Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük ihtimal bütün yetkili servisler yapıyordur bu işi. Arayıp sormakta fayda var. Fiyatları da 50-100₺ arası oluyordu genelde. Güncel fiyatları bilmiyorum. Hem dış kısıma bakarlar hem de cihaza bağlayıp arıza kodu var mı diye kontrol ederler diye düşünüyorum. Ki 200₺ bile isteseler sonradan çıkacak masraflardan iyidir. Satıcıya da şunu söyleyin. Ekspere götürelim. Eğer motorda bir sorun çıkarsa eksper ücretini siz ödeyin. Bunu kabul eden satıcı büyük ihtimal motorundan emindir ve kolay kolay o motorda sorun çıkmaz. Eğer satıcı kem küm ederse koşarak uzaklaşın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB250R
    Camı taktıktan sonra motorun gidişinde ve sürüşünde dişe dokunur bir değişiklik oldu mu? Göğsü direkt rüzgardan koruduğu için daha sürüşü daha keyifli hâle gelmiştir diye tahmin ediyorum ama hissedilir derecede bir iyileşme var mı bu anlamda? Ve motorun hızlanması ya da maksimum süratinde bir değişiklik oldu mu?

Ben kırmızı renk motora şeffaf almayı düşündüm. Ama füme daha mı çok yakışır diye tereddütte kalmadım diyemem.

https://urun.n11.com/yedek-parca/cb-250-r-uyumlu-tur-cami-2018-2019-P379922182

Motosikleti
    Honda CB250R
    Depo üstü çanta kullanan varmı arkadaşlar bizim depo kısmı plastik olduğundan galiba kullanamıyoruz bilgisi olan var mi

Motosikleti
    Honda CB250R
    CB250R ekranı için bir kalıp çıkardım ve araba kaplama işi yapan bir yerden bu kalıbı kullanarak şeffaf film kestirip ekrana uygulattım. Gayet yakışıklı ve kullanışlı oldu. Benim gittiğim eleman 20 lira aldı. Kalıbı kullanmak isteyen olursa diye paylaşmak istedim.

Kalıbın olduğu PDF dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

https://drive.google.com/file/d/1buA...ew?usp=sharing

PDF dosyasını yazdırırken, yazdırma ayarları sayfasında gerçek boyutta yazdır (Actual Size) seçeneğinin seçili olmasına dikkat ediniz. Yoksa çıktıda normalden biraz daha küçük boyutta görünebilir.

Merhaba Arkadaşlar whatsapp grubumuz mevcut mu? Değil ise kursak çok güzel olur. Sorunlarımızı sorularımızı dile getirmek açısından ne dersiniz?

Motosikleti
    Honda cb250r
    selam arkadaşlar az önce yağmurda küçük bi kaza yaptım. Gidon ve sol manet yamuldu, başka bir hasar yok gibi gözüküyor. Bunlar bana kaça patlar fikri olan var mı?

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Maksimum 250. Facebook gruplarına gir ordan daha ucuza bulursun. Çıkma olarak satıyorlar. Geçmiş olsun. Kazanın incelemesini kafanızda iyi yapın. Böylece bir sonraki karşılaşılan olayda daha tecrübeli olursunuz.

Motosikleti
    Honda cb250r
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksimum 250. Facebook gruplarına gir ordan daha ucuza bulursun. Çıkma olarak satıyorlar. Geçmiş olsun. Kazanın incelemesini kafanızda iyi yapın. Böylece bir sonraki karşılaşılan olayda daha tecrübeli olursunuz.
    Teşekkür ederim. Yarın bayiye götürmeyi düşünüyordum aslında ilk düşüşüm olduğu için biraz tecrübesizim tamir konularında. Bayide çok mu masraf çıkar acaba ?

Kaza konusunda da, dunlop lastik kullananlar için ıslakta çok güvenmemeleri gerektiğini söyleyebilirim. Virajda gazı biraz fazla açınca direk attı arka teker

FI Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb250r
    Merhaba arkadaşlar,

Honda'dan beni arayıp motosikletimin geri çağrıldığını ve motor bloğunda parça değişmesi gerektiğini söylediler. Ü cretsiz işlem için hem Honda merkezden hem de daha önce gittiğim servisten aradılar.Size bu şekilde ulaşan oldu mu?

