Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar yağmurlu havalarda sürülecek şekilde yapılmış olsalar da ben elektronik kısımlara su değdirmemeye dikkat ediyorum. Misalen gösterge paneli.
    Bagaj kısmına su tutmak çok mantıklı değil. Sağından solundan elektrik kabloları geçiyor. Yanlış hatırlamıyorsam soket var yan tarafında. Nemli bir bezle silmek daha iyi olur.
    Birde blok sıcakken yıkamamak sağlıklı olabilir.

Yolcu koltuğu biraz oynak, evet. 2018lere özel bir şey sanırım.
    Yolcu koltugu oynak ona takılma. Gösterge işlem görmediyse su tutmanda sıkıntı olmayacagını düşünüyorum. Ama sele altına su tutmak yerine silmen daha dogru olacaktır.
    Emre Y. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Rica ederim ne demek. Gösterge dijital olduğu için yakından basınçlı su tutmamakta fayda var uzaktan tabiki ıslanacaktır yağmurlarda olduğu gibi hiç problem olmaz o kadarı. Arka koltuk yapı olarak oynak dediğiniz gibi benim motosikletim 2019 model o da aynı şekilde. Disk kilidi ve bir bez koyduğum zaman sanırım boşluk kalmıyor daha iyi oturuyor. Orayı da yıkayabilirsiniz fakat tazyik ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum sonuçta arka stop lambasına giden kablo soketleri bizzat orada bulunuyor.
    Alıntı Emre Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim benimle değerli bilgilerinizi paylaştığınız için.
    Bir de ben motosikleti yıkama konusunda sorum olacaktı. Yani şuan çok kötü bir halde. arka amortisör kısmı çamura batmış resmen. Yıkarken dikkat etmemiz gereken, suyun değmesinde sakınca olan bir yer var mı? arka koltuğun altı da mesela çok kirliydi oraya da su tutsam sorun olur mu ?
    Bir arka koltuk demişken çok sallanıyor fazlasıyla boşluk var gibi satan arkadaş normal dedi bende çok takılmadım doğru mudur ?
    Emre Y. bunu beğendi.

Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar yağmurlu havalarda sürülecek şekilde yapılmış olsalar da ben elektronik kısımlara su değdirmemeye dikkat ediyorum. Misalen gösterge paneli.
    Bagaj kısmına su tutmak çok mantıklı değil. Sağından solundan elektrik kabloları geçiyor. Yanlış hatırlamıyorsam soket var yan tarafında. Nemli bir bezle silmek daha iyi olur.
    Birde blok sıcakken yıkamamak sağlıklı olabilir.

Yolcu koltuğu biraz oynak, evet. 2018lere özel bir şey sanırım.
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolcu koltugu oynak ona takılma. Gösterge işlem görmediyse su tutmanda sıkıntı olmayacagını düşünüyorum. Ama sele altına su tutmak yerine silmen daha dogru olacaktır.
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ne demek. Gösterge dijital olduğu için yakından basınçlı su tutmamakta fayda var uzaktan tabiki ıslanacaktır yağmurlarda olduğu gibi hiç problem olmaz o kadarı. Arka koltuk yapı olarak oynak dediğiniz gibi benim motosikletim 2019 model o da aynı şekilde. Disk kilidi ve bir bez koyduğum zaman sanırım boşluk kalmıyor daha iyi oturuyor. Orayı da yıkayabilirsiniz fakat tazyik ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum sonuçta arka stop lambasına giden kablo soketleri bizzat orada bulunuyor.
    Değerli ve benim için çok kıymetli bilgileri paylaştığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Bu hafta sonu bir tatile çıkacağım hayırlısıyla inşallah. Dönüşte Allah nasip ederse güzel bir temizlik, iyi bir zincir temizliği ve aklımda pasta cila yaptırmak var. Herhalde CB250R kış için kenara alıp Dio ile gezmeye bakacağız. Ama olsun garajın kapısı açıldı mı şöyle göze hitap etsin değil mi Son olarak zincir sesi beni nedense hiç rahatsız etmiyor. Ama aklıma da gelmedi değil 2022 modellerde bu ses sorunu çözülmüş. o dişli seti alınıp takılsa acaba düzelir mi ? buna değer mi ?

Motosikleti
    250r
    Alıntı Emre Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli ve benim için çok kıymetli bilgileri paylaştığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    Bu hafta sonu bir tatile çıkacağım hayırlısıyla inşallah. Dönüşte Allah nasip ederse güzel bir temizlik, iyi bir zincir temizliği ve aklımda pasta cila yaptırmak var. Herhalde CB250R kış için kenara alıp Dio ile gezmeye bakacağız. Ama olsun garajın kapısı açıldı mı şöyle göze hitap etsin değil mi Son olarak zincir sesi beni nedense hiç rahatsız etmiyor. Ama aklıma da gelmedi değil 2022 modellerde bu ses sorunu çözülmüş. o dişli seti alınıp takılsa acaba düzelir mi ? buna değer mi ?
    Zincir sesinin net sebebini bilmediğim için bir şey diyemiyorum. Kimisi zincirden, kimisi zincir korumadaki metal bir parçadan diyor. 2022 modelle birlikte karşılaştırmak lazım.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Yeni 2022 CB 250 R larda hararet göstergesi yerine vites göstergesi gelmiş. Peki harareti nasıl görüyoruz ?

Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni 2022 CB 250 R larda hararet göstergesi yerine vites göstergesi gelmiş. Peki harareti nasıl görüyoruz ?
    Eski CB250R'larda vites göstergesi koydukları yere gelmiştir

merhaba, bu motoru 190 boyu olup kullanan var mı ? Zorluk yaşatıyor mu? nasıl gözüküyor?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Kauwboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bu motoru 190 boyu olup kullanan var mı ? Zorluk yaşatıyor mu? nasıl gözüküyor?
    Bayiye gidin üzerine oturun bir resim çekinin nasıl duyor ediyor görürsünüz ona göre karar verirsiniz ama sizin altınızda küçük duracaktır.
    2181679 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Kauwboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    190 boy için çok uygun olmadığını düşünüyorum. Ama en doğru kararı kendiniz motorun üzerine oturarak verebilirsiniz.
    2181679 bunu beğendi.

Cb250r larda zincir sesinden şikayet edenler, arkada dişlideki koruma demirini söküyorlardı. Bazılarıda bunun tehlikeli olabileceğinin, honda mühendislerinin vardır bi bildikleri diyorlardı. Yeni 2022 model cb250r'larda farklı bir arka dişli kullanmışlar ama bunda o koruma demiri yok. Benim de zincir sesi şikayetim var, yeni arka dişliden mi taksam yoksa o koruma saçını kestirsem mi?

Motosikleti
    cb250r
    Hondanin instagram hesabinda "crf250, rally ve cl250(yeni bir model) resimleri paylasilmis. Yakinda gelecek denmis. cl250 degisik bir model scrambler gibi. Usendim simdi foto paylasmaya, merak eden arkadaslar instagram hesabina goz atabilir.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

yec, Mr.wind ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Çirkin değiller. Ama minimum 150bini var bunların.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı. CB250R 2022 km 1200, 6. vites 100-120 km hız aralığında anlık gaz kesme ve ekrandaki anlık tüketim değeri 0,0 göstermekte 2-3 saniyelik bir olay 180 km lik mesafede 6 defa yaptı. Başına böyle bir olay gelen, konu hakkında bilgisi olan var mı acaba. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    servise sorunuz

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Emre DAVARCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı. CB250R 2022 km 1200, 6. vites 100-120 km hız aralığında anlık gaz kesme ve ekrandaki anlık tüketim değeri 0,0 göstermekte 2-3 saniyelik bir olay 180 km lik mesafede 6 defa yaptı. Başına böyle bir olay gelen, konu hakkında bilgisi olan var mı acaba. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Kesinlikle sorun değil hatta iyi bir şey bu. Misal benim motorda gazı bırakınca 3000 devire düşünceye kadar motor yakıt vermeyi kesiyor.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle sorun değil hatta iyi bir şey bu. Misal benim motorda gazı bırakınca 3000 devire düşünceye kadar motor yakıt vermeyi kesiyor.
    Arkadaş kesinlikle iyi bir şey değil Antalya D400 trafiği, sol şerit hızlı akan trafik ve motor gaz kesiyor. Yaşanılan duygu hiç hoş değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise sorunuz
    Bir gün önce bakımı yapılmıştı. Bakımı yapan usta ile görüştüm daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını bakım sonrası yıkama yaptık soketlerde ıslanma olabilir takip edelim, sorun devam ederse bakarız dediler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    doğru demiş usta.sorun devam ediyorsa bakılır.dediği gibi ıslanan yerler olabilir.temazssılık yapar.naked motorlara su tutarken elektrik gecen yerleri ıslatmamak gerek.ben çoğunlukla ıslak bezle siliyorum motoru.su tutmuyorum

Motosikleti
    CB250R
    Merhabalar, dün 2023 model cb250r sahibi oldum. Aldıktan birkaç saat sonra düşürdüm olduğu yerde :( Sorum bunununla alakalı olabilecek olan motor çalıştığında abs göstergesi yanıyor sonra sürmeye başlayınca devamlı yanmıyor. Bu normal midir? Düşürdüğüm için ayna manetin ucu ve egzoz korumam çizilmiş acaba bununla alakalı mıdır ? ilk motorum pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Kısacası motor çalışınca ABS göstergesini de görüyorum göstergede bu normal mi merak ettim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Enthusiastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, dün 2023 model cb250r sahibi oldum. Aldıktan birkaç saat sonra düşürdüm olduğu yerde :( Sorum bunununla alakalı olabilecek olan motor çalıştığında abs göstergesi yanıyor sonra sürmeye başlayınca devamlı yanmıyor. Bu normal midir? Düşürdüğüm için ayna manetin ucu ve egzoz korumam çizilmiş acaba bununla alakalı mıdır ? ilk motorum pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Kısacası motor çalışınca ABS göstergesini de görüyorum göstergede bu normal mi merak ettim.
    Normaldir, hareket edip 5km/s hızı geçince her şey normal ise söner. Asıl sürekli yanması arıza göstergesi olur. (Hareket etmediğinizde sensörün okuyacağı sinyal olmadığı için yakıyor ışığı önce, hareket edince sinyal geldiğini algılayıp kontrolü tamamlayınca söndürüyor ışığı.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)