Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crosstown_Traffic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daddwy 250cc
    Merhaba arkadaşlar,

Dün itibari ile C seri, gümüş gri Regal Raptor Dadwy 250cc motosikletim ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

Bu forumun ve özellikle bu thread'in sessiz ama dikkatli takipcisi olarak, bu kararı vermemi sağlayan tüm yazar/çizer arkadaşlara teşekkür ederim.

Ankara Çayyolu'nda dolanan acemi bir Raptorcu görürseniz o muhtemelen ben olacağım.

Keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS
    selam arkadaşlar.Ben daha önce bırakın motosikleti,mobileti dahi denememiş biri olarak,sadece o başdöndürücü cazibesine kapılıp regal sahibi olmuş birisiyim.bayii nin tavsiyesine uyup class sınıfını aldım.İyi de yaptığıma inanıyorum.Kafasında hala soru işareti olan arkadaşlara tavsiyem,hemen bir raptor edinmeleri.Daha fazla beklememeleri,çünkü bekledikçe kendi zararlarına olacak kanısındayım.İşte ÖTV faciası.Allahtan ben şanslıyım.Aldıktan 1 hafta sonra çıktı.Ancak biliyorum ki ratora olan bu ilgi motosikletin kendi fiyatına da şüphesiz yansıyacak kanısındayım.Çünkü bu motosiklet emsalleri olarak gösterilen Jinlun vs.den çok çok daha iyi ve neredeyse aynı fiyatta...Bu durum böyle daha fazla gitmez...Sakın reklam yaptığımı zannetmeyin...Çünkü bu raptor bunu fazlasıyla hakediyor...İzmir den herkese selamlar...Keyifli sürüşler
    GÖZTEPELİ RAPTOR 35 AL 315

Crosstown_Traffic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daddwy 250cc
    Alıntı ahmet6946 adlı üyeden alıntı
    Selam Ankarada bayisi varmı bu regal raptorun tşklr
    Sahibi Birol Usta'nın eski bir motosiklet kullanıcı olması nedeniyle ve oto sanayiinde diğer motorcu tanıdıkların tavsiyesi üzerine Şaşmaz oto sanayide Birol Oto'dan aldım.

kolay gelsin.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    bugun saat 12 de gökhan (gyazıcı) ile kartal deniz otobüsleri iskelesinde buluştuk.orda laflarken hemen bir grup gençler geldi.motorlarımızda resim çekmek istediklerini belirttiler.izin verdik tabiiki.ordan kartal köprüsündeki ercan ustanın oraya gittik.ancak kapalı idi.telefon ettik iki saat sonra gelebileceğini söyledi.orda beklemeyip yakacığa çıktık.ayazmada birer çay içip,kalktık..gyazıcının kadıköye gitmesi gerekiyordu.ben tekrar egzostçu ercan ustanın oraya gittim.ercan usta gelmişti.ancak ben 225 ytl ye yaptığı egzost değişim fiatını biraz yüksek buldum sanki.bakalım..

Alıntı fes71 adlı üyeden alıntı
    E artık yavaş yavaş işe Siyah İnci'mle gidebilir,hafta sonları Kartal'da Kaldera abimizi ziyaret edebilirim demek ki
    ne demek dostum ben istanbulda olduğum her hafta sonu kendime mutlaka bir bahane buluyorum motorla zaman geçirmek için.her zaman takılırız..bu arada trafikte tedirginliğinin kalkmasına sevindim.army de senın gibi
    çekınıyor trafikte yol almaya.ama dostum bunu yine ancak siz yeneceksiniz.kaldırın bu düşünceyi.herkez bu yoğun trafikte ilerlediğine göre sizede bir yer vardır elbet.hem biz buluşuyor geziyoruz sizler de katılın. belki bu haftada istanbulda kalabilirsem hafta sonu bir etkinlik yapalım derim.
    aşağıda resmi olan motorların üşütük sahipleriyle ve katılacak diğer üşütüklerle

Alıntı konusanadam1 adlı üyeden alıntı
    selam devrem.. senınkı T dıreksıyonlu mu ? klasık mı ben de alacagım cunkı bayının ısmını ve telını verır mısın? slamlarımla...
    selam

gazi yapı ertugrul murat kazmanlı eminali paşa cad. tatlıçesme sok. 33/1 tel 416 61 18 bostancı pazar açık olacagını soylemıstı. benımkı T dıreksıyon gri (gümüs) renk 2 tane vardı dun.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı
    ya bu debriyajın arkasındaki sarı pass yazan seyin anlamı ne.acilll merak ettim de
    selektör yapmana yarar dostum.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı konusanadam1 adlı üyeden alıntı
    cynt cok tesekkurler kardes ama T yı kullanamam kı ben sıyah ve klasık gıdonlu ıstıyorum resım ekleyecegım ama ekleyemıyorum bı deneyım bakayım
    Demişsin ama şunuda göz ardı etme dostum 557 ytl farkla motoru siyaha boyatırsın gidonu değiştirirsin birde schubert kaskın 1/3 bedelini öder terini atarken de kola içersin sen eğer hala eski fiyattan bulabiliyosan hangisini olduğunu hiç önemi yok hemen rr 'rını al derim .
    Öte yandan bana da başta T gidon ve motorun tamamı çok itici ve kullanımı zor gelmişti ama 2. kez motor üstüne bayiide RR'ımı aldığımda oturdum ve basıp gittim gidonun şekli hava civa yani.
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    selam benim akü bitti sanırım.daha 4 gün oldu.jikleyi actım,debriyaja basıp marşa bastım boş lambası (N) NİN YESİL ISIGI yanarken marsa basınca ısık kısılıyor marsı cevirmeye yetmiyor.motoru vurdurdum banamısın demedi.siz bu problemi nasıl cözdünüz buldugunuz cözümü akü aldıysanız nereden kaç paradır taksit yaparlarmı.birde kuru bakım gerektirmeyen aküler dahamı iyi?aksama kadar cevap verirseniz sevinecegim
    motociklet

Motosikleti
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı
    selam benim akü bitti sanırım.daha 4 gün oldu.jikleyi actım,debriyaja basıp marşa bastım boş lambası (N) NİN YESİL ISIGI yanarken marsa basınca ısık kısılıyor marsı cevirmeye yetmiyor.motoru vurdurdum banamısın demedi.siz bu problemi nasıl cözdünüz buldugunuz cözümü akü aldıysanız nereden kaç paradır taksit yaparlarmı.birde kuru bakım gerektirmeyen aküler dahamı iyi?aksama kadar cevap verirseniz sevinecegim
    sevgili arkadaşım senın akünde bir sorun yok.motoru alalı 4 gün oldu diyorsun.kaç km desin şuan bilmiyorum ama..
    sana tavsiyem atla motoruna (tabiiki çalıştırınca)en az 50- 80 km yol yap.bak bakalım birdaha aynı oluyormu.öyle hemen havlu atıp aküyü değiştirmeyi düşünme.bu motoru yeni alanların en sık yaptığı hataya sende düşüyorsun
    1)çalıştırma esnasında motorun boğulması(gaz koluna elinizi bile sürmeyin jikleyi çekin sadece marşa basın kesinlikle gaz vermeyin)
    2)motor çalışınca sarsıntılıhareket (jikle çekik unutuldu,yakıt musluğu unutuldu)
    3)depo kapağı anahtar sorunu(depo kapağını sadece yerine bastırın,anahtar kendi dönüp yerine oturacaktır)
    4)vites sorunu(işte bunu siz kendiniz hissedeceksiniz.araç kullanırken frene sağ ayağınızla basarsınız.sol ayağınızla bastığınızda sağ ayağınızın refleksini hissedemez ters bir durum olurya onun gibi bir şey işte anlarsınız,,anlayacaksınız)
    5)akü sorunu(aslında sorun falan yok sadece şarzsız o kadar.şarz edilecek atlayın motora verin gazı)
    6)buji sorunu(buji sorunu yok kesinlikle motorda NGK CR6HSA buji çıkıyor orijinal olarak.boğulmadan dolayı ve yakıt sızdırma (bazen) kurum yaptığı için değiştirildi hep.(bir gün denedim şahsen arızalı diye çıkardığım bujileri tekrar taktım tek marş yine çalıştı sorun yok)

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya sevgili kaldera bu vibrasyon rodaj taamlandığında son bulacak değlmi .Şu anda vibrasyondan aynadaki görüntüyü 27 tane görüyorum .
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

Motosikleti
    Alıntı cynt adlı üyeden alıntı
    Ya sevgili kaldera bu vibrasyon rodaj taamlandığında son bulacak değlmi .Şu anda vibrasyondan aynadaki görüntüyü 27 tane görüyorum .
    dostum bu motorda bu kadar vibrasyon yok.gerçi benim km daha çok az.bunu GWS ve çok km yapan dostlar daha iyi bilir.ancak bu konuda bir sıkıntısını duymadım.ben 100 km hızı çok geçmedim ama birşeyde hissetmedim açıkcası.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Fes71,
    Bayaa dolaşmışsın sen.

Ben bugün bir kabloyla arabama bağladım motorun aküsünü ve çalıştırmayı başardım.
    Akşam 7 gibi yaptım. En az 15 dakika çalıştırdım, ilk 10 dakika istikrarlı değildi, eksozlardan aynı oranda gaz çıkışı olmuyordu, bir tanesinden oldukça fazla su buharı çıktı ve su olarak aktı. Hafif beyaz duman da çıktı.
    Sonra düzene girdi ve ardından 20 dakika kadar turladım sitenin çevresinde.

Yağmurun ilk yağdığı gün yağmur altında kalmıştı, acaba o sırada girmemesi gereken yerlere su mu girdi diye düşündüm. Gerçi motor henüz 50km'de, ama yine de bu su olayı beni endişendirdi. Kuryeler saatlerce yağmur altında gidiyor, benimki neden böyle oldu acaba. Henüz uzun bir sürüş yapma fırsatım olmadı. Yan çantalarım henüz takılmadığı için kablo falan alamıyorum yanıma. Belki bu hafta sonu uzun bir sürüş yaparız birlikte. İlk zamanlar ne olur ne olmaz diye en az iki kişi olmak lazım. Hava güzel olursa anadolu kavağına gidelim.

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    morotum 35 km de bende anlayamadım.calıştırıken gaz vermiyorum sadece jikle mars yapıyorum.formda gaz çalıştırıken gaz verildiğinde boguldunu okudum.şimdi ben ne yapayım.yarın aküyü şarj a mı baglatayım yoksa ugraşmayıp yeni kuru akümü alayım.birde motorumu 4 gün calıştırdım.hiç yatmadı.
    motociklet

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drakulla2000 adlı üyeden alıntı
    selam arkadaslar yanı sımdı nereye yazıp arastracağımı bulmadım teknık bılgılerde bulmadım regal raptor 250 e aldım ama kıtapcık yok bende yanı ıkıncı el almıstım da nasıl bulabıleceğımı bılen varsa yardım ederse sevınırım tsk

drakulla2000taksim@hotmail.com

Arkadaşım şayet ingilizcen varsa biraz bu forumda yanılmıyorsam bilgegölge nick'li arkadaş ingilizce kitapçığı link olarak verdi. Ben onu indirip print etmiştim ve pek çok yerini çevirerek bayağı bilgi edindim. Forumu tararsan BilgeGölge'nin linkini bulursun. Keşke ben de olsaydı sana yollardım ama yok sadece print hali var.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    dinoF1

"""Yağmurun ilk yağdığı gün yağmur altında kalmıştı, acaba o sırada girmemesi gereken yerlere su mu girdi diye düşündüm. Gerçi motor henüz 50km'de, ama yine de bu su olayı beni endişendirdi. Kuryeler saatlerce yağmur altında gidiyor, ""
    kardeş ben geçen hafta foruma da yazdığım gibi yaklaşık 130 km sağnak yağmurda 100 km nin altına pek inmeden sürüş yaptım. motor gayet sağlıklı. yağmur ve su sorunu yok. belki iğne deliğinden geçmiştir canını sıkma.

sevgili CYNT
    "Öte yandan bana da başta T gidon ve motorun tamamı çok itici ve kullanımı zor gelmişti ama 2. kez motor üstüne bayiide RR'ımı aldığımda oturdum ve basıp gittim gidonun şekli hava civa yani. " DİYOSUN.

uzun yolda okadar rahat ki kullanımı kullanmadan bilemezsin. virajlarda rahatça yatıyorsun ve istediğin gibi kendini topluyor. ayrı bir zevki var. şu anda 3 arkadaşım benden bu motorun boynuzlarını istiyor. rahat olduğuna ve sürüşün farklı olacağına emin olabilirsin. saygılaaar sevgiler. ha görünüşü hoşuna gitmemiştir o ayrı mevzu. ama fıs değil aklında bulunsun.
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar bu far ampulu hakkında bilgisi olan var mı
    kaç bacaklı ampül alacağım bugün

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

marmaris motosiklet şenliği

arkadaslar dün Bodrum da enduro yarışları yapıldı oldukca fazla ilgi vardı İzmir den cok gelenler oldu..Orada ögrendim ki (belki bileniniz vardır) 21-25 haziran da Marmaris'te kapsamlı bi festival düzenleniyor detaylarını www.marmok.com dan ögrenebilirsiniz ..Haydi RR cular marmariste bulusalım...hepinize sevgiler sunuyorum

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı nightwatcher adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu far ampulu hakkında bilgisi olan var mı
    kaç bacaklı ampül alacağım bugün
    Sevgili Nightwatcher;Ampulun mu yandı?En sağlamı yananı sök,aynısını göstererek(bulabilirsen osram)al.Ampuller bacaksız.Bu arada ben dördüncü ampulden sonra(iki ay içinde)aküyü ölçtürdüm ve tahmin ettiğim şey,yani şarj konjünktörü arızası çıktı.Fazla şarj ettiği için ve ben gece gündüz farlarım açık dolaştığım için ilk etapta ampulun kısa devresini yakıyordu.Onbeş gün önce,konjünktör garantiden değiştirildiğinden beri,herhangi bir sorun yaşamadım.Bu arada geçen hafta Antakya'ya kadar geldiğini yazmıştın.E aşkolsun.R&R kardeşliği bu mudur? Haber versen en azından tanışır,bir-iki turlardık.Sağlıcakla kal.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar OSRAM 60/55W H4 ampul soket ve yatağını aldım bugün deneyeceğim bakalm neler olacak. kim nerde kalacak. neler yanacak. ama bizim farı çok adi yapmışlar ya.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    pazar günü Bodrum'da yapılan enduro yarıslarından

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler