Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili bülent(gws) ve uğur abi.hoşgeldiniz.
    abi neden habersiz gittin altan motora birlikte giderdik neyse.umarım servis anlaşması Altan motora ve bizlere hayırlı olur .
    yok dostum sandığın gibi değil..aklıma gelmedi değil ama gelemezdin sanırım..

ben seyahatten çarşamba günü öğleden sonra eve döndüm.hafta sonu cumartesi günü tamamen komple sağlık kontrolune ayıracağım belli olmuştu.
    pazar günü ise yalovaya ziyarete gidecektim..
    bu bakımdan gelir gelmez altan motora telefon edip hemen gittim ani olarak..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altan motor

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dostum sandığın gibi değil..aklıma gelmedi değil ama gelemezdin sanırım..

ben seyahatten çarşamba günü öğleden sonra eve döndüm.hafta sonu cumartesi günü tamamen komple sağlık kontrolune ayıracağım belli olmuştu.
    pazar günü ise yalovaya ziyarete gidecektim..
    bu bakımdan gelir gelmez altan motora telefon edip hemen gittim ani olarak..
    peki öyle olsun ,bu arada 30 ağustos sabahı bende altan motora hem 1000 km bakıma hemde gerekli ayarları yaptırmaya gidiyorum.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki öyle olsun ,bu arada 30 ağustos sabahı bende altan motora hem 1000 km bakıma hemde gerekli ayarları yaptırmaya gidiyorum.
    Nasılsın kardeşim iyimisin, görüşemedik uzun zamandır, sen o motorla halaa 1000Km demisin, bence şöyle bir Gaziantep yapmanın zamanı geldi.

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9

Uzun yol denemesi???

Sevgili arkadaşlar,

Ben yarın sabah regalim ile uzun yola çıkmayı planlıyorum. Ankara'dan İstanbul'a iş görüşmeleri için gideceğim. Geçen akşam arkadaşımla çevre yoluna çıkıp 50 km. yaptık ön deneme olsun diye. Yapabilirim gibi geliyor ama yorgunluk olacağı kesin. Ben motoru ikinci el aldım. Şu anda 2200 km. civarı. 2500 bakımını yaptırmadan yola koyulmam akıllıca olur mu sizce? Bir de kısa bir liste yaptım. Sizinle paylaşayım istedim. Bu listeye ne eklemek gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum:

Yağmurluk (normal motor montumun haricinde)
    Yağmur Pantalonu
    Yiyecek
    İçme Suyu ( Mümkünse limonlu- Sitedeki uzun yol listesinden)
    Lastik Tamir Spreyi
    Yedek Sigorta

Son olarak, istanbuldan ankaraya gelen birisi vardı eski yazılardan hatırladığım. Fanı sallanmıştı da müslüm abi ankaradaki yetkiliyi buldurmuştu. Sonrasında gerekli değiştirme yapılıp istanbula geri dönmüştü vs. Ben de olabilecek aksiliklere karşılık hangi servisleri arayabilirim? Telefon numaraları vardır sanırım sizlerde. Bende Ankara Şaşmaz'daki regal servisinin no.su var ama ne olur ne olmaz diğerleri de bulunsa iyi olur değil mi?

Son olarak zaman planlaması yapmaya çalışıyorum. İstanbul'da harbiyede olacağım saat 3'te. Ankaradan sabaha karşı 6'da çıkarsam 12-13 gibi anadolu tarafına varırım sanırım. 3'e kadar ulaşırım değil mi harbiye'ye?

Motosikleti
    Alıntı bluebee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,

Ben yarın sabah regalim ile uzun yola çıkmayı planlıyorum. Ankara'dan İstanbul'a iş görüşmeleri için gideceğim. Geçen akşam arkadaşımla çevre yoluna çıkıp 50 km. yaptık ön deneme olsun diye. Yapabilirim gibi geliyor ama yorgunluk olacağı kesin. Ben motoru ikinci el aldım. Şu anda 2200 km. civarı. 2500 bakımını yaptırmadan yola koyulmam akıllıca olur mu sizce? Bir de kısa bir liste yaptım. Sizinle paylaşayım istedim. Bu listeye ne eklemek gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum:

Yağmur Pantalonu
    Yiyecek
    Lastik Tamir Spreyi
    Yedek Sigorta

Son olarak, istanbuldan ankaraya gelen birisi vardı eski yazılardan hatırladığım. Fanı sallanmıştı da müslüm abi ankaradaki yetkiliyi buldurmuştu. Sonrasında gerekli değiştirme yapılıp istanbula geri dönmüştü vs. Ben de olabilecek aksiliklere karşılık hangi servisleri arayabilirim? Telefon numaraları vardır sanırım sizlerde. Bende Ankara Şaşmaz'daki regal servisinin no.su var ama ne olur ne olmaz diğerleri de bulunsa iyi olur değil mi?

Son olarak zaman planlaması yapmaya çalışıyorum. İstanbul'da harbiyede olacağım saat 3'te. Ankaradan sabaha karşı 6'da çıkarsam 12-13 gibi anadolu tarafına varırım sanırım. 3'e kadar ulaşırım değil mi harbiye'ye?
    Bir aksilik olmazsa 5-5.5 saat sürüyor Ankara İstanbul arası, yani dediğin saatlerde istanbulda olursun, merak etme.

Sana nacizane tavsiyelerim şunlar:

1- Yanına ilaveten radyatör tıkayıcı al, parçacılara sor bir tüp içinde onu yanına al, çünkü radyatörlerimiz çok ince ufak bir taş çarpmasında bile su sızdırıyor, bunu anladığın anda bu tüpden radyatörün içine biraz koy sönra üzerinede su koy biraz çalıştır deliği tıkayacaktır, yoluna devam et.

2- Yedek buji mutlaka bulundur,

3- Bakımını yaptırmadan yola çıkma çünkü gidiş geliş 1000 Km yol yaparsın, İstanbulda dolaşmalarınla birlikte.

4- Vizörün çok kirlenecektir, sinek çok yapışıyor, temizlerken sakın kağıt mendil, peçete,selpak kullanma, yağ lekesi bırakıyor gece sürüşlerinde karşıdan gelen aracın farlarını dağıtıyor kör gibi oluyorsun, marketlerde özel gözlük camı temizleyicileri var ıslak mendil gibi onlardan al yolda çok lazım olacak, hiçbirşey bulamazsan temiz suyla yıka, sabun vurma.

5- Gece yol yapacaksan farını ayarla, far tasının altında ufak bir vida var altında yay olan onunla ayarla.

6- Yolda ise en önemli şey yüksek araçların yaptığı rüzgar sürkülasyonudur, eğer motorunda ön cam yoksa çok etkileneceksin, sakın panikleme, motoru dengede tut, rüzgar seni yere savurmaz merak etme, ama camın varsa fazla etkilenmezsin. Birde sakın kamyonların arkasına fazla sokulma dingil aralıklarında bulunan ufak taşlar sarsıntıdan düşüp sana çarpabilir, veya üstündeki yükten bişey düşebilir, montun kaskın, dizliğin eldivenin varsa ve sağlamsa korkma birşey olmaz, birde sakın yarım eldiven kullanma.

7- Yedek su deposunda en az 400 gram su olmasına dikkat et.

8- Servis bakım kataloğunda servislerin telefonları var, onlardan faydalanabilirsin, servise ihtiyacının olacağını sanmıyorum.

BU ARADA HAVALARIN BUGÜNLERDE YAĞIŞLI OLACAĞI SÖYLENİYOR DİKKAT.

Yinede sana telefonlarımı vereyim başın sıkışırsa çekinmeden ara 24 saat açıktır.
    Müslüm Akpek

0532 228 08 59
    0212 557 52 20

Yalnız ararsan kendini tanıt çünkü artık karıştırıyorum o kadar çok arıyan oluyorki, geçen gün Iğdır dan bir kardeşimiz aradı yolda kalmış ona da telefonla yardım ettim, ama motoru regal değildi, onada buradan selam.

Sana hayırlı yolculuklar.

BU ARADA UNUTTUM KİLOMETRENİ SIFIRLA HER 300 KM DE DEPONU DOLDUR, YEDEK DEPOYLA 30KM DEN FAZLA YOL YAPMA.

Motosikleti
    Müslüm baba, çok teşekkür ederim bilgiler için. Yarın sabah yola çıkacağım için bakımını yaptırmaya zamanım olmayacak sanırım çünkü mesaideyim şu anda, çok önemli bir sorun teşkil eder mi ki acaba? Bir de yedek su deposu nerede onu tam olarak bilemiyorum. Çünkü aldığım arkadaş kitapçık vb. birşey vermedi. Dolayısı ile servis telefonları da yok ama internetten yazdırıp yanıma alırım en kötü ihtimal.

Bir de far ayarı dediğin yükseklik mi ışığın şiddeti mi? Işığın şiddetiyse hemen yapayım çünkü gerçekten gece sürüşü için çok çok zayıf. kesin olarak ledlerden falan taktıracağım ilk fırsatta. O konuda sen taktıracağını yazmıştın abi yanlış hatırlamıyorsam. Taktırıp resimleri kopyduysan zahmet edip bir daha anlatma ben geri döner bakarım eski gönderilerine.

Son olarak buji olayı. Özellikle bir buji marka ve modeli verilmişti burada. "NGK CR 7.HS.A" Buydu değil mi eski gönderilerden saklamıştım bunu?

Motosikleti
    Müslüm baba, çok teşekkür ederim bilgiler için. Yarın sabah yola çıkacağım için bakımını yaptırmaya zamanım olmayacak sanırım çünkü mesaideyim şu anda, çok önemli bir sorun teşkil eder mi ki acaba? Bir de yedek su deposu nerede onu tam olarak bilemiyorum. Çünkü aldığım arkadaş kitapçık vb. birşey vermedi. Dolayısı ile servis telefonları da yok ama internetten yazdırıp yanıma alırım en kötü ihtimal.

Bir de far ayarı dediğin yükseklik mi ışığın şiddeti mi? Işığın şiddetiyse hemen yapayım çünkü gerçekten gece sürüşü için çok çok zayıf. kesin olarak ledlerden falan taktıracağım ilk fırsatta. O konuda sen taktıracağını yazmıştın abi yanlış hatırlamıyorsam. Taktırıp resimleri kopyduysan zahmet edip bir daha anlatma ben geri döner bakarım eski gönderilerine.

Son olarak buji olayı. Özellikle bir buji marka ve modeli verilmişti burada. "NGK CR 7.HS.A" Buydu değil mi eski gönderilerden saklamıştım bunu?
    Buji numarası doğru, yedek su deposu akünün altında yere yakın bi yerde,deponun kapağı da akünün yanındadır.

Far ayarı sadece yakınlık uzaklık,şiddeti için bişey yapamıyoruz, çünkü takacağımız H4 bizim düyleri ısıdan yakıyor.

Motosikleti
    Müslüm abi çok teşekkür ederim bilgiler için.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    her nekadar regal kullanıcısı olmasamda verdiğin bilgiler için teşekkür ederim müslüm baba
    ]

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili arkadaşlar,

Yağmur Pantalonu
    Yiyecek
    Lastik Tamir Spreyi
    Yedek Sigorta

İstanbul-Ankara-İstanbul yapan bendim. benim yaşadığım sorun genel değil o nedenle için rahat olsun.

06:00 da çıkarsan 13:00 gibi olursun istanbul da. yanına alman gerekenler le ilgili senin yazdıkların+müslüm abinin yazdıkları+lokma takımı ve anahtar takımı da yanında olsun her yola çıktığın da.

2200 deysen yola çıkmadan kesinlikle 2500 bakımı yaptır. çünkü yaklaşık 1000 km yapacaksın hem yolda sıkıntı yaşamamış olursuın hem de periyodik bakımın geçmesin daha sonra garanti ile ilgili sıkıntı yaşamassın.

şaşmazdaki servis birol otoyu ara akşam iş çıkışında bile yapar bence bakımını
    312-278 01 83

ankarada depoyu full doldur, bolu kaynaşlı dan otobana girdikten sonra yaklaşık 3-4 km ileride shell var orada gene full yaparsın deponu shell den istanbul- kozyatağı gişeler 203 km. aynı yeri istanbuldan dönüşte de kullanırsın.

benim numaram 0533-590 76 30

Motosikleti
    not yet ..!
    müslüm baba okadar mevzuya hakimki regal raptor almadım daha ama sanki makinayı almış kadar tanıyorum nerdeyse

bide keeway super shadow la regal raptor karşılaştırmalarına son noktayı koysada ne alacağıma karar versem artık bende.

john doe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak yakında
    merhaba beyler bayanlar.
    haftaya regalimi alıyorum, 9 ay bekledim nerdeyse motor için.
    motoru aldığımda ilk yapmam gereken şeyleri söyler misiniz?
    bujiler, far ampulu değişecek bir kere. başka neler yapmalıyım.
    ayrıca trafiğe karşı biraz ürkeğim, arabada bile feci tırsıyorum trafikten. ne tavsiye edersiniz?

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin sevgili dostum...
    geç bakalım baş köşeye... bir bir anlat
    ve en kısa sürede toplanalım derim sakıncası yoksa.....

bu arada bende süpap ayarı ve diğer kontrolleri yaptırdım..
    süpaplar sıkı çıktı..motor daha sakin ve düzenli çalışıyor..karbüratör ayarlarında bir düzensizlik çıkmadı.
    ancak bi yola çıkıp deneme şansım olmadı..zamanım olmadığı için
    kartaldaki ALTAN MOTOR yetkili servis anlaşması yapmış.yetki belgesi verilmiş...hayırlısı artık.
    inşallah sorun çıkmaz herhangi bir konuda.

Bence de toplanalım regalciler

altan motorun yetkili servis olması çok iyi olmuş

Motosikleti
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul-Ankara-İstanbul yapan bendim. benim yaşadığım sorun genel değil o nedenle için rahat olsun.

06:00 da çıkarsan 13:00 gibi olursun istanbul da. yanına alman gerekenler le ilgili senin yazdıkların+müslüm abinin yazdıkları+lokma takımı ve anahtar takımı da yanında olsun her yola çıktığın da.

2200 deysen yola çıkmadan kesinlikle 2500 bakımı yaptır. çünkü yaklaşık 1000 km yapacaksın hem yolda sıkıntı yaşamamış olursuın hem de periyodik bakımın geçmesin daha sonra garanti ile ilgili sıkıntı yaşamassın.

şaşmazdaki servis birol otoyu ara akşam iş çıkışında bile yapar bence bakımını
    312-278 01 83

ankarada depoyu full doldur, bolu kaynaşlı dan otobana girdikten sonra yaklaşık 3-4 km ileride shell var orada gene full yaparsın deponu shell den istanbul- kozyatağı gişeler 203 km. aynı yeri istanbuldan dönüşte de kullanırsın.

benim numaram 0533-590 76 30

Tamamdır Erdem abi sana da çok teşekkür ederim. Bir sıkıntım olursa arayabileceğim insanların olduğunu bilmek gerçekten çok rahatlatıcı. Dediğin gibi iş çıkışı bakımını yaptırmaya gideyim ki içim rahat çıkayım yola. Aradım şimdi yerinde yoktu birol abi ama gelince bir randevu ayarlayıp gideceğim. Az önce de Yiba çarşısından bujilerimi ve yağmurluğumu aldım her türlü duruma karşılık. Ayrıca radyatör onarım sıvısından da aldım. Fiyatlar şöyle yağmurluk hariç pazarlık yapmadım:

Buji tanesi : 5ytl
    Radyatör sıvısı: 8 ytl (Double-up)
    Yağmurluk + Bisiklet kilidi = 20 ytl

Bisiklet kilidini kaskı motora kilitleyebilmek için aldım. Lastik tamir spreyinden bulamadım yiba'da. Çok da zamanım yoktu gerçi. Sonuçta birtek o kaldı geriye. İş çıkışı hallederim hepsini bir aksilik olmazsa.

caser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah RR

ilk kullanim

Alıntı john doe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler bayanlar.
    haftaya regalimi alıyorum, 9 ay bekledim nerdeyse motor için.
    motoru aldığımda ilk yapmam gereken şeyleri söyler misiniz?
    bujiler, far ampulu değişecek bir kere. başka neler yapmalıyım.
    ayrıca trafiğe karşı biraz ürkeğim, arabada bile feci tırsıyorum trafikten. ne tavsiye edersiniz?
    Arkadasim once calistirmasini ogren. Hic gaz vermeden sadece jikle ile... Gaz koluna hic dokunma.
    Ehliyet al trafige cikmadan (Beklemesi zordur ama ...)
    Bujiler evet degisir ama far ampulunun degismesi geregini tecrubeliler cevaplasin.
    Hayirli olsun Allah kaza bela gostermesin.

Motosikleti
    Alıntı caser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim once calistirmasini ogren. Hic gaz vermeden sadece jikle ile... Gaz koluna hic dokunma.
    Ehliyet al trafige cikmadan (Beklemesi zordur ama ...)
    Bujiler evet degisir ama far ampulunun degismesi geregini tecrubeliler cevaplasin.
    Hayirli olsun Allah kaza bela gostermesin.
    Far ampulü H4 le değişiyor mondial in aynen oluyor ama kalitesi bozuk olduğundan içindeki izolasyon tozları dökülüyor, ondan sonra ısınmadan dolayı düyü yakıyor.Bence yine eski ampullere devam, gerçi çok güzel aydınlatıyor H4 ama bu seferde düyü yakıyor.

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Alıntı Gencadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fevkalbesher, ben taktırdım ön cam. Beşiktaş Balmumcu'da ATV binasının karşısında Kuzey Motor var. Oradan aldım. Kappa'nın orjinal camı, 180 YTL fiyatı. Çok memnunum, otobanda göğsüme vuran rüzgarı önemli ölçüde kesti. Rüzgardan çok savuruyordu otobanda önceleri, onu da azalttı şimdi. Daha ucuz camlar var, ama plastik gibi duruyor ve çok kaba geldi bana onlar. Senin için bir resim ekledim:

Şu ana kadar gördüğüm en şık öncam. Yalnız hangi makinanın orijinali? Regal Raptor'um mu Honda Rebel'in mi? Bir de 180 YTL çok deil mi yaw? Taksit yaparlar mı buna?

Bu arada sevgili motorum ateşleme arızası sebebiyle evde yatıyor 10 gündür, hoş ben de Adapazarı'ndaydım bu süre içinde, ilgilenemedim. Sonunda c.tesi gelebildim ama saat 7'de. Saolsun Yopaş'tan Orhun kırmadı beni, eve kadar geldi ilgilendi çocukla. Ateşleme beyninde problem olduğunu tesbit ettik. Değişecekmiş. Daha önce böyle bir problem yaşayanınız oldu mu?

Bu arada sonunda uygun bir ad buldum bizim 17 beygir'e, ŞAHİN (regal raptor: kraliyet avcısı yani Şahin ) Esin kaynağı da şu repliktir;

- Bana atımı, ŞAHİN'i getirin

Sevgiler,
    AA.
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mühendis1959;
    far ampulü çok ısınıyor diyorsunuz. ısı izalasyonu için, oscar h4 ampulün duya giren yerini alüminyum folyo ile sarabilir miyiz? sarabilirsek ısı izalasyonu yapmış olur muyuz?

bir önceki yazımda bir soru sormuştum. cevap alamadım. tekrarlıyorum:

şu an itibariyle Türkiye'de 2 adet regal raptor gediren firma var. biri sarıkayalar, diğeri de emre ltd.

sorum şu idi:

motorunu sarıkayalar'ın bayilerinden alanlar sarıkayaların servisine gitmek zorunda.. emre ltd bayilerinden alanlar emre ltd servislerine gitmek zorundalar. sarıkayaların getirdiği regal, emre ltd servisine.. emre ltd nin getirdiği regal sarıkayaların servisine gidemez mi? Tüketici olarak ne gibi bir durum ile karşı karşıyayız. bunu soruyorum. çünkü, regal motor aynı. ama getiren ve servis ağını kuran firmalar farklı. durum nedir? tüketici derneklerine mi danışmalıyız. bir araştırın lütfen.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    not yet ..!
    aliminyum folyo olayı fırına yemek koymaya benzedi bana pek oluru yokmuş gibi görünüyo ???

bide bu servislerin birbirlerinin motorlarını kabul etmemesi gibi bi konunun akla bile gelmemesi lazım diye düşünüyorum , varsa çok büyük bi problemdirki regal almaktan vazgeçerim doğrusu...
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=20565"][250cc] Keeway SuperShadow Vs. Regal Raptor [/URL]
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=18838"]Supershadow 250 Vs. Mondial 250 MCT [/URL]
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=18557"]DADYW DD250E-9 Su soğutmalı Regal Raptor hakkında... [/URL]
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12269"]Anket: Cruiser 250cc Anketi Regal Raptor, Keeway, Kanuni Tiger, Kanuni Seyhan, Jinlun, Masai[/URL]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    bu motoru almak istermisiniz...?

bi bakın bakam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler