniz. 47 basan arkadaş nasıl duruyorsun onun üzerinde😀 motoru aldığında lastikler 40 bardı kayıyor ve zıplatıyordu çok sert aşırı şişkin lastik güvenli değildir firende tutmaz.

Motosikleti
    Kuba rx9
    Arkadaşlar, iki motor arasında kaldım, rx9 ve dragon 50, henüz acemi bile değilim,b sınıfı ehliyetim var, yaş 32, 10km civarı mesafedeki işime gitmek için bakımını kendim yaptığım bisikletimin yerine bu 50cc'lerden düşünüyorum. Hangisini tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Benim ön26 arka 29 kilom 84. Gayet iyi bana göre yaz dönemi için kışın 1,2 bar arttırabilirsiniz. 47 basan arkadaş nasıl duruyorsun onun üzerinde�� motoru aldığında lastikler 40 bardı kayıyor ve zıplatıyordu çok sert aşırı şişkin lastik güvenli değildir firende tutmaz.
    max ibaresini kullanmıştım ama sanırım bastıgım hava ayarı olarak zannedilmiş.lastiğin üzerindeki yazılara müteakiben bilgi paylaşmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

rx9 tel jant ve daha kalın bir egzos sesi retro tasarım geniş renk seçeneği projeliğe uyumu dörtlü sinyal ve aklıma gelmeyen varsa ilave edilebilir,dragona iyi bir zam geldi belki cc yükseltilmiş uygun bir fiyata rx9 a denk gelirseniz kaçımayın dragon kullanıcısı olarak yorumum budur.

Bu motosiklete 110 cc den daha fazla bir motor modifiyesi uygulanabilir mi?
    250 cc mesela?

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)