Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Anlaşılan vites değiştir ışığına değil red line’a dikkat etmek gerekiyor. Cehaletimi mazur görün imza: acemi motorcu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    4 kademesi var. Örnek veriyorum ayarı yaptınız, 9500'e(aşağıdaki örnek 8bine ayarlanmış). 8500'den başlayarak 250şer devir aralığıyla ışığın yanışı değişiyor.

Peki ideal sınır nedir, yani hem makineyi yormayacak hem de (full performans olmasa da) performanstan ödün vermeyecek derece?

Şu an default olarak 8 bin sanırım çünkü benim de 7 binde ışık yanıp sönmeye başlıyor. Ama bu şehir içinde yeterli olsa da çevreyollarında çok yeterli olmuyor çünkü dediğim gibi bu ışığı takip ederek vites atarsak 110’u geçmiyor motor. Bu da köprü geçişlerinde vs sıkıntı yaratabiliyor.

Motosikleti
    CB250R
    Ben sürekli ışığı görmemek için 9500e çektim. 10500 de kesiciye giriyor motor. Bence ideal. 8.500de sırasıyla yanmaya başlıyor işte. ŞEhiriçinde sakin kullanımda zaten ışık dahi yanmadan vites atıyorsun.

Motosikleti
    Honda cb250r

Zincir sorunu sorun değilmiş

Honda tr ile yapılan bütün konuşmalardan sonra sorunun güvenlik açısından sorun teşkil etmediği için garatiden herhangi bir parça değişimi yapılamıcakmış.Alıcak arkadaşlar varsa motorun zincirden gelen sesin aşırı şekilde olduğunu ve rahatsızlık verdiğini bilerek alsınlar.Honda sattığı motorun arkasında keşke durabilse 😕 sesi nasıl düzeltebiliriz bilen arkadaşları bekliyorum

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Alphankr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda tr ile yapılan bütün konuşmalardan sonra sorunun güvenlik açısından sorun teşkil etmediği için garatiden herhangi bir parça değişimi yapılamıcakmış.Alıcak arkadaşlar varsa motorun zincirden gelen sesin aşırı şekilde olduğunu ve rahatsızlık verdiğini bilerek alsınlar.Honda sattığı motorun arkasında keşke durabilse �� sesi nasıl düzeltebiliriz bilen arkadaşları bekliyorum

Çözüm dişlinin dışındaki bu parçanın sökülmesi. Bir bölümümüz söktü, diğer bölümümüz sökülmeden yalıtılarak sesin yansımasının engellenebilecğeini(bantla deneyen oldu, sesin kesildiğinini belirtti) düşünüp hala bir aksiyon almadık. Ama söktürenler gayet memnun, şimdiye kadar boşuna çekmişiz bu sesi diyorlar

Bende söktüm. 0 ses.

Motosikleti
    CB250R
    Arkadaşlar zincir sesi ne durumda aşırı derecede rahatsız ediyor mu? Eğer alırsam zincirin oradaki parçayı sökmek istemiyorum ses yüzünden. cb250r veya r25 almayı düşünüyorum yakın zamanda sıfır olarak.Motorun tipi efsane ama sırf zincir sesi yüzünden vazgeçeceğim büyük ihtimal. Alsam rahatsız olur muyum elimde kalır mı sahibindende çok fazla ilan var, çoğu kişi satmaya çalışıyor. Honda da zincirde sıkıntı yok gibi bir şey demiş heralde önceki sayfalarda okuduklarımda gördüm. r25 alıp geçmeli miyim?

Motosikleti
    Honda CB 250 R
    Kardeşim benide whatsapp grubuna eklemen mümkün müdür?

Sırf o ses yüzünden motordan vazgeçmek doğru değil bence.

Bende o parcayi sökmeyecektim ama gittim söktürdüm. Gayet memnunum. Söktürmezsen ses senden çok cevreye zarar veriyor zaten. Sen çom duymuyorsun.

Abi o ses yapan parçayı çıkarıyorsunuz ama o parça sadece zincirden ses getirmesini sağlayan bir parça olmamalı. Honda'daki mühendislerin göremediğini biz mi gördük anlayamıyorum. Fazla bu ya diyerek parça çıkartılır mı öyle? Bilmiyorum bana bu tarz hareketler tehlikeli geliyor. Evet ses var ve üretim hatası olduğu aşikar ama hadi bakalım ses çıkarmasın diyerekten motorun orasını burasını sökmemeliyiz diye düşünüyorum.

Bu motoru almak istiyorum ama hala bir çözüm bulunamamış olması beni çok üzüyor.

Parça sökümü dışında bu soruna çözüm bulanlar var ise bilgilerini paylaşsın lütfen.

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Phyrexian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o ses yapan parçayı çıkarıyorsunuz ama o parça sadece zincirden ses getirmesini sağlayan bir parça olmamalı. Honda'daki mühendislerin göremediğini biz mi gördük anlayamıyorum. Fazla bu ya diyerek parça çıkartılır mı öyle? Bilmiyorum bana bu tarz hareketler tehlikeli geliyor. Evet ses var ve üretim hatası olduğu aşikar ama hadi bakalım ses çıkarmasın diyerekten motorun orasını burasını sökmemeliyiz diye düşünüyorum.

Bu motoru almak istiyorum ama hala bir çözüm bulunamamış olması beni çok üzüyor.

Parça sökümü dışında bu soruna çözüm bulanlar var ise bilgilerini paylaşsın lütfen.

Hiçbirimiz hondadaki mühendislerden iyi biliyoruz kibrinde değiliz ki yahu. Hatta çoğumuz olası güvenlik sorunu yaratabileceğinden ötürü söktürmeyi hala red ediyoruz.

Olası zincir kırılmasında tekerin kitlenmesini engelleyen bir sistem. Ama bunu mtlerdeki gibi bir sistemle de sağlayabiliriz diye düşünmekteyim.

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja &uact=8&ved=2ahUKEwic84vs6v7dAhXDDOwKHXdCC4UQjRx6B AgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3 Fv%3D9aBqE32UE7M&psig=AOvVaw30k5TbkCUslqUvJtKTAzm-&ust=1539362579315090

Yukarıdakine benzer bir parça uydurulabilirse eğer ben de sökeceğim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbirimiz hondadaki mühendislerden iyi biliyoruz kibrinde değiliz ki yahu. Hatta çoğumuz olası güvenlik sorunu yaratabileceğinden ötürü söktürmeyi hala red ediyoruz.

Olası zincir kırılmasında tekerin kitlenmesini engelleyen bir sistem. Ama bunu mtlerdeki gibi bir sistemle de sağlayabiliriz diye düşünmekteyim.

https://www.google.com.tr/url?sa=i&r...39362579315090

Yukarıdakine benzer bir parça uydurulabilirse eğer ben de sökeceğim.
    Doğru mt25,r25, cbf150 de o parça var eğer yuvası uyuyorsa onu alıp takabilirsiniz, acaba 520 oringli zincir olduğu için mi yeri dar gelip sürtme yapıyor, elinizde 520 oringsiz zincir var ise bir deneyebilirsiniz ama yine emek isteyen bir iş, yapacak bir şey yok ise motorun keyfini çıkarın. İnşallah en kısa zamanda bir şekilde halkedersiniz.

Zincir sorunu ve piyasa nedeniyle almak için beklemedeyim.Parçada pay varsa keçe ya da oring gibi sesi kesecek bir şey kaplanabilir belki üzerine alırsam çıkarttırmam.

Motosikleti
    2019 R25
    O parçayı çıkartınca garanti kapsamından çıkıyor mu?

Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Cenk.D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parçayı çıkartınca garanti kapsamından çıkıyor mu?

Zincir vs. sarf malzeme zaten garantiyi etkileyecek bir durumu yok. Önemli kısmı zaten o parçanın orada olmasının nedeni olan teker kitleme durumunda olursa sökülmüş parçalı motorun vereceği tepki olacaktır.

Motosikleti
    2019 R25
    Yani sökelim mi sökmeyelim mi üstat :D

Motosikleti
    CB250R
    Yahu sen karar vereceksin buna. Son sayfada yazdıklarımdan çıkarım yapabileceğin üzre bir bölümümüz söktü diğer bölümümüz sökmedi. Riskli buluyorsan sökme, bulmuyorsan sök.

kuyruk kısaltan oldu mu hiç? nerden temin edebiliriz link verebilecek var mıdır acaba?

Motosikleti
    2019 R25
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cb250r-615640659/detay

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (1 üye ve 2 misafir)