Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Trendy 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Piyasada deli gibi satılan modelin niye forumda kullanıcı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yanlış değilsem b kullanıyor

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış değilsem b kullanıyor
    B ehliyeti ile kullanılıyor vergilerden muaf plaka ruhsat ücreti var birde muayenesi var. Sokaklarda her gün görüyorum ama arkadaşında dediği gibi forumda kullanıcıları yok zaten bu 50 cc'leri ilk defa motosiklet kullanan kişiler aldı onlarında forumdan haberi yoktur.

Bir abime aldırdım , abimin amorog araç ile şehir içinde evden ile gitme diye , haliyle alınca bende zaman zaman kullanıyorum.
    Aklınızda soru var ise cevaplayım.

Kısaca ;
    Yokuş aşağı 55 km üzerine çıkıyor kadranda gerçekte ne kadar bilemiyorum.
    Düzde 55 km civarı gidiyor
    Görseli şirin twetty çizgi filminde ki anne annenin motoru gibi
    Amartisörler ve teker ler 50 km üzeri için tehlikeli asalvat ki yamalar da bile sekip gezmeye başlıyor . Motor kuvetlendirniz diyelim ben 70-80km ile gezerim diye düşünüyorsanız unutun amatör ve tekerler yetersiz bu iş için

savasuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev iş arası e5'e çıkmadan eşim kullanıyor daha 2 hafta oldu alalı ilk ben getirdim eve gayet yerinde iyi yokuşlarda 30 la 40 arasında değişiyor dikliğine ve sizin yokuşa girişinize göre, malzeme kalitesi bence gayet iyi en yüksek gördüğüm yokuş aşağı 65 civarı idi mesafe olmadığı için daha yüklenmedim açıkçası... Ama bence lastiklere pek güvenmemeli bende de xr 9 var onda da aynı sorun lastikler gerçekten kalitesiz...

Alıntı savasuzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev iş arası e5'e çıkmadan eşim kullanıyor daha 2 hafta oldu alalı ilk ben getirdim eve gayet yerinde iyi yokuşlarda 30 la 40 arasında değişiyor dikliğine ve sizin yokuşa girişinize göre, malzeme kalitesi bence gayet iyi en yüksek gördüğüm yokuş aşağı 65 civarı idi mesafe olmadığı için daha yüklenmedim açıkçası... Ama bence lastiklere pek güvenmemeli bende de xr 9 var onda da aynı sorun lastikler gerçekten kalitesiz...
    Dolar kuru pahalı uygun fiyatlı olması için sonradan değiştirilebilecek parçalar uygun fiyatlı olarak seçilir bu tüm markalarda böyledir (honda bile yapıyor maalesef) 80 90 yapanlar var youtube'da rodaj sürecinde biraz zorlayarak mümkündür bu ama motor ömrü için sakıncalı zaten yasal prosedür bunlarda 45 km hız o yüzden geçmemek en iyisi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    çinde bunların müzik sistemli satılanlarıda var..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinde bunların müzik sistemli satılanlarıda var..

https://image.ibb.co/gLZORK/HTB1c_Kn...q6x_XFXXXZ.jpg
    Kuba ve RKS'nin Toruing modellerinin bazılarında farklı bir müzik sistemi vardı Gri renkte bunlarada takılabilir eğer yedek parça olarak satılıyor ise

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba ve RKS'nin Toruing modellerinin bazılarında farklı bir müzik sistemi vardı Gri renkte bunlarada takılabilir eğer yedek parça olarak satılıyor ise
    aliexpress de satılıyor o parça tek başına yüksek ihtimal bizde çalınır diye koymamışlardır

Bunu motosiklete taktıktan 2 saat sonra yürütürler yanlış hatıralmıyorsam Trendy'nin ilk reklamı yapıldığın farklı bir hoperlör vardı sonradan kaldırdrılar galiba maliyet ile ilgili

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu motosiklete taktıktan 2 saat sonra yürütürler yanlış hatıralmıyorsam Trendy'nin ilk reklamı yapıldığın farklı bir hoperlör vardı sonradan kaldırdrılar galiba maliyet ile ilgili
    Ön panelin içine gömülmüş bir şekilde hoparlör vardı ama dediğin gibi maliyet işi ülkemizde önemli bir hoparlör ne kadar eder demeyin satışı yapılmadan önce gümrük vergisi ötv vergisi ve kdv vergisi kesilir bunlarda fiyatı zıplatır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o yüzden opsiyon diye bir şey var arabalarda bile var koymaları lazım firmaların artık opsiyon listeleri isteyen alır .. yapıcaklar bir store vatandaş istediği aksesuar parçayı alıcak..

hem servisler para kazanıcak hem fabrika firma..

arkadaşlar yeni bir kuba trendy aldım bu motora motul markasının hangi yağını koymam lazım scooter expert olurmu?

https://www.motul.com/tr/tr/products...rt-4t-10w40-mb

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yüzden opsiyon diye bir şey var arabalarda bile var koymaları lazım firmaların artık opsiyon listeleri isteyen alır .. yapıcaklar bir store vatandaş istediği aksesuar parçayı alıcak..

hem servisler para kazanıcak hem fabrika firma..
    Şimdilik opsiyon sadece aynı modelde farklı cc'lerde bulunuyor birde korkuluk arka çanta demiri vs. daha çok Türkiye'de üretilebilecek parçalar yani silindir hacmi hariç

Fotoğraftaki çok kaba duruyor daha güzel bir sistem bulunup takılabilir. Çalışması olan birileri varmı?

kitapcık ta kaç numara yağ kullanacağın yazar. ordan bak motul marka ala bilirsin gönül rahatlığıyla. biraz tuzlu ama olsun.benim motor için uygun kullanıyorum 10 40 4t yi

beyler bende kuba trendy var, 2 arkadaşımdada var ama bendeki daha sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor neden olabilir?

4 aydır işten güçten fırsat bulamamakla beraber her bulduğum fırsatta keyifle kullandığım motor olur kendileri...

Bu arada hafif yokuş tam gaz gitmek suretiyle 78 km/h görmüştür kendisi...

Yurt dışında bu modelin euro4'ü bulunuyor tutulan bir model olduğu için 2020'de kesin gelecektir.

kesinlikle alın derim

arkadaşlar yaklaşık ben 4 aydır kullanıyorum ve 4800 satış fıyatından aldım kesinlikle tavsiye ederim sigorta yok ehliyet b sürüyo ve motor gerçekten çok keyifli yaklaşık 65 70 kilo civarındayım ve hiçbir dik bayırda tıkanmazlık yapmadı çıkamam dedigi bayır yok düz yolda 40 50 diyenlere aldırış etmeyin düz yolda 70 75 ile gidiyorum ve en dik bayırlarda 40 a düştügü oluyo bazen.. motorla hız denememde 2 kişi ile yaklaşık üstünde 130 kilo varken 94 km yi gördüm az eğimli bayır aşagı giderken hız konusunda siizi üzmez yakıt derseniz 25 tl e 200km gidiyo zaten full depo 4 lt alıyo 5 lt degil tavsiye edecegim bir motordur küçük ama işlevi büyük

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)