Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Ruhsata bir baktım, benim Haydar (motorumun adı) 105 beygir. Aykon'dan Murat Bey şahit. Yanlış yazmışlar. Sizce bir sorun olur mu? Devlet bu ne yapacağı belli olmaz. Bir gün gelir "vergiyi ruhsattaki beygir gücüne göre alcam" der. Al başına beleyı. Sizce ne yapmalıyım?

Bu arada bugün 40 kilometre yol yaptım. Kavacık'tan Beykoz'a doğru giden otoyolda bütün vitesleri denedim. Bi ara vizörüme bir böcek çarptı, öyle bir ses le cama yapıştık ki durup temizlemek zorunda kaldım. Genel olarak memnunum. Yalnız arka frenden şüpheliyim. Sanki fazla etkili değil gibi geldi bana. Acaba genelde öyle midir, ya da bir ayar sorunu mu vardır bilmiyorum. Hafta içi Ali Usta'ya göstereceğim.

Bir de anım oldu, paylaşayım. Her zaman gittiğim bir yere gittim, motorla yanaşınca park yeri gösterdiler. Baktım 3,4 tane baba japon duruyor, hepsi de racing. Güvenlik görevlisi beni tanır, ilk defa motorla görünce hayırlı olsun falan geyiği yaptık. Sonra adam dedi ki "abi buraya bi motosiklet parkı yapmamız lazım. Artık motosiklet kullanımı çok arttı" dedi ve ekledi; "Ama bunun gibi değil tabii, çin malı tenekeler çok arttı" dedi. "Bu da çin malı" diyerek ne adamı ne kendimi bozmadım. Ufaktan sıyrıldım ortamdan. İlginç bi durum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bu motorun gidonu düz olan ile ile bize dogru eğri olan ı arasındaki farklar avantajlar ve dezavantajlar nelerdir hangisini tercih etmeliyim lütfen biligili arkadaşlar cevap yazsın tek başıma anlamadan bi karar vermek istemiyorum detaylı bi açıklama yapacak varsa sevinirim yoksa herkes motoruna binip gitti mi forumdan kimse cevap yazmıyo sorduklarıma
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    bu motorun gidonu düz olan ile ile bize dogru eğri olan ı arasındaki farklar avantajlar ve dezavantajlar nelerdir hangisini tercih etmeliyim lütfen biligili arkadaşlar cevap yazsın
    teknik olarak yok bir farkı..motorun bir iki yerinde değişiklik yapılmış.karar senın beğendiğini al..bildiğim kadarı ile anadolu yakasında tek satıcısı var.mopaş.sana da yakın.altunizadeden kadıköye inerken solda.serviside göztepede sanayi sitesinde diyebilirim

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Düz gidonlu Class modeli 20 kg daha ağır broşürde yazana göre.
    Burada söylenen bir de 3-4 beygir fazlası olduğuydu ama onlar eşit broşürde.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150

secim

ben yeni seriyi tercih ettim shooper tarzı oldugu için birde benim boyum 185 omuzlarım geniş sürüş pozisyonu daha iyi geldi (kişisel görüşüm) diger modele gore biraz daha uzun ama sonuç olarak ikiside cok güzel.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    arkadaslar motor kullanan arkadaslarımdan öğrendiğim kadarıyla su sogutmalı motor daha iyimis ve regale sahip olanları kıskanmaya basladım bende almak istiyorum benim sizden ricam alan arkadasların uygun odeme seklinde alanların mesaj yazmaları ben anadolu yakasında oturuyorum ( kartal) bana bayi adresi ve ödeme sekillerini yazarsaniz sevinirim taksitler felan simdiden tesekkurler

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ozaman şu an 4.290,00 YTL olan model yeni ÖTV ile beraber 4.849,00 YTL mi olacak bayiilerle konuşanlar var mı yani bire bir bu oranları yansıtıcaklar mı zaten aşırı kar ile satılıyo bu motorlar eğer eğer böle yükselirse başlamadan suya düşecek hayallerim ve en önemlisi ucuz ama kaliteli kawramı regal için ortadan kalkmış olacak fiyat normalin üzerinde ve kaliteli olarak nietelendirilecek hepberaber p.tesi görecez olanları tamda yaza girerken tam da fuar zamanı tamda araba satışları yerlerde dolaşırken ne büyük tesadüf dimi
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık

abbboooowwwwwww

Alıntı ertem55 adlı üyeden alıntı
    Şimdi arkadaşlar benim anlamadığım kafamın almadığı nokta bu motorun kafa kağıdında yani faturasında 22 beygir olduğu yazıyo sitede de 16.5 beygir diyo hangisi doğru sizce bence kafa kağıdındaki ve ruhsatındaki olması lazım öle ya kafa kağıdı malı üreten firmaya aittir yalan konuşmuyolar ya adamlar,

ha bu arada bu motorun 125 cc liği 11 beygirse 250 cc liği nasıl 16 beygir oluyo buyurun onunda kanıtı aşağıda en alta bakın orda maksimum power net yazan yerde 11 hp olduğu açık açık yazıyor demek ki onun 11 beygir olduğu yerde buda 22 beygirdir )

linke tıklayın ve görün 150 cc liği ve beygir gücünü

http://www.ajsmotorcycles.co.uk/docs...eb)%5B1%5D.pdf

azami net güç veya azami sürekli beyan edilen güç 8000 dev/dakikada 11.7 kw

benimkinde 11 beygir yazıyor
    sok oldum inanmıyorsanız resmini ceker gönderrrim
    [B]RR gençliği[/B]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    şu an titbariyle resmi gazetede yayımlanmış bulunuyor hadi hayırlısı olsun hepimize üniversitesine motorla gitmek isteyen öğrenciye işine trafikten sıkılıp motorla gitmek isteyen vatandaşa belki ekonomik nedenlerden dolayı motosiklete binen vatandaşa veya gerçekten motor kullanmaktan hoşlanan ve bunu hayat tarzı haline getiren insandan vergi üstüne vergi alıyosun yazıklar olsun inşallah milletimiz yine tepkisiz kalmaz ben hala bi tepkinin gösterilememesinden şikayetçiyim sonuç vermese bile
    yıllardır motosikletlerin trafiği rahatlatan en önemli ve ekonomik araç olduğunu yetkililere nasıl hatırlatılacak acaba..
    bugün londra paris brüksel milano barselona atina gibi şehirlerin istanbuldan ne farkı olduğunu sormak zorundayız.söz konusu şehirler motosiklet kullanımının trafiği çözmek açısından en akıllıca çözüm olduğunu fark edince bakın nasıl kararlar alıp uygulamışlar.
    1şubat 2006 tarihli gazeteden
    1)vergi teşvikleri
    2)özel yollar---şeritler
    3)ücretsiz köprü----otoyol geçişleri
    4)sadece motosikletlerin girebileceği trafiğe kapalı şehir merkezleri
    5)özel motosiklet park alanları
    6)motosiklet kullananların güvenliğini arttırıcı tarafik kanunlarını uygulamaya koymuşlar ve büyük başarı sağlamışlardır..

şimdi bizim ne eksiğimiz var burada yaşayan insanlardan.bizde haketmiyormuyuz böyle bir yaşam biçimini.en çok biz hakediyoruz.bu ülkenin insanları kurtuluş savaşına topyekün katılmadımı kazması küreği ile
    eee sonuç bumudur..zoruma gidiyor şahsen....... ayıptır

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    yıllardır motosikletlerin trafiği rahatlatan en önemli ve ekonomik araç olduğunu yetkililere nasıl hatırlatılacak acaba..
    bugün londra paris brüksel milano barselona atina gibi şehirlerin istanbuldan ne farkı olduğunu sormak zorundayız.söz konusu şehirler motosiklet kullanımının trafiği çözmek açısından en akıllıca çözüm olduğunu fark edince bakın nasıl kararlar alıp uygulamışlar.
    1şubat 2006 tarihli gazeteden
    1)vergi teşvikleri
    2)özel yollar---şeritler
    3)ücretsiz köprü----otoyol geçişleri
    4)sadece motosikletlerin girebileceği trafiğe kapalı şehir merkezleri
    5)özel motosiklet park alanları
    6)motosiklet kullananların güvenliğini arttırıcı tarafik kanunlarını uygulamaya koymuşlar ve büyük başarı sağlamışlardır..

şimdi bizim ne eksiğimiz var burada yaşayan insanlardan.bizde haketmiyormuyuz böyle bir yaşam biçimini.en çok biz hakediyoruz.bu ülkenin insanları kurtuluş savaşına topyekün katılmadımı kazması küreği ile
    eee sonuç bumudur..zoruma gidiyor şahsen....... ayıptır
    Valla söylediklerinde çok haklısın ve maalesef her konuda AB'ye uyum sağlamaya çalışan hükümetimiz bu Motosiklet konusunda sınıfta kaldı, gerçi diğer uyum yasaları da tartışılır. Mesele AB meselesi de değil, halkını, halkının gönencini düşünme meselesidir. Motorsiklet (örneğin benim için) otomobil alamadığım için tercih sebebiydi, aynı zamanda da daha ekonomik bir taşıt olduğu tartışılmaz. Kaldı ki, zevk için de alınabilir bu hayata bakış açısını da yansıtır aynı zamanda. Ama maalesef memleketimizde bazı zihniyetler değişmedikçe motosikletliye ufukta güzel günler görünmüyor. O kadar çok vergisini vermeyen adam dururken, olan motosikletliye oluyor. Ayrıca bu ülkede Türk Motosiklet Sanayii vardı da Çin malları gelince mi iflas etti, çok komik gerekçelerle motosikletlinin sırtına bindirdiler vergiyi. Yazık. Tepki, tepki dendi ama bi Allahın kulundan da ses çıkmıyor, nerede bunca motorsikletli.
    Benim gibi yeni motosiklet alacakların da gözünü korkuttu bu yasa. Bu arada ÖTV'den önce nasılsa motorumu aldım deyip de tepki vermeyenler varsa (ki var kanımca), bir gün gelip motorlarını değiştirmek istediklerinde anlayacaklar sanırım Hanyayı Konyayı.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar,

ÖTV vatanımıza ve milletimize hayırlı ve de uğulu olsun. bir arkadaş, ötv sonrası motorlar kaç tl olacak diye soruyordu. vergiler % 22 ve % 37 olarak gelmesine rağmen, yazılan yazılarda anahtar teslim fiyatlarına % 13 ile % 27 olarak yansıyacak deniliyordu. RR için % 27 olunca, e serisi 3790 dı. şimdi 4813 tl olması gerekir.

bu arada görüldüğü üzere, 2. el RR fiyatlarını da ben artıyorum. şu an benim motor 3 gün önceye göre, 2. el değeri olarak tamı tamına 1000 ytl değer artışı sağlamıştır. 3250 tl ye 2. el olarak almıştım 3 ay önce. hatırlayanlar vardır belki, RR nin ilk 2. elini ben almıştım. satarsam şu an itibariyle 4250 TL den aşağı vermem. diyormuşum falan. ama satmayı da düşünmüyorum.

üzülmeyin yav.. bakın, ötv artışının iyi yanları da var. görmek lazım. bakın ben üzülüyormuyum. bu arada size, bu konuda maliye bakanlığına yaptığım protesto yazısına cevap olarak gelen yazıyı ekleyeyim de içiniz rahatlasın.. çünkü, hükümetin gerekçeli kararı varmış:

Sayın;...... (burda benim adım yazıyordu)

"Motosiklet ÖTV artırımı" konulu AK Parti İletişim Merkezi'ne yapmış olduğunuz 303186 numaralı başvurunuz Maliye Bakanlığı'na iletilmiştir. Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevap aşağıda yer almaktadır.

“Hükümetimiz vergi oranlarında yaptığı indirimlerle piyasaları ve tüketicileri rahatlattı,üreticilerimizin rekabet gücünü artırdı.Eğitim ,sağlık,su ve gıdada bazı mallarda KDV oranı %18 de %8'e bazı mallarda %8 den %1 e indirildi. Ak Parti iktidarında %33'den %30'a indirilen Kurumlar vergisi ,son olarak %20 'ye çekildi.Gelir Vergisi dilimlerinde indirim için çalışmalr devam etmektedir.2-ükümetimiz iktidara geldiğinde %59 olan esnaf Kredileri faiz oranı %15 'e geriledi. Önceden kepenk indiren 825 bin esanaf,sicil affı ile ekonomiye dönüş yaptı.Hükümetimiz döneminde döneminde Enflasyon kabusu sona erdi.Kasım 2002 de %31 dolaylarında olan fiyat artışları %7.6 kadar geriledi. Türkiye 'de hayat pahalılığı dönemi kapandı.Hükümetimizin iktidarı'ndan önce Elektrik fiyatlarında her ay otomatik olarak zam yapan iktidarlar vardı.Hükümetimiz döneminde ise ,son 3 yılda elektiriğe hiç zam yapılmadı.TRT payı indirildi,tarifeli uygulama kaldırıldı. Elektrik fiyatları artmadı,azaldı. Tüm bunların yanında Bütçe imkanları ve ürünlerin piyasa dengeleri gözetilerek vergi oranlarında değişiklikler yapılabilmektedir.Bu düzenleme piyasa ekonomosi ve bütçe dengesinin doğal sonucudur. TBMM'de görüşülen kanunlar Resmi gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girer."

Bilgilerinize sunar sistemimizi kullandığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla…

AK PARTİ GENEL MERKEZ

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

AKİM

444 25 44

görüyorsunuz ya gerekçeli kararı.. ben de şöyle diyerek buna yanıt vermeliyim "yapılanlar iyi güzel de.. yaptığınız bütün iyileştirmelerin cezasını, motosiklet severlerden niye çıkarıyorsunuz." ama demeye gerek kalmadı. cumb. onaylamış.. burda okuduk.

biz TC vatandaşları olarak, vardır bunun bir hikmeti. kadere teslim olmalıyız diyerek, boynumuzu bükmeliyiz. sakın provakatif eylemlere kalkışmayın. söylemedi demeyin.

ama ben provake edebilirim bazılarını.. şöyle ki, boş verin arkadaşlar motor almayanlar düşünsün.

motoru olanlara bol sürüşler, motoru olmayanlara ise biraz daha para transferi konusunda iyi dileklerimi sunarım. bazılarını üzmüş isem.. da affola. bir daha benden ötv yazısı okumayacaksınız.

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    ya bu debriyajın arkasındaki sarı pass yazan seyin anlamı ne.acilll merak ettim de
    motociklet

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırdım kırdım aynamı kırdım!! Ya arkadaşlar kardeşim ısrarla motoru kullanmak istedi verdim ,daha açıklarken gaza bi yüklendi akılara zarar ,, allahtan ona bişi olmadı ama koruma demiri çizildi aynam kırıldı ...Keyfim kaçtı anlayacağınız bu arada stop etmesini sebebi motoru boğmuşum ama bu seferde vites geçişleri ile problem yaşıyorum .1. vitese çooook zor dönüyorum zaman zamana trafikte geçmiyo acayip stressli oluyo ister istemez ben bu konuda tekmiyim acaba ??

Bu arada Ankaralı RR cılar Ankarada eymirde bir sürü motorcu toplanıyor bizde bi aktivasyon yapsak şööle düşman çatlaksak ,bi çete ruhu olayına girsek diyorum dimi WATERCOLOURS arkadaşım sende katılsan artık.
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum keşeke alsaydın gri olnı muhtemelen ptesi başlayacak.Bende aylarca keeway i bekledim umduğum gibi çıkmadı geçen hafta cuma gecesi ötv olayını duydum c.tesi marinmaka gidip gri raptorum aldım ve sana şunu söyleyeyim kesinlikle gri daha kaliteli duruyor p tesi bi ihtimal zorla ve bu arada marinmak masraf olarak 201 ytl gibi bir para istyor,birol güven daha sempatik geldi bana haberin olsun
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

Ankara da sıyah bulabılır mıyım acılll dadyw 250, yukarda bahsettıgım ıkı yere sordum yok, klasık gıdonlu ıstıyorum, T dıreksıyon ıstemıyorum, sevgılerımle...

Gidonu Klasik Olanlarin Hepsi 16 Beygir Mi Arkadaslar? T Direksiyonlular Mi 20 Beygir Sadece?

PENTİUM_KİLLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa150 marauder800
    beygir konusu muaallakta arkadaşlar.kimin ne dediği belli değil.ölçmek mümkün olsada anlasak.
    SEVGİ SAYGI HOŞGÖRÜ

selam devrem.. senınkı T dıreksıyonlu mu ? klasık mı ben de alacagım cunkı bayının ısmını ve telını verır mısın? slamlarımla...

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada Kuralkan Kanuni sitesinde görülüyor ki tüm fiyatlar düşmüş durumda. İnsanın aklına başka şeyler geliyor. ÖTV artırılıyor ve ister istemez tüm yabancı mallara zam yapılmaya başlanıyor, Suziki'nin sitesinde olmuş bile, Yamaha güncelleniyor, belli ki zamlı fiyatlar açıklanacak, ama işe bakın ki Kanuni indirim yapıyor. Çoook düşündürücü. Tek Türk markası olarak piyasada bulunan Kanuni belli ki bilinçli bir indirime giriyor. Ve ÖTV olayı enteresan şeyleri düşündürtüyor.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Cok acıl sıyah klasık gıdonlu bulmam lazım Ankara da veya Istanbul da arkadaslar haberınız olsun yardım edersenız cok sevınecegım, ozellıkle ankara olursa ıyı olur sevgılerımle (16 beygır olan veya 20 lık olan ama klasık gıdonlu ıstıyorum T degıl) sevgıler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler