Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Spydx(unicorn) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250CC -- 34 Bh 1032
    de-javu bana müslim abinin ya da sende varsa sislerin resmini gönderebilirmisin?? oraya gitiğimde ne alacağım görüp bileyim bari......
    bulentkahraman@mynet.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Amin geçmiş olan beraat kandiliniz mubarek olsun Allah hayırlı kazasız belasız sürüşler nasip etsin bizlere
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    Alıntı Spydx(unicorn) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    de-javu bana müslim abinin ya da sende varsa sislerin resmini gönderebilirmisin?? oraya gitiğimde ne alacağım görüp bileyim bari......
    bulentkahraman@mynet.com

umarım yardımcı olabılmısımdır...
    [COLOR="Red"]Önder[/COLOR] [SIZE="5"][/SIZE][COLOR="Blue"]DIGITAL FOTOGRAFÇILIK[/COLOR]

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar bu gece döndüm seyehatten nasılsınız, bazı sorular var onlara cevap vereyim.

bulentkahraman@mynet.com

İşte kardeşim benim sislerin resimleri.

Alıntı freeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben duyu sökturdum
    elektrikçi usta h4 civalı 55 w ampul taktırdım
    allah şukur bi problem yok ve cok guzel aydınlatıyor yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum.
    tek dezavantajı uzun farları tam ayarlayamamak.zaten ampulu değiştirmeden öncede ayarlanmıyordu.
    Kardeşim bu işlemi kime nasıl yaptırdın, varsa resimlerini gönderebilirmisin.Yada yaptırdığın yerin telefonunu yazarmısın,

Motosikleti
    müslüm abi birde şu sosis çantayınereden aldın güzel bişi miş

Motosikleti
    müslüm abi birde şu sosis çantayınereden aldın güzel bişi miş
    Bende sosis çanta yok, o başka motor, sosis çanta kullanışlı olmadığından takmadım, bizim ön amortisörlerde dış muhafaza yok, çanta yerinden sürekli oynuyor.

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Merhaba

Herkese selam,

Uzun zamandır yazamıyordum,forum uyarmış İlk defa başıma geldi ki zaten bende birşeyler yazacaktım.Gezileri heyecanla okuyorum şimdilik.Hele 6 sene Bursada yaşamış ve Cumalıkızığı çok seven birisi olarak son gezinizde aşırı imrendim.Bir dahaki sefere inşallah...
    Bu süre içerisinde motordan ufak bi düşüş yaşadım.Ümraniyede bir minibüs sıkıştırdı.İstemsiz bir şekilde ani ön fren yapınca motor hemen kafadan kayış
    gösterdi ve beni üzerinden attı ama ben onu çok sevdiğim için gidonu bırakamadım.(Sanırım bu hataydı)Bi tarafına birşey olacak diye insan o an kendini düşünmüyormuş...Ufak bir diz yaralanmasıyla ben atlattım,kırık çıkık yok.Motorda Allah tan hiçbirşey yok,tabi bırakmayınca kendisini ben allta kaldım.Bu düşüşten sonra lastikler konusunda ciddi şüphe duymaya başladım.Çünkü bir çok kere önden ve arkadan kayma eğilimleri gösterdi motor.bu noktada sizin fikirleriniz nelerdir.Yanılmıyorsam birisi (adını hatırlayamadım kusura bakmasın ama Bulgurluda oturuyordu) lastiklerini değiştirip Metzeller lastik almıştı ve bayada memnundu.Sizlerin böyle şikayetleri var mı?Gerçekten lastik değiştirmeliyim?Çünkü arabada olduğu gibi motorda en önemli organ lastikler.Yer ile teması sağlayan yegane kontak.
    Şimdiden düşünceleriniz için teşekkürler.

Bu arada yarın için Taner beyden-Altan motordan randevu aldım,motoru bakıma götüreceğim.Gelenler olursa orada görüşmek üzere...
    Herkese selamlar,
    Fatih Aygün

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sibop ayarının son durumunu kontrol etmek üzere ALTAN MOTOR daydım. Sabah bir aksilik yüzünden vaktinde orda olamamama rağmen saolsunlar yine hemen ilgilendiler. Far, seleler, benzin deposu ve buji kapakları söküldü, hemen hemen 2 saat süren kontrollerde daha önceki sibop ayarının tuttuğu görüldü ve son kontrollerle birlikte motor sağlıklı düzenine kavuştu. Profesyonel çalışmaları ve gösterdikleri ilgiden dolayı ALTAN MOTOR a teşekkür ederim.
    dejavu o gün ilk kontrolde bira düşünceliydin.şimdiyse ayarların yapılmış ve rahatlamışsındır sanırım.adına çok sevindim.

Altan motor da bizim için hep iyi çalışmalar ortaya çıkarıyor.arkadaşların ellerine sağlık.[/QUOTE]

kac para tuttu kardes

Motosikleti
    selam faygun geçen gün benimde önüme bir taksi kırdı allahtan çok yavaştım ama refleks icabı iki frene basınca motor kafadan kaydı ve benide üstünden attı. lastik çözüm olabilirmi?? benim de aklımı çeldin.
    bu arada bende 4000 bakıma götürecem. ama benim aldığım kişi ''Can'' Katrancı Motorda yaptırmış bende oraya götüreyim dedim...

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Selamlar, herkese yaklasık altı ay once honda eğitim merkezine gitmiştim orada ilk öğrendiğim şey virajda ön freni sert sıkınca motor kayar sende yere yapısırsındı.
    Bizim motorların laztiklerine gelince paranız var ise metzeller oldukça iyi bir lastiktir.
    Bizim motorlarda ıkı farklı lastik kullanılmış biri Duro (bu ikinci gelen partidekiler) ozellikle benikiler Duro ve ben su ana kadar değiştirme ihtiyacı duymadım (belki 10,000-12000 de) ama eğer lastiklerinizin markası KATO ise değiştirmenizi tavsiye ederim zira bu lastikler hakkında kimseden iyi şeyler duymadım...
    Bu arada tavsiyem motoru yıkattıktan sonra, boş zamanınızda, pratik yaparken, su birikintisine girmişseniz(tabiki bir müddet sonra) trafiğe ve size sorun yaratmıyacak bir durumda frenlerinizi sert cekin (sanki onunuze bir şey cıkmıs gibi) bu alışkanlık hem motorunuzun, lastiklerinizin verecği tepkilere sizi hazırlıyor. Hemde lastikleri ısıtıyorr.
    R&R
    34 TJ 5870

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kac para tuttu kardes
    Karburatör, sibop ayarları ve 2500 bakımını(ayrıca yağ ve bujilerde değişti)birlikte yaptırdığım için 110 ytl tuttu. Eğer sadece Karburator ve sibop ayarları yaptıracaksan 50-60 ytl arası sanırım tam emin değilim. Sibop ayarları fabrika ayarlarından dolayı sıkı çıktığı ve bu şekilde 2500 km kullandığım için yapılan ayar tutmamıştı, 500 km yapıp en son yeniden kontroller için gittiğimde ücret talep etmediler ama 2 saat gibi bir zaman ayırdıkları ve fazlasıyla ilgilendikleri için ben yinede birseyler atmak istedim, tekrar teşekkür ediyorum kendilerine buradan...

Bu arada en son ayarlardan sonra 346 km de yedek depoya geçtim. Bilginize...
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Regalcilere selam

Arkadaşlar bir ara buluşma olursa kesin katılacağım söz!

Yavaş yavaş işlerimi yoluna koydum ve internete daha çok zaman ayıracağım sanırım.

Motorun muayenesi de bitti bu arada. En kısa zamanda muayenesini de yaptırayım da toplanalım yaw.

Bu arada tüm hoşgeldin diyen eski dostlara da teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Yazamasam da yazılanları kısa bir süre bile olsa girip okuyorum...

Bir hayli R & R hakkında bilgi sahibi oldum sayılır....
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir ara buluşma olursa kesin katılacağım söz!
    sevgili dostum pazar günü saat 17.00 de maltepede migrosun orada papatyada regal ci arkadaşlar toplanıyoruz..
    bekleriz, haberleşelim...

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    ya bide su ön cam ve sis olayını halletsem içim rahatlıcak öneriler lütfen

bide arkadaslar bızım aletın sıgortası tam nerde yav

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    işim erken biterse sizlerle papatya kafedeyım
    selamlar
    [B]BMW R 1200 GS[/B]
    [B]O Benim Herseyim [/B][B]Başkası yalan [/B]

Motosikleti

Altan motor sonucu

selam faygun geçen gün benimde önüme bir taksi kırdı allahtan çok yavaştım ama refleks icabı iki frene basınca motor kafadan kaydı ve benide üstünden attı. lastik çözüm olabilirmi?? benim de aklımı çeldin.
    bu arada bende 4000 bakıma götürecem. ama benim aldığım kişi ''Can'' Katrancı Motorda yaptırmış bende oraya götüreyim dedim...
    Selam Unicorn,
    Sanada çok geçmiş olsun.Ben bugün Altan motor daydım.Lastikleri servis sahiplerinden Taner beye sordum,bence gayet iyi şu an bu lastikleri değiştirmene gerek yok dedi.Bende şimdilik vazgeçtim.

Bu arada Altan motora bende genel bakım yaptırdım.Bunun dışında yağ değişimi yapıldı,motor genel ayarları,sübap ayarları felan yapıldı.Artı zincir yağlandı,zincir yağı aldım.Toplam hepsi 100 YTL tuttu.Ben kendimi 50 YTL ye ayarlamıştım.Ama tabi sadece işçilik ve ayarlar 50 ytl imiş.Bunun dışında zincir spreyi ve 2 kg da yağ olunca onlarda 50 ytl tuttu.
    Bakım sonrası değişiklikler;
    Motor yolda yağ gibi akmaya başladı sanki başka motora biniyormuş gibi hissettim.Aselarasyon hissedilir biçimde arttı,motorum henüz 700 km de olmasına rağmen çok rahat 120 yi gördü,yol olsa daha gidecekmiş gibiydi
    Gerçekten servis olarak Altan motor çok ilgili ve tüm sorulara açıklayıcı cevaplar verdi.Taner ve Tamer beylere burdan da bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.
    Özellikle Anadolu yakasında oturanların mutlaka gitmesini tavsiye ederim.

Koruma kıyafetleri alacağım.Daha önce alanlara danışmak istedim.Genel fiyatlar nerelerde ne kadar.Mont +eldiven+dizlik.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

caser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah RR
    faygun;
    Ben Motomax' dan Bering mont aldım 140 avro'ya (6 taksit) (En kalite ve hesaplısı bunu buldum)
    http://www.bering.fr/index.adml?l=11...n=2&i=0&f=1707
    dizlik ve bellik ufo, toplamı 175YTL,
    Kask Airoh SV 55 aldım 135 avro ya Galeri Sayan'dan 12 takside (cok da hesaplı oldu),
    Eldiven ise almadım alacağım.(Henüz kesik parmaklıyı kullanıyorum onu da 5 YTL' ye almıştım)

Motosikleti
    Alıntı caser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faygun;
    Ben Motomax' dan Bering mont aldım 140 avro'ya (6 taksit) (En kalite ve hesaplısı bunu buldum)
    http://www.bering.fr/index.adml?l=11...n=2&i=0&f=1707
    dizlik ve bellik ufo, toplamı 175YTL,
    Kask Airoh SV 55 aldım 135 avro ya Galeri Sayan'dan 12 takside (cok da hesaplı oldu),
    Eldiven ise almadım alacağım.(Henüz kesik parmaklıyı kullanıyorum onu da 5 YTL' ye almıştım)
    Caser cevabın için teşekkür,montu gerçekten beğendim.Sanırım en kısa zamanda bende alacağım.

Motosikleti
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bide su ön cam ve sis olayını halletsem içim rahatlıcak öneriler lütfen

bide arkadaslar bızım aletın sıgortası tam nerde yav
    Kardeşim regalin sigortası akünün yanında beyaz yuvarlak plastik bir kutucuğun içinde sabit değil yani kabloyu çekince beraber geliyor.

Motosikleti
    Selam
    Dejavu emre ltd de sislerden kalmamış nezaman gelir belli değil dediler.... başka yer bilen varmı?? Birde Mülüm abi senin motorun göstergelerin orada hararet göstergesi taktırmışsın nasıl işe yarıyormu?? nerede ve kaça taktırabiliriz?? Devir saati taktıran varmı?? takılırmı??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler