Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 250 R Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ay değil; 6 ay veya 1000km.
    Bir sonraki bakım da 6 ay veya 4000km, sonrasında rutine dönüyor.
    Eğer siz yanlış anlamamış da servisiniz gerçekten 1 ay sonra çağırdıysa servisinizi değiştirin.
    Rodaj için de kitapçıkta yazan ilk 500km dikkatli kullanılması, ani hızlanma yapılmaması.

Hayırlı olsun, kazasız keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün ben de 2019 model gri renkle aranıza katıldım. 2 saatlik sürüş ile diyebileceğim,250lik bi motora göre harika bi aletmiş cidden yorumlar doğru söylüyomuş 😊 kazasız belasız kullanırız inşallah. Son 4 ayda çok motor değiştirdim ama bunda sabit kalacağım gibi. Merak edenler için eve zincir sesi 2019 modelde de var fakat dikkat etmediğiniz sürece rahatsızlık vermiyo. O konunun abartıldığını düşünüyorum.

Arkadaşlar 100km hızı geçince yakıt tüketimi coşuyo 6 7 litreleri görüyorum sizde de var mıydı rodajda böyle bişey?

Arkadaşlar merhaba, 2. el almayı düşünüyorum 1 hafta 10 gün içerisinde inşaallah, Tekirdağ'dayım, İstanbul'dan alacağım gibi duruyor. 2. el alacağım için ürküyorum biraz da, bana bu konuda İstanbul'da yardımcı olabilecekler var mıdır aranızda acaba? Beraber almaya gitsek mesela, motora beraber baksak felan. :D Ya da takip ettiğim 3-4 tane ilan var malum sitede, oradaki ilanlar ile ilgili bana bir yorum yapsa. Malum sitede çok acayip fiyatlar var motor ile ilgili, ikileme düşürüyorlar beni.
    Malum sitede birbirine çok zıt fiyatlar görüyorum, 2bin km motora 21bin isteyen, 15bin km motora 23.5bin isteyen var, ikisi de kazasız deniyor. Ekstralar da aynı ikisinde de, ne saçma bir durumdur bu. Acaba diyorum başka şeyler mi var işin içinde?

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Öncelikle motor henüz yeni olduğundan servis dışı parça yok. SErvise baktırır plaka sorgularsan sümeraltı edilen birşeye denk gelmezsin. Fiyat konusuna gelince, 2 ay önce 2017 eldekileri satarken 18 bine satılan eski kasa r25lere şimdi 2.elde 17 isteyen de var 22 de. Ondan çok takılmamak lazım, satmak isteyen var müzelik isteyen var

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı bayerdembey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aynalarla yoldayken her aynaya baktığımda da önce kollarımı iyice büküyorum ki rahat göreyim.
    kesinlikle böyle bir durum var. ben de aynadan arkamı rahat görebilmek için kollarımı içe büküyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 100km hızı geçince yakıt tüketimi coşuyo 6 7 litreleri görüyorum sizde de var mıydı rodajda böyle bişey?
    rodajdayken 100 km hızı aşmamak gerekmiyor muydu?

Alıntı sinanilyas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle böyle bir durum var. ben de aynadan arkamı rahat görebilmek için kollarımı içe büküyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

rodajdayken 100 km hızı aşmamak gerekmiyor muydu?
    Normalde 5bin deviri falan geçmemek lazım ama kullanım kılavuzunda sadece 500kmye kadar dikkatli kullanın ibaresi var. Servise sorduğumda da çok yüksek devir haricinde normal kullanın fakat devir saatini sürekli oynatın denildi. Bu sebeple çok sık olmamak kaydıyla arada 120 130 gibi hızlara çıkıyorum. Çıktığımda yakıt tüketimi bariz şekilde artıyo 7buçuk falan gösterdiğini hatırlıyorum ve hakkaten yakıyo sanırım bu kadar. Rodaj bakımına kadar sabretsem mi yoksa servise götürüp bi baktırsam mı bilemedim.

Motosikleti
    Honda CB 250 R
    Alıntı battousai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 2. el almayı düşünüyorum 1 hafta 10 gün içerisinde inşaallah, Tekirdağ'dayım, İstanbul'dan alacağım gibi duruyor. 2. el alacağım için ürküyorum biraz da, bana bu konuda İstanbul'da yardımcı olabilecekler var mıdır aranızda acaba? Beraber almaya gitsek mesela, motora beraber baksak felan. :D Ya da takip ettiğim 3-4 tane ilan var malum sitede, oradaki ilanlar ile ilgili bana bir yorum yapsa. Malum sitede çok acayip fiyatlar var motor ile ilgili, ikileme düşürüyorlar beni.
    Malum sitede birbirine çok zıt fiyatlar görüyorum, 2bin km motora 21bin isteyen, 15bin km motora 23.5bin isteyen var, ikisi de kazasız deniyor. Ekstralar da aynı ikisinde de, ne saçma bir durumdur bu. Acaba diyorum başka şeyler mi var işin içinde?
    Benim ilanıma baktınız mı? Tekirdağ'dan biri aramıştı daha önce siz misiniz bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu sebeple çok sık olmamak kaydıyla arada 120 130 gibi hızlara çıkıyorum. Çıktığımda yakıt tüketimi bariz şekilde artıyo 7buçuk falan gösterdiğini hatırlıyorum ve hakkaten yakıyo sanırım bu kadar. Rodaj bakımına kadar sabretsem mi yoksa servise götürüp bi baktırsam mı bilemedim.
    Rodajda o hızları denemedim, bir şey diyemem. Benim rodaj 1-2 ay önce bitti. Ama az önce çıkıp denedim. Düz yolda sabit 130 km hızla giderken anlık tüketim 4,5 litre yazıyor.

Yakıtın bu kadar yüksek olması korkuttu beni acikcasi, almayı dusundugum bir motosikletti, daha once 2017 model crf sahibiydim ayni motor blogunu kullanan crf gaz ceksem bile max 4 lt yakiyordu. Cb 250r nin 4.5 litre yakmasi bile fazla degilmi? BMW nin F ve Gs serileri uzun yolda sabit 130km hizla 4- 4.5 litre anca yakiyorlar çünkü.

250 lik Bir motor blogu icin 4 litre bile cok fazla geliyor bana,max 3-3.5 litre olmalı.

Sizlerin yorumu nedir bu konuda?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtın bu kadar yüksek olması korkuttu beni acikcasi, almayı dusundugum bir motosikletti, daha once 2017 model crf sahibiydim ayni motor blogunu kullanan crf gaz ceksem bile max 4 lt yakiyordu. Cb 250r nin 4.5 litre yakmasi bile fazla degilmi? BMW nin F ve Gs serileri uzun yolda sabit 130km hizla 4- 4.5 litre anca yakiyorlar çünkü.

250 lik Bir motor blogu icin 4 litre bile cok fazla geliyor bana,max 3-3.5 litre olmalı.

Hesap basit,

Cb250R

Max torkunu 8.000rpm de

Max hp sini 9.000rpm de

Veriyor,

Dediginiz lt/100km olayini yapabilmesi icin

En kötü

Max torkunu 6.500rpm de vermesi gerekirdi.

Bu ne demek oluyor??

Alt devirleri torklu demek.

Bakiniz sym wolf 250 ye.

Max torku 6.000rpm de veriyor

Ve yakiti kokluyor.

Tvs 180cc karburatorlu motosiklet kullaniyorum,

Max torkunu 6.500rpm de veriyor

Ne kadar zorlasamda 3lt yi gecmiyor

Hee birde enjeksiyonlu olsa,o zaman tadindan yenmez.

6500 ile 8000 rpm arasindaki 1.500rpm lik devir bandi,enjeksiyondaki gaz kelebegi pozisyonunu öyle bir etkiliyor ki tarifi zor.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Mossberg500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ortalama yakıt tüketimini sıfırlayıp iki depo bitirdim. Ortalama yakıt tüketimi olarak 2,8 litre gösteriyor. Genelde şehir içi kullandım. 110 km hızı (7 bin devir) geçince yakıt tüketimi ciddi şekilde artıyor evet. Ama benim gibi sakin kullanımda 2.8 litre makul bir tüketim gibi geliyor bana.

Ama herhangi bir motorla karşılaştırma yapmadan yorum yapıyorum tabi. Daha iyisi vardır elbet.

Valla cbr 500r tapagaz gittiğimde bile 6.3 gördüm en yüksek ki gittiğim hız 180 185 civarıydı. Yakıt konusunda hiç memnun kalmadım açıkçası. Bunda 7buçuk 8leri görüyorum göstergede. Depo da küçük olduğundan benzinlikten çıkamıyorum.

Cb 250r da mı 7.5 8 görüyorsunuz? Sizin depo delik olmasın?
    Lemuriarch ve muhammetcon bunu beğendiler.

Alıntı Tiar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb 250r da mı 7.5 8 görüyorsunuz? Sizin depo delik olmasın?
    Rodajı bu şekilde bitirdim bakalım bakımda söyliycem inşallah küçük bi sorundur. 100km hıza kadar sorun yok 2.5 civarı yakıyo ama üst hızlarda felaket değerler görüyorum.

Bakımdan sonra yakıt tüketimi bariz şekilde düştü, göstergedeki değerler de 1.5 litre civarı daha az gösteriyo. Ortalama 130 ile giderken 4 ile 4.5 arasını görüyorum. 155 160lara çıktığımda da 6.7 litre civarını görüyo halen.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Bakımdan sonra yakıt tüketimi bariz şekilde düştü, göstergedeki değerler de 1.5 litre civarı daha az gösteriyo. Ortalama 130 ile giderken 4 ile 4.5 arasını görüyorum. 155 160lara çıktığımda da 6.7 litre civarını görüyo halen.
    155-160 yokuş aşağı mı gördün? Ben kaç kere denedim, düz yolda 151 gördüm en fazla.

Düz yolda hocam. Yokuş aşağı 167 gördüm en fazla. 174e kadar çıkabildiğini söylüyolar ama pek inandırıcı gelmedi bana.

Motosikleti
    KUBA RX9 50
    arkadaşlar merhaba, öncelikle forumda yeniyim.

1- 29 temmuz 2019 tarihi itibari ile malum sitede istanbulda cb 250 r 2019 en düşük 24.600tl'ye ilan var iken mt-25 abs 2019 26.190tl'ye var ve yamaha için istanbulda ilan yok (bayilere gidilse bulunur tabii) . sizce hangisini almak daha mantıklı olur bu ilk sorum.

2- internette baktığımda cb250r için hala doğru düzgün aksesuar seçeneği göremedim, durumlar hala sıkıntılı mı bu konuda?

3- bir video altında motorun şehir için 100km'de 2.2lt ve 2.4lt gibi değerler yaktığını iddaa eden bir yorum gördüm, ortalama yakıt tüketimi nedir rodaj sonrası?

4- 250cc motor alıp, ihtiyaç halinde kolay satabilmek isteyen birisi için önerileriniz denir? (gönlüm honda cb250r)

Alıntı samyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, öncelikle forumda yeniyim.

1- 29 temmuz 2019 tarihi itibari ile malum sitede istanbulda cb 250 r 2019 en düşük 24.600tl'ye ilan var iken mt-25 abs 2019 26.190tl'ye var ve yamaha için istanbulda ilan yok (bayilere gidilse bulunur tabii) . sizce hangisini almak daha mantıklı olur bu ilk sorum.

2- internette baktığımda cb250r için hala doğru düzgün aksesuar seçeneği göremedim, durumlar hala sıkıntılı mı bu konuda?

3- bir video altında motorun şehir için 100km'de 2.2lt ve 2.4lt gibi değerler yaktığını iddaa eden bir yorum gördüm, ortalama yakıt tüketimi nedir rodaj sonrası?

4- 250cc motor alıp, ihtiyaç halinde kolay satabilmek isteyen birisi için önerileriniz denir? (gönlüm honda cb250r)
    1. Tamamen tercih meselesi. Mt25 daha çok yakıp daha iyi giden bi motor ve çift silindirli.

2. Orjinal aksesuar yok fakat yan sanayi birçok aksesuarı var. Aradığınızı bulursunuz mutlaka.

3. Tamamen yalan. Rodaj öncesi felaket yakıt değerleri görürken şuanki şehiriçi yakıtım 3.2 3.4 civarında geziyo.

4. İkinci el piyasası hakkında hiçbi fikrim yok. Sadece bikaç aydır ilanda duran motorlar biliyorum. Ya motorlar sıkıntılı yada piyasası henüz tam oturmadı. İllaki oturacaktır ama.
    samyalcin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)