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı FI Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Honda'dan beni arayıp motosikletimin geri çağrıldığını ve motor bloğunda parça değişmesi gerektiğini söylediler. Ü cretsiz işlem için hem Honda merkezden hem de daha önce gittiğim servisten aradılar.Size bu şekilde ulaşan oldu mu?
    Arayan falan olmadı beni. Bir an için o çok ses çıkaran zincir için iyileştirme yapacaklar sandım ama motor bloğu diyorsun.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

Motosikleti
    Honda Cb 250 R

Depo üstü

Merhaba iyi akşamlar ben Almanya’da yaşıyorum Türkiye’de Honda cb250r motosikletim var Türkiye’ye geldiğim zamanlarda binmek ve zaman geçirmek için aldım,Almanya’dan Depo üzeri kullanılan çanta almıştım markası Held olan ekstra olarakta at nalı diye tabir edilen bağlantı parçasınıda aldım.
    7. Ayda izine geldiğimde montajını kendim yaptım ve 5 hafta kullandım çok işime yaradı vede size tavsiye ederim çok iş görüyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı ozgens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstü çanta kullanan varmı arkadaşlar bizim depo kısmı plastik olduğundan galiba kullanamıyoruz bilgisi olan var mi

Merhaba iyi akşamlar ben Almanya’da yaşıyorum Türkiye’de Honda cb250r motosikletim var Türkiye’ye geldiğim zamanlarda binmek ve zaman geçirmek için aldım,Almanya’dan Depo üzeri kullanılan çanta almıştım markası Held olan ekstra olarakta at nalı diye tabir edilen bağlantı parçasınıda aldım.
    7. Ayda izine geldiğimde montajını kendim yaptım ve 5 hafta kullandım çok işime yaradı vede size tavsiye ederim çok iş görüyor

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı sinanilyas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB250R ekranı için bir kalıp çıkardım ve araba kaplama işi yapan bir yerden bu kalıbı kullanarak şeffaf film kestirip ekrana uygulattım. Gayet yakışıklı ve kullanışlı oldu. Benim gittiğim eleman 20 lira aldı. Kalıbı kullanmak isteyen olursa diye paylaşmak istedim.

Kalıbın olduğu PDF dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

https://www.transfer.sh/OqdNT/CB250R...an%20ILYAS.pdf

PDF dosyasını yazdırırken, yazdırma ayarları sayfasında gerçek boyutta yazdır (Actual Size) seçeneğinin seçili olmasına dikkat ediniz. Yoksa çıktıda normalden biraz daha küçük boyutta görünebilir.

https://i.hizliresim.com/VQJD6r.jpg
    Merhaba, dosya sunucudan silinmiş. Yeniden yükledim. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/1buA...ew?usp=sharing

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese Selamlar,

Geçtiğimiz hafta sıfır km bir cb250r alarak aranıza katıldım. Motosiklette zincir sesi herkeste olduğu gibi bende de mevcut ancak rahatsızlık vermiyor. Kulak tıkacı ile kullandığım için hiç duymuyorum neredeyse. Onun haricinde sormak istediğim bir soru var. Mesela uzun soluklu ışıklarda durduğum zaman vitesi boşa alıyorum. Daha sonra tekrar 1. vitese takmak istediğimde geçmiyor, debriyajı bir kez daha sık bırak yapınca geçiyor. Rodaj sonrası düzelir mi acaba ? Sizde bunun gibi bir sorun var mı ?

Sevgiler,

Hayırlı olsun.Işıklarda tavsiyem 1. viteste beklemen acil bir şey olduğunda kaçmak için malum her türlü şey gelebilir.vitese geçmiyorsa hafif ileri itip tekrar denedin mi vitese geçecektir.Nedenini sorarsan tam olarak bir şey söyleyemicem.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı nanis61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Işıklarda tavsiyem 1. viteste beklemen acil bir şey olduğunda kaçmak için malum her türlü şey gelebilir.vitese geçmiyorsa hafif ileri itip tekrar denedin mi vitese geçecektir.Nedenini sorarsan tam olarak bir şey söyleyemicem.
    Vitesli bisikletlerle benzer mantık sanırım. Durduğunuz yerde vites değiştirirseniz dişli dönmediği için zincir vitese geçmez. Sadece bisikletteki zinciri yönlendiren vites kolu oynar. Zincirin geçebilmesi için tekerin dönmesi lazım. Motosiklette bu işlem biraz daha karışık olduğu için teker dönerken vites attırmak daha sağlıklı oluyor sanırım. Bu arada gariptir ki ileri veya geri olması farketmez. Hafif ileri gidince de veya geri gelince de vites geçiyor. Ama gerçek sebebi bende bilmiyorum

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı nanis61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı Nefeskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli bisikletlerle benzer mantık sanırım. Durduğunuz yerde vites değiştirirseniz dişli dönmediği için zincir vitese geçmez. Sadece bisikletteki zinciri yönlendiren vites kolu oynar. Zincirin geçebilmesi için tekerin dönmesi lazım. Motosiklette bu işlem biraz daha karışık olduğu için teker dönerken vites attırmak daha sağlıklı oluyor sanırım. Bu arada gariptir ki ileri veya geri olması farketmez. Hafif ileri gidince de veya geri gelince de vites geçiyor. Ama gerçek sebebi bende bilmiyorum
    Herkese çok teşekkür ederim. Aynen biraz ileri geri yapınca yada debriyajı sıkıp bırakınca geçiyor vitese.
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhaba, ben de 2019 sonunda ilk motorum olarak cb250r aldım. Aktif bir whatapp grubu var mıdır?
    Yanlış görmediysem önceki sayfalarda whatsapp grubu ile ilgilenen arkadaşın motorunu satılığa çıkardığını okudum. Dolayısıyla grupla şu anda ilgilenen başka biri olabilir diye düşündüm. Grup üyesi herhangi biri yardımcı olmak adına mesaj atabilir mi?

Vites geçişi sorusu ile ilgili olarak da bildiğim kadarıyla şunları söyleyebilirim:
    Motosikletlerde otomobillerden farklı yapıda ve sıralı (örneğin 5. vitesten 1. vitese direkt inemezsiniz) şanzımanlar kullanılır. Otomobillerde yumuşak vites geçişlerini sağlayan, yani farklı hızlarda dönmekte olan vites dişlilerini birbirine kenetlenmeden önce hızlarını eşitleyen bir sistem mevcuttur (senkromeç ya da ingilizce synchromesh). Bu yapılar neredeyse vites dişlileri ile aynı aralıkta dişe sahiptirler ve bu nedenle motorun durduğu durumlarda bile kenetlenme kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Çünkü dişlilerin çok hareket etmesi gerekmemektedir. Motosiklet şanzımanında ise bu kenetlenmeyi bir çok dişi olan ve farklı işleme yüzeyleri bulunan bu senkromeç parçaları yerine 3-5 cebi ve çıkıntısı olan kulplar sağlar. Bu durum maliyet anlamında ciddi bir avantaj oluşturur. Ancak motorun tamamen durduğu durumlarda, 1. vitese geçirmek istediğinizde eşleşmesi gereken kulpların cep ve çıkıntıları birbirine denk gelmediğinde vites geçişi imkansızlaşır. Bu nedenle de motoru biraz hareket ettirerek dişlinin ve dolayısıyla eşleşme parçalarının dönmesini sağlıyorsunuz. Bazen çok hareket ettirmeden girebilmesinin nedeni de çıkıntı ve ceplerin birbirinden çok uzakta olmaması ve ufak oynamalar ile kenetlenmenin gerçekleştirilebilmesidir. Umarım yardımcı olmuştur.

https://youtu.be/bD0jtaX8b28

Arkadaşlar cb250r grubu olarak desteklerinizi bekliyorum. Videoda bu gruptan da bahsettim

Gelecek Videolarımda bu motosikletin sorunlarını, görsel ve teknik anlamda iyileştirmelerini yayınlayacağım
    özellikle zincir sesi problemini çözeceğiz gelecek videolarda inşallah takipte kalın

Whatsapp grubu var ozelden yazarsaniz size grup kurucusunun numarasini verebilirim.

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı hemoraide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/bD0jtaX8b28

Arkadaşlar cb250r grubu olarak desteklerinizi bekliyorum. Videoda bu gruptan da bahsettim

Gelecek Videolarımda bu motosikletin sorunlarını, görsel ve teknik anlamda iyileştirmelerini yayınlayacağım
    özellikle zincir sesi problemini çözeceğiz gelecek videolarda inşallah takipte kalın
    Koskoca Honda mühendisleri 2 yıldır çözememiş zincir problemini , bir akıllı siz varsınız, siz çözeceksiniz.
    harun27 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)