Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Revzillada vardı sanırım. Yurtdışından alabilirsiniz ancak. Belki honda servisleri de getirtebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA RX9 50
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revzillada vardı sanırım. Yurtdışından alabilirsiniz ancak. Belki honda servisleri de getirtebilir.
    baktım ama göremedim, gören duyan bilen varsa link/fotoğraf vs. atarsa sevinirim.

Merhabalar herkese,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cb250r-1000-km-en-guzel-rengi-722937444/detay/

Şu motoru almayı düşünüyorum ama bir sıkıntısı var mıdır acaba? Yoksa o kadar vermişken 0 almak mı mantıklı. Sıfır bütçemi biraz zorlar ama onu da alma şansım var. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    Yakinda
    Manisa bayii 24 e veriyor 0 2019 modeli. 2. ele bu fiyat verilmez. Manisa'ya uzaksaniz bir süre takip edin ilanları. Çok daha uyguna bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu hafta sonu motorla kampa gittim. Aylar önce aldığım koruma demiri çantasını da böylelikle kullanma fırsatım oldu. Egzozdan dolayı arka tarafa heybe takılamıyor malum. Bu yüzden ön koruma demirlerine bağlamak için bir çanta bulup almıştım. Çok memnun kaldığım için sizinle paylaşmak istedim.

https://urun.n11.com/canta/qbag-cbbp...ket-P324480274

Eğer siz de ön koruma demiri takmışsanız ve böyle bir ihtiyacınız varsa düşünmeden alabilirsiniz. Givi marka daha küçük çantalar iki katı fiyatına satılıyor. Son bir ürün kalmış. Kaçırmayın derim.

Benim motordaki resimlerini yüklüyorum buraya.

Onimaru, Taşadam ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhabalar.

Forumda yeniyim, herkese selamlar öncelikle.

1 ay kadar önce 2019 model gri renk CB250R sahibi oldum ben de. Gayet memnun olmam dışında merak ettiğim bir durumu benzer şekilde var mı onu sormak istedim.

Motor ile hareket halindeyken devir 5000-6000 arasında çok rahatsız etmeyen fakat o temiz sesi dışında bir şeyler rezonansa giriyor gibi bir ses geliyor. Herhangi bir titreme vs yok oysa. Mesela motor yerinde dururken deviri bu seviyelere getirdiğimde bu sesi almıyorum. Sadece hareket halindeyken ve her viteste devir 5000-6000 arasındayken bu titreşim vari sesi alıyorum.

Benzer durumla karşılaşan var mı acaba? Ya da sebebini bilen? Tahmin eden?

Güvenli sürüşler.

Yavuz
    Lemuriarch bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Yamaha nmax 125
    Nmax kullanıyorum 6 aydır 4bin km oldu. Bu motora geçmeyi düşünüyorum. 18-19 bine 2.el mevcut gibi malum sitede. Tavsiye edermisiniz? 125 lik alayım dedim ama sanki pişman olurum gibi aynı cc sonuçta.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı magicbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax kullanıyorum 6 aydır 4bin km oldu. Bu motora geçmeyi düşünüyorum. 18-19 bine 2.el mevcut gibi malum sitede. Tavsiye edermisiniz? 125 lik alayım dedim ama sanki pişman olurum gibi aynı cc sonuçta.
    250 al 125 cc işini görmez

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Y.gultekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Forumda yeniyim, herkese selamlar öncelikle.

1 ay kadar önce 2019 model gri renk CB250R sahibi oldum ben de. Gayet memnun olmam dışında merak ettiğim bir durumu benzer şekilde var mı onu sormak istedim.

Motor ile hareket halindeyken devir 5000-6000 arasında çok rahatsız etmeyen fakat o temiz sesi dışında bir şeyler rezonansa giriyor gibi bir ses geliyor. Herhangi bir titreme vs yok oysa. Mesela motor yerinde dururken deviri bu seviyelere getirdiğimde bu sesi almıyorum. Sadece hareket halindeyken ve her viteste devir 5000-6000 arasındayken bu titreşim vari sesi alıyorum.

Benzer durumla karşılaşan var mı acaba? Ya da sebebini bilen? Tahmin eden?

Güvenli sürüşler.

Yavuz
    Bende de olmuştu. Sonradan taktırdığım ön koruma demirinden kaynaklı çıktı. Vidaları sağlamlaştırında geçti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı magicbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB125R alıp bin pişman olan biriyle tanıştım daha yeni. Gitmiyor diyor. Motor bayılmasın diye devamlı yüksek devirde kullandığı için benim motordan çok benzin harcıyormuş.

Merhaba. Ben de motora yeni başlayan biri olarak CB 250 R aldım. Motora alıştım iyice fakat göstergede bir problem kafamı karıştırıyor. Motor altı vites, gaz açtığımda belirli bir devire gelince ekranda vites arttır ışığı yanıyor. Fakat bu ışık son viteste olmama rağmen yine de yanıyor. Bu da bende acaba vites arttırmamış mıydım sorusuna neden oluyor.

Sizin motorlarınızda da bu böyle mi?

Motosikleti
    mt-07 abs
    devir ışığı o yandığında sürüşün ekonomiden çıktığını belirtir. eger o ışık yanmadan yanmasına yakın devirlerde kullanırsan daha ekonomik sürüşün olur ama sürekli yakarsan biraz fazla yakıt harcar. tam emin değilim kullanıcısı değilim ama ışığın yanacağı devir çoğu motosiklette ayarlanabiliyor. belki cb250r da da vardır ayar
    Pers1903 bunu beğendi.

Merhaba herkese bu forumdaki ilk postum ve ayrıca başlığı başından sonuna kadar her bir soruyu cevabı tek tek okudum 3 günümü aldı:D ben de motora skuterle başlayıp cb250r ile devam etmek isteyen 2 aylık motor geçmişi olan bir kardeşinizim. Ehliyet yazılı sınavı da geçtim direksiyon kaldı tek.
    Aslında Kawasaki Versys tarzı motorları çok istiyorum ama henüz üniversite öğrencisi olduğumdan hem de elimdeki para binbir emekle çalışmayla 20binleri zor bulduğundan bu motoru almak istiyorum. Boy konusunda zamanında tartışmalar dönmüş 1.82 boy 80kg sporcu fiziğine sahibim pek sırıtacağımı düşünmüyorum tabii yine de yorumlarınızı almak isterim. Neyse kafanızı çok şişirmeden soruma geleyim:
    Şuan elimde 9bin TL var ve elimdeki motoru satınca 15bin bin lira civarı olacak. Üstüne de 2.5-3 ay çalışıp 20bine tamamlayıp 2. El temiz bir motor bakacağım. Hem seneye kadar bu skuterle biraz daha pişerim diye düşünüyorum.
    Gelecek yıl haziran gibi bu 2018 modellerin 2.el piyasası ne durumda olur? Şuan 10binlerdeki motorun 20-21 liraya alınabildiği bir piyasa var. Eğer 2020 eylülde fiyatlar fırlarsa şuan borç harç açığımı kapatıp hemen alabilirim zor da olsa. Siz değerli üyelerin fikirleri neler? Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Alıntı Marazx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese bu forumdaki ilk postum ve ayrıca başlığı başından sonuna kadar her bir soruyu cevabı tek tek okudum 3 günümü aldı:D ben de motora skuterle başlayıp cb250r ile devam etmek isteyen 2 aylık motor geçmişi olan bir kardeşinizim. Ehliyet yazılı sınavı da geçtim direksiyon kaldı tek.
    Aslında Kawasaki Versys tarzı motorları çok istiyorum ama henüz üniversite öğrencisi olduğumdan hem de elimdeki para binbir emekle çalışmayla 20binleri zor bulduğundan bu motoru almak istiyorum. Boy konusunda zamanında tartışmalar dönmüş 1.82 boy 80kg sporcu fiziğine sahibim pek sırıtacağımı düşünmüyorum tabii yine de yorumlarınızı almak isterim. Neyse kafanızı çok şişirmeden soruma geleyim:
    Şuan elimde 9bin TL var ve elimdeki motoru satınca 15bin bin lira civarı olacak. Üstüne de 2.5-3 ay çalışıp 20bine tamamlayıp 2. El temiz bir motor bakacağım. Hem seneye kadar bu skuterle biraz daha pişerim diye düşünüyorum.
    Gelecek yıl haziran gibi bu 2018 modellerin 2.el piyasası ne durumda olur? Şuan 10binlerdeki motorun 20-21 liraya alınabildiği bir piyasa var. Eğer 2020 eylülde fiyatlar fırlarsa şuan borç harç açığımı kapatıp hemen alabilirim zor da olsa. Siz değerli üyelerin fikirleri neler? Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Bence bu sene alın kış aylarında. Honda ve yamahanın fiyatları hiç durmadan artıyo. Seneye aynı zamanlarda motorun piyasası hiç düşmemiş hatta artmış olabilir çünkü sevilen tutulan bi model oldu. Seneye 25 30bin kmlerde motoru 20bin liraya alacağınıza bu sene 7 8bin kmlerdeki motoru 20bin liraya alın daha iyi bence.

Ayrıca eski motorumdur hakkaten çok zevkli aletti fikir vermesi açısından 1.80 boy 74 kilo ile çok konforluydu ve üstünde sırıtmıyodum.

Alıntı Marazx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Umarım her şey yolunda gider alırsın motoru, ben de bu ay bir problem çıkmazsa almayı düşünüyorum.
    Dolar kurlarında düşüş yaşansa bile çok fazla olmayacak zira durum ortada, ama vergiler azalmayacak bunu da hepimiz biliyoruz 2020'yle yeni zamlar gelir diye tahmin ediyorum e doğal olarak 2. el piyasası da bundan nasibini alacaktır. 26500 0km fiyatı arkadaşlarıma söyleyince şaşırıyorlar cidden alacak mısın diye geldiğimiz hale bak. Honda olmasa düşüş yaşanabilir derdim ama çok rahat ettirecek fiyatlara inmez gibi geliyor bana

Pazartesi günü aldım motoru sonunda 220 KM yaptım 2 günde başka şehire götürme durumum vardı. Şu an için her şey yolunda İzmir trafiğinde de kullandım bu sabah atik bir motor. Zincir sesi geliyor kaçınılmaz ama benim kask Bell Vortex beni rahatsız etmiyor dışarıdan geliyormuş ama arkadaşımla sürerken zincir sesi geliyor baya dedi. Model alımlı bakan çok nazar deymesin. Size sorum sorum son vites düz yolda 110 KM'ye gelince devir 7.000'i aşıyor ve ikaz ışığı yanmaya başlıyor, son vitesteyim yanması doğru mudur?

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Gorge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü aldım motoru sonunda 220 KM yaptım 2 günde başka şehire götürme durumum vardı. Şu an için her şey yolunda İzmir trafiğinde de kullandım bu sabah atik bir motor. Zincir sesi geliyor kaçınılmaz ama benim kask Bell Vortex beni rahatsız etmiyor dışarıdan geliyormuş ama arkadaşımla sürerken zincir sesi geliyor baya dedi. Model alımlı bakan çok nazar deymesin. Size sorum sorum son vites düz yolda 110 KM'ye gelince devir 7.000'i aşıyor ve ikaz ışığı yanmaya başlıyor, son vitesteyim yanması doğru mudur?
    Ikaz isiginin ne zaman, hangi devirde yanacagini kendin ayarlayabiliyorsun.Kullanim kitapciginda yaziyor.Hiz gostergesinin solundaki ayar tuslari ile yapiyorsun.

Hayirli olsun kardesim.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikaz isiginin ne zaman, hangi devirde yanacagini kendin ayarlayabiliyorsun.Kullanim kitapciginda yaziyor.Hiz gostergesinin solundaki ayar tuslari ile yapiyorsun.

Hayirli olsun kardesim.
    Ona detaylı bakmadım haklısın bir kurcalamak gerek. Acemi olduğum için soruyorum, ortalama yakıtı 3.5'e kadar çekebildim. En sağlıklı/ekonomik vites kaçıncı devirde atılmalı bu motorda ben 4.000 devirde atıyorum

Merhaba Arkadaşlar
    Yardımınıza ihtiyacım var. CB250R ile başlamayı düşünüyorum. Sıfır nakit fiyatına 24.800 fiyat aldım. İkinci elde 3000kmde 20bin TL var birde. Siz olsanız 2. El mi yoksa fiyatına göre sıfır mı alırdınız? Aradaki fiyat farkı sıfır almaya değer mi değmez mi? Çok kararsızım :( ikinci ele güvenesim yok 3000kmde motor ne olmuş olabilir diyorum kendime. Sizce o 2. El motosikleti alayım mı, sıfırı mı tercih ederdiniz?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MehmetYanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Yardımınıza ihtiyacım var. CB250R ile başlamayı düşünüyorum. Sıfır nakit fiyatına 24.800 fiyat aldım. İkinci elde 3000kmde 20bin TL var birde. Siz olsanız 2. El mi yoksa fiyatına göre sıfır mı alırdınız? Aradaki fiyat farkı sıfır almaya değer mi değmez mi? Çok kararsızım :( ikinci ele güvenesim yok 3000kmde motor ne olmuş olabilir diyorum kendime. Sizce o 2. El motosikleti alayım mı, sıfırı mı tercih ederdiniz?
    Neredeyse 5000₺ fark hiç az değil. Ben olsam parası neyse verip yetkili servislerden onaylı rapor olarak ekspertiz yaptırırım ve ona göre motor temizse alırım. 4500₺ ye de ekipman da alınır uzun süre gezecek benzin de.

İstanbulda herhangi bi servis olur mu? Nerelerine bakıyorlar

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)