Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    DADYW DD250E-9 REGAL RAPTOR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Makina küçük duruyor diyenler için gönderiyorum.
    1.85 boy ve 90 kilo da böyle duruyor...
    Karar sizin...
    http://img224.imageshack.us/my.php?i...w250e942mh.jpg
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Arkadaşlar motoru bende gördüm.İnceledim.Haftasonu İzmir-Bornovadaydım.
    Motosiklet gerçekten güzel ve başlangıç için çok iyi.Motorun sesi çok etkileyici ve güçlü.Sanki 500'luk kullanıyormuşuz gibi oluyor.Ayrıca Su soğutmalı olması büyük avantaj.Ve fiyatıda çok uygun.

2 tane olumsuz yani var.Alacak arkadaşları etkilemiyim.O yüzden bana mondial 250 yada Kanuni Tigermi RegalRaptor mı derseniz Regal derim.Ama genede iyi araştırın.

1-Yakıt göstergesinin olmaması.(Yolda kafanız devamlı ne kadar kaldı diye kafanız mesgul olabilir.Yada devamlı depoyu koklayacaksınız )
    2-Egsozların yere yakın olması.Tümseklerde,yokuşlarda yada virajlarda hafif yere sürtüyor.O yüzden dikkatli olmak lazım.Hele arkada bir kişi daha binince rahat değiyor.

horsefly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    regal 250 deki abs biraz tehlikeli kitleme yapabilir cep telefonundan etkilenir üzerinden atar diyorlar bi malumati olan varmi ? birde bu motoru kullanan arkadaslarla görüsmek istiyorum tel 0532 327 35 46

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    horsefly,
    regal 250 deki abs biraz tehlikeli kitleme yapabilir cep telefonundan etkilenir üzerinden atar diyorlar bi malumati olan varmi ? birde bu motoru kullanan arkadaslarla görüsmek istiyorum tel 0532 327 35 46
    Forumda ABS'nin mekanik olduğu yazıyor.Mekanik ABS cep telefonundan etkilenmesi çok zor.Çünkü ufak bir piston yardımıyla görev görüyor.

horsefly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok zor ama imkansiz degil anladigim kadari ile birde abs nin istenildiginde iptal edilebildigini duydum bilen varmi bide biri ciksa dese kardesim bu motor un eksileri sunlar artilari sunlar bi rahatlasamda gidip bitanesinde karar versem artik.
    Forumda ABS'nin mekanik olduğu yazıyor.Mekanik ABS cep telefonundan etkilenmesi çok zor.Çünkü ufak bir piston yardımıyla görev görüyor.

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    horsefly bende motoru yakından görmedim forumda mekanik abs diyor.Mekanik abs çalışma sistemine göre cep telefonuyla etkilenmez.ABS'nin cep telefonundan etkilenmesi için sensörlü ve frakans iletim sistemiyle çalışması gerekir.Mekanik sistemde bunlar yoktur.

Motosikleti
    Selam arkadaşlar.
    ABS sistemini bilmemek ayıp değil ...
    realt dostumuz gereksiz yere sinirleniyor bence...Sakin olun...
    Benim makina 500 km. yi yeni devirdi...Bugün açık mı bilmiyorum ama eğer açıksa Mecidiyeköydeki servise uğrayacağım...Bakalım ilk serviste neler yapıyorlarmış onuda sizlere anlatırım...
    ABS sistemini söktürmeyi düşünmek cahillikten başka birşey olmasa gerek. Adam senelerce araştırmış ve bu sistemi makinaya takmış siz ise söktürsek mi acaba diye birde soruyorsunuz...Bu sistem öyle arabalardaki gibi elektronik değil...
    TAK TAK TAK TAK diye frenin kilitlenmesini önleyici sistem gibi çalışmıyor, mekanik ve ufak bir piston sayesinde frene giden basıncı ayarlıyor ve bu sayede kilitlenmeyi önlemiş oluyor...SADECE aniden yada panikle ön frene asılan arkadaşlarımızın kayıp düşmesini önlüyor...
    Bugün benim başıma geldi...TEM otoyolunda trafik tıkandı ve ben haliyle emniyet şeridinden gitmeye başladım...yaklaşık 3-4 km. kadar 60km. hızla giderken !'^+%&/() bir megan sürücüsü sağa bakmadan emniyet şeridine dalmak istedi...Ben de hiç beklemediğim bu kaza geliyorum demez öncesi aniden ön frene asıldım aynı zamanda kornaya da tabii( bu arada bu makinanın tek kötü bir tarafını size söyleyeyim, KORNA! Bence ÇOK zayıf ve en kısa zamanda bir ikincisini de eklemem lazım), makina normalde kayması gerekirdi ama kaymadı ve adamın kapısından 250 Kg. ile girmedim. Sağda bariyer ile araba arasında dar bir geçiş mesafesi kaldı ve oradan geçerken şoförün özür dileyen el hareketlerini gördüm. İşte size A B S macerası. Siz siz olun eğer birileri makinanıza ABS sistemi takmış ise sakın sökmeyin.
    Siz realt dostumuza bakmayın ve aklınıza gelen herşeyi buraya yazın ki herşey daha iyi anlaşılsın...
    http://img398.imageshack.us/my.php?image=tarabya9al.jpg
    Bu sabah 30 Ağustos taze taze çektim...Biraz gerginlik geçirici foto oldu yaa. İnsanı rahatlatıyooo.
    Herkese rüzgarlı günler dilerim.
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    Bugün 500 Km. Servisimi yaptırdım.
    Sabah 9:00’da Mecidiyeköy Aykon’da idim ve ustanın ellerine sağlık 2 saat kadar kısa bir sürede tüm bakımı bitirdi…
    Antifriz eklendi…Genelde ilk bakımda biraz ekleniyormuş. Şu an tamam.
    Motor yağı komple değişti. Arka fren biraz ayarlandı…Ön frenin biraz boşluğu alındı ve zincir de biraz gerdirildi…Bu arada zinciri servis yağlamadı haberiniz olsun, zincirin özel yağını biz satın alıp kendimiz yağlayacakmışız…Bilgilerinize!
    Yeni motorda tüm bunlar normal sanırım…Hiçbir civatanın gevşememiş olması da sevindirici bir haber tabii…

Tüm bu ilk servise 30 YTL. Ödedim…

Pardon 30 YTL. Nakit verirseniz…Nakit vermek istemedim…

Kredi kartına 60 Yeni kuruş komisyon istediler. 4000 YTL…ye makina alıyorsun adamlar 0.60 YTL. ‘yi aradılar yaaa. Bunu da antiparantez belirtmek isterim…Mecidiyeköy üst kadrosundan böyle birşey beklemezdim doğrusu.
    Kredi kartı ile 30.60 YTL. Ödedim ve ayrıldım…

Bu arada makinanın sesinde bir değişiklik oldumu diye soruları duyar gibiyim ve psikolojik olarakta olsa evet diye cevap vereceğim… Yeni motor yağı ile sanki makina daha akıcı çalışmaya başladı.

Bu arada haberiniz olsun servis içerde harıl harıl 250 topluyor…Sanırım satışlar bu ara baaayaaaa iyi gidiyor.
    Aramıza yeni DADYW 250 ler katılacak demektir.

Herkese bol rüzgarlı günler…
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

cagyap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50

Honda Rebel - Regal 250 benzerliğine dair bir kaç link

http://www.genesisautosales.com/CarP...0CMX%20250.JPG

http://img16.imageshack.us/img16/1562/rebel450a3us.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/3021/rebel450c8hi.jpg

http://www.bikez.com/motorcycles/hon...250_g_2000.php

http://powersports.honda.com/motorcy...MX250C6&bhcp=1

http://www.motorcycle.com/mo/mchonda/rebel250.html

özelikle ilk linke tıklarsanız ne demek istediğim daha net anlaşılacak, doğan görünümlü şahin mi, yoksa doğan'ın ta kendisi mi? Teknik verileri, görünüşleri karşılaştırın, sonucu tartışalım... kimbilir belki de bir "Honda"nız var..

Motosikleti
    egsozlar yere çok yakın demiş duncan. bu konuda ilk defa duncan böyle bir sorunu belirtmiş oldu. motoru kullanan arkadaşların bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. realt ve greatwhiteshark ne diyorlar. gerçekten de size göre yere çok mu yakın. iki kişi üzerine binince yere çok mu yaklaşıyor. viraj - tümsek te filan yere alma ihtimali çok mu yüksek.
    Bence egsozların yerden yüksekliği normal...İstanbul' da yollarda hız yavaşlatılsın diye 3. dünya ülkelerinde olan bir uygulama var bilirsiniz....Şöyleee kafalarına göre hiçbir standardı olmayan bir tümsek yaparlar, kimileri 50 cm. uzunluğunda kimileri 1 metre uzunluğunda, kimileri bir karış yüksekliğinde kimileride 2 karış yüksekliği bulabilmekte garip Türkiye'min hız yavaşlatıcı! tümsekleri.
    Ve ben bunlardan yüzlercesinden geçtim ve hatta bir keresinde zor farkettim ve eyvah motorun altını vurduk dedim ama hiç bir şey olmadan tümsekten geçtim...Bu da demek oluyor ki motorun altı ve egsozlar yere o kadar da yakın değil...
    Yurt dışında o kadar yaşamama rağmen birtane tümsek görmedim, adamlar slow yada stop işaretleri ile olayı çözmüşler...Demekki orasının insanları bu işaretlerden anlıyorlar. Bizimkiler ellerinden gelseler yavaş gidilsin diye yola barikat kuracaklar.

Egsozlar yere yakın gibi görünüyor arkadaşlar ama değil...Bir ara iki kişi de bindik ve herhangi bir yere egsoz falan sürtmedik doğrusu...

Rüzgarınız bol, etrafınızdaki 4 tekeriniz az olsun
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

sukida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    arkadaşlar öncelikle merhaba uzun süredir ps'mde olan arızadan dolayı sizden uzak kaldım ve gördümki bayagı bir msj gelmiş. öncelikle regal hakkında ayrıntılı foto ve teknik bilği bulamıyorum gibi yazıları gerçekten boş buluyorum ilğilenen arkadaşlar için onlarca foto onlarca teknik bilği yazdım yazıldı ama sırf laf olsun diye yazanlara önceki sayfalara bakmasını öneriyorum orada istediklere yönden çekilmiş fotoları ve teknik bilğileri hatta üretici firmanın (çindeki) adresi tlfnu dahi var lütfen onlara bir gözatın, ayrıca daha önceki sayfalarda yazdıgım gibi bana teknik bilği veya resim istiyorum diye mail atmayın zaten hepsi bu forumda mevcut sezartam35@hotmail.com bu benim msnim burdan bana ulaşabilirsiniz her konuda yardımcı olabilirim (resim ve teknik bilği hariç) herkese saygılarımla bu arada hergece saat 2 lere kadar regal topluyoruz ve yakın bi zamanda 50 kişiyi tamamlayıncxa fun kurucam izmirlilere ve şehir dışından gelebileceklere duyurulur

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı fener1907 adlı üyeden alıntı
    fes71 arakadışımın yazdıkları beni biraz korkuttu.Parça fiyatlarını diğer marka motorlarla karşılatırmak gerekir.
    Kaldera,sen yedekparça işindeydin bunu araştırabilirmisin.Bu konuda bizi bilgilendirirsen çok iyi olur. Saygılarımla
    değerli arkadaşım bu konu benimde dikkatimi çekti.gerçekten de önemlidir
    ancak biz yedek parçada alman araçları üzerine ithalat yapıyoruz.mercedes bmw ve volkswagen.bu motorlar ise uzak doğu malı.yedek parça konusunda en iyi yardımı bize ıthalatçı firma olan sarıkayalar yapabilir.ancak bu firma profesyonel değil.atılan maillere cevap dahi veremiyorlar.yanı ben kuşkuluyum arkadaşlar .
    sukıda.. sizinle izmirde tanışmıştık..
    sizden ricam sarıkayalarla temasa geçip bu motorların yedek parça fiat listesini burda yayınlayın. herkez görsün.yedek parçası eger bu kadar yuksekse ben vazgeçebilirim...hoş yüksek olmasının bır gerekçeside yok.çinde ki maliyetleri hepimiz biliyoruz.eger fiat listesini veremezseniz ben çin deki yetkililere ulaşırım. nede olsa bizde ithalat yapıyoruz..aynı dilde konuşabiliriz..... ,
    iletiye ektir:
    bunu yazdıktan sonra göztepe servis yetkilisi ali beyle telefon görüşmesi yaptım.yedek parça fiatlarının yüksek olmadığı yönünde bir bilgi vermiştir kendisi.
    bilginize...

Motosikleti
    Dün TEM otoyolunun en hızlı 4. şeridinde 120-125 Km. ile 10-15 dakika boyunca trafiğin akışına göre çok rahat gittim...
    1000 Km. yi geçtikten sonra motoru daha da zorlayacağım.
    700 Km. yapmış bir makina için iyi bir haber bence...
    Bugün hava yağmurlu ve ne yazık ki işe araba ile geldim.
    Bu arada tebrik eden tüm arkadaşlara teşekkürler...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    merhaba arkadaşlar dd250 yi alalı1 ayı geçti bildiğim kadarıyla İstanbulda ilk alan benim (aldığımda henüz motor paketleri açılmamıştı yani görmeden aldım )henüz hiç bir problemle karşılaşmadım. Bu motoru almadan önce en az iki ay araştırdım daha iyisini bulamadım gerçekten çok iyi sınıfındaki diğer motorları kullanan arkadaşların tecrubelerine dayanarak onlardan çok daha iyi çekiş gücü olduğunu söyliyebilirim bu arada forumu açan arkadaşa teşekkürler

Motosikleti
    Raptor_SS
    bu arada forumu açan arkadaşa teşekkürler
    Birşeyler değil dostum...
    Ben de senden sonra almışım zaten...
    Ve bende 2 ay kadar araştırmış ve Jinlun almaya karar vermiştim ve defalarca bayiilerine gidip Jinlun'u görmüştüm...Veee Jinlun almaya giderken Regal Raptor'u gördüm ve ertesi gün aldım...Jet bir kararla. Demek ki arasıra böyle kararlar vermek gerekiyormuş ki bir insan motorundan ancak bu kadar memnun kalabilir...
    1 ay dolmak üzere...Daha 27 YTL. vergiyi dahi yatırmadım ya...
    Ben 800 Km. deyim ve hergün TEM otoyolunu kullanıyorum işe gidip gelirken ve bu makina tam bir uzun yol motoru arkadaşlar...
    Bu arada baba deyince arkadaşlar kelli felli biri zannedip lakabı baba zannedecekler
    Cem Bey'in soyadı Baba ve hakikatten baba adam her konuda yardımlarını esirgemiyor. Buradan tüm Mecidiyeköy Aykon ekibine teşekkürler...
    (üst muhasabe hariç!!! ilk bakım yaptırdıktan sonra 30 YTL. istemişlerdi, kredi kartını uzatınca adamlar 60 Yeni Kuyruşu bile istediler ya...Halaaa inanamıyorum...imzaladığım slip 30.60 YTL. idi!)

Evet güzel motor...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    evet arkadaşlar bu makinayı ilk defa dün gördüm 3 metre uzaktan ve honda rebel zannettim...meğerse yeni bir çinli imiş...görüntü ve hacim aynen honda rebel..hatta depodaki desenler dahabir cazip...doğrudur makinenin albenisi diğer çinliler arasında en fazla olanı..ama şu bir gerçekki aletin ne olduğu uzun kilometreler sonra belli olur(doğrusunu zaman gösterir,bu bütün çinliler için geçerli)...
    hatırı sayılır bir motorcu ağabeyimle sohbet ediyorduk ve konu bu çin malı cruiserlere geldi...abinin dediği hangisi en ucuz ise en karlı odur..bende düşündüm doğru ..çünki birinin 3milyar olması diğerinin 4.5 milyar olması diğerinden 1.5 milyarlık daha kaliteli olduğu anlamına gelmiyor...çünki 3 aşağı 5 yukarı işçilikler aynı.bu çin sanayisinin ürünlerinde,hiç birinin bir bir birinden devasa farkları yok..bu bir çin endüstrisi anlayışı..

en önemli konu ithalatçı firma ve arkasındaki gücü..bakın bu çok önemli,bu gün çok farklı markalar var ve hepsi sıfır,bizi mutlu ediyor olabilirler ama 2 yıl sonrada ben aynı mutluluğu yaşamak isterim...
    Bu raptoru türkiyede üretim fabrikasınımı açacaklar yoksa birleştirmemi....
    eğer üretimse ki inşallah öyle olur..o zaman bende alırım..çünki görüntüye bayıldım allah için,birde yüksek handle bar taktımı tamam..

ama bir gerçeğide tespit etmek istiyorum:bu gün çin malı (markası önemli değil)cruiser kullanan kullanıcıların %70 i 3 sene sonra 4japon kullanmaya başlayacaklar bu konuda iddiaya bile girerim...çünki yarın bir gün bir otobana girdiğinizde 40 50 km sonra 500 lükte değil enaz 800cc lik bir alet istiyeceksiniz.. içinizdeki chopper ruhu sonsuza dek 250cc lik çin malı cruiser kullanmanıza asla izin vermeyecek....

vay be profesör gibi konuştum

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    mrb Arkadaşlar Dün motorun benzini bitti bende nekadar yaktığını öğrenmek için fulledim sayacı sıfırladım daha önce ölçmemiştim bakalım ne kadar yakacak. Bu arada benzini BP den 98kurşunsuz koydum farkına inanamadım Resmen Vites aralıkları değişti kesinlikle 98 tavsiye ediyorum

Motosikleti
    yanlış hatırlamıyorsam cape town g.afrika'nın başkentiydi. köpek balıkları ile yapılan bir spor çeşidi değil yani.

Herkese selam...
    Cape Town Guney Afrika Cumhuriyeti`nin guzel bir sehri...Ama baskenti sadece Cape Town degil...1. Pretoria, 2. Bloemfontein 3. Cape Town...
    Gecenlerde Cape Town yaptim demekle gecen ay Cape Town`a gittim demek istemistim arkadaslar...
    Evet makina biraz fazla yakiyor gibi... Rodaj tamamlanincaya kadar bana 95 oktan kursunsuz kullan demislerdi...Ben de oyle yapiyorum...Suan 1250 km. deyim ve hala bir sorunla karsilasmadim...Bugun yarin ikinci servisine goturecegim...Ikinci ayar cekildikten sonra sanirim ben de 98 kursunsuz kullanmaya baslayacagim...
    Suan km. de 10 yeni kurus yakiyor...Ama sehir ici kullaniyorum ve otobana cikincada 110-120 basiyorum...
    Servis konusunda benim de endiselerim yok degil arkadaslar...Suana kadar bir sorun cikarmadi ama ya cikarirsa o zaman ne olacak bakalim...Bu endiseye de neden kapildin derseniz adamlar hala yedek parca fiyat listesini aciklamadilar...
    Yalniz sunu da belirtmek istiyorum...Makinayi aldigim yer (Mecidiyekoy) eger yolda kalirsan ve bu yer neresi olursa olsun sorun degil hemen oraya arkadasi gondeririz dediler...Sehir ici 30 YTL. servis parasi aliyorlarmis...Sehir disinda ise +km. basina....
    Gecen gun iki kisi bindik...90 ar kilodan 180+160 makina+15 litre de benzin vardi...350 kilo gibiydik anlayacaginiz...Bir sorun yasamadik...
    Bu arada en uzun mesafeyi soran arkadaslara 150 km. diyebilirim...Evet bir Ankara gidis gelis yapacagim ama hem rodaji bekliyordum hem de ehliyeti...
    Hoscakalin...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    motosikletin ithalatını yapan firmanın internet sayfasında yer alan şu satırlar dikkatimi çekti.

"2005 yılında 5000 m2 'si kapalı alan içerisine kurulacak olan motosiklet fabrikamızda ülke ekonomisine katkıda bulunacaktır. Bu fabrikada 20 Çinli teknik personelin yanında 200 personel istihdam edilecektir."

http://www.sarikayalar.com/tr/index.htm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler