Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

1. nolu resimde gördüğünüz RR nin krank mili arkadaşlar...

Krank millerinde vibrasyonu önlemek için karşı ağırlıklar vardır... Bu bizim krankta da var... Ama bu karşı ağırlıkların o kadar hassas bir pozisyonu vardır ki en ufak gramaj farklılığı vibrasyona neden olabilmektedir...

Özellikle 2 silindirli motorlar vibrasyondan kaçamazlar...

4 silindirli bir makina kullansanız vibrasyonun V sini hissetmezsiniz..

Şimdi demek istediğim bizim motorlarda vibrasyon olayı Çinliler içinde en az olanı...

Geçen gün kırmızı ışıkta 250 Kanuni ile sohbet ederken memnun musun dedi süper dedim...

Sen memnun musun dediğimde ise o kadar titretiyor ki en kısa zamanda makinayı değiştireceğim dedi...

Titreşimsiz Çinli bulmak imkansız... Ama titreşimi bizim RR ler gibi makul bir seviyede olan bir motor kullanıyorsanız eğer zaman geçtikçe de titreşimin azaldığını göreceksiniz...

Egsozun motor bloğuna bağlı olduğu yerden kırılma olayına sadece Jinlun da rastladım... Bizim RR de ne duydum ne de gördüm...

Hatta egsoz kestiren bir arkadaşımız kanuni bayiinde kestirirken ustanın ne kadar sağlam övgüleriyle bile karşılaşmış...

Vibrasyonu kafanıza takmayın dostlar... Arabalarda bile 100 km. ye kadar vibrasyon yok iken 120 de şiddetli vibrasyon oabiliyor... 140 km. ye gelince vibrasyonun en ufak titreşimini hissetmiyorsunuz...

Bu demek oluyor ki motorun deviri ile orantılı olarak biraz vibrasyon bizim motorlarda olabiliyor... Bu kiminin makinasında daha fazla kiminde ise yok gibi... Bütün bunlar motor bloğunun içinde dönen parçaların balansları ile ilgili bir durum... Benim makinada otobanda seyrederken bazen o kadar uygun bir devir yakalıyorum ki vibrasyondan eser kalmıyor...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    aytu sen kaca aldın motoru demıssınkı 4500 aldım hersey dahıl adamın elınde bır tane daha var aynı fıyatan verır dogrumu?
    ben 4200 e aldım orada bi yanlışın var yazdığım zamanda zam gelmişti ama haberi yoktu kimsenin sesi soluğu çıkmadı?

arkadaşlar bu arada ben motoruma hala kavuşamadım nedeni ise sarıkayaların yavaşlığı şimdi de salı günü gelecek diyolar 100 km yerden 1 tane motor gelmezmi bu ne biçim firma bu kadar sorumsuzluk olmaz neymiş a tipi onay belgesi daha gelmemiş onu bekliyolarmış falan filan a g

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar daha öncede yazmıştım, ben motorumu ilk aldığım gün şehir içinde 50Km yaptım sonra izmit körfez ve yalova ,oradanda feribotla bu tarafa geçmiştim, bu yolu sadece motoru açmak için yapmıştım, ilk 50 km de neredeyse geri dönecektim titreşimden ve süraatinden çünkü 80 Km yi geçirememiştim ama sonradan motora birşey oldu, 100 Km sonra titreşimde azaldı süraat da arttı çekişde, şu an motorum 1200 Km de titreşimden eser yok, sabır ederseniz her şey kendiliğinden halloluyor, hiçbirşeyi kafanıza takmayın, siz sadece km yapın. KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

rainstorm10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dadyw class 34 UG 1690
    EMREUZESEN sağolasın dostum sabırsızlanıyorum gelmez bu ağustos ya bu arada bende bandırmalıyım tesadüfe bak yaw ehliyeti aldığım gibi atlıycam motoruma ailemin yanına bandırmaya kapıdağ turu hayal gibi valla..peki merak ettiğim bu debriyaj kolunu sıkarsam debriyaj ayarıyla oynamış olmazmıyım setliğiyle falan? şmdiden çok teşekkürler hemşerim

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

marmok

Marmok teklifime kimseden çıt çıkmadı olsun ben de yalnız RAPTORCU olarak katılırım sizler de resimlerime bakarsınız

Bu resmi olan alet ne marka ya

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    regal raptor tabii ki
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Arkadaşlar geçen gün merterde 18 yaşındaki bir motorcu arkadaşımızı kaybettik, kimsenin morali bozulmasın diye ben yazmamıştım, ama bugün vatan gazetesinde çıkınca yazma gereği duydum.

Arkadaşlar 18 yaşındaki bu arkadaşımızın ismi İbrahim Mersin kendisini tanımıyoruz ama motora gönül vermiş daha hayatının baharında bir arkadaşımız, 2 Haziran gecesi saat 21.30 da merterde bir renault kango marka aracın ona çarpması sonucu dengesini kaybetmiş sağ şeride kayınca bir kamyonun altında kalarak hayatını kaybetmiş, şu an o beyaz kango araç aranmaktadır, duyan bilen kim varsa insaniyet namına haber vermelidir.

Arkadaşlar kazanın adı kaza işte olabiliyor ama kaçtığın zaman bunun adı cinayet oluyor sakın haaaa bir kaza yerini asla terketmeyin, yardıma ihtiyacı olanlara mutlaka yardım edin.

İbrahim Mersin kardeşimeize allahtan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz, böyle olayların olmamasına lütfen dikkat edelim, sürücü arkadaşlar sizin dışınızdakilerin hepsini acemi sürücü olarak kabul edin, ve sizin aracınızın da frenlerinin olmadığını farzederek araç kullanın, frensiz nasıl duracağınızı düşünerek araç kullanın, bu motosiklet olur oto olur atarabası olur farketmez, tedbir tedbir tedbir, ne olur arkadaşlar böyle haberler duymıyalım.

Bu olay benim bölgemde,yani merterde olduğundan yazdım, moralinizi bozmak istemezdim ama bunlarıda herkesin bilmesi ve sürüş esnasında daha dikkatli olunması gerek arkadaşlar, özellikle genç arkadaşlar lütfen daha yavaş ve dikkatli.

drocesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    selamlar, henüz motorum yok ama ciddi şekilde almayı düşünüyorum. son araştırmalarımı yapıyorum. daha önce aklımda keeway 150 cc vardı ama sanırım biraz daha para harcayabilirim daha kaliteli, sorunsuz düzgün bişey olsun dedim ve seçeneklerimi ikiye indirdim. ya RR 250 ya da masai alıcam. forumlarda bir çok yorum okudum ama net bir kıyaslama göremedim. iki motoru da tanıyan varsa avantaj-dezavantajlarını yazabilir mi? bi de ben RR'u ankarada nerde bulabilirim, bayi vs. nerede, servisini kim sağlıyo? şimdiden teşekkürler. herkese kazasız belasız yolculuklar...

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    ALLAH rahmet eylesin....
    ailesine ve yakınlarına sabır dilerim...Camianın başı saolsun....

Motosikleti
    Alıntı drocesar adlı üyeden alıntı
    selamlar, henüz motorum yok ama ciddi şekilde almayı düşünüyorum. son araştırmalarımı yapıyorum. daha önce aklımda keeway 150 cc vardı ama sanırım biraz daha para harcayabilirim daha kaliteli, sorunsuz düzgün bişey olsun dedim ve seçeneklerimi ikiye indirdim. ya RR 250 ya da masai alıcam. forumlarda bir çok yorum okudum ama net bir kıyaslama göremedim. iki motoru da tanıyan varsa avantaj-dezavantajlarını yazabilir mi? bi de ben RR'u ankarada nerde bulabilirim, bayi vs. nerede, servisini kim sağlıyo? şimdiden teşekkürler. herkese kazasız belasız yolculuklar...
    Arkadaşım benim yeğenime keeway 150 aldım, kendime de regal raptor aldım, eski bir motorcuyum,
    eğer hiç motor kullanmadıysan, önce keeway 150 ile başla derim sana, ama daha önce deneyimin varsa hiç tereddüt etmeden regal raptor 250 al, masai hakkında fazla bilgim yok ama ben bütün markaları 2 ay araştırdım ve su soğutmalı olmasından dolayı regal i tercih ettim, istediğin kadar gaz bas hiçbir sorun çıkarmıyor.

Ankara da ki bayileri bilmiyorum geriye doğru topiği okursan ankaralı arkadaşların yazdıklarından bulursun.

Kazasız belasız sürüşler.

hkn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R Dadyw DD250
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    ABİCİM İNSAN Bİ TEŞEKKÜR EDER ŞAHSIMA KIRILDIM VALLA...

Abİler Datebase Olayi DemİŞsİnİz. Çanakkale Balikesİr İzmİr De BaŞina İŞ Gelen ArkadaŞlar Benİ Arayabİlİrler. Ben Gelemesemde Yardimci Olmaya ÇaliŞirim. Tabİ Allah GÜcendİrmesİn Benİ. İnsanlara GÜvenİrİz Bİzİ Yari Yolda Birakirlar O Zaman Bana Kizmayin. 543 3683231 Benİm Yerİm Çanakkale Asos Buraya Tur DÜzenlemeyİ DÜŞÜnen Abİlerİmİ KardeŞlerİmİ Beklerİm.

kusura bakma EMREUZESEN sen ve diğer yardımı dokunan tüm arkadaşlara kaldera , mühendis1959 ve sonyakuzaya tekrar teşekkür ederim.sayenizdetekrar keyfini çıkarta biliyorum motorumun.

kazasız belasız sürüşler herkese

acemi_sofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında RR olacak insallah
    Arkadaslar Herkese Selamlar,

Camiaya cok yeniyim. Hayatimda hic vitesli motor kullanmadim, hep scooter ve mahalle arasinda. Simdi cok ciddi sekilde RR almayi dusunuyorum ama bir dakikam digerine uymuyor. Bir dakkika git al diyorum sonra bosver hic guvenli degil nemi lazim diyorum. Yani tırsıyorum, hala cesaretimi toplayamadim. Forumda bile "Taziye" bolumu olması iyice moralimi bozdu Gercekten dendigi, soylendiği gibi cok mu sakat Istanbulda motorsiklet kullanmak.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    Marmok teklifime kimseden çıt çıkmadı olsun ben de yalnız RAPTORCU olarak katılırım sizler de resimlerime bakarsınız
    hııı bu regal raptormu t gidon varmışş aklıma düştü bunumu alsam ..

Motosikleti
    Alıntı acemi_sofer adlı üyeden alıntı

Camiaya cok yeniyim. Hayatimda hic vitesli motor kullanmadim, hep scooter ve mahalle arasinda. Simdi cok ciddi sekilde RR almayi dusunuyorum ama bir dakikam digerine uymuyor. Bir dakkika git al diyorum sonra bosver hic guvenli degil nemi lazim diyorum. Yani tırsıyorum, hala cesaretimi toplayamadim. Forumda bile "Taziye" bolumu olması iyice moralimi bozdu Gercekten dendigi, soylendiği gibi cok mu sakat Istanbulda motorsiklet kullanmak.

Dostum kaza risklerini hesapladığın zaman motosiklet kazaları,diğer araçların yaptığı kazalardan fazla değil, oda motosiklet sürücülerinin hatasından kaynaklanmıyor, ya yol şartları yada diğet oto sürücülerinin yüzünden oluyor.

Sen kurallara uygun motor kullandıktan sonra kaza bile yapsan sana birşey olmaz, yani kılık kıyafet. KORKMA AL KARDEŞİM Motosikletin zevkini tatmadan kimse ölmesin.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi_sofer adlı üyeden alıntı

HOCAM MOTORSİKLETE BİNMEDEN ÖĞRENEMEZSİN. KURSUNA GİT KENDİNE GÜVENEMİYORSAN. HIIII DERSENKİ BEN RR KONUSUNDA KARARSIZ KALDIM BEN DERİMKİ 6 SENEDİR MOTOR KULLANAN BİR İNSAN OLARAK GÖZÜNÜ KIRPMA AL...

YOL MACERAM OKUYUN CANAVAR GİBİ BİR YOLCULUK OLDU.

SABAH KALKTIM HADİ DEDİM RR IMLA YOL YAPAYIM. SCOOTER I OLAN ARKADAŞDA KATILDI BANA VER ELİNİ BOZCAADA... YOLDA USTAYA UĞRADIM. BU USTA BİR MARKANIN BAYİSİ VE SERVİSİ. YAĞINA SUYUNA BAKTIRDIM. USTA BAKINDI BAKINDI DAYANAMADI BİNDİ. GELDİĞİNDE ''BU MOTOR ÇOK FAZLA'' DEDİ. HEM İŞÇİLİĞİ HEMDE GİDİŞİ ''FAZLA FAZLA'' DEDİ. BİR SEVİNÇTİR BİNDİK VAPURA. ANA Bİ BAKTIM ÇANAKKALEDEN BİR GRUP BOZCAADAYA TUR DÜZENLEMİŞ CAMPİNG HEMEN KAYNAŞTIK ARKADAŞLARLA BİZİDE DAVET ETTİLER. RACİNG LER EUNDRO LAR VESPALAR TABİ TEK CHOPPER BEN BİR ARKADAŞ GELDİ YANIMA YA KARDEŞ BEN BU MAKİNADAN ALICAM DEMEZMİ. AL SANA Bİ SEVİNÇ DAHA. NEYSE İNDİK BOZCAADAYA KULLANDI ARKADAŞ. ALICAM ALICAM KESİN ALICAM DEDİ. AL SANA Bİ SEVİNÇ DAHA. EEEEE BENDEN BU KADAR. BUNLARI DUYDUNUZ ALIN SİZE BİR SEVİNÇ

ABİLER KARDEŞLER GEZİ FOTOLARIMI GÖNDERECEĞİM AMA BURAYA NASIL ATIYORUZ. BİDE BİLGİSAYARCIYIM AMA BULAMADIM YARDIM YARDIM YARDIM F1 F1 F1

Alıntı rainstorm10 adlı üyeden alıntı
    EMREUZESEN sağolasın dostum sabırsızlanıyorum gelmez bu ağustos ya bu arada bende bandırmalıyım tesadüfe bak yaw ehliyeti aldığım gibi atlıycam motoruma ailemin yanına bandırmaya kapıdağ turu hayal gibi valla..peki merak ettiğim bu debriyaj kolunu sıkarsam debriyaj ayarıyla oynamış olmazmıyım setliğiyle falan? şmdiden çok teşekkürler hemşerim
    HEMŞERİM VALLA OYNAMIŞ OLUYORSUN. BEN BULDUM BUNA Bİ ÇARE. YOLDA GİDERKEN Bİ PARMAĞIMLA TUTUYORUM DEBRAJ KOLUNU SES KESİLİYOR TABİ PEK ÖNERİLEN BİR UYGULAMA DEĞİL BU ÇOĞU MOTORDA VAR AMA BİLMİYORUM NE YAPICAZ. SIKSAK SIKILMIYOR GEVŞETSEK TİTRİYOR. AKLIMDA BİR İKİ ŞEY VAR ASLINDA. MESELA ARASINA KAUÇUK PARÇA KOYMAK GİBİ. GÖZÜKMEYECEK SESİ KESECEK VE DEBRAJIN SIKMASINI ENGELLEMEYECEK ŞEKİLDE. BUNU DENE BAKALIM HEMŞERİM. BALIKESİRE GELİRSEN BEKLERİM. ASOS BERHAMKALEDE GÖREV YAPIYORUM. KAZASIZ GÜNLER...

Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı
    YA BU ARADA GREAT ABİM ÖZELDEN Bİ MESAJ ATMIŞ ŞU KRANK ZİNCİR MUHABBETİ İLE İLGİLİ. VE BİR ÖNCEKİ SAYFADADA ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ OLAYI. TEŞEKKÜR EDİYORUM KENDİSİNE. BU ADAM OLMASA TEKNİK BİLGİ KONUSUNDA SIFIR KALICAZ ARKADAŞLAR. O KADAR AYDINLATIYOR BİZİ ÇOK AZ İNSAN TEŞEKKÜR EDİYOR. GREAT İN SİTEYE HEYKELİNİN DİKİLMESİNİ KABUL EDENLER PARMAK KALDIRSIN. TAMAM KABUL EDİLMİŞTİR

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bi tanışma topiği aç, modlardan biri hoşgeldin der. onun imzasında mesajınıza nasıl resim eklenir linki var. oradan öğrenebilirsin resim eklemeyi
    May the Force be with McLaren Mercedes

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drocesar adlı üyeden alıntı
    HOCAM DİĞER MOTOR MARKASINI BİLMİYORUM İŞİN AÇIKCASI. AMA BU MOTORUN İNAN KARİZMASI VAR. BAKAN DÖNÜYOR BİR DAHA BAKIYOR. YANİ RAMZEY KEEWAY MONDİAL SIRADANLIĞI YOK. BU MOTORUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OLAN KENDİ SİTESİ VAR. ONU VERİYORUM SANA. TEKNİK KONULARLA İLGİLİ BİLGİYİ ORADAN ALABİLİRSİN. BİRDE GREAT ABİMİZ BU KONULARDA BİZDEN TECRÜBELİ. ONADA DANIŞABİLİRSİN TABİ KENDİSİ KABUL EDERSE ( KABUL ETMEYECEĞİNİ ZANNETMİYORUMDA KİBARLIK OLSUN DEDİM ) http://www.yellowrockmotorcycle.com ARAMIZA KATILMAN DİLEKLERİMLE. ASOSTAN EMRE...

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    bi tanışma topiği aç, modlardan biri hoşgeldin der. onun imzasında mesajınıza nasıl resim eklenir linki var. oradan öğrenebilirsin resim eklemeyi
    AH BE HOCAM SEN BENİ UĞRAŞTIRMASAN TOPİC MOPİKTE YAZSAN ŞURAYA ÇOK SEVAP İŞLEMİŞ OLURSUN. ÇOOOOK

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar kötü kullanırlarsa kullansınlar problem çıkarmayacak bir cruiser arayan arkadaşları şöyle alalım biz...

zira bu makinada kimsenin kolay kolay arızaya neden olabileceğini zannetmiyorum...

bu arada bizler (regal raptorcular) zarif çinli kızlarımızı kullanmaya devam edeceğiz,onlara özen gösterip canlarını yakmamaya dikkat edeceğiz...

drocesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    emre ve mühendise teşekkürler bilgiler için. Great abimiz sanırım tecrübeli bi arkadaş ondan da müsait olduğunda yorum bekliyorum. Herkese hayırlı yolculuklar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler