Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    slamdunk diğer illerde sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama bu anlattıkların tam bir komedi. Motor satışını da etkiler, satılmış motorun kavgasını da yaptırır. Benzeri bir sorun yaşayan var mı acaba. Biri ses etsin!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar çok beğendim ben bu motoru ama yedek parça sorunu var mı acaba?hani kaliteli olabilir ama malum acemiyiz olur olur bi tarafını kırarız hani bulmakta sorun çekermiyiz?

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devam Et

Alıntı volkanerguz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar çok beğendim ben bu motoru ama yedek parça sorunu var mı acaba?hani kaliteli olabilir ama malum acemiyiz olur olur bi tarafını kırarız hani bulmakta sorun çekermiyiz?
    HOCAM OKU FORMU GÖR... BENDE AYNI ŞEYİ DÜŞÜNÜYORDUM ŞİMDİYSE ALIYORUM CUMAYA... BU MOTOR 2005 DEN VERİ VAR TÜRKİYEDE YEDEK PARÇA NO PROBLEM. ÇIKAN UFAK TEFEK SORUNLARI ARKADAŞLAR ÇÖZÜYORLAR İNTERNETTE. BAYA BİRDE YETKİLİ SATICISI VAR. ALACAKSANDA ACELE ET ZAM GELECEK DİYORLAR.

Regalcİler GÜzel Bİr Haber DİĞer Forumlara Bakiyorum İnceleme Olayi. Aynen ŞÖyle Yaziyor
    ArkadaŞlar Aldim ...... Markali Motoru Ama KeŞke Regal Alsaydim...
    Yorumsuz...

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    slamdunk anlattıklarını iice okudum ve sen haklısın fakat servisler ile ilgili bildiğimi anlatayım. "xyz" nin yetkili servisi olan bir "a" servisin çalışma siztemini anlatıyorum sanıyorum diğer markalarda da durum aynıdır. motorundan garip bir ses geliyordu götürdüm servise açtılar baktılar piston kolu hatalı felan değişecek derken parca geldi değişti beş kuruş para vermedim. Fakat burada servis ile aramızda bir muhabbet ve zamanla olusan bir arkaslıgın önemi büyük çünkü:
    "xyz"garanti kapsamında değiştirilmesi gereken parçayı servise ücretsiz yolluyor ve hatalı parçayı geri alıyor. değişen parçanın kendilerince değişmesi için gerken zaman x saat cinsinden süresi belirli ve işçilik ücreti olarak saatine 45 ytl ücret ödüyor. belki şimdi daha fazla da olabilir bilmiyorum.
    benim değişen parça için ustam en az 3-4 saat zaman harcamıştı ve daha kısa sürmesi mümkün değildi. ama "xyz" o parçanın 30 dakikada değiştirilmesi gerektiğini hesap etmiş ve ustama atıyorum 25 ytl ödemiş.
    şimdi siz servis olsanız 3-4 saat ugrasıp 25 ytl alacağınız işimi yaparsınız yoksa diğer müşterilerin işini yapıp hakettiğinizimi almak istersiniz. burada servis haklı diğer taraftan para ödememe yönünde siz haklısınız.

Bu Egzos Sesİnİ İyİ Almak İÇİn İlle Kestİrmekmİ Gerekİyor??? Susturuculari Alamiyorlarmi Kesmeden??? YANİ BEN KISALSIN İSTEMİYORUM İÇİNE BİRŞEY SOKUP HALLOLUYORMU BU OLAY??? YAPTIRAN ARKADAŞ VARSA SESİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİ? YANİ ORTALIĞI YIKACAK KADAR BİR SES İSTEMİYORUM BEN. TOK SES ÇIKACAK BORN BORN DİYE

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY

RAptorumun çalışmama sorunu çözüldü :)

Daha önceden yeni aldığım raptorumun marşının basmadığını söylemiştim.Sorunu aküyü şarj aletiyle 4 saat kadar sarj ederek çözdüm.Yalnız garip bir durum var motoru çalıştırıken gaz verince boğulacagını duymustum, sadece jiklenin çekilmesi gerektiğini söylemişti tecrubeli olan arkadaşlar.Benim motorda tam tersi oluyo marşa bastıktan sonra gaza bir kez yükleniyorum ve anında calısıyo...Ayrıca vites boştayken biraz zor çalışıyo birinci vitese takıp debriyajı çekerek marşa basıyorum.Bu işte bir gariplik var, anlayamadım...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

coldfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    slamdunk yazdıklarını okudum ve de hala şaşkınlık içerisindeyim.böyle birşeyin olması akıllara tamamiyle zarar birşey,verdiğin örnekte olduğu gibi aldığın televizyonun arızalı olan kondansatörünü servisinden alıp mahalledeki tv.tamircisine götürüp ücret karşılığında yaptırmak gibi birşey...bence ya sana şaka yapmışlar yada yanlış anlaşılma var.tüketici hakları denen birşey var ve buda pek hafife alınacak haklar değil özellikle yeni eklenen kanunlarla.ama inanıyorumki murat halledecektir çünkü şimdiye kadar içinden çıkamadığı bir arıza duymadık.gelişmeleri tekrar bizlerle paylaşırsan seviniriz.

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı slamdunk adlı üyeden alıntı
    Daha yeni sayılabilecek bir Regal Raptor kullanıcısıyım. 1500 km deyim. Şu an motorumdan çok memnunum.
    FAKAT geçtiğimiz haftasonu öğrendiklerim bir anda Regal hakkında Ayrıca diğer illerde de bu sistem aynı mı?
    Selam bu konuyu tam bilmiyorum ama geçen aykona gittiğimde bir R&R 'ın birinin motoru sokulmuştu Ali usta ile konusştuk (ben pek anlamam) motorun bir yeri bozulmuş.
    Ali Usta yanındaki elemana sardırdı kolılettı ve motoru Sarıkayalara yolladı.

Burdan benim cıkardığım sonuç Garanti kapsamında olsun olmasın bir sorun var ise bunu kendileri hallediyoor.
    Zaten beni kimse dışardıdan zurnanın son deliğine yollayamaz. Alırlar bakarlar söylerler (eğer garanti kapsamında olduğu anlaşılır ise)benden ok alıp yaparlar veya yaptırırlar .Garanti devam ise zaten yaparlar Zaten Aykon bu şekilde çalışıyoor.

Benim tavsiyem bir sarıkayalar yetkilisi ile görüşün yardımcı olacaklardır.(diye tahmin ediyorum)

BU SORUYA CEVAP VERECEK ARKADAŞ YOKMU??? 4NCÜ SORUŞUM :(

Bu Egzos Sesİnİ İyİ Almak İÇİn İlle Kestİrmekmİ Gerekİyor??? Susturuculari Alamiyorlarmi Kesmeden??? YANİ BEN KISALSIN İSTEMİYORUM İÇİNE BİRŞEY SOKUP HALLOLUYORMU BU OLAY??? YAPTIRAN ARKADAŞ VARSA SESİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİ? YANİ ORTALIĞI YIKACAK KADAR BİR SES İSTEMİYORUM BEN. TOK SES ÇIKACAK BORN BORN DİYE
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir butonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: teror **************

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    batista123

o motoru paketlenen motor benimki geçen hafta 1. viteste kalmıştı tekrar şanzuman dağılmış dedi ali usta sarıkayalara göndermem gerekiyor dedi.sonra söküp gönderdi dün aykona uğradım motor gelmişti ali ustanın yoğun olmasından dolayı sanıyorum bu hafta içinde bi gün toplayacak tekrar zaten acelem yok hafta sonuna kadar yetişsin yeter benim için arkadaşın motorunu aldım o yüzden problemim yok hafta sonuna kadar bunla gezebilirim

ama ali ustanın yerinde olmak istemezdim bu aralar çünkü bayağı bir yoğun günde 10 motor toplama rekorunu kırar yakında

EMREUZESEN

abi megafon bağlıyosun egzosun ucuna çok iyi veriyo sesi
    bakşimdi hani egzos uç kısmına doğru inceliyor ya orayı bi kere kesmen lazım tam incelmeye başladığı noktadan sonra içine sağlam bi boru sokup yapabilirsin fakat bu bayağı yorucu bi iş egzoscular bununla uğraşmazlar kolay kolay ama sökülür yani olmaz die bişey yok çekiçle içinde yaklaşık 1,5 yada 2 mm olan sacdan yapılmış üzerine 3, 4cm kadar boru kaynatılmış parçalar var bunlar oraya puntalanarak tutturulmuş işte o puntalanılan parçaları çıkartırsan o istediğin sesi alırsın ve hatta egzosun içine bi tane R1 egzosu yerleştirirsen daha fazlasınıda alırsın
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

cuko

cuko bu egzos işini sanırım sanayide yaptıracağız. egzosculara gitsek halledermi yoksa şöyle kaslı kuvvetli bir usta bulup bastıralım mı demiri içine? kime gideyim yani bu iş için???

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    valla abi ben amcamın orda kendim yaptım kestim egzosu 3 susturucuyuda çıkarttım egzos kısa kaldı bayağı sonrada tekrar uzatmadım böle daha spor bi hava kattı motora ama böyle bir şey yaptırıcaksan elinde açılı kesmek için alet edavatı olan bi yere götür yoksa biri başka biri başka oluyo içindeki susturucularıda kesmeden çıkartmak için egzosu kestikten sonra içine bi şey sokup çekiçle vurması gerekiyor tabi bayağı uğraştırıcı bi iş bu çünkü içindeki parçalar puntalı oraya ama egzosu keserim diosan cmrtsi amcamların oraya gelirsin beraber yaparız
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    BU SORUYA CEVAP VERECEK ARKADAŞ YOKMU??? 4NCÜ SORUŞUM :(

en kolayı matkap alıcan elıne ucuna 2mm enınde yada ıstege baglı olarak kalınlastırabılırısı n30 cm uzunlukta matkap ucu takıp esıt aralıklarla delıcen

scarface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar biri aletin kaç egzantirik, kaç sübap olduğunu söyleyebilirmi?
    teknik verilerde yazmadığı için rahatsız ediyorum, kusuruma bakmayın artık...
    dünya ve içindeki tüm motorlar senindir...

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar ben de dün akşam motorumu teslim aldım ve 50 km.yaptım.
    Motor gerçekten çok güzel ve tek bir şey hariç sorunsuz çalışıyor. Vites boşa geçmekte zorlanıyor. Vites takılma yapıyor. Debriyaja basıp motoru ileri veya geriye biraz yürüterek geçirmeye çalışıyorum bazen oluyor bazen olmuyor.
    Bu durum ile karşılaşanınız oldumu? Zamanla vitesler alışınca geçermi yoksa servisemi gitmem iyi olur?
    Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı scarface adlı üyeden alıntı
    Bir sorun yok zamanla düzeliyoo genelde sıfır motorlarda bu oluyoo. Zamanla hem ayagın hemde dişliler alışıyor.

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben de dün akşam motorumu teslim aldım ve 50 km.yaptım.
    Motor gerçekten çok güzel ve tek bir şey hariç sorunsuz çalışıyor. Vites boşa geçmekte zorlanıyor. Vites takılma yapıyor. Debriyaja basıp motoru ileri veya geriye biraz yürüterek geçirmeye çalışıyorum bazen oluyor bazen olmuyor.
    Bu durum ile karşılaşanınız oldumu? Zamanla vitesler alışınca geçermi yoksa servisemi gitmem iyi olur?
    Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    ben de 2. viteste takılı kalmıştı yapılmıştı sonrada garip sesler gelmeye başlamıştı. bu gün ise serviste muhtemelen şanzıman dişlileri değişecek.
    inşallah seninkinde de böyle bir problem yoktur. gerçi yukarılarda bir baska arkadasın motoru paketlenip yollanmış felan yazıyordu onda da aynı arıza var anladıgım kadarıyla. belkide bu gelen parti heps bu şekildedir.
    ama butür motorlarda bosa almak biraz zor oluyor. yamaha virago da da bosa almak biraz hassastı 1 de direk 2 ye geçiyor yada tam tersi çok yavaş hareket etmek gerekiyordu. belkde sen zamanla alısırsın.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    scarface

Bu resimlerden sonra artık rahatsız etmezsin umarım...

Görüldüğü üzere silindir başına bir giriş (18 nolu) bir de çıkış ( 19 nolu) süpabı vardır...

Hertürlü rahatsız edici soru sorabilirsiniz arkadaşlar...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Bir süre dişlilerin alışmasını bekleyim. Diğer vites geçişleri şuan için sorunsuz.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

dişliler

Can.

Teşekkürler arkadaşlar.
    Bir süre dişlilerin alışmasını bekleyim. Diğer vites geçişleri şuan için sorunsuz.
    Dişlilerden çok elin ayağın alışacak ve sonra da diyeceksin ki artık boş vitesi rahatlıkla bulabiliyorum...

Vitesleri sorunsuz geçirebiliyorum... diyeceksin...

Bazı arkadaşlar dişlilerin kaç diş olduğunu soruyorlar... Özel mesaj yeri buradan cevap vereyim dedim...

Bizim makinalarda bulunan dişlilerin de bir resmini gönderiyim de bari hangi dişlileri kullandığımızı bilelim değil mi???

Şimdi bazı arkadaşlarımızın kafasına da dişlilerdeki diş sayıları takılabilir....

Boşşşşver takmayın kafanıza.... Motor süper gidiyor arkadaşlar... Sorunsuz ve sıkıntısız...

14 nolu dişlideki diş sayısı T21....

Resmin üzerine tıklayarak zoom yapabilirsiniz...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler