Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB250R
    Selamlar bugün aranıza katıldım, sıfır olarak aldım. Motordan çok memnunum , zincir mevzusunu da biraz dolaştım 10 km oldu rodajda olduğumdan yüksek devirlere çıkmadım ama bi anda kesik kesik vızıltı gibi azıcık zırr sesi duymaya başlayınca baktım ki devir 8.000 e gelmiş, bi kereliğine duymuş oldum o zincir sesini ama henüz bir problemim yok motor yeni olduğundan dolayı zincir sesi gelmiyor. Zaten her şeye rağmen bilerek aldım zincir mevzusunu , bakalım ilerleyen zamanlarda özellikle rodaj bittikten sonra zincir konusu ne olacak merak ediyorum. Bu arada whatsapp grubuna katılmam için kime mesaj atmam lazım beni de eklerseniz sevinirim, tekerinize taş değmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Zaten zincirdeki ses dışında hiçbir olumsuz yönü yok sayılır motorun. Benim 5bin km olmak üzere çok severek aldım, hala severek kullanıyorum.

Numaranızı bana öm olarak atın söyliyim sizi de eklesinler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ses bir bakıma iyi belki; daha sık yağlatır kendini

Motosikleti
    CB250R
    İnterkomla kullanıyorum, sadece şarjı bitince sese lanet ediyorum. Onla yaşamayı öğrendim.

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten zincirdeki ses dışında hiçbir olumsuz yönü yok sayılır motorun. Benim 5bin km olmak üzere çok severek aldım, hala severek kullanıyorum.

Numaranızı bana öm olarak atın söyliyim sizi de eklesinler.
    öm attım gitmiş mi diye gönderilen mesajlara bakayım dedim orada gözükmüyor, 3-4 kere denedim gitmemiştir diye hala gitmedi heralde(veya 5 tane aynı mesajı atmış olabilirim), mesaj gelmediyse bana özelden telefonunuzu atsanız ben size wpdan dönüş yapayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    240 km den beri bugün ilk defa kasksız kullanayım dedim ama zincir sesi gerçekten çok rahatsız edici.Sese takılmayayım,sağı solu seyrederek başka şeylere odaklanayım dedim ama nafile.Sürüşü ya kasksız yapmamak lazım ya da güvenliği bir kenara bırakarak o ses yapan parçayı çıkartmak lazım.
    dalga mı geçiyorsun anlamadım? sürüşü kasksız yapmamak lazım ne demek? sen o kaskı zincir sesi duymamak için takıyorsan sen bu kafa ile çok yaşamazsın. boşuna iyi kaska çok para verme bence sen.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Motorunuzu satın alırken 4 senelik garantiye dair satıcı bayi ile sözleşme imzalayan var mı?Zannedersem satın alma tarihinden itibaren eğer 1 ay içerisinde bu sözleşme imzalanmamışsa, 4 senelik garanti için hak talep edemiyormuşuz.

İmzalayan, imzalamayan???

Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandir arastirmalarim sonucu bugün Cb250r alarak araniza katıldım. Ben ve arkadaşım birer adet aldık. WhatsApp grubuna katilma imkanimiz var midir?

Zincir sesi konusunda bi çözüm bulundu mu? Bulunduysa hemmen 1 tane alacağım çünkü. Tipi falan çok hoşuma gidiyor.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Alıntı t1mu54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandir arastirmalarim sonucu bugün Cb250r alarak araniza katıldım. Ben ve arkadaşım birer adet aldık. WhatsApp grubuna katilma imkanimiz var midir?
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı Fırtına gibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sesi konusunda bi çözüm bulundu mu? Bulunduysa hemmen 1 tane alacağım çünkü. Tipi falan çok hoşuma gidiyor.
    Çözüm bulan arkadaşlar var ama benim motorumda ses ilerleyen kilometrelerde azalıyor gibi. Sanki parçalar birbirine alışıyor. Şöyle 8-10 bin km yapan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirlerse iyi olur belki ben sese alışmışımdır.

Tabii ki. Whatsapp grubu için mesaj atabilirsiniz.

0536 580 53 32

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Hocam zincir sesi bu motosikleti almamak için bir sebep değil.

Alıntı FurkanCoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki. Whatsapp grubu için mesaj atabilirsiniz.

0536 580 53 32

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Hocam zincir sesi bu motosikleti almamak için bir sebep değil.
    Abi şıkır şıkır ses sinir bozmuyor mu?

Motosikleti
    CB250R
    Abi şıkır şıkır ses sinir bozmuyor mu?

Çözülübilecek bir sorun, en nihayetinde kronik yağ yakma gibi can sıkıcı birşey değil. En kötü çok takıntılıysan dişliyi değiştirip, sesi çözebilirsin.

Havalar kısa süre açınca hemen yol yaptık.

Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözülübilecek bir sorun, en nihayetinde kronik yağ yakma gibi can sıkıcı birşey değil. En kötü çok takıntılıysan dişliyi değiştirip, sesi çözebilirsin.

Havalar kısa süre açınca hemen yol yaptık.

http://i64.tinypic.com/o50plf.jpg
    Dişli değişince ses kesiliyor mu? Böyle bi çözüm varsa neden insanlar devamlı bu sorunu söyledi? Gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Motosikleti
    CB250R
    Dişli değişince ses kesiliyor mu? Böyle bi çözüm varsa neden insanlar devamlı bu sorunu söyledi? Gerçekten bilmediğimden soruyorum.
    Çünkü sıfır aldığımızdan sorunun honda tarafından çözülmesini bekledik. Öncelikle "evet bu bir sorun ve çözülecek" dediler, sonra "işleyişinde bir sorun yok osebeple aksiyon alınmayacak" dediler. SAdece etrafındaki olası zincir kopmasında zincirin araya sıkışıp tekerin kitlenmesini engelleyecek parça çıkarıldığında dahi sadece olağan zincir sesi kalıyor. O parça sesin şiddetini artırmakta. Güncelde tekrardan alternatif dişliler deneniyor, dişli değişimi çıkabilir vs. demekteler. Beklemedeyiz. Sökenler oldu bir de ben gibi sökmeyi güvenli bulmayıp bekleyenler var

Abi emin ol bende dahil söktürenler güvenli bulmuyoruz ama o sesde bi zaman sonra İnterkom yoksa öpüyor beyinden.:D

Motosikleti
    Honda CB250R
    Kısaca devir uyarısı ışığını 7000 devirden 8000 devire ayarlamayı tarif edebilecek birisi var mı?Kullanım kitapçığını okudum ama kafam karıştı.Bir şey anlamadım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kullanım kılavuzundan anladığıma göre SEL tuşuna basıp kontağı öyle çevireceksiniz ayar modu B seçmek için, kalanı açık.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzundan anladığıma göre SEL tuşuna basıp kontağı öyle çevireceksiniz ayar modu B seçmek için, kalanı açık.
    Teşekkür ederim, sağolasın.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Bizim motorlar için satışta olan orta sehpa biliyor musunuz?Nette arattım ama hiçbir sonuçla karşılaşamadım.

Yapan yerleri biliyorsanız onları da öğrenmek isterim.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)