Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm regal camiasının bayramanı ve yeni yılını kutlarım.
    Gözlerinden öpüyorum alperciğim hayırlı seneler ii bayramlar ... tüm camianın yeni yılını ve bayramını kutlarım ....nice kazasız belasız senelere....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    tüm motosiklet camiassının ve siz değerli raptorcu kardeşlerim
    hepinizin kurban bayramınızı kutlar hayırlı seneler dilerim sevgiyle kalın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    regal raptor 250
    Cümlemizin Kurban bayramı ve yeni yılı kutlu olsun... Nice yıllara nice bayramlara...

Sevgili İtanbul'lu raptorcular, buluşmalarınızı nerden takip edicez bilemedim...

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS
    tüm raptorculara öncelikle hayırlı bayramlar diler,sonra yeni yıllarını kutlar,herkesin tüm sevdikleriyle mutlu bir yıl...raptoruyla da sorunsuz,kazasız,keyif dolu sürüşlerin olduğu bir yıl dilerim...

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    HAyırlı bayramlar mutlu yıllar dilerim butun Regalcilere.Allah kaza bela vermezin hiçbirimize..
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS
    arkadaşlar...bayram günü rahatsız etmeyeyim diyorum ama...sabah yine aleti çalıştırdım...marş motoru ilkin çok ağır dönüyor ama motor nihayetinde çalışıyor...ama motorun sesi biraz garibime gitti...tın tın tın sanki subap sesi gibi...hani pancar motorlar olur ya onun gibi...acaba subap ayarı mı istiyor yoksa normal mi? acaba rölantisi mi düşük? anlayamadım...bir de motoru geçenlerde sildim dikkat ettim bazı yerleri yağlanmış...normal midir? bu arada aidikurt a üzüldüm...ne oldu acaba? kaldera...turlabo ( beşir abi nerelerdesin yahu?) ... bana bir yardımcı olsanız bayram mübarek günde...deepimpact serdar kardeşim...sen de yoksun piyasada...

(marş motorunun ağır dönmesi akünün zayıflığının kanıtı mıdır? yoksa akü şarz mı etmiyor...çünkü dikkat ettim ilk çalıştırmadan sonra 5 dk sonra stop edilip tekrar marşa basıldığında hiç zorlanma olmuyor...motoru olduğu yerde 10 dk kadar çalıştırıyorum hergün...havalar kötü gezemiyoruz...acaba bu dediklerim motor sürekli yattığı için olabilir mi?)

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    selam .Ben RR'u durdugu yerde bir ay bir süre içnde iki günde bir çalıştırmıştım.Bujiler ıslandı ve kaput...sonra ögrendim ki yüksek devirde biraz uzatıp bujileri kurutmak gerekiyormuş...fanın açılması lazım...bir de akü geberdi yeni sulu bi akü aldım taktım boş marka 40 ytl...şimdi canavar....

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    Alıntı GÖZTEPELİ RAPTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar...bayram günü rahatsız etmeyeyim diyorum ama...sabah yine aleti çalıştırdım...marş motoru ilkin çok ağır dönüyor ama motor nihayetinde çalışıyor...ama motorun sesi biraz garibime gitti...tın tın tın sanki subap sesi gibi...hani pancar motorlar olur ya onun gibi...acaba subap ayarı mı istiyor yoksa normal mi? acaba rölantisi mi düşük? anlayamadım...bir de motoru geçenlerde sildim dikkat ettim bazı yerleri yağlanmış...normal midir? bu arada aidikurt a üzüldüm...ne oldu acaba? kaldera...turlabo ( beşir abi nerelerdesin yahu?) ... bana bir yardımcı olsanız bayram mübarek günde...deepimpact serdar kardeşim...sen de yoksun piyasada...

(marş motorunun ağır dönmesi akünün zayıflığının kanıtı mıdır? yoksa akü şarz mı etmiyor...çünkü dikkat ettim ilk çalıştırmadan sonra 5 dk sonra stop edilip tekrar marşa basıldığında hiç zorlanma olmuyor...motoru olduğu yerde 10 dk kadar çalıştırıyorum hergün...havalar kötü gezemiyoruz...acaba bu dediklerim motor sürekli yattığı için olabilir mi?)
    bence akü zayıflamış dostum başka bi açıklaması olduğunu zannetmiyorum çünkü:10 dakika sonra normal marş başıyo diyosun bu demektirki akü ilk basmada yeterli güç üretemiyo bu yüzdende marş motoru bayılarak döner aidi kurta bende üzüldüm ne olduğunuda çok merak ediyorum bilen arkadaşlar vrsa bi açıklama yapsınlar lütfen...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    aidikurt sanırım RR ilgili bir forum sayfası açmış.buradaki üyelerede ÖM yoluyla duyuru yaptığı için üyeliği durdurulmuş olabilir.çok bilmiyorum bende.

arkadaşlar aküler aslında durup dururken bozulmaz.bunları işlevsiz kılan aslında kullanıcılardır. akü sorununun tek sebebi yetersiz şarzdır.birde akünün suyu eksilmeye başlamışsa içindeki plakalar sertleşip kurumaya dönecektir.daha sonrada şarz tutmamaya başlayacaktır.
    motoru arada bir kullanıyorsanız akü şarzlı değildir. iki günde bir yerinde çalıştırmakla şarz etmiş sayılmazsınız.tam şarz için 80-100 km yol yapmalısınız sağlıklı bir akü için. müsait değilseniz eğer aküyü şarza verin derim..kısa aralıklarla motoru kullanacaksanız eğer aküyü bağlamayın.bırakın öyle dursun.
    akü yü bağlayıp bırakırsanız,elektrik tesisatı 1 amper akım çekse akü zayıflar bir müddet sonra.

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS
    bu arada yakıt konusu pek gündeme gelmedi...95 oktan mı? 98 oktan mı?

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....hoşgeldin bu arada uğur abi sayende regal alanlardanım dogma abiyle beraber idolümüzsünüz
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (dogma) AYTEK abi ile zaman zaman görüşüyoruz.saygıdeğer üst seviye bir insan.ama kuyruklu yıldızlar gibi ender görülürler...
    Değer verenleriniz, sevenleriniz çok olsun arkadaşlarım. Uzun zamandır forumda yazmıyorum, ancak seyrek te olsa yazışmaları takip ediyorum. Regal'ciler, Raptor'cular sizleri çokça özledim.
    Kaldera, bir ara buluşsak ta hasret gidersek diyorum.

Göztepeli'nin akü sorunu maalesef bizim motorların orjinal akülerinin birkısmında var. Ben -daha önce bir topikte yazmıştım- bir akü şarj aleti alarak bir çözüm oluşturdum. Bu arada motorum 6.000 km.ye yaklaştı; pırılpırıl duruyor maşallah! Kış için de paketleyip bir köşeye koymadım onu. Havalar müsade ettiğ günlerde en az bir yarım saat turluyorum; beni unutmasın diye.
    Not: 95 Oktan kullanıyoruz.
    Sevgilerimle..
    dogma .

Motosikleti
    Alıntı dogma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera, bir ara buluşsak ta hasret gidersek diyorum.
    sevgili AYTEK abi bayramın üçüncü günü FEDOS (MURAT) ile kartalda sahilde bir cafede idik.kulaklarınızı çınlattık biraz.bizede haber verseydiniz derseniz eğer bayram olması nedeniyle rahatsız etmeyelim dedik.
    sizcede uygun olursa eğer önümüzdeki pazar günü bostancı da kapalı bir mekanda buluşabiliriz..

herkese selam ve saygılar sevgili dostlar.ben kocaeli de oturuyorum.cruzer tipi bi motor düşünüyorum.su soğutma olayından dolayı RR ilgimi çekiyor.sarıkayaların sitesinde dadyw ve dadyw class olarak iki farklı model var birinin radyatörü daha küçük ve didon daha geniş.250 E-9 diye adlandırılan hangisidir.hangisinin artıları fazladır.kocaeli bayini telefonla aradım bir modeli 5,250 ytl diğeri 5500 ytl dedi.Emre Ltd.telefonla aradım 250 E-9 modelini 4,500 ytl dediler oysa sitelerinde fiyatı 4150 YTL olarak yazıyor.Şimdi hangi modeli tavsiye edersiniz ve en uygun koşullarda nereden alabilirim.eğer lütfedip yardımcı olmak isteyen varsa modelin resminide eklerse karışıklık olmaz.şimdiden teşekkürler

dadyw ile dadyw class arasında ne fark vardır

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Merhaba arkadaşlar;
    Bende ikinci el bir regal raptor alacağım.Ancak kafama takılan bir takım sorular var.Birincisi bu motorun istanbul da anadolu ve avrupa yakasında yetkili servisleri nerelerde ve telefonları nedir?İkinci merak ettiğim yedek parça fiyatları nasıl mesela bi debriyaj balatası ne kadar veya yedek parça fiyatları diğer çinllere göre ne durumda?Parça sıkıntısı var mı?Sık sık arıza yapan bir motor mu? Daha yolda bıraktığını duymadım ama yinede adettendir soriyim yolda bırqkır mı 6500 km.de almak istediğim motor ancak bu klometrede bir motor çok masraf çıkartır mı diye korkuyorum.Genel olarak siz regal raptor kullanıcıları tarafsız olarak yaklaşırsanız bu motoru tavsiye eder misiniz(6500 km.de ve 2005 model olduğunu göz önünde bulundurarak).Alırken servise kontrol ettireceğim ancak nelere dikkat etmeliyim.Şimdiden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Saygılarımla;

Selamlar.RR nin imalatçısı firmanın aşağıdaki linkinde DD 250E-9 için motor kapasitesi 273 cc diyor ayrıca ön ve arka frenler disk olduğu üstelik ön frende çift disk olduğu sonucuna vardım.sarıkayalarda ise motor kapasitesi 234 cc .acaba türkiyeye ayni motorun farklı versiyonunu mu getirıyorlar .
    http://www.regal-raptor.com/english/products_003.htm

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....sizcede uygun olursa eğer önümüzdeki pazar günü bostancı da kapalı bir mekanda buluşabiliriz..
    İnşallah hava iyi olur, görüşürüz; neden olmasın?

Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Bende ikinci el bir regal raptor alacağım.....Genel olarak siz regal raptor kullanıcıları tarafsız olarak yaklaşırsanız bu motoru tavsiye eder misiniz(6500 km.de ve 2005 model olduğunu göz önünde bulundurarak).Alırken servise kontrol ettireceğim ancak nelere dikkat etmeliyim.Şimdiden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Saygılarımla;
    Değerli arkadaşım; eğer bakımlı ve düzgün kullanılmış ise, 6500 km bir motosiklet için çok küçük bir rakam. Benim DD 250E-9 2005 model motosikletim 6000 km doldurmak üzere. Akünün kış aylarında su koyvermesi dışında hiç bir problemi olmadı. Ne zinciri uzadı, ne civataları döküldü ne paslandı. 500-1000 ve4000 bakımlarının dışında servise de gitmedi. Kartal'da Altan Motor -RegalRaptor yanında Suzuki yetkili servisidir- alacağın motosikleti kontrol ettirebileceğin dürüst servislerden biridir.

Alıntı greenthedream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.RR nin imalatçısı firmanın aşağıdaki linkinde DD 250E-9 için motor kapasitesi 273 cc diyor ayrıca ön ve arka frenler disk olduğu üstelik ön frende çift disk olduğu sonucuna vardım.sarıkayalarda ise motor kapasitesi 234 cc .acaba türkiyeye ayni motorun farklı versiyonunu mu getirıyorlar .
    Türkiyedeki DD 250E-9 'un motor hacmi 234 cc, arka fren kampana, ön fren disk. 500 - 650 cc pek çok japon cruiser önde tek disk ve arkada kampanalı fren sistemine sahiptir. 250 cc dediğimiz RR için bunlar çok yeterli bence.
    Hepinize sağlıklı sürüşler..
    dogma .

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı greenthedream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam ve saygılar sevgili dostlar.ben kocaeli de oturuyorum.cruzer tipi bi motor düşünüyorum.su soğutma olayından dolayı RR ilgimi çekiyor.sarıkayaların sitesinde dadyw ve dadyw class olarak iki farklı model var birinin radyatörü daha küçük ve didon daha geniş.250 E-9 diye adlandırılan hangisidir.hangisinin artıları fazladır.kocaeli bayini telefonla aradım bir modeli 5,250 ytl diğeri 5500 ytl dedi.Emre Ltd.telefonla aradım 250 E-9 modelini 4,500 ytl dediler oysa sitelerinde fiyatı 4150 YTL olarak yazıyor.Şimdi hangi modeli tavsiye edersiniz ve en uygun koşullarda nereden alabilirim.eğer lütfedip yardımcı olmak isteyen varsa modelin resminide eklerse karışıklık olmaz.şimdiden teşekkürler

dadyw ile dadyw class arasında ne fark vardır
    Selam green bende kocaelindenim.Criuser düşünüyorsan hele birde başlangıçsa senin için RR en ideali arkadaşım.250 E-9 radyatörü biraz daha küçük olan motor,gidonu geniş olan ise Class serisi ikisinin hemen hemen motor güçleri aynı sadece Classın gidon ve radyatör konumu farklıdır.Regal bayisinin Kullarda olduğunu biliyorum yanlış hatırlamıyorsam.Benim motor Gazi motor diye bir bayiiden alınmış ikinci el aldım.Regalın ithalatçısı sadece sarıkayalar değil istanbul güneşlide emre ltd diye bir firma var bu bayiide ithalatçı internet sitelerinden telefon numaralarını alıp kontak kurabilirsin.Bence hangisi hoşuna gidiyorsa onu al derim değişen bişe yok.Formuda baştan sona kadar oku derim.İyi araştır katıl aramıza
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

pazar

[QUOTE=dogma;540338]İnşallah hava iyi olur, görüşürüz; neden olmasın?

pazar bana da uygun görünüyor.
    güzel bakan , güzel görür.

arkadaslar bujı alacagım bu motorlara uygun bujı tıpını bılen varmı yazamanızı rıca edıyorum

Motosikleti
    Alıntı mkg12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bujı alacagım bu motorlara uygun bujı tıpını bılen varmı yazamanızı rıca edıyorum
    arkadaşım bu motorun kullandığı buji kalem buji olarak bilinir..ama elimde numara olsun derseniz NGK numarası CR7 HSA dır..çeşitli markalarda olanları vardır. CHAMPION yada BOSCH olarakta alabilirsiniz.

ayrıca pazar günü AYTEK abinin dediği gibi bir görüşelim derim bende.bana göre havanında çok önemi yok.bostancı da BEERS in önünde buluşursak, BEERS te de kalabiliriz, yada kalabalık olmayan başka bir mekana karar verebiliriz.pazar günü saat 12-00 uygunsa teyitleşelim burdan derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler