Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    demonicdreams

Bizim motorlar çalışıyor canavar gibi. Kartepe dönüşü azrail gibi ensendeydik, bir dakika kopmadık o senin Honda'ndan (tabi sen gaza ufak bi dokunsan egzosunda boğulurduk o ayrı )... Derken abi dediğin gibi bi-iki kilo tatlıyla nerde buluşalım. Sapancı dönüşü kadromuz mükemmeldi. Ona burdan katılacak bir-kaç kişi daha olacaktır. Mesela Kaldera, mesela muhendis1959... hala ölmediyse GWS... Çağır yeter!..
    Ölmedik yaşıyoruz demonic ...

Bir yurt dışı yaptım geçenlerde... Büyük Beyaz Köpekbalığı dalışına gittim yine... Videolar falan yayınlayacağım.. MERAKLISINA tabiiii... Onunla ilgili yeni bir topic açıp fotoları falan ayarlamaya çalışıyorum... Biraz Cape Town reklamı yapiiim dedim de...

Bu arada Kaldera dostumuz ile aramıza yeni katılan muhendis1959 dostumuzun bir yanlış anlaşılmadan dolayı gerçekleşen yazışmaları okudum... Üzüldüm... Gerçekten yanlış anlaşılma olmuş... Ama özürler dilenmiş ve olay tatlıya bağlanmış... Olması gereken olmuş ve kaldığımız yerden devam arkadaşlar....

Bir ara muhendis1959 dostumuz gibi bende hararet göstergesi taktırmayı düşünmüştüm ama sonradan vazgeçmiştim...
    Nedenine gelince....
    Hararet göstergesini neden takarız?... Radyatördeki sıvının gereken ısıdan daha yüksek olduğunu fark etmek için değil mi?...
    Yani radyatörün görevini tam yapıp yapamadığını anlamak için...
    Radyatör görevini tam yapamaz ise ne olur??? Isının yükseldiğini görür kenara çekeriz... Yada biraz daha ilerde benzinci var ha gayret oraya kadar dayan deriz gideriz... Isı daha da yükselirse radyatördeki su kaynar ve kapaktan taşmaya başlar... Haliyle su kaynatmış oluruz...

Ama zaten motorda hararet ikaz ışığı var.. KIRMIZI...

Yani radyatör görevini tam olarak yapmadığı zaman sıvının sıcaklığının artmaya başladığını ikaz edecek olan kırmızı bir ikaz ışığımız var motorda...

Bu ışık yandığı anda radyatör sıvısının yeteri kadar soğumadığını anlarız... Sağa çeker biraz mola veririz... Soğuduktan sonra radyatör kapağını dikkatlice açarız... Antifriz eksilmiş mi diye kontrol ederiz... Gerekirse antifriz ama bulamazsak su ekleriz... Bu şekilde ikinci bir kırmızı ışık ikazına kadar devam edebiliriz arkadaşlar... Eğer radyatörde delik veya fanlarda sorun varsa ışık yine yanacaktır...

Haa göstergenin ne yararı olur?... Isının yükseldiğini yavaş yavaş görürüz... Önceden yani... 90 dereceye gelir... 95 dereceye gelir... Göstergemiz olmasa bu arada ışık yanmış olurdu.... Ama gösterge sayesinde kötüye giden bir şeyler olduğunu önceden anlarız o kadar...

Yani göstergesi olmayan bizler için konuşuyorum... Radyatörde durum kötüye gidiyorsa zaten iş işten geçmeden kırmızı ikaz ışığımız bizi uyaracaktır... İş işten geçtikten sonra değil yani...

Göstergesi olanlar için bir diğer avantaj ise hah tamam ısı artmaya başladı... Fanlar açtı açacak olayıdır... Fanlar çalışmaya başlamadan önce çalışmak üzere olduğunu bilirsiniz yaniii...

Bir de bizim kırmızı ikaz ışığımız gözümüzden kaçabilir... Ses ile ikaz vermiyorsa tabii... Güneşli bir havada kırmızı ikaz ışığını fark edemeyebiliriz...

Bu yüzden seyir halinde iken gözüm sık sık göstergelerimde olur...

Uzun zamandan beri foto göndermiyordum... Alın size son foto... 1 yıllık pırıl pırıl parlayan RR

Bu da hacı amcamız... Motoru versem kız tavlamaya gidecekmiş...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Millet bu hafta sonu bekarım. Nereye gidip nerede buluşacaksak hemen planlayalım sonra gelmiyorsun diye laf etmeyin.
    Kaldera kardeş biz seni tanıyoruz, senin isteyerek yanlış yapmayacağınıda biliyoruz ve zaten senin yarı yaşında da olsak bizde az çok birşeyler biliyoruz.
    Bozmayın keyfimizi hafta sonuna birşey kalmadı nerde bakiyim tatlı su motorcuları, yok cape town'a gitmişte yok öbürü hiç durmadan 70 km yapmışta duyda inanma. Erkekseniz gelin buluşmaya. Vııınnnnn
    Acı yoksa kazançta yok.

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    PARDON AMA
    ben istanbulda olmadığım için mi hiçbir soruma cvp verrilmiyor illa cvp almak için tekrar mı gelmem gerekli istanbula söylemiyim dedim ama bende sizin yaşadığınız o metropolde 8 yıl kaldım sonra sıkıldım attım kendimi memleketime great whıte shark o sislerden bende aldım dün nasıl bağlanır nasıl bağlatılır bi bilgim yok onun için bi yol yordam tarif ederseniz sevinirim teşekkürler

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Millet bu hafta sonu bekarım. Nereye gidip nerede buluşacaksak hemen planlayalım sonra gelmiyorsun diye laf etmeyin.
    Kaldera kardeş biz seni tanıyoruz, senin isteyerek yanlış yapmayacağınıda biliyoruz ve zaten senin yarı yaşında da olsak bizde az çok birşeyler biliyoruz.
    Bozmayın keyfimizi hafta sonuna birşey kalmadı nerde bakiyim tatlı su motorcuları, yok cape town'a gitmişte yok öbürü hiç durmadan 70 km yapmışta duyda inanma. Erkekseniz gelin buluşmaya. Vııınnnnn
    Biri mi konuşuyo.. bi ses var gibi ama?.. Haftasonu bekarım, heryere gelirim diyenleri 17 Haziran'da Katharsis'e beklerim. Tabii o saatte evden çıkmak için izin alabileceğini de sanmıyorum ama.
    (dogma'lı buluşmaları özledim ben)

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuana kadar bu topic te yayınlanmış hemen hemen tüm RR fotoğrafları...

The Regal Raptor History ( son güncelleme 7 haziran 2006 )

http://rapidshare.de/files/22397775/...story.pps.html

Fotoğraflarını paylaşan herkese teşekkürler...

Hatırlatma: nasıl Download ediyoruz?
    Yukarıdaki link e tıkladıktan sonra açılan sayfada;

1.adım

2.adım

3.adım

http://img247.imageshack.us/my.php?image=3adm9ig.jpg
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9

Her olayda bir hayır vardır:

Kaldera kardeşim ile muhendis1959 arkadaşımız bir yanlış anlama nedeniyle tartıştılar. Biz okuduk, izledik bu tartışmaları ve tüm yazılanları..
    Ne mi anladık? Biz tüm izleyenler şunu anladık: Motosiklet.Net üyelerinin ne kadar olgun, mütevazi, dost canlısı ve hoş görü sahibi kişiler olduklarını ; ne kadar insan sever, hak sever, barıştan yana insanlar olduklarını..
    Konuyu uzlaşarak sonlandıran Kaldera'yı; özür dileme alçak gönüllülüğünü göstererek tatlıya bağlayan muhendis1959'u ; - çoğunun yaşı genç ama yürek ve kafalarının olgun olduğunu bildiğim- pek çok arkadaşımı da yapıcı sözleri ve yorumları nedeniyle kutlyorum.
    Bu güzel insanların bulunduğu Motosiklet.Net topluluğu üyesi olduğum için gururluyum.
    dogma .

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    sevgili dejavu fotoları verdiğin linkte nasıl görebilirim nereye tıklamam gerekiyor.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar 26 Haziran'da Kerpe gezisi düzenliyorlar belki görmüşsünüzdür.
    Hep birlikte gitsek çok hoş olur ne dersiniz?

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

RR Sakar rampasında

RR Dady W 250e 9B Class Sakar rampasını inerken 35derece sıcakta HD Wild Glide kardeşiyle soluklanırken

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    fotoları verdiğin linkte nasıl görebilirim nereye tıklamam gerekiyor.
    sayfanın sonunda free var önce buraya tıklıyorsun

sonra yeni sayfa yükleniyor orada sayfanın ortalarında 40- 50 gibi bişeylerden geriye doğru sayıyor. mecburen bekliyorsun. zaman dolunca sürenin olduğu yerde üç karakterden oluşan renkli yazıyı yandaki kutucuğa yazıp onun yanındaki download'a tıklayın olay tamam
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı De-Javu adlı üyeden alıntı
    Şuana kadar bu topic te yayınlanmış hemen hemen tüm RR fotoğrafları...

The Regal Raptor History

http://rapidshare.de/files/22351536/...story.pps.html

Fotoğraflarını paylaşan herkeze teşekkürler...

Eline sağlık..
    Benimkini de bir ara ekleriz...
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var

Palayım Amma Tek Rakibim Şahin K

http://img361.imageshack.us/my.php?image=tngzel2sf.jpg Nasıl Olmuşum Özellikle Sukida Abim Sorum Sana ?
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı dekoko adlı üyeden alıntı
    bu gün ilk defa kullandım düşündüğümdende fazla zevk aldım..görüntüsü çalışması yolda virajlarda yatışı mükemmel bence yalnız 15:00 gibi park etmiştim garajıma arabamla çıkmam gerekiyodu döndüğümde motorun altında biraz yağ gördüm ve hala aklım orda benzin musluğunu kapatmayı unutmuşum ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum bilgisi olan varsa payalaşırsa sevinirim..umarım ciddi bişey yoktur..
    O yağın iki sebebi olabilir;
    1) Motoru sana teslim ederken zincirin yağlanıyor ve yeni yağlan mış olduğundan dolayı zincir demirine sıçrayan yağlar sen parkedince sıcağında etkisi ile yere süzülür.
    2) Birdiğeride seviste bana yapılan olmuştu o olabilir. Burdan bu konuda herkesi iyice bilgilendirmek istiyorum yağ değişiminde sevis 5 para etmez niyemi?:
    Çünkü bundan yaklaşık 6-7 ay önce motorumun rodajdan sonra 2. yağ deişimini serviste yaptırdım. Ancak yağ konulurken tafsiye edilen yağ limitini aşarak fazlaca yağ koymuşlar. Şuursuzca yapılan bu işlem yüzünden motorumu kullanırken birşeyin farkına vardım ki şok oldum. Nereye parketsem döndüğümde motorun altı göl oluyordu her yer yağ motorun alt kısmı leş gibi yağ tabakası ile kaplan mış.
    Asıl olay burda kopuyor ben bir kaç gün sonra servise döndüğümde bu sorunu söyleğince şuursuz servis olayı incelemeden motora bile bakmadan ya o zincir yağıdır yok bişi senin motorunda hadi yol al bakalım bizim işimiz çok diye beni gönderdiler emi!!!
    Tabi bende bu şuursuzluktan rahatsız olup motosiklet tamircisi olan kanka'ma gittim ve arkadaşım bir göz attı ve ben yine şoktayım benim motora fazla yağ konulduğundan dolayı motordan çıkan ana zincir dişlisinin dibindeki keçe patlamış korkunç bir hızla motor yağ sızdırıyor ve motor yağı yarı seviyeye kadar düşerek azalmış.
    Canım çiçeği burnunda yepyeni Ragalim'in içine etmişler keçeler patlamış!!
    Hadi buyur burdan yak!
    Neyse oradan basıp servise gittim sorunu çözüme ulaştırayım diye
    servis bide yoğunum çok sen git 4-5 gün sonra gel deyipte beni deli etmez mi!
    Motorda yağ durmuyor motor saracak adamlar başından savıyor.
    Yazıklar olsun deyip bastım gittim tamirci arkadaşıma orada keçeyi değiştirdik te sorundan kurtardık.
    Bir gün sonrada servise giderek ağzıma geleni söyledim. Tek kelime söyleyen olsaydı padatolyo yu çenesine çakacaktım neyseki herkes suçunu biliyordu tek kelime bile etmediler.
    Bu sebepten dolayı aman dikkat motorunuza konulan yağ miktarına dikkat edin.

Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 17 haziran da AYVALIK CUNDA ADASINDA YAPILACAK MOTOSİKLET FESTİVALİ ne gidelim
    Cundamı valla süper ötesi olur!!
    Gideli Gidelim Gidelim Gidelim
    Hadi başka katılımcılarda görelim.

Yakıt Durumu:
    Motorum 4300 km de
    Son fullememde 345 km sonra yedeğe geçtim.
    Gittikçe bir depoyla aldığım yol artıyor.
    Rodajdan sonra bir depoyla 260 km yapmıştım.
    Bilginize.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Arkadaşlar belki saçma ve komik gelecek size ama bir şey sormak istiyorum.Bizim motorların aydınlatması yetersiz geliyo geceleri.Sis farı taktırmayı düşünüyorum ama Kaldera abinin dediği gibi motorun elektrik aksamına fazla yüklenmek istemiyorum,malum akü pek sağlam değil.Motora monte edilebilecek sarjlı lamba gibi bir şey bilen var mı???Yoksa da eğer bi yapan olursa ilk alacak olan benim...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Tüm RR cilere selamlar,
    ben 39 yaşında,hayatında hiç bir zaman herhangi bir motorun selesine dahi oturmamış ama yaklaşık 30 seneden beridir bu aşkı içinde yaşatan bir adam olarak 250 lik bir RR alsam buna alışma sürecim kolay olur mu eğer becerebilirsem aranıza kabul edermisiniz diye sormak istiyorum tecrübeli arkadaşlarıma.Bu topiği yaklaşık 4 gündür baştan sona okuyorum ama nedendir bilmem bir çok yeni başlayan arkadaşım olmasına rağmen yeterince kendime güvenimi hala kazanabilmiş değilim.Beni rahatlatacak bişeyler yazar mısınız yoksa hadi canım bu yaştan sonra ne işin var böyle işlere başlanır mı diye mi tavsiye edersiniz?

[QUOTE=batista123]Herkese merhaba,
    Bahri'nin yazdığı depo korumayı dün sipariş ettim bugun elime geçti malzeme olarak oldukça kaliteli kendisine ve babasına teşekkürler.

abicim rica ederim hayırlı olsun güle güle kullanın
    forumdaki tüm dostlar BALIKESİR SUSURLUKTA 11/06/2006 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN TÜRKİYE MOTOKROS YARIŞLARINA DAVETLİDİR

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar bugün sirkeciye gittim, kendime yeni motor kıyafetleri alayım dedim, ayptır söylemesi, regal raptora yakışır bi montum yoktu dolaşırken , 2 genç yaklaştı yanıma birinin elinde bizim motorun arka zincir dişlisi, her yeri yağ içinde, hayırdır ne oldu dedim, abi bu dişliyi buralarda bulabilirmiyiz dediler, bende burada ne işiniz var siz servislerden birine gidin dedim, onlarda zaten hep aykona gidiyoruz ama en sonunda onlarla tartıştık dediler, ben şaşkın neden dedim, biz motoru alalı 5 ay oldu bu süre içinde 3-4 kere şanzıman söküldü ama yine olmadıi en sonunda bu dişliyide kırdı, ama aykondakiler ilgilenmediler dediler ben onların söylediklerini söylüyorum, çokda inanmadım ama öyle söylediler, neyse sonunda ben onlara yardımcı olayım dedim ve katrancı otomativi serdarı aradım o da bana öyle şey olurmu hemen motoru bana getirsinler ben hallederim dedi ve onları oraya gönderdim, ne oldu bilmiyorum.

İnanın onların o halini görünce benim 25 sene önceki halim aklıma geldi, jawa nın bir arızası oldumu parça elimizde dolaşır dururduk, regal raptorun böyle bir duruma düşmesi beni çok üzdü, aykonla aralarında ne geçti bilmiyorum ama ne olursa olsun o gençleri o şekilde kendi hallerine bırakmamaları gerekiyordu.AYKON DAN BURAYA BU KONU İLE İLGİLİ CEVAP YAZMASINI İSTİYORUM,

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nautilus adlı üyeden alıntı
    Tüm RR cilere selamlar,
    ben 39 yaşında,hayatında hiç bir zaman herhangi bir motorun selesine dahi oturmamış ama yaklaşık 30 seneden beridir bu aşkı içinde yaşatan bir adam olarak 250 lik bir RR alsam buna alışma sürecim kolay olur mu eğer becerebilirsem aranıza kabul edermisiniz diye sormak istiyorum tecrübeli arkadaşlarıma.Bu topiği yaklaşık 4 gündür baştan sona okuyorum ama nedendir bilmem bir çok yeni başlayan arkadaşım olmasına rağmen yeterince kendime güvenimi hala kazanabilmiş değilim.Beni rahatlatacak bişeyler yazar mısınız yoksa hadi canım bu yaştan sonra ne işin var böyle işlere başlanır mı diye mi tavsiye edersiniz?
    arkadaşım aramıza kabul etmemiz mi gerekiyor, kesinlikle böyle birşey sözkonusu olamaz. aramıza kabul etmememizin nedeni sadece kişilik olarak uyumsuz biri olursun, sürekli sorun yaratırsın ancak öyle derizki arkadaş sana uğurlar olsun. yoksa kimse anasının karnında öğrenmedi motor kullanmayı. sen al muhakkak alışırsın. ben 41 yaşındayım yaklaşık 13-14 yıl kullanmadım şimdi yine başladım

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun

Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Merhaba Arkadaşlar uzun araştırmalar ve forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine dün gidip bir tane siyah regal raptor dadyw 250 aldım, açıkcası çok guzel bir motor ruhsat işlemleri bugun halledilecek ve akşama teslim alacağım inşallah, dun motosiklet için ufak bir piyasa araştırması yaptım sevgili Aykon firmasının daha teli açıp fiyatı sorduğumda küt diye 4500ytl+plaka fiyatını duyunca açıkcası bayağı bozuldum ve ardından banada yakın olduğu için bağlarbaşındaki bayii aradım ordakilerin esnaflığı ve yardımcı olmaları ayrıca fiyat olarakta anahtar teslim 4500ytl fiyat vermeleri onları tercih etmemde faydalı oldu. Neyse sadede geleyim artık bende bir regalciyim tecrubeli regalci dostlarım benide aranıza alırmısınız.

abi hayırlı olsun. memnun kalırsın umarım. ben memnunum. asos berhamkaleden emre

Alıntı nautilus adlı üyeden alıntı
    Tüm RR cilere selamlar,
    al abicim motor. bu velete binmeden öğrenilmez bu iş. en fazla bir iki kere öpersin asvaltı

erdem.gunduz´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar 17 haziran da AYVALIK CUNDA ADASINDA YAPILACAK MOTOSİKLET FESTİVALİ ne gidelim

bu arada ben bu festivale varım...

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    al abicim motor. bu velete binmeden öğrenilmez bu iş. en fazla bir iki kere öpersin asvaltı

çok sağol ya içimi rahatlattın bıçak sırtındayım zaten vazgeçecem sayende

erdem gündüz kardeşim sen yine eskiden de olsa yıllarca kullanmışsın bir alışkanlığın var bendeki tecrübe dediğim gibi sıfır.gençken herşey daha rahat olabilir bu yaşlarda biraz daha zorlanacağımı düşünüyorum o yüzden sordum yaşımın olumsuz etkisi olacağını düşündüğüm için dediğin gibi kimse anasının karnında öğrenmiyor ama tırsmıyorum desem yalan olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